BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 4 von 6 ErsteErste 123456 LetzteLetzte
Ergebnis 31 bis 40 von 59

was wäre jetzt wenn es 1999 keine angriffe gegen die uck gegäben hätte

Erstellt von SMEKER, 24.02.2011, 19:53 Uhr · 58 Antworten · 3.395 Aufrufe

 1. #31

  Registriert seit
  07.03.2010
  Beiträge
  361
  Zitat Zitat von Ardian Beitrag anzeigen
  kosovA wär frei ohne opfer auf jeglichen seiten!!!!!
  würde sich Albanien anschliessen!!!!

  brate mili nemoj tako ovako Косово ..

 2. #32
  Pitbull
  jebote kosovo und diese Gaddafi treads sind in letzer zeit voll der renner hier da sag ich nur WTF

 3. #33
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756
  Zitat Zitat von TheAlbull Beitrag anzeigen
  Am besten gar keine, kümmer dich lieber nicht darum, kümmer dich und dein Leben. Deine Gesundheit, deine zukünfitge Familie, Schule, Ausbildung etc.
  Weil du wirst niemals "die Wahrheit" rausfinden und egal für welche Seite du dich entscheidest, "alles ist falsch".

  Ich wäre echt froh wenn ich nicht damit konfrontiert geworden wäre bzw werde, als Albaner! Diese ganze Scheisse kotzt mich echt an, dieser unnötige Hass. Dauernd heraufbeschwört von irgendwelchen Mafiosis und mediale Propaganda Zeugs, nur um seine Geschichte besser zu verkaufen.  ...
  bash shqiptari qe mkoke, kjo shkina shkrujka qe mire kish qen me pa mbet ne nje autonomi shqiptart edhe serbt e ti mja paske dhan DANKE te lumt.

  veq vazhdoni me unitet .

  si gjithkund edhe ktu vrehet perqarja e shqiptarve!!

 4. #34
  Avatar von Ilan

  Registriert seit
  25.06.2009
  Beiträge
  10.227
  Was wäre wenn kann man sich immer fragen..

 5. #35
  Avatar von kiko

  Registriert seit
  28.07.2008
  Beiträge
  10.647
  Zitat Zitat von Pitbull Beitrag anzeigen
  jebote kosovo und diese Gaddafi treads sind in letzer zeit voll der renner hier da sag ich nur WTF
  ich frage mich nur, warum die Sandzak-Thread so krass nachgelassen haben

 6. #36
  Avatar von PriZrenChick

  Registriert seit
  20.05.2007
  Beiträge
  999
  Zitat Zitat von Ardian Beitrag anzeigen
  bash shqiptari qe mkoke, kjo shkina shkrujka qe mire kish qen me pa mbet ne nje autonomi shqiptart edhe serbt e ti mja paske dhan DANKE te lumt.

  veq vazhdoni me unitet .

  si gjithkund edhe ktu vrehet perqarja e shqiptarve!!

  oh ti a din qka dmth ka qen ?? ka perfundu mo sun e rikthejm kohën mbrapa mi ndryshu do gjërat qe skajn hec siç duhen!

  mir e ka thealbull shikoje rrethin tend familjen tend shendetsin tend punen dhe te ardhmen tend! ska jet asgje mo! a e morrem pavarsin? a ka ndryshu dicka? perpos rrena hajni dhe korrupcion sen skam pa! na mbyten me genjeshtra na mbyten! se mos tkish qen ashtu skishin lyp me ardhen te gjith shqiptar me jetu jasht vendit por ishin mbet aty ja ku janen! dhe ta shqiptar qe jetojn ne mergim ishin rikthy!!!

  ka humb patriotizmi!!! ka hup dashnija ndaj vendit!!! secili e shikon interesin e vet keshtu qe nuk lodhem më kot me politik!!! siç e ceki thealbull e shiqoj dhe un rrethin tim dhe intereset e mija!

  personi i vetmi cili ka mbajt fjale per popullin ka qen dr. ibrahim rugova (r.i.p) se per ta tjert qe janen lirisht leta thejn çafen nga aty qe jan ardhen!

 7. #37
  Avatar von TheAlbull

  Registriert seit
  26.07.2009
  Beiträge
  2.492
  Zitat Zitat von Ardian Beitrag anzeigen
  bash shqiptari qe mkoke, kjo shkina shkrujka qe mire kish qen me pa mbet ne nje autonomi shqiptart edhe serbt e ti mja paske dhan DANKE te lumt.

  veq vazhdoni me unitet .

  si gjithkund edhe ktu vrehet perqarja e shqiptarve!!


