BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 30 von 30 ErsteErste ... 202627282930
Ergebnis 291 bis 295 von 295

Policia e Kosovės (KOSOVO POLICE)

Erstellt von Dukagjin, 07.09.2009, 14:03 Uhr · 294 Antworten · 55.895 Aufrufe

 1. #291

  Registriert seit
  19.09.2008
  Beiträge
  16.602
  Kosovo-Police wird auch eine neue Uniform bekommen

 2. #292
  Avatar von Dukagjin

  Registriert seit
  17.12.2008
  Beiträge
  1.776
  Kapen 100 kg drogė, katėr veta prangosen  Nga Express mė 08.04.2010 nė ora 16:22
  Policia ka arritur tė kapė 100 kilogramė marihuanė, e cila kishte hyrė nė Kosovė nga Shqipėria, ndėrsa destinim e kishte Gjermaninė. Pas bastisjeve qė janė kryer mbrėmė dhe sot, nė Podujevė dhe Gjakovė, janė prangosur katėr persona.

  Aksioni i koduar me emrin “Vesa” ėshtė ndėrmarrė nė bashkėpunim me autoritetet policore tė Shqipėrisė, me qellim tė kapjes nė flagrancė tė tė dyshuarve, tė cilėt merreshin me veprimtari kundėrligjore, duke kryer veprat penale tė kontrabandimit tė narkotikėve dhe krimit tė organizuar, ka njoftuar Policia e Kosovės.

  Operacioni ėshtė zhvilluar fillimisht tė mėrkurėn, nė mbrėmje, nė rajonin e Podujevės, me asistim tė Doganave tė Kosovės dhe ka vazhduar edhe sot nė rajonin e Gjakovės.

  Me kėtė rast anė arrestuar: R. V. (1976), i lindur nė Segedin tė Hungarisė; V. D. (1974), A. S. (1978) dhe D. S. (1982), tė gjithė nga rajoni i Gjakovės.

  Gjatė kontrollit tė shtėpive tė tė dyshuarve janė sekuestruar, pėrveē rreth 100 kg substancė narkotike tė llojit marihuanė, janė konfirmuara edhe njė pushke automatike AK-47; njė pushkė gjuetie; njė armė skorpion; njė revole dhe njė sasi municioni; njė automjet kombi me targa tė Hungarisė – pronė e shtetasit tė Hungarisė me tė cilėn transportohej lėnda narkotike dhe katėr telefona celularė tė cilėt dyshohet tė jenė pėrdorur nė aktivitete tė dyshuara.
  Gazeta Express

 3. #293

  Registriert seit
  17.03.2010
  Beiträge
  639
  Hmmm schaut ja voll fett aus Freu mich schon auf meine Armeezeit in Kosova ;D

 4. #294
  Avatar von Dukagjin

  Registriert seit
  17.12.2008
  Beiträge
  1.776
  Policia ndjek modėn  Policia e Kosovės do tė ketė pamje tė re. Uniformat e tyre do tė ndryshohen. Dukja e re varet nga propozimet e dizajnerėve. Pas kėsaj, Qeveria pritet tė sigurojė paratė. Ministri Bajram Rexhepi thotė pėr Express se gjithēka do tė pėrfundojė brenda vitit.

  Nga Jeton Musliu mė 12.04.2010 nė ora 8:27
  Pas blerjes sė veturave tė reja “Golf 5”, rishikimit tė sistemit tė pagave dhe ndoshta ndėrrimeve qė pritet tė bėhen nė kreun e saj, Policia e Kosovės ka vendosur tė ndryshojė edhe rrobat e veta. Brenda kėtij viti, pritet qė qytetarėt e vendit tė shohin policėt tė veshur me uniforma tė reja.

  Pėrveē drejtorit tė pėrgjithshėm tė Policisė sė Kosovės dhe ndihmės drejtorėve tė tij, qė sipas ligjit duhet tė jenė me rroba serioze civile, rreth shtatė mijė policė do tė duken ndryshe. Konkursi pėr dizajnimin e uniformave tė reja tashmė ėshtė hapur.

  Bajram Rexhepi, ministėr i Punėve tė Brendshme, shpjegon se pėrtrirja e policisė me uniformė do tė pėrfshijė tė gjitha njėsitet e saj.

  “Do tė duken mė bukur, mė rehatshėm, do tė kenė uniformė qė i pėrshtaten edhe kushteve atmosferike”, thotė ministri Rexhepi pėr Express.

