BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 3 123 LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 23

Rinia shqiptare

Erstellt von Doganori, 14.04.2018, 23:17 Uhr · 22 Antworten · 2.121 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von Doganori

  Registriert seit
  01.09.2011
  Beiträge
  350

  Rinia shqiptare

  Es geht um die albanische Jugend, welche eine gewisse Richtung annimmt.

  Nje tekst i cili tregon nje dukurije prej viteve te fundit.

  Perparim Blakaj: Drogë nga fëmijët për fëmijët - Radio Kosova e Lirë

  Kush eshte fajtore per kete rrugtim te rinijes tone? A jon prindrit, politikanet, rrjetes sociale apo kush? Pse kombi i jone shqiptar po shkaterrohet ne te cdo ceshtje te rendsishme? E di se te gjithve thmijet nuk jon te prisht, siq pershkruhet ne kete tekst, amo nje perqindre jo aq te vogel jo te prisht.
  Influenca e prinderve eshte hupur ne viteve te fundit shume, e per kete nuk eshte politika fajtor por ne te gjithe vete me edukate te keqe. Thimjet te edukuar mire nga shtepia nuk prishen prej shoqerise te flliqet(gjdo thmi e ka mundesine me i ikur ktyre), apo prej politike te pdks, te vvs, te akrs e etj.


  Qka duhet te ndhode per te korriguar kete rruge te demshme per nesh? A eshte hupur tradita shqipetare?

  Ja etwas provokant, aber solche Kommentare sind gerne gesehen.

  Schönen Abend euch noch.

 2. #2
  Indianer
  Albanien ist mir egal
  kann die türkei haben..

 3. #3
  Avatar von Doganori

  Registriert seit
  01.09.2011
  Beiträge
  350
  Zitat Zitat von Indianer Beitrag anzeigen
  Albanien ist mir egal
  kann die türkei haben..
  Danke für das Angebot, aber so wie es jetzt ist, ist es mir lieber

 4. #4
  Avatar von Forte

  Registriert seit
  04.10.2014
  Beiträge
  4.594
  Piqke volim Mandalina hajle le lelejlej lej

  ho lej lej lee le le lej ho leee lej lej lelele

 5. #5
  Avatar von PriZrenChick

  Registriert seit
  20.05.2007
  Beiträge
  999
  Per mendimin tem fajtor esht shteti se ska perspektive per rinijen tone..kur ski perspektiv i hin llugave me arrit deri te pasurija

  Te na kurr nuk ngijen mi mbush xhepat e vet interesi personal e shkatrroj popullin

  Vense mi punesu rinijen e afte mi punesue i shtijn familjart pa shkolle ne pune per ksi arsyje personale skem me perparu dhe nja 20 vjet..

  U bo kosova si ghetto ne amerike.. familjart e mi qe kajn femijet ne shkolle paguajn 1 euro qdo muje per sekuritas para shkolles a e dini pse? Mi tremb dillerat qe po shesin droga neper shkolle a sesht kjo marre?

  Dhe femija i edukuar nga priderit te mire munden mu prish..

  Me sa pe shoh esht e vetmja rrugdalje me arrit diçka dalja nga kosova..

  Ska siguri te na secili po del ma i forti skajn frike, rrespekzi mungon..si mendojn veprat e tyre se qfare pasoja kajn..me ni ane i kuptoj pse i bajn secili mendon per mbijetesen e vet me arrit deri te parja aman kjo rruge esht gabim..

 6. #6
  Avatar von RegiEpirotarum

  Registriert seit
  16.03.2016
  Beiträge
  1.180
  Prizrenchick ia ke kajt nanen. E teprove shum, thu ti qe jemi ne afrike qendrore.

  Kosova as me milimeter nuk i afrohet getos ne amerike. Se u bo nami qe pe pagujn ka 1 euro rojtarin. Droga shitet neper gjith boten po ti e gjete bashk popullin shqiptar qe duhet me lon shtetin per mi ik konsumit te droges. Sa heroike. Zvicrra si shtet eshte me stabil dhe me e fort se t'gjitha shtetet ne evrope. Por prap nuk ka shtet evropian, ku konsumi i kokaines eshte me i larte se ne zvicerr. Me dal prej kosove e me ik per pernedim, se menzi s'po presin evropianet me i marr shqiptart, e mi shkollu e punsu. Mushu mend pak.

  Per mendimin tim eshte pergjegjesia me se pari tek personaliteti vet, se dyti tek prindi, dhe pastaj vin institucionet te shtetit ashtu si edhe shkolla. Shteti se ka per detyre ta zbuloj qdo konsumentar te droges. Eshte detyra e prindit.