  Ani bre, i boni 10-15 vjet ne gjermani, zivecer a austri dhe mendoni qe e kuptoni krejt gjuhen gjermane!
  Lexo edhe njeher komentin e asajna.

  Ajo e shajti njerzit e vet, tha qe e kan pas shansen me jetu se bashku por nuk kan dasht populli i ksajna!


  Ki me u qudit se qfar shqipari jam, jo si mendon shumica e rinis sotme ne diaspor!


  FLM PrizrenChick!


  ...

 8. #38
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756
  Zitat Zitat von PriZrenChick Beitrag anzeigen
  oh ti a din qka dmth ka qen ?? ka perfundu mo sun e rikthejm kohën mbrapa mi ndryshu do gjërat qe skajn hec siç duhen!

  mir e ka thealbull shikoje rrethin tend familjen tend shendetsin tend punen dhe te ardhmen tend! ska jet asgje mo! a e morrem pavarsin? a ka ndryshu dicka? perpos rrena hajni dhe korrupcion sen skam pa! na mbyten me genjeshtra na mbyten! se mos tkish qen ashtu skishin lyp me ardhen te gjith shqiptar me jetu jasht vendit por ishin mbet aty ja ku janen! dhe ta shqiptar qe jetojn ne mergim ishin rikthy!!!

  ka humb patriotizmi!!! ka hup dashnija ndaj vendit!!! secili e shikon interesin e vet keshtu qe nuk lodhem më kot me politik!!! siç e ceki thealbull e shiqoj dhe un rrethin tim dhe intereset e mija!

  personi i vetmi cili ka mbajt fjale per popullin ka qen dr. ibrahim rugova (r.i.p) se per ta tjert qe janen lirisht leta thejn çafen nga aty qe jan ardhen!
  e qka asht rrethi yt? qfare rrethi k i ti e familje kur veni yt ska shoqri te shnosh e vlera te mirfillta?

  ti a je gjermank masi po jetojke ktu jasht? dmth ti po i mbyllshe syt spot hajka per vend tandin?

  mos paushallizoni. ndoshta ty edhe najkujt tjeter i ka humb dashnija edhe patriotizmi por jo gjithe shqiptarve.
  natyrisht qe ka zhgenjime por njerzt nuk i mbyllin syt edhe i marrin sendet ashtu qysh jan. per ate ka vetvendosje ka shoqeri civile etj etj etj.
  mos folni palidhje, na kishe jena liberal moderno albanski.

  kto sende kan egzistu gjithmone, gjithmone e mot ka pas asi shqiptarsh qe sju ka hanger per atdhe por i kan shiku interesat e ngushta, qysh prej sundimit otoman e deri ner sundimin e sllavo-greko-maqedonve e ku jan sot ata?

  mirpo edhe gjithmone ka pas djem e vajza tcilt e kan ndrru historin e shqiptarve per tmire!!

  shikoj kta te maqedonis qe kan kqyr familjen edhe paret si qysh jan edhe ku jan!!


  atdhe dashuria ka me egzistu gjithmone . patriot nuk don me thane vetem mu mirr me politik apo me luftu me arme.

  patriotizmi eshte gjithperfshires, secili qe zgjohet ne mengjes edhe ban diqka per vendin e vet ai eshte patriot.

  simas teje po dashka mi mshel vesh, mos me kriju vlera te mirfillta po me la me na marr naper kam te hujt edhe budallt ton.

  seriziosht shqiptart pergjithsi e teprojn me politik e haber nuk kan, pot kuptoj.
  mirpo nuk ban mu diferencu qysh po thu ti.
  edhe mu pom pengon ktu ne bf qe shqiptart skan linje te perbashket si serbet psh.
  nja bashkim kombtar , tjteri alla musliman, tjetri all toske e geg. tjetri anti eulex. tjetri mega nacionalist kosovar me identitet kosovar.

  per bese marre pom vjen prej jo shqiptarve ktu.

  edhe diqka jo vetem ibrahim rugova ka fol e ka dit. ka pas shume djem kosova edhe populli shqiptar para edhe pas rugoves!!
  ska nevoj me mitizu rugoven pa nevoj.

 9. #39
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756
  Zitat Zitat von TheAlbull Beitrag anzeigen
  Ani bre, i boni 10-15 vjet ne gjermani, zivecer a austri dhe mendoni qe e kuptoni krejt gjuhen gjermane!
  Lexo edhe njeher komentin e asajna.

  Ajo e shajti njerzit e vet, tha qe e kan pas shansen me jetu se bashku por nuk kan dasht populli i ksajna!


