BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 79 von 100 ErsteErste ... 296975767778798081828389 ... LetzteLetzte
Ergebnis 781 bis 790 von 997

Partei Vetevendosje

Erstellt von Gentos, 22.02.2010, 09:42 Uhr · 996 Antworten · 97.999 Aufrufe

 1. #781
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  Zitat Zitat von Ardian Beitrag anzeigen
  kurti war politischer sprecher der uck
  Gehört zu Uck !

 2. #782
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

 3. #783

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Jo Negociata – VETĖVENDOSJE!


  Sot, mė 12 mars, Lėvizja VETĖVENDOSJE! filloi fushatėn e saj pėr vetėdijėsimin e qytetarėve tė Kosovės pėr dėmin qė po i shkaktohet vendit me fillimin e negociatave tė reja me Serbinė. Nė kuadėr tė kėsaj fushate, aktivistėt e Lėvizjes VETĖVENDOSJE! shpėrndanė fletushka nė qendėr tė qytetit nė Prishtinė, nė tė cilat rradhiteshin arsyet se pse nuk duhet negociuar me Serbinė:
  - Negociatat e integrojnė Serbinė nė BE
  - Negociatat e krijojnė republikėn serbe pėrbrenda Kosovės
  - Negociatat e bėjnė Kosovėn tė kontrolluar nga Serbia
  - Serbia nuk e pranon pavarėsinė e Kosovės
  - Serbia nuk po e ndryshon kushtetutėn e saj ku shkruan se Kosova ėshtė pjesė e Serbisė
  - Serbia nuk i ka kėrkuar falje Kosovės pėr krimet ndaj shqiptarėve pėrgjatė gjithė shekullit XX
  - Serbia nuk na i ka dorėzuar kriminelė serbė tė luftės
  - Serbia nuk na i ka kthyer trupat e rreth 1800 tė pagjeturve dhe nuk jep informacione pėr ta
  - Serbia nuk na i ka paguar dėmet e luftės dhe tė okupimit
  - Serbia ua shkel tė drejtat shqiptarėve autoktonė nė Luginėn e Preshevės dhe i shtyp ata
  - Serbia vazhdon t’i financojė strukturat e saj ilegale nė Kosovė
  - Serbia nuk na e ka kthyer fondin pensional, depozitat bankare tė qytetarėve tė Kosovės dhe librat kadastralė
  - Nė Serbi janė dhjetėra mijėra kriminelė serbė tė luftėrave tė viteve 90, qė shetisin tė lire dhe tė pacenuar nga prokuroria e shtetit.

  Ky aktivitet u mirėprit nga qytetarėt e Prishtinės. Aktivitete tė ngjashme do tė organizohen edhe nėpėr qendra tė tjera nė Kosovė, pėrgjatė tėrė fushatės.

  Lėvizja VETĖVENDOSJE!
  Sekretariati pėr Media dhe Komunikim

 4. #784

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890

 5. #785

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Adem Demaci

  Die Albaner werden sich vereinen

  Top Channel - Video: Demaēi: Bashkimi mund tė ndodhė

 6. #786

 7. #787

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Ich bin vorerst gegen Proteste. Mal sehen wie Thaci das mit den Serben regeln wird.

 8. #788

 9. #789

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Albanische Medien melden die baldige Gründung der Vetevendosje in Mazedonien. 40 albanische Organisationen und andere Bewegungen in Mazedonien unterstützen mit einer Initiative die Vetevendosje.

  Die Vetevendosje in Mazedonien( alb. Ilirida ) wird mit keiner anderen Partei in Mazedonien zusammenarbeiten.

  Weitere Details sollen Folgen.

  Nė Maqedoni do tė formohet Lėvizja Vetėvendosje « Lajme - Telegrafi

  In kurzer Zeit wurden 2010 rund 12 000 Unterschriften gegen die Verhaftung von Albin Kurti gesammelt.

 10. #790

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Gestern Abend sind mazedonische Polizisten in der Schwesterorganisation der VV der Zgjohu ins Hauptgebäude eingedrungen

  Policia maqedonase - gjueti ndaj 'Zgjohu'

Ähnliche Themen

 1. Vetevendosje in Heidenheim !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 17.05.2012, 13:41
 2. Levizja Vetevendosje !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 10.05.2012, 21:27
 3. Vetevendosje für Präsident Demaci
  Von Gentos im Forum Kosovo
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 08.04.2011, 00:43
 4. Bald Vetevendosje in Makedonien
  Von IbishKajtazi im Forum Politik
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 13.03.2011, 20:50
 5. Gezim Nika - Vetevendosje
  Von Gentos im Forum Musik
  Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 09.12.2010, 16:41