BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 91 von 100 ErsteErste ... 4181878889909192939495 ... LetzteLetzte
Ergebnis 901 bis 910 von 997

Partei Vetevendosje

Erstellt von Gentos, 22.02.2010, 09:42 Uhr · 996 Antworten · 97.284 Aufrufe

 1. #901
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

 2. #902
  Avatar von Albion

  Registriert seit
  10.04.2010
  Beiträge
  4.614
  Zitat Zitat von Aktivist Vetevendosje Beitrag anzeigen
  gut so!


  VV rrėzojnė edhe njė kamion me mallra serbe
  Pasi policia ėshtė vėnė nė mbrojtje tė mallrave serbe nė Lupē tė Podujevės, vend ku mė parė rrokullisnin kamionė me mallra serbe, aktivistėt e Vetėvendosjes tė mėrkurėn aksionin kundėr produkteve serbe e kanė zhvilluar nė magjistralen Prishtinė-Mitrovicė, mė saktėsisht nė mes fshatrave Prugovc dhe Milloshevė.
  Aktivistėt rreth orės 12:00 e ndaluan njė kamion me targa serbe KV-111-578, i cili kishte nė rimorkio mall ushqimor serbe, me ē’rast e nxorėn nga rruga dhe e bėnė tė palėvizshėm.
  Lėvizja e Albin Kurtit, vlerėson se nė situatėn nė tė cilėn kjo Qeveri ėshtė e paaftė pėr ta mbrojtur vendin ndėrkohė pėr ta ruajtur pushtetin e saj ėshtė e gatshme tė negociojė e tė bėj koncensione nė dėm tė interesave tė vendit, aksioni politik mbetet alternativa e vetme pėr ta penguar atė.
  Sipas Vetėvendosjes, Qeveria e Kosovės nuk e pa tė udhės qė as t’ia pėrmend Robert Cooperit nė vizitėn e tij kėtu moslejimin e mallrave tė Kosovės nė Serbi, edhe pse paraprakisht e kishin degraduar shtetėsinė e Kosovės duke ja hequr emėrtimin “Republikė”.
  “Si vazhdim i kėtij degradimi, kjo qeveri po i pėrgatitė targat KS pėr serbėt e Kosovės, tė cilat pritet tė jenė nė qarkullim nga 1 nėntori. Si “dhuratė” konkluzionet e Raportit tė Progresit e paraqesin Serbinė si vend i cili, ka arritur pėrparim tė dukshėm, sepse “ėshtė pajtuar dhe po merr pjesė nė procesin e dialogut me Kosovėn, me ē’rast janė arritur disa marrėveshje, siē janė qarkullimi i lirė i njerėzve dhe mallrave, regjistrat civilė, kadastri dhe Serbia i ka marrė hapat fillestarė pėr implementimin e kėtyre marrėveshjeve”, thuhet nė njė komunikatė tė Vetėvendosjes.
  Mė tutje, thuhet se Qeveria e Kosovės nė vend se tė kujdeset pėr qytetarėt e saj, pėr mbarėvajtjen e institucioneve, sovranitetin, sigurinė dhe ekonominė, e ka transformuar veten nė lehtėsuesen e procesit tė integrimit tė Serbisė nė Bashkimin Evropian.
  Ndėr tė tjera, Lėvizja Vetėvendosje thekson se do t’i intensifikojė edhe mė shumė aksionet saj kundėr mallrave serbe qė po dėmtojnė Kosovės e po ndihmojnė Serbinė.

