BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 12 von 18 ErsteErste ... 28910111213141516 ... LetzteLetzte
Ergebnis 111 bis 120 von 171

Ramush oder Thaqi

Erstellt von brigada 172, 28.01.2009, 01:07 Uhr · 170 Antworten · 14.522 Aufrufe

 1. #111
  Avatar von Lorik

  Registriert seit
  27.02.2008
  Beiträge
  11.996
  Zitat Zitat von DerPate Beitrag anzeigen
  Plotsisht ne rregull ke jep pergjigjen a ma problemi osht ky qysh me pagu popullsia rrymen ose ujen qe nuk kan te ardhna nuk kan me hanger buke e po kan me pagu ujin ose rrymen probleme po sillet apet te politikanet se kta duhet me punsu popullin qe me pas pare per me pagu rrymen ose ujin,e ata qe jan ne social atyre me ja pagu shtetti rrymen ose ujin e kshtu funktionon shteti.
  Une thom se 20-30% te popullsis nuk kajn mundesi me pague rrymen ose ujin, por ata 70-80% kajn mundesi me pague rrymen e ujin sepse kajn boll para, por nuk e pagujn perqefi, sepse thot hajdari. Pse une ma pagu rrymen kur nuk pe pagun as miku i im Agron, dhe qeshtu u krejt Popullata e kosoves..Te ne ne Kosove esht probleme se, qofse nuk shojm ne mbrenda nje kohe te shkurt sukses ne e shikojm si jo pun te mire...Ne nuk kemi durim, si ta bojm nje pun ne e dojna fill suksesin e madhe per punen qe e kemi boe...

 2. #112
  Avatar von DerPate

  Registriert seit
  07.01.2009
  Beiträge
  496
  Zitat Zitat von Lorik Beitrag anzeigen
  Russt nuk kajn pare per me pague .......Mbas luftes ne ks um doket ne malishev ose me nje fshat afer prishtines, ka qen ushtria russe...Mbas ja disa mujve jen shku a pet ne russi sepse qeveria ruse nuk ka pas pare me pague token ne ks, te cillen ruset e ken pas "campin"Dhe me doket se ala i kajn pare borxh kekut....
  ashtu e di qe ushtria ruse e shitshon naftin shqiptarve qe me pas pare per me thirr familjen e tyre ne rusi,ose me ble duhan.

 3. #113
  Avatar von Lorik

  Registriert seit
  27.02.2008
  Beiträge
  11.996
  Zitat Zitat von DerPate Beitrag anzeigen
  ashtu e di qe ushtria ruse e shitshon naftin shqiptarve qe me pas pare per me thirr familjen e tyre ne rusi,ose me ble duhan.
  Ne i shajshim gjeth ruset...dhe ju tregojshum gishtin e mesem..

 4. #114

  Registriert seit
  09.03.2006
  Beiträge
  3.135
  Zitat Zitat von napoleon Beitrag anzeigen
  po nuk ka qka ban thaqi niher.
  thaqi e ka shpall paversin e per ata ka me kan njeri si georg washington per ameriken,
  ashtu ka me hi ne histori.

  e shtet si po menon ti,as me haradinaj,rugoven se kishim mrri aq shpejt.

  thaqi pun mir ka ba,
  amo TASH NA DUHET NI RAMBOOOO

  Pavarsia u shpall ne baze te Rezolutes 1244. Dhe u shpall ndryshimi i UNMIK-ut me EULEX-it.
  Cfare ironie... Historia do e tregoj te verteten.

 5. #115
  Avatar von Lorik

  Registriert seit
  27.02.2008
  Beiträge
  11.996
  Zitat Zitat von Benutzername Beitrag anzeigen
  Pavarsia u shpall ne baze te Rezolutes 1244. Dhe u shpall ndryshimi i UNMIK-ut me EULEX-it.
  Cfare ironie... Historia do e tregoj te verteten.
  Dein albanisch wird immer besser...

 6. #116
  Avatar von DerPate

  Registriert seit
  07.01.2009
  Beiträge
  496
  Zitat Zitat von Lorik Beitrag anzeigen
  Une thom se 20-30% te popullsis nuk kajn mundesi me pague rrymen ose ujin, por ata 70-80% kajn mundesi me pague rrymen e ujin sepse kajn boll para, por nuk e pagujn perqefi, sepse thot hajdari. Pse une ma pagu rrymen kur nuk pe pagun as miku i im Agron, dhe qeshtu u krejt Popullata e kosoves..Te ne ne Kosove esht probleme se, qofse nuk shojm ne mbrenda nje kohe te shkurt sukses ne e shikojm si jo pun te mire...Ne nuk kemi durim, si ta bojm nje pun ne e dojna fill suksesin e madhe per punen qe e kemi boe...
  e vertet qe nuk pagujn rrymen ata qe kan a ma qe mus me pagu rrymen jan inat,restaurantat ,hotel,ose kafiqat,ata qe kan se mendojn serbet nuk jan ne pushtet dhe na jemi vet zotri dhe kerkush nuk guzon me na than a me pagu a jo ka shum aksedente kur kan shku keku me ja nderpre rrymen dhe ata kan dal me arme,tash duhet me shku keku me percjelle polices keku e nderpren dhe pastaj pronari kyqet ne leni apet,shum keq a ma ata po ja bejn problemin edhe ketyre qe nuk kan ardhna qe me pagu rrymen ose ujen.

 7. #117
  Avatar von DerPate

  Registriert seit
  07.01.2009
  Beiträge
  496
  Zitat Zitat von Benutzername Beitrag anzeigen
  Pavarsia u shpall ne baze te Rezolutes 1244. Dhe u shpall ndryshimi i UNMIK-ut me EULEX-it.
  Cfare ironie... Historia do e tregoj te verteten.
  ironia osht prit dhe shiko.