  Ki me u qudit se qfar shqipari jam, jo si mendon shumica e rinis sotme ne diaspor!


  FLM PrizrenChick!


  ...
  jo une e kuptoj shume mire gjuhen gjermane edhe fatmirsisht edhe ate amtare.
  e kuptova fort mire qka tha ajo, me fjale tjera ajo tha qe serbia se kish hup kosoven . edhe ti ju faleminderove edhe i shajte bashkvendasit e tu si budallenj qe bejn veq perqarje.
  edhe une e di qe mos me pa ngri milloshi kryt 1999 sot ishim ner serbi.
  por fatmirsisht e ka ngri kryt edhe sot jem ku jem.

  mos u shit as ti as kjo qika e prizerenit si ma europian e ma modern e ma te ditur.

  as une e shqiptart tjer nuk hajm bari!

 10. #40
  Avatar von PriZrenChick

  Registriert seit
  20.05.2007
  Beiträge
  999
  Zitat Zitat von Ardian
  e qka asht rrethi yt? qfare rrethi k i ti e familje kur veni yt ska shoqri te shnosh e vlera te mirfillta?


  qeqe oh shoq shkoj te familja jem qe i kam ne kosove ! ska bes dhe dashni mo ndit te sodit secili e kqyr interesin e vet pin kafe per interes dhe ka mbaru puna sesht me si perpara qajo dashni qaj malli !

  ti a je gjermank masi po jetojke ktu jasht? dmth ti po i mbyllshe syt spot hajka per vend tandin?


  une ne zvicer jetoj dhe jo sjam zvicranke apo siç e ceke ti gjermanke se te kisha qen sta kisha kthy pergjigjen ne gjuhen shqipe ! qka du me ndermarr une apo ti ne kosove tregom ? qe sa vite (para lufte, ne lufte, dhe mas lufte dej tash) qojn ne para nga diaspora per te ndimuar shtetit ton.. po na shkelin mundin ton qeverija jone ! a se ki vrejt si sillen ata posht me neve ?? po na zhgrryjn ta tmdhajt tregom ti mu qysh ka mujt ni puntor i zyres ne prishtin me bo ni mercedes te tipit te ri e un qe sa vjet ne gurbet sun pe blej cash me kilometra 0,0 ??? jo spo i mbylli syt por slodhna me kot ! 3 vjet pavarsi na hongren ymrin politikant e tona ! qe 3 vjet po i zgjedhin hajnat ne pozicion ktu ka populli faj qe po i zgjedhin ! vudhen vota po por prap secili tash shoki pe ndjek interesin e vet ! po masi ty pot hajka qaq shum qka po lyp ne gjermani apo qaty qe ku jeton spo rikthehesh ne kosove me ndryshu pra masi pom pyt mu !

  mos paushallizoni. ndoshta ty edhe najkujt tjeter i ka humb dashnija edhe patriotizmi por jo gjithe shqiptarve.
  natyrisht qe ka zhgenjime por njerzt nuk i mbyllin syt edhe i marrin sendet ashtu qysh jan. per ate ka vetvendosje ka shoqeri civile etj etj etj.
  mos folni palidhje, na kishe jena liberal moderno albanski.

  Spo i krahasoj te gjith shqiptar jo un po flas per vetin ne qoft se ti si ke perjetu do sene ste kam faj un mo e kqyri interesin tem dhe familjen tem sod ska mo vlla e moter si perpara qe ki mutj besen mja jap sod te tradhtojn para syve se ! po nejse kjo esht nje tjeter teme. Jam per intergrim te tjer minjoriteteve ska mo vetem shqiptar ! i kem turqt i kem bosan i kem goran etj. duesh me qu mir me ta dhe ata jetojn ne kosove jan pjes ksaj toke ! shoki forum esht kjo secili e ka opinionin e vet un e kam temen ti tonden dhe jo skam nevoj mu shit moderno albanski thjesht pe kqyri drejtimin tem se na jem msu ne diaspor me honger mut me thon i urrejm shkit, turq kroat etj a knej me ta rrijm bajm hajgare para ftyre tynve knaqem knej i shajm sban ashtu !


  kto sende kan egzistu gjithmone, gjithmone e mot ka pas asi shqiptarsh qe sju ka hanger per atdhe por i kan shiku interesat e ngushta, qysh prej sundimit otoman e deri ner sundimin e sllavo-greko-maqedonve e ku jan sot ata?

  mirpo edhe gjithmone ka pas djem e vajza tcilt e kan ndrru historin e shqiptarve per tmire!!

