BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 5 12345 LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 42

Per shume vjet krishtlindjen

Erstellt von Mbreti Bardhyl, 24.12.2010, 01:24 Uhr · 41 Antworten · 18.400 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572

  Per shume vjet krishtlindjen

  Motra dhe Vellezer te besimit Krishter.
  Urime festen e Krishtlindjes,paqja e Krishtit qofte mbi ju.
  Kjo feste te ju sherbej,per unitetin ndervellazeror.
  Duani Atheun e juaj,Duani Kombin e juaj,Duani te afermin tuaj,ashtu si vetveten.
  Urime te perzemerta per te gjithe Shqipetareve,pa dallim.
  Per shume mot festen e KRISHTĖLINDJEVĖ.

  Me Rrespekt
  Mbreti Bardhyl

 2. #2
  Avatar von Albion

  Registriert seit
  10.04.2010
  Beiträge
  4.614
  Urime Festa e Krishtlindjeve per ju Vllezer dhe motra Shqiptar te besimit Katolik...dhe gezuar vitin e Ri 2011

 3. #3
  Avatar von El Malesor

  Registriert seit
  23.10.2008
  Beiträge
  5.449
  Per shum vjet Krishtlindjet vllazen e motra e mi krishter.

 4. #4
  Arvanitis
  Pse te shkrue ne shqip?

 5. #5
  GregorSamsa
  Nuk jam e besimit krishter, sidoqoftė jua uroj nga zemra festėn [smilie=heart fill :

 6. #6
  Mulinho
  I uroj te gjithe shqiptaret krisht festen e krishtlindjet, nje feste te bukur dhe te lumtur.
  Gezuar krishtlindjet vllezer dhe motra. Rrespektoni njoni tjetrin, si edhe ju deshironi te jeni te rrespektuar.

 7. #7
  Avatar von El Malesor

  Registriert seit
  23.10.2008
  Beiträge
  5.449
  Zitat Zitat von Arvanitis Beitrag anzeigen
  Pse te shkrue ne shqip?
  Sepse ne jemi Shqiptar

 8. #8
  Bloody
  Urime urime me plot gėzime..

  Me t'mira.

 9. #9
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Arvanitis Beitrag anzeigen
  Pse te shkrue ne shqip?
  Ein Arvanite sollte Albanisch verstehen

 10. #10
  Avatar von Albion

  Registriert seit
  10.04.2010
  Beiträge
  4.614

  Porosia e Ipeshkvit Gjergji pėr Krishtlindjen


  Prizren, 14 dhjetor – Ipeshkvi i Ipeshkvisė sė, Kosovės, Dodė Gjergji, me rastin e festės sė Krishtlindjes, ka dhėnė njė porosi pėr meshtarė, rregulltarėt dhe besimtarė katolikė dhe njerėzit vullnetmirė, nė tė cilin pos tjerash thuhet: “Festa e Krishtlindjes ėshtė moment hareje dhe gėzimi, por njėkohėsisht edhe dėshmi se Zoti ka hyrė nė historinė njerėzore dhe na shoqėron nė udhėtimin tonė jetėsor kah amshimi. Nė kėtė pėrvojė tė ecjes sė bashku me Zotin, Kisha jonė nė Kosovė, me afsh tė zemrės dėshiron ta ftojė shoqėrinė: qė tė jetė mė e kujdesshme pėr njerėzit nė nevojė, tė ketė zemrėn e drejtuar kah qielli, derisa ec mbi tokė, sepse vetėm kėshtu do tė mund tė rrugėtojmė sė bashku me tė tjerėt drejt gjetjes sė thesarit tė humbur, qė ėshtė bashkėjetesa nė paqe me tė gjithė njerėzit nė kėtė nėnqiell. Individė apo popuj, qė angazhohen pėr tė gjetur tė mirėn e pėrbashkėt, duhet tė bėjnė dialog tė sinqertė me njėri-tjetrin dhe tė kenė synime tė qarta, qė tė mos jetė nė dėm tė askujt.

  Jo vetėm shoqėria, por edhe secili prej nesh, ėshtė i ftuar t’i vėrė nė shėrbim kapacitetet shpirtėrore dhe intelektuale, si dhe pasuritė qė i kemi nė dobi tė tė gjithėve.
  Duke Ju bekuar tė gjithėve nė Zotin, Ju uroj: Pėr shumė mot Krishtlindjen dhe shumė bekime prej Foshnjės hyjnore nė vitin 2011.

Seite 1 von 5 12345 LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Dashuri e heshtur (Dashuria e babait) Ngjarje shume domethenese
  Von Sazan im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 02.05.2012, 20:26
 2. Antworten: 11
  Letzter Beitrag: 06.10.2011, 19:08
 3. Antworten: 3
  Letzter Beitrag: 12.09.2010, 00:56
 4. Antworten: 199
  Letzter Beitrag: 22.01.2010, 20:00
 5. Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 21.01.2010, 14:26