BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 44 von 55 ErsteErste ... 3440414243444546474854 ... LetzteLetzte
Ergebnis 431 bis 440 von 546

Teilung des Kosovo wäre beste Lösung

Erstellt von Besa Besë, 03.07.2009, 15:05 Uhr · 545 Antworten · 33.088 Aufrufe

 1. #431
  Avatar von TheAlbull

  Registriert seit
  26.07.2009
  Beiträge
  2.492
  Zitat Zitat von qifti Beitrag anzeigen
  Es ist unwichtig ob UCK gibt oder nicht für di Zukunft, entscheidend ist das Serbien kein macht t in Kosova hat und Krieg führen können die auch nicht mehr.
  Also sie werden immer bellen wie di Hunde aber beißen können sie nur eigenen Arrsch .


  JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAA
  AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAA
  AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAA
  AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAA
  RROFT KOSOVA E LIRE!!! KOSOVA KOSOVA KOSOVA KOSOVA KOSOVA KOSOVA KOSOVA KOSOVA KOSOVAKOSOVA KOSOVA KOSOVA

 2. #432

  Registriert seit
  23.02.2009
  Beiträge
  60
  Ich bin nur seit ein Jahr in Österreich und ich beherrsche die deutsche Sprache nicht so gut, aber ich könnte es euch auf Albanisch übersetzen und dann könntet ihr Eurer Brüder in Kosova als Dolmetscher verwenden.

 3. #433
  Avatar von TheAlbull

  Registriert seit
  26.07.2009
  Beiträge
  2.492
  Ndaqet me dite motra dhe vllazni!!

  Kosoven kan me da. Se kjo dita e pavarsis eshte shume shume e mire qe eshte realität, me duket mu.
  Edhe 1 vjet ose 2 nese nuk mundet me hec Kosova dhe ma shume shtetet te botes nuk e pranojn Kosoven si shtet, kan me ardh EUja dhe me i thon Presidentin te Kosoves per me i dhon Mitrovicen gjysen Cetnikve.
  Se qka dojna me bo me nje shtet kur gjysa e botes nuk don me te pranu.
  Smundem me hy ne EU, smundem me bo paren ton Euro, smundem me bo biznis te hapt. Keq ka me na dal kjo Kosova shume!!
  Veq Presidenti i Kosoves nese nuk eshte i hupt, ja lyp Serbis copen tjeter Presheven edhe pjest tjera qe na kan mbet ne Serbi.

  Ishalla bohet ma mire, veq mue nuk me duket !!!
  Ne tonaher e kena honger me te keq !!!

 4. #434

  Registriert seit
  23.02.2009
  Beiträge
  60
  Kosova nuk do ndahet kurre. Ndarje te territoreve ka vetem nese beht lufte, problim nuk ekziston mes kosoves dhe serbise se shkembimi i teritoreve nuk ka qene problem, por problem jan teritoret shqiptare ne maqedoni dhe mal te zi atyre nuk kemi qka tju shkembejme, dhe ne do duhej qe te hyjme ne luft me maqedonin dhe malin e zi per teritore, diqka qe per momentin nuk ka mundesi te ndodhe. Ne anen tjeter kombi shqiptare nuk pranon ma humbje teritoresh dhe ket e dine mire edhe evropjanet dhe amerikanet prendaj krejt shkiet me cof ne kufi te kosoves kosoves at nje cop meter nuk munden me ja marre.

 5. #435
  Avatar von TheAlbull

  Registriert seit
  26.07.2009
  Beiträge
  2.492
  Zitat Zitat von qifti Beitrag anzeigen
  Kosova nuk do ndahet kurre. Ndarje te territoreve ka vetem nese beht lufte, problim nuk ekziston mes kosoves dhe serbise se shkembimi i teritoreve nuk ka qene problem, por problem jan teritoret shqiptare ne maqedoni dhe mal te zi atyre nuk kemi qka tju shkembejme, dhe ne do duhej qe te hyjme ne luft me maqedonin dhe malin e zi per teritore, diqka qe per momentin nuk ka mundesi te ndodhe. Ne anen tjeter kombi shqiptare nuk pranon ma humbje teritoresh dhe ket e dine mire edhe evropjanet dhe amerikanet prendaj krejt shkiet me cof ne kufi te kosoves kosoves at nje cop meter nuk munden me ja marre.

  po mire e ke!! po qka mendon per Mitrovicen? a jo pjese ku jan Cetnik ata nuk hiqen prej atyhit kurr. Dhe ligjet e republikes te Kosoves nuk e mbajn. Ajo pjes eshte serbi. perqato po thom. kshtu qe ska sgjidhje tjeter per boten.