  Shkrimin e plotė mund ta lexoni nė Express...
  Gazeta Express

 5. #295
  Avatar von Dukagjin

  Registriert seit
  17.12.2008
  Beiträge
  1.776
  Tė ekstraduarit nga Norvegjia 30 ditė paraburgim  Pejė, 14 korrik (E plotėsuar)- Sot nė orėt e pasditės, pėrkatėsisht diku pas orės 15 nė Gjykatėn e Qarkut nė Pejė ka filluar procedura paraprake e marrjen nė pyetje tė Vukomir Cvetkoviq, i akuzuar pėr krime lufte kundėr njerėzimit nė Kosovė, konkretisht nė rajonin e Pejės, dhe i ekstraduar ditė mė parė nga Norvegjia nė Kosovė.
  Pėr tė hetuar tė akuzuarin ėshtė caktuar Prokurori Special i EULEX-it. Po kėshtu, edhe trupi gjykues nė seancėn e sotme gjyqėsore ishte i pėrbėrė nga gjykatėsit e EULEX-it.
  Pak ēaste pas fillimit tė seancės sė sotme gjyqėsore, avokatja e caktuar me detyrė pėr tė mbrojtur tė akuzuarin, Hamjete Miftari, tha se klientit tė saj tė derisotėm Gjykatėsi i procedurės paraprake ia ka caktuar 30 ditė paraburgim.
  Avokatja Miftari ka njoftuar se ajo mė nuk do tė jetė avokate e tė akuzuarit Cvetkoviq, pasi qė familja e tij, ka angazhuar avokatin privat Lubomir Pantoviq, nga Mitrovica pėr tė mbrojtur tash e tutje tė akuzuarin.
  Njė orė para fillimit tė seancės gjykatorja ėshtė kontrolluar dhe mė pas ėshtė mbajtur nėn sigurim tė fortė tė forcave speciale tė Policisė sė Kosovės deri nė orėn 19.00, ndėrkohė qė askush nga personeli vendės i kėsaj Gjykate nuk ka pasur qaje nė procesin ndaj tij. Vukomir Cvetkoviq (1969) ėshtė nga Klina dhe sipas njė akuze, qė thuhet tė ishte ngritur nga KMDLNJ menjėherė pas luftės, ishte pjesėmarrės nė forcat paramilitare serbe dhe se gjatė luftės kishte kryer krime nga mė tė rėndat nė rajonin e Pejės.
  Mirėpo, ardhja e avokatit privat, Ljubomir Pantoviēit nga Mitrovica e Veriut, tek pas orės 18.00, kur pritej tė bėhej i ditur vendimi i gjyqtarit tė procedurės paraprake dhe kur Hamjete Miftari, avokate mbrojtėse e caktuar nga Gjykata, kishte lėshuar seancėn procedura ndaj Cvetkoviqit ėshtė zgjatur edhe pėr mė shumė se njė orė. Nė hyrje tė gjykatės avokati i ardhur nga Veriu i Kosovės, Pantoviqi, ka treguar se ishte vonuar pasi qė vonė pasdite ishte angazhuar nga i vėllai i tė dyshuarit pėr mbrojtjen e tij.
  Nė mbrėmje vonė, para se Njėsia Speciale ta nxirrte nga gjykatorja me shpejtėsi tė rrufeshme tė dyshuarin Cvetkoviq pėr tė dėrguar nė vuajtje tė dėnimit 30-ditėsh avokati privat, Ljubomir Pantoviq, ka minimizuar dyshimin e ngritur ndaj klientit tė tij. “Klienti im ėshtė Vukomir Cvetkoviq nga Klina. Akuzohet pėr krime lifte ndaj popullatės civile. Ka disa dėshmitarė qė pohojnė se Cvetkoviqi ka djegur dy shtėpi nė Klinė dhe ka pėrzėnė banorėt e atyre dy shtėpive. Pėr momentin klienti im nuk akuzohet pėr asnjė vrasje”, ka thėnė avokati mbrojtės Pantoviq.
  Ekstradimi Vukomir Cvetkoviqit nga Norvegjia nė Kosovė ėshtė bėrė nė mesditėn e mė 13 korrikut. Ai ishte i kėrkuar nga Gjykata e Qarkut nė Pejė me dyshimin se kishte kryer: “Krime Lufte kundėr Popullatės Civile”, “Pjesėmarrje nė kryerjen e Krimeve tė Luftės”, “Bashkėkryerje”nė kundėrshtim me ligjin e aplikueshėm penal nė Kosovė si dhe nė kundėrshtim me nenet 3 dhe 147 tė Konventės sė Gjenevės, lidhur me Mbrojtjen e Civilėve nė kohė lufte, si dhe Protokollit tė II-tė, tė Konventės sė Gjenevės.
  Pėr Cvetkoviqin ishte lėshuar fletarrestimi ndėrkombėtar dhe i njėjti ishte arrestuar nga autoritetet e Norvegjisė mė 10 mars 2009. Cvetkoviqi ishte mbajtur nė arrest nė Norvegji 17 muaj. Urdhrin pėrfundimtar pėr ekstradimin e tij nė Kosovė e ka nėnshkruar mbreti i Norvegjisė.

  Kosovė - Koha Net

  30 ditė paraburgim pėr Cvetkovic-in, tė dyshuarin pėr krime lufte nė rajonin e Pejės  14.07.2010 19:35 ET Pejė (KosovaLive)

  Vukmir Cvetkovic nga Klina, i dyshuar pėr krime lufte kundėr popullatės civile, pjesėmarrje nė kryerjen e krimeve tė luftės dhe bashkėkryerje, tė mėrkurėn nė Gjykatėn e Qarkut tė Pejės ėshtė dėnuar me 30 ditė paraburgim nė seancėn dėgjimore nga gjyqtari ndėrkombėtar i procedurės paraprake.

  KosovaLive

Seite 30 von 30 ErsteErste ... 202627282930

Ähnliche Themen

 1. Vinnie Jones' Toughest Cops - KOSOVO POLICE
  Von IbishKajtazi im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 25.09.2011, 18:48
 2. Forcat e Sigurise se Kosoves-Kosovo Security Forces
  Von IbishKajtazi im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 42
  Letzter Beitrag: 11.02.2010, 22:40
 3. Antworten: 3
  Letzter Beitrag: 19.03.2009, 16:43
 4. Kosovo Police
  Von Taulle im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 16
  Letzter Beitrag: 05.04.2008, 01:46
 5. Kosovo police take over Mitrovica bridge
  Von Albanesi im Forum Politik
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 07.06.2005, 20:07