 7. #7
  Avatar von Doganori

  Registriert seit
  01.09.2011
  Beiträge
  350
  Po nese eshte zhvillimi economik i dobet, eshte edhe shkalla e perdorimit e shitjes se droges eshte e ngriturr. Po neve si komb shqiptar nuk na takon me perdorur droge, edhe si jemi ne nje gjendje finanzjare shume te rrende. Shqiptaret e ktyne hershit, kishin deke prej se uni, por me droge kurre nuk ishin merre. Sote, rinia po perdore droge, dhe ata e hupin kohen me sene te kqija vendse mu zhvillu ne koke.

  Edhe ne mergim po budallakohen thmit shqiptar, ksajde po ashto po perdoren droga nga te gjitha shtresat te popullsise(punet mire apo keq), e ksajde nuk i kemi institutionet te balkanit per te lere fajin atyre por te evropes

 8. #8
  Avatar von PriZrenChick

  Registriert seit
  20.05.2007
  Beiträge
  999
  Zitat Zitat von RegiEpirotarum Beitrag anzeigen
  Prizrenchick ia ke kajt nanen. E teprove shum, thu ti qe jemi ne afrike qendrore.

  Kosova as me milimeter nuk i afrohet getos ne amerike. Se u bo nami qe pe pagujn ka 1 euro rojtarin. Droga shitet neper gjith boten po ti e gjete bashk popullin shqiptar qe duhet me lon shtetin per mi ik konsumit te droges. Sa heroike. Zvicrra si shtet eshte me stabil dhe me e fort se t'gjitha shtetet ne evrope. Por prap nuk ka shtet evropian, ku konsumi i kokaines eshte me i larte se ne zvicerr. Me dal prej kosove e me ik per pernedim, se menzi s'po presin evropianet me i marr shqiptart, e mi shkollu e punsu. Mushu mend pak.

  Per mendimin tim eshte pergjegjesia me se pari tek personaliteti vet, se dyti tek prindi, dhe pastaj vin institucionet te shtetit ashtu si edhe shkolla. Shteti se ka per detyre ta zbuloj qdo konsumentar te droges. Eshte detyra e prindit.
  1 euro behet nomi per ata qe skajnen se neve qe jetojme ne perendim sna doket sen

  Se gjeta po ashtu po ndodh per fat te keq neper qytete

  Valla ghetto aje ka i percjell lajmet? Po therren femija nermesveti per ni femer qysh i thu tinksaj pune me thika? Qe hiç ma larg rasti ne therand qe vdiç djali 17 vjeqar

  Ska nevoj per krahasim mes zvicrres dhe kosoves se dihet kush nzvicerr e perdor kokainen ata jan te pasurit

  Shteti e ka per detyr mi ndal importin e drogav, mi ofru siguri banoreve me pas naj stabilitet ne vend

  Ska as kampanje prevetive mi ndalu kto sene hiq sen per fat keq veq per xhepa te veta po interesohen

  inat na kajnen krejt se shumica shqiptarve ne prendim po perparojnen me biznes qata syt skajn qef me na pa se punetor jemi

  Pergjegjsija ja nis se pari tek vetja pastaj tek prinderit

  Po kur prindi ska qka mi bo?

  Apet pe thom kur ski perspektiv i hin qdo pune veq per me mbijetu qaq

  Mos u prek se sjam tu i perfshi krejt por per fat te keq qashtu esht tu ndodh ne qytete dhe mu pom dhemb se esht vendi jem

  Dhe kta reperat ton kap njoni mshoj tjetrit po budallavet rinija jon me kta keng e tekste katastrof..

  @doganori

  Ashtu esht

 9. #9
  Avatar von BlackJack

  Registriert seit
  11.10.2009
  Beiträge
  73.622
  po

 10. #10
  Avatar von TurnOver

  Registriert seit
  15.07.2014
  Beiträge
  654
  kein arbeit, kein perspektiv, kein nix, langweilig, drogen machen gut laun, drogen bringet geld, verkehrt in schlecht kreise.. und und und.. du wollen noch mehr wissen wieso oder das dir genug kolleg?

Seite 1 von 3 123 LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Albanische Schönheiten/ Bukuroshët shqiptare
  Von Feuerengel im Forum Rakija
  Antworten: 31
  Letzter Beitrag: 01.11.2005, 15:13
 2. Kishat shqiptare ne Kosovë
  Von Feuerengel im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 22.06.2005, 22:53
 3. Shqiptar mos e klikoni ketë Faqe ,ju lutë.
  Von Feuerengel im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 5
  Letzter Beitrag: 14.03.2005, 09:28