BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 6 von 30 ErsteErste ... 234567891016 ... LetzteLetzte
Ergebnis 51 bis 60 von 295

Policia e Kosovës (KOSOVO POLICE)

Erstellt von Dukagjin, 07.09.2009, 14:03 Uhr · 294 Antworten · 55.874 Aufrufe

 1. #51

  Registriert seit
  26.11.2009
  Beiträge
  2.501
  Zitat Zitat von Blesav Beitrag anzeigen
  Eine eigene Polizei um den letzten Serben aus dem Kosovo zu vertreiben.
  Nein, weil Vertreibung Geld kostet.Da ist es doch billiger soe gleich zu erschiessen

 2. #52
  Avatar von Dukagjin

  Registriert seit
  17.12.2008
  Beiträge
  1.776
  FSK
  Dorëzimi i Kompetencave nga KFOR-i tek FSK-ja, për Trajnerët e Trajnimeve Themelore dhe Diplomoj gjenerata e dytë e regrutëve nga kontingjenti civil

  Në Qendrën Nacionale të Trajnimeve në Ferizaj sot me datën 18.12.2009, Diplomoi gjenerata e dytë e regrutëve (276) nga kontingjenti civil dhe më një ceremoni simbolike u bë Dorëzimi i Kompetencave nga KFOR-i tek FSK-ja, për Trajnerët e Trajnimeve Themelore. Në këtë ceremoni para shumë mysafirëve të ftuar dhe familjarëve të regrutëve, fjalime mbajtën: Presidenti i Republikës së Kosovës, zoti Fatmir Sejdiu, Ministri i FSK-së zoti Fehmi Mujota, Komandanti i FSK-së Gjenerallejtënant Sylejman Selimi dhe Komandanti i KFOR-it Markus Bentler.
  Në vijim po japim fjalimet e plota të Ministrit të Forcës së Sigurisë Fehmi Mujota dhe të Komandantit të FSK-së Gjenerallejtënant Sylejman Selimi. 3. #53
  Avatar von Dukagjin

  Registriert seit
  17.12.2008
  Beiträge
  1.776

 4. #54
  Avatar von AulOn

  Registriert seit
  19.10.2008
  Beiträge
  2.789

  Toughest Cops / Kosovo


 5. #55
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534

  Wo und wann war das?

 6. #56
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534

 7. #57
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534 8. #58
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534

 9. #59
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534


 10. #60
  Avatar von TheAlbull

  Registriert seit
  26.07.2009
  Beiträge
  2.492
  E di qe jam gabim ketu, por a e din dikush a duhet me shku ne ushtri te KS kur te ki Pasoshin e Kosoves?? A eshte patjeter, a jam i detyrum edhe se jetoj ne Gjermani ?? Dhe sa muj shkon??

Seite 6 von 30 ErsteErste ... 234567891016 ... LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Vinnie Jones' Toughest Cops - KOSOVO POLICE
  Von IbishKajtazi im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 25.09.2011, 18:48
 2. Forcat e Sigurise se Kosoves-Kosovo Security Forces
  Von IbishKajtazi im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 42
  Letzter Beitrag: 11.02.2010, 22:40
 3. Antworten: 3
  Letzter Beitrag: 19.03.2009, 16:43
 4. Kosovo Police
  Von Taulle im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 16
  Letzter Beitrag: 05.04.2008, 01:46
 5. Kosovo police take over Mitrovica bridge
  Von Albanesi im Forum Politik
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 07.06.2005, 20:07