  shikoj kta te maqedonis qe kan kqyr familjen edhe paret si qysh jan edhe ku jan!!  shiqo un e ceka ket me heret nalt na ne diaspor sa i kem nimu popullit ne kosove po na shkel qeverija munin ton ! as ne vendlindje as ketu ne mergim sjem si ne shtepi atje na shajn ausllandera ktu po na shajn ausllandera ! secili leta kqyr interesin e vet familjar ska me bashkim si me para ! ne qoft se je qaq i nxeht dhe ki mundsi me ndryshu diçka ne ket sistem korrupte te lumt dhe te betohem qe te ndimoj personalisht ! por behu realist asgje skem arrit kerka sjem se pari jo mu koncentru me hapen naj fabrik mi punsu rinijen tregu jon me hecen me fillu ekonomia mu zhvillu por jooooo po interesomi mu rras sa ma shpejt ne BE dhe NATO..

  atdhe dashuria ka me egzistu gjithmone . patriot nuk don me thane vetem mu mirr me politik apo me luftu me arme.

  patriotizmi eshte gjithperfshires, secili qe zgjohet ne mengjes edhe ban diqka per vendin e vet ai eshte patriot.

  simas teje po dashka mi mshel vesh, mos me kriju vlera te mirfillta po me la me na marr naper kam te hujt edhe budallt ton.

  me keqkuptove me patriotizem se ceka dikend qe duhet ta mbaj nje arme dhe me luftu ne lufte jojo dhe un ashtu si ti po mendoj njejt patriot qe e don vendin e vet. ne ne mergim jem ndoshta patriota por ne kosove ska me teper i kajn genjy popullin qe po e kqyrin punen dhe drejtimin e tyre hiq me mos mu marr me politike..

  shoki apet me keqkuptove un pe foli temen ti fole tenden ! sipas meje ben qka te dush veq kot mundohesh se ti sen spo perfiton as un sen hiq kurrfar rahati skem ne kosove shiko shifra e papunsive sa lart esht me njoftsi nxenset e dobta e vazhdojn shkollen ta te aft qe skajn mundsi i lejn anash far drejtsi esht ketu shoki ? shko jeto ne kosove 1 vjet tana ndoshta i kopton ma kjart disa gjana

  seriziosht shqiptart pergjithsi e teprojn me politik e haber nuk kan, pot kuptoj.
  mirpo nuk ban mu diferencu qysh po thu ti.
  edhe mu pom pengon ktu ne bf qe shqiptart skan linje te perbashket si serbet psh.
  nja bashkim kombtar , tjteri alla musliman, tjetri all toske e geg. tjetri anti eulex. tjetri mega nacionalist kosovar me identitet kosovar.


  per bese marre pom vjen prej jo shqiptarve ktu.


  perqka marre ? marre esht me vjedh ne qdo nacionalitet ki njerz te mira dhe te kqija kur esht diqka e pa rregullt thuje prano se me fshef sja vlen sen hiq ! behu realist fol drejt e jo budalle mavon rrenat met dal (mos u prek spot perfshij ty esht thjesht nij spruch)


  edhe diqka jo vetem ibrahim rugova ka fol e ka dit. ka pas shume djem kosova edhe populli shqiptar para edhe pas rugoves!!
  ska nevoj me mitizu rugoven pa nevoj.

  e di pajtona plotesisht me ty por e permena sepse aj ka qen lideri kosoves presidenti par kupton !
  Zitat Zitat von Ardian
  mos u shit as ti as kjo qika e prizerenit si ma europian e ma modern e ma te ditur.

  as une e shqiptart tjer nuk hajm bari!


  oh ti secili e ka opinionin (MENDIMIN) e vet ne qoft se mendon ti asisoj ok puna jote un mendoj ndryshe puna ime rruga mbar un perveti skam percka te lavderohem as TheAlbull jo thjesht mir e ceki kqyre drejtimin tend

  ishalla nuk hani se askush se ceki qe po hani

  met mira

Seite 4 von 6 ErsteErste 123456 LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Was wäre , wenn die Türkei nicht islamlisiert wäre.
  Von Reamci im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 34
  Letzter Beitrag: 02.02.2018, 20:26
 2. Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 13.07.2012, 19:38
 3. Antworten: 210
  Letzter Beitrag: 02.06.2012, 00:50
 4. Was wäre wenn Jesus gesteinigt worden wäre?
  Von Märchenprinz im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 3
  Letzter Beitrag: 15.05.2010, 11:53
 5. Wenn Car Dusan weiter gelebt hätte,wäre Istanbul heute serbi
  Von jugo-jebe-dugo im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 36
  Letzter Beitrag: 12.09.2005, 22:56