 8. #118
  Avatar von Lorik

  Registriert seit
  27.02.2008
  Beiträge
  11.996
  Zitat Zitat von DerPate Beitrag anzeigen
  e vertet qe nuk pagujn rrymen ata qe kan a ma qe mus me pagu rrymen jan inat,restaurantat ,hotel,ose kafiqat,ata qe kan se mendojn serbet nuk jan ne pushtet dhe na jemi vet zotri dhe kerkush nuk guzon me na than a me pagu a jo ka shum aksedente kur kan shku keku me ja nderpre rrymen dhe ata kan dal me arme,tash duhet me shku keku me percjelle polices keku e nderpren dhe pastaj pronari kyqet ne leni apet,shum keq a ma ata po ja bejn problemin edhe ketyre qe nuk kan ardhna qe me pagu rrymen ose ujen.
  Qeshtu esht, nuk e di a esht e vertet a jo, kam ndegju nje her se edhe rtk i ka pare borxh kekut??Une se mramti her ne ks kam qen ne muajin shtator te vitit 08, dhe aty trgojshin lajmet se pu shkojn mju keput telet e rrymes, dhe kon e zojn ty e ngjit telin e rryes vet, duhet 200 oser 400 euro denim mi pague...E vetmja mundesi per me shti popullin me pague rrymen esht, me nderprej per ja disa dite rrymen, dhe pastaj do te shihet se sa njeri shkon me pague rrymen, keta se nuk kajn para per me pague rrymen e ujin i kuptoj dhe i toleroj, por keta se kajn para dhe nuk i pagujn ketaj jan njerz se pe prishin shtetin..Edhe problemi esht se gati secilla shtepij me 5 ose 6 banor, ja ka kekut, radoniqi 1000 e ma teper para borxh, kjo esht nje shum gati der ne 40 million euro...keto jan pare te medhaja e jo te vogla...500-600 mij ose ma teper kosovar jetojn jesht shtet, dhe sicilli mi pague me nje fond ja disa euro ish kon situata krejt ndryshe...

 9. #119
  Avatar von DerPate

  Registriert seit
  07.01.2009
  Beiträge
  496
  Zitat Zitat von Lorik Beitrag anzeigen
  Qeshtu esht, nuk e di a esht e vertet a jo, kam ndegju nje her se edhe rtk i ka pare borxh kekut??Une se mramti her ne ks kam qen ne muajin shtator te vitit 08, dhe aty trgojshin lajmet se pu shkojn mju keput telet e rrymes, dhe kon e zojn ty e ngjit telin e rryes vet, duhet 200 oser 400 euro denim mi pague...E vetmja mundesi per me shti popullin me pague rrymen esht, me nderprej per ja disa dite rrymen, dhe pastaj do te shihet se sa njeri shkon me pague rrymen, keta se nuk kajn para per me pague rrymen e ujin i kuptoj dhe i toleroj, por keta se kajn para dhe nuk i pagujn ketaj jan njerz se pe prishin shtetin..Edhe problemi esht se gati secilla shtepij me 5 ose 6 banor, ja ka kekut, radoniqi 1000 e ma teper para borxh, kjo esht nje shum gati der ne 40 million euro...keto jan pare te medhaja e jo te vogla...500-600 mij ose ma teper kosovar jetojn jesht shtet, dhe sicilli mi pague me nje fond ja disa euro ish kon situata krejt ndryshe...
  po kam dequ edhe une,une shikoj lajmet ne rtklive.com pata shiku qe rtk ka borxh kekut po jo veq rtk po edhe qeveria e kosoves ka borxh kekut jum befasu kur kam ni ket lajm se normal qeveria osht shembulli i popullit,nuk di a ke pa jeta ne kosov para zgjidhjeve qe aja i vetke poltikanet a keni borxh kekut ata u lajmrojshun me jo e aja jeta me faktura ja dergojke poltikanve qe kan borxh me sdisa mi euro i qetke ne rren hahaha

 10. #120
  Avatar von Lorik

  Registriert seit
  27.02.2008
  Beiträge
  11.996
  Zitat Zitat von DerPate Beitrag anzeigen
  po kam dequ edhe une,une shikoj lajmet ne rtklive.com pata shiku qe rtk ka borxh kekut po jo veq rtk po edhe qeveria e kosoves ka borxh kekut jum befasu kur kam ni ket lajm se normal qeveria osht shembulli i popullit,nuk di a ke pa jeta ne kosov para zgjidhjeve qe aja i vetke poltikanet a keni borxh kekut ata u lajmrojshun me jo e aja jeta me faktura ja dergojke poltikanve qe kan borxh me sdisa mi euro i qetke ne rren hahaha

  Jeta esht sikur shtrig per politikanet dhe rrencet ne kosove..
  Me pelqen teper se ke karakterin agresiv dhe i pyet mysafiret se i ka ne studio per qdo send, dhe e lyp pergjegjen korrekte dhe te shpejt...

  Jeta tkish shku ne politik kish qen super.. Jeta ne kosov esht sikur josfina topalli ne shqiperi...

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 41
  Letzter Beitrag: 23.12.2010, 16:57
 2. Kurti oder Thaqi?
  Von Fan Noli im Forum Rakija
  Antworten: 22
  Letzter Beitrag: 11.12.2010, 22:22
 3. Gemeinsam für Ramush Haradinaj
  Von Gentos im Forum Kosovo
  Antworten: 104
  Letzter Beitrag: 05.10.2010, 22:48
 4. Ramush Haradinaj
  Von napoleon im Forum Politik
  Antworten: 288
  Letzter Beitrag: 19.07.2008, 02:45