 3. #903
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von Aktivist Vetevendosje Beitrag anzeigen


  Cfare hajvana.
  Edhe pse jam kunder shitjes cdo lloj Produkti Serb nKosove, prap se prap jan kto aksione t'panevojshme.
  Ato jan pagu. Kshtu qe i vetmi qe hup eshte Shqiptari, e serbit as qe i ha per kto sene qe ndodhin kne "Kufirit".
  Atyne Shqiptarve qe i blejn kto Produkte duhet me jav spjegu do sene edhe me jav kujtu luften qe nuk esht edhe qaq moti, ama me kto cka bajn kta kastravecat, sen nuk mujn me mrri.

  ps. para se t'vijne pytje... e perkrahi Vetevendosjen

 4. #904
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  Frustrierte Regierung nimmt 3 Aktivisten der LPV ohne Grund fest

  Presserklärung der „ Bewegung für Selbstbestimmung“ aus Kosovo.- Heute am 12. Oktober um 13.00 Uhr wurden 3 Aktivisten der „Bewegung für Selbstbestimmung“ festgenommen. Sie reisten mit dem Auto von Prishtina nach Peja. Nach der Überquerung des Arllatit wurden sie von der Polizei gestoppt und ohne Grund verhaftet.Foto Frasher Krasniqi
  Die festgenommenen Aktivisten sind: Bekim Gashi, Frasher Krasniqi und Veton Dragusha. Die verhafteten Aktivisten wurden zur Polizeiwache in Kastriot gebracht. VETĖVENDOSJE hält diesen Akt der Polizei für eine vorsätzliche Tat.Die frustrierte Regierung, die nicht in der Lage ist, die Interessen des Landes zu schützen, hat sich entschieden, die „Bewegung für Selbstbestimmung“ zu bekämpfen um an der Macht zu bleiben.

 5. #905

  Registriert seit
  13.06.2010
  Beiträge
  4.414
  Zitat Zitat von Aktivist Vetevendosje Beitrag anzeigen
  was ist ist wohl mit den LKW Fahrer passiert, sieht er zu oder macht er da mit oder was ?

 6. #906
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  Zitat Zitat von triumf Beitrag anzeigen
  was ist ist wohl mit den LKW Fahrer passiert, sieht er zu oder macht er da mit oder was ?
  er darf zu sehen , und hört vllt dann auf was kriminelles zu tun !!

 7. #907
  Feuerengel
  M`dukėt pa luftė nuk po dojka me shku hesapi n“Kosovė. :sad8:

 8. #908
  Avatar von VardarSkopje

  Registriert seit
  23.01.2011
  Beiträge
  5.064
  Zitat Zitat von Aktivist Vetevendosje Beitrag anzeigen


  Du bist einer dieser Gestalten die ich ohne mit der Wimper zu zucken umlegen würde, weitere sind im Video zu sehen.... Opfer !
  Ich hoffe der nächste LKW Fahrer hat ne Flinte dabei.

 9. #909

  Registriert seit
  13.06.2010
  Beiträge
  4.414
  Zitat Zitat von VardarSkopje Beitrag anzeigen


  Du bist einer dieser Gestalten die ich ohne mit der Wimper zu zucken umlegen würde, weitere sind im Video zu sehen.... Opfer !
  Ich hoffe der nächste LKW Fahrer hat ne Flinte dabei.
  leg lieber den lichtschalter um und schlaf dein rausch aus..

 10. #910

  Registriert seit
  13.06.2010
  Beiträge
  4.414
  Zitat Zitat von Aktivist Vetevendosje Beitrag anzeigen
  er darf zu sehen , und hört vllt dann auf was kriminelles zu tun !!
  ja und jetzt wird vetevendosja, seiner kinder ernähren oder?

Ähnliche Themen

 1. Vetevendosje in Heidenheim !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 17.05.2012, 13:41
 2. Levizja Vetevendosje !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 10.05.2012, 21:27
 3. Vetevendosje für Präsident Demaci
  Von Gentos im Forum Kosovo
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 08.04.2011, 00:43
 4. Bald Vetevendosje in Makedonien
  Von IbishKajtazi im Forum Politik
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 13.03.2011, 20:50
 5. Gezim Nika - Vetevendosje
  Von Gentos im Forum Musik
  Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 09.12.2010, 16:41