BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 82 von 100 ErsteErste ... 327278798081828384858692 ... LetzteLetzte
Ergebnis 811 bis 820 von 997

Partei Vetevendosje

Erstellt von Gentos, 22.02.2010, 09:42 Uhr · 996 Antworten · 98.071 Aufrufe

 1. #811
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  Vetėvendosje: Kandidatėt pėr regjistrimin e popullsisė janė zgjedhur mbi baza partiake  Drenas, 2 prill 2011, NOA- Lėvizja Vetėvendosje nė Drenas ka reaguar lidhur me mėnyrėn e pėrzgjedhjes sė kandidatėve qė do tė merren me regjistrimin e popullsisė nė kėtė komunė.
  Nė njė deklaratė pėr mediat Vetėvendosje shprehet se, “Lėvizja Vetėvendosje nė Drenas shpreh shqetėsim pėr ngjarjet e fundit pėr pėrzgjedhjen e kandidatėve nė komisionin komunal pėr regjistrimin e popullsisė nė komunėn e Drenasit dhe pėr mėnyrėn se si pushteti komunal ka zgjedhur ti punėsojė kėta persona qė nuk janė aspak tė pėrgatitur pėr tu marrė me njė proces kaq tė rėndėsishėm siē ėshtė regjistrimi i popullsisė dhe i pronave, reagon dhe dėnon ashpėr mėnyrėn se si ėshtė bėrė selektimi i tyre”.
  Lidhur me kėtė mėnyrė pėrzgjedhje, Vetėvendosje shprehet se, dėnon mėnyrėn se si ėshtė bėrė selektimi i kėtyre kandidatėve nė baza partiake dhe klanore.
  Sipas degės sė Drenasit thuhet se, “Nuk ėshtė nė rregull qė tė punėsohen pėr njė proces tė tillė, persona qė nuk janė tė pėrgatitur pėr tu marrė me kėtė, por qė vetėm janė militantė tė njė partie tė caktuar e cila ka pushtetit aktualisht nė Drenas. Pra, shumica dėrmuese e tė pranuarve janė persona qė kishin vjedhur vota pėr PDK-nė, nė zgjedhjet parlamentare tė vitit tė kaluar”.
  Ndėr tė tjera thuhet se lidhur me kėtė proces nuk janė pranuar personat qė nuk i takonin kėtij subjekti politik edhe pse kishin ofruar dokumente tė bollshme shkollimi.
  Sipas Vetėvendosjes nė kėtė proces janė favorizuar vetėm militantėt partiakė dhe familjarėt e tė punėsuarve nė Kuvendin Komunal tė Drenasit.
  Lėvizja Vetėvendosje nė Drenas, konsideron se kjo ėshtė shkelje e drejtpėrdrejtė e tė drejtave tė njeriut, dhe kėrkon qė diskriminimi i qytetarėve dhe dallimi nė baza partiake tė ndalet njė herė e pėrgjithmonė.

 2. #812
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

 3. #813
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

 4. #814
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Aktivist Vetevendosje Beitrag anzeigen
  KJO QEVERI I KA HIPUR SKIJAVE!

  20 PRILL 2011 - E Mėrkurė 16:51


  Sot mė 20 prill, aktivistė tė Lėvizjes VETĖVENDOSJE!, tė pranishėm nė ligjėratėn mbi Planin e zhvillimit ekonomik tė mbajtur nga Hashim Thaēit nė Universitetin AAB e ballafaquan kėtė tė fundit me ēėshtjet:


  - Ky “plan” i ri, gjoja pėr zhvillimin ekonomik tė vendit, dėshmon qė Qeveria ėshtė zgjedhur nga Kuvendi i Kosovės pa pasur plan qeveritar.


  - Ky i ashtuquajtur plan i ri pėr zhvillimin ekonomik tė vendit po ashtu tregon qė Qeveria nė mandatin e kaluar nuk paska pasur plan pėr zhvillim ekonomik, tė cilin vetėm do ta vazhdonte gjatė kėtij mandati.


  - Nisma pėr privatizimin e PTK-sė, ndėrtimin e autostradės, buxheti pėr vitin 2011, privatizimet e tjera qė tashmė janė kryer, i bije tė jenė bėrė pa kurrfarė plani e strategjie ekonomike pėr zhvillim.


  - Funksionimi ad hoc, i aty-pėr-atyshėm, ku vendimet merren nė bazė tė rrjedhave ditore e jo nė bazė tė njė plani strategjik qė ka pėr synim tė mirėn e qytetarėve, e kanė sjellė Kosovėn para kolapsit ekonomik.


  Nė fakt, Qeveria e Kosovės ka pasur gjithmonė plan. Plani i Qeverisė ishte dhe ėshtė shkatėrrimi ekonomik i Kosovės. Shitja e shkatėrrimi i gjitha pasurive tė vendit dhe pasurimi personal i pushtetarėve.


  Ky argumentim i Lėvizjes VETĖVENDOSJE! u pėrcoll me shpalosjen e parullės “Kjo Qeveri i ka hipur skijave” dhe shpėrndarjen e fletushkave me argumentet e Lėvizjes VETĖVENDOSJE! tek tė pranishmit, tė cilėt tėrė aktivitetin e miratuan me duartrokitje.


  Kjo gjė nuk i pėlqeu Hashim Thaēit dhe truprojave tė tij, tė cilėt nė mėnyrė tė dhunshme nxorėn nga salla aktivistėt e Lėvizjes VETĖVENDOSJE! duke i grushtuar dhe shqelmuar ata.


  Lėvizja VETĖVENDOSJE! e quan sjelljen e dhunshme tė truprojave tė Hashim Thaēit si pengim i fjalės sė lirė nė njė ligjėratė qė ishte e hapur pėr tė gjithė.


  Reagimet e tilla na e dėshmojnė edhe njė herė se kjo qeveri ėshtė e mbushur vetėm me retorikė bosh dhe sa herė dikush ja venė nė pah kėtė fakt, e shpreh nervozizmin e saj me dhunė.


  Ndėrkaq reagimi i Universitetit AAB dėshmon edhe njė herė se licenca e akreditimit ėshtė mė e vlefshme sesa shpalosja e ideve, debatit dhe kritikės, siē i ka hije njė universiteti.


  Pra, qeveria na e konfirmon edhe njėherė se qeveria i ka hypur skijave.


  Lėvizja VETĖVENDOSJE!

 5. #815
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

 6. #816
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

 7. #817

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  VV kėrkon dorėheqjen e Rexhepit


  VV kėrkon dorėheqjen e Rexhepit

  Zbulohet kontrata midis Qeverisė dhe Bechtel-it


  Zbulohet kontrata midis Qeverisė dhe Bechtel-it

 8. #818

  Registriert seit
  12.10.2010
  Beiträge
  2.194
  Jashte rexhepi tradhtari

 9. #819
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

 10. #820
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

Ähnliche Themen

 1. Vetevendosje in Heidenheim !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 17.05.2012, 13:41
 2. Levizja Vetevendosje !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 10.05.2012, 21:27
 3. Vetevendosje für Präsident Demaci
  Von Gentos im Forum Kosovo
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 08.04.2011, 00:43
 4. Bald Vetevendosje in Makedonien
  Von IbishKajtazi im Forum Politik
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 13.03.2011, 20:50
 5. Gezim Nika - Vetevendosje
  Von Gentos im Forum Musik
  Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 09.12.2010, 16:41