 6. #436

  Registriert seit
  23.02.2009
  Beiträge
  60
  Israeli eshte shteti me i forte ne lindjen e mesme ate edhe sot shum shtete arabe nuk e kan pranu, kur te behesh i forte, skan qare pa te pranu po edhe mos te na pranofshin nuk ka gajle. Ne duhet te zhvillohemi dhe te perparojme. Nese ne ja arrijem qe Interesin tone Politik dhe nacionale ta bejme interes ekonomike te vendeve te medha nuk ka humbje por vetem fitore, ne nuk guzojme te behemi te dobet moralisht si shkiet, kjo nuk ban te na ndodhe kurre.

 7. #437

  Registriert seit
  23.02.2009
  Beiträge
  60
  Une jam vet i mitrovices dhe ata jan ser te kosoves kan me na qite problem por dalngadal do e humbin luften ne nuk ban ata me i terrorizu ata do nenstrohen vetvetiu.
  Policet Serb nuk donin te kthehen ne Polici pasi marrshin rroga nga serbia kur ata spaten ma pare me i pagu u kthyen krejt e keshtu do ndodhe edhe me serbet tjere.Ai qe e humb luften humb edhe territoret ky eshte ligj i pa shkruar po qe vlen qe pe prej cesarit

 8. #438
  Avatar von TheAlbull

  Registriert seit
  26.07.2009
  Beiträge
  2.492
  Zitat Zitat von qifti Beitrag anzeigen
  Israeli eshte shteti me i forte ne lindjen e mesme ate edhe sot shum shtete arabe nuk e kan pranu, kur te behesh i forte, skan qare pa te pranu po edhe mos te na pranofshin nuk ka gajle. Ne duhet te zhvillohemi dhe te perparojme. Nese ne ja arrijem qe Interesin tone Politik dhe nacionale ta bejme interes ekonomike te vendeve te medha nuk ka humbje por vetem fitore, ne nuk guzojme te behemi te dobet moralisht si shkiet, kjo nuk ban te na ndodhe kurre.

  Qato po thom edhe une me u zhvillu ekonomia edhe Russia ka me na pranu, se ne Russi ka shume pasanika dhe kur te perparon Kosova, skan qare pa na pranu. Kshtu edhe China do te vjen deri te ajo pika per me pranu Kosoven shtet.
  Veq thuj drejt, jemi pak te lonun, jemi pak dembela!! Se deri tash kena mujt Kosoven pak me u zhvillu ma mire. Por jemi tuj hec ne vend me duket

 9. #439

  Registriert seit
  16.05.2009
  Beiträge
  137
  Das einzige was ihr Shipis teilen könnt ist mein Hodensack....im Norden könnt ihr meinen linken hoden lutschen und im Süden meinen rechten. :iconbiggrin::iconbiggrin::iconbiggrin:

  KOSOVO JE NASE BRACO SRBI

 10. #440

  Registriert seit
  23.02.2009
  Beiträge
  60
  Ajo eshte e vertete po ecim ngadal, po shteti i jone eshte si ato pazell fotografite me 10000 pjese Ne fillim i gjan ato kandet relativisht mire ece puna pastaj vjen pjesa e mbrendshm aty nuk ecen kurgja se aq shume ka konbinime sa te duket e pa sgjidhur por qdo cope sa do e vogel qe eshte na afron ka zgjidhja (ne kete fase jemi ne tash )dhe ka funi ecen apet shpejt e keqja e kesaje foto se bukuria e saje shifet vetem kur te perfundon por besom ka fenomene ne jete ku rruga eshte me e mire se cili dhe kjo duhet te jete motoja e jone

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 210
  Letzter Beitrag: 02.06.2012, 00:50
 2. Deutschland wäre eine Lösung
  Von dragonfire im Forum Aussenpolitik
  Antworten: 61
  Letzter Beitrag: 05.05.2012, 17:23
 3. Busek: Teilung des Kosovo "derzeit beste Lösung"
  Von AlbaMuslims im Forum Politik
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 06.02.2012, 22:14
 4. Teilung Kosovos die einzigste Lösung
  Von PravoslavacRS im Forum Kosovo
  Antworten: 211
  Letzter Beitrag: 01.06.2011, 15:51
 5. Antworten: 80
  Letzter Beitrag: 13.08.2009, 14:45