BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 8 von 8 ErsteErste ... 45678
Ergebnis 71 bis 74 von 74

Tribunal für UCK

Erstellt von El Mero Mero, 02.05.2014, 14:27 Uhr · 73 Antworten · 7.544 Aufrufe

 1. #71
  Ago

  Registriert seit
  05.10.2014
  Beiträge
  754
  Jetzt wird Albin Kurti Ministerpräsident.

 2. #72
  Avatar von Doganori

  Registriert seit
  01.09.2011
  Beiträge
  553
  Zitat Zitat von Bardhyli Beitrag anzeigen
  Mos ja fut bre burr se s esht ashtu hiq. Kush esht Hashimi qe e ka at forc mi ba gjith kto sene. Evropes si ka konvenu Ramushi si Kryeminister i kosoves edhe e kan Akuzu prap. Ata kan vrejt qe Ramushi spe han qysh ata po kan qef ky Zotnia po ban qka po don edhe bash mir ka ba. Ishalla edhe Hashimin me gjith Kadri Veselin i thirrin edhe i shtin n Burg ata Kriminela
  A mendon qe per sy te zi Ramushin e kane arrestuar ne janar te 2017 ? A mendon qe nuk ka pasur Ramushi pression per nje bashkqeverisje me PDK? Fill mas andej ka rra qeverija Mustafa.
  Amerikanve nuk i ka hanger ne fillim per taks, por Vlora Citaku aka Hashim Thaqi kane lobiu kunder takses ne Amerike, dhe tani ja ka fillu pressioni i Amerikes per taks. Per sy te zi Ramushi nuk e ka quajtur Citakun tradhetare.
  Hashimi eshte duke mdledh deshmi kunder Ramushit, Jakup Krasniqit, etj.. ki me pa edhe Fatmir Limaj kane me i marre ne pyetje.

  Pse vetem Hashimin nuk jon tu e marre ne pyetje? Kjo gjykate u themelu sepse dyshohet se Hashimi i ka bere do sene, qe nuk po i permendi (Dick Marty). Pse vetem Hashimin deri me tani nuk e kane marre ne pyetje? Vetem Hashimi ka me jete i paster, sepse ja lleshon bothen evropes ku te dojn keta, dhe ja fale serbise territorin shteteror. E vetmja penges per shkembim territoresh ka qene Ramushi, sepse mbash Hashimit moti kjo kishte ndhodhur.

 3. #73

  Registriert seit
  25.02.2010
  Beiträge
  11.589
  Zitat Zitat von Doganori Beitrag anzeigen
  A mendon qe per sy te zi Ramushin e kane arrestuar ne janar te 2017 ? A mendon qe nuk ka pasur Ramushi pression per nje bashkqeverisje me PDK? Fill mas andej ka rra qeverija Mustafa.
  Amerikanve nuk i ka hanger ne fillim per taks, por Vlora Citaku aka Hashim Thaqi kane lobiu kunder takses ne Amerike, dhe tani ja ka fillu pressioni i Amerikes per taks. Per sy te zi Ramushi nuk e ka quajtur Citakun tradhetare.
  Hashimi eshte duke mdledh deshmi kunder Ramushit, Jakup Krasniqit, etj.. ki me pa edhe Fatmir Limaj kane me i marre ne pyetje.

  Pse vetem Hashimin nuk jon tu e marre ne pyetje? Kjo gjykate u themelu sepse dyshohet se Hashimi i ka bere do sene, qe nuk po i permendi (Dick Marty). Pse vetem Hashimin deri me tani nuk e kane marre ne pyetje? Vetem Hashimi ka me jete i paster, sepse ja lleshon bothen evropes ku te dojn keta, dhe ja fale serbise territorin shteteror. E vetmja penges per shkembim territoresh ka qene Ramushi, sepse mbash Hashimit moti kjo kishte ndhodhur.

 4. #74
  Avatar von Bardhyli

  Registriert seit
  17.10.2009
  Beiträge
  1.122
  Zitat Zitat von Doganori Beitrag anzeigen
  A mendon qe per sy te zi Ramushin e kane arrestuar ne janar te 2017 ? A mendon qe nuk ka pasur Ramushi pression per nje bashkqeverisje me PDK? Fill mas andej ka rra qeverija Mustafa.
  Amerikanve nuk i ka hanger ne fillim per taks, por Vlora Citaku aka Hashim Thaqi kane lobiu kunder takses ne Amerike, dhe tani ja ka fillu pressioni i Amerikes per taks. Per sy te zi Ramushi nuk e ka quajtur Citakun tradhetare.
  Hashimi eshte duke mdledh deshmi kunder Ramushit, Jakup Krasniqit, etj.. ki me pa edhe Fatmir Limaj kane me i marre ne pyetje.

  Pse vetem Hashimin nuk jon tu e marre ne pyetje? Kjo gjykate u themelu sepse dyshohet se Hashimi i ka bere do sene, qe nuk po i permendi (Dick Marty). Pse vetem Hashimin deri me tani nuk e kane marre ne pyetje? Vetem Hashimi ka me jete i paster, sepse ja lleshon bothen evropes ku te dojn keta, dhe ja fale serbise territorin shteteror. E vetmja penges per shkembim territoresh ka qene Ramushi, sepse mbash Hashimit moti kjo kishte ndhodhur.
  Vala shoq une vlora Çitakun e vlersoj shum lart si ambasadore. Une mendoj qe ska ambasadore ma t fort. Qka i perket hashimit mos ki gajle se edhe aj ka mu pergjigj nese ka ba najsen. Ma shum e kam gajle qe spi hjekin ata qe jan thell n korrupsion t involvum.
  Qata kriminela qe pe vjedhin kosoven qata duhet mi hjek se per qka kan ba UÇKja n koh t luftes valla edhe hallal ja boj nese kupton qka po du me than.

Seite 8 von 8 ErsteErste ... 45678

Ähnliche Themen

 1. UNO-Tribunal verringert Haftstrafe für Srebrenica-Täter
  Von jugo-jebe-dugo im Forum Politik
  Antworten: 4
  Letzter Beitrag: 09.03.2006, 19:01
 2. Antworten: 14
  Letzter Beitrag: 28.01.2006, 16:38
 3. 90 Jahre Gefängnis für die AKSH-UCK Mord Brenner
  Von lupo-de-mare im Forum Politik
  Antworten: 5
  Letzter Beitrag: 21.11.2005, 20:36
 4. NATO Manöver für die Vernichtung der UCK Terroristen
  Von lupo-de-mare im Forum Politik
  Antworten: 7
  Letzter Beitrag: 09.10.2005, 18:57