BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.

Umfrageergebnis anzeigen: Welche Partei wählt ihr ?

Teilnehmer
102. Du darfst bei dieser Umfrage nicht abstimmen
 • PDK

  13 12,75%
 • LDK

  6 5,88%
 • AAK

  5 4,90%
 • AKR

  3 2,94%
 • Vetevendosje

  60 58,82%
 • FER

  9 8,82%
 • Andere

  6 5,88%
Seite 79 von 157 ErsteErste ... 296975767778798081828389129 ... LetzteLetzte
Ergebnis 781 bis 790 von 1562

Wahlen in Kosovo 2010

Erstellt von Albion, 06.11.2010, 21:31 Uhr · 1.561 Antworten · 105.976 Aufrufe

 1. #781

  Registriert seit
  10.10.2009
  Beiträge
  1.069
  YEAAAA
  PDK 2. #782
  Avatar von Albion

  Registriert seit
  10.04.2010
  Beiträge
  4.614
  pdk hat noch nicht gewonnen!

 3. #783
  Avatar von illyrian_eagle

  Registriert seit
  05.10.2005
  Beiträge
  6.793
  Deshprim total Te gjith e dini se i kan ble Votat del aj Hashim kudra para rezultateve e deklaron veten se Fitus. Nje toptani nje hamze por edhe nje bolano e kemi patur tani e kemi edhe nje Hashim. Njerze Pa Te edukum por qishtu Kur fshataret e Kosoves votoin e Shumice e elites sikur kan qen me gjenerata ne Prishtin peje gjakove e podujeve rrin ne Heshtje. Per mu Jon shumica e votusve Te pdks bah ata se kan patur titon si potrait ne dhom. Athere e quheshin veten jugoslave e ndigjojshin lepa Brenen sonte thirren kosovar e i shesin vdekprujeve Traktora. Ska patur faj konica me mendimin e vete se shkatrusi ma i madh i shqipetarit esht shqipetari vete. Skenderaj 93 per qind me vota vdekjeve bejn Kta Hajgare moj kosove Dikur ke qen zoj tani je Bo kurv....

 4. #784

  Registriert seit
  10.10.2009
  Beiträge
  1.069
  Zitat Zitat von Albion Beitrag anzeigen
  pdk hat noch nicht gewonnen!
  Was fählt noch die Quallition oder mal schauen was passiert.


  RTK


  PDK


 5. #785
  Avatar von Arbėr

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759
  Zitat Zitat von KS_Drenica Beitrag anzeigen
  Was fählt noch die Quallition oder mal schauen was passiert.


  RTK

  ]
  Don Zoti qe te mos eshte vertet fitorja e rrugaqeve :
  Korrupsioni : Kosova shteti mė i korruptuar nė Ballkan .!
  PRISHTINĖ : 27/10/2010 ... Shteti mė i ri nė botė , Kosova regjistron korrupsionin mė tė lartė nė Ballkan, madje edhe nė mesin e vendeve mė tė korruptuara nė botė.
  Korrupsioni : Kosova shteti mė i korruptuar nė Ballkan .! | cene-alb.com
  Se vaj halli per Shqiptaret , dhe jo vetem per ata qe jetojne ne Kosove por mbare trojet ..
  E feston fitoren rrugaqi akoma pa u shpall te dhenat zyrtare , dhe zoti i vrafte ata shqiptare qe e votojne kete hajne , qe la Mitrovicen jashte kufijve te Shqiptarise , qe skan Shqiptaret rryme e uje ne shekullin XXI , qe populli jeton me 40 euro ne muaj ,
  Cfare fitore feston aj rrugaq ?
  Ptuhh atyre qe e perkrahin rrugaqet .

 6. #786

  Registriert seit
  15.01.2006
  Beiträge
  12.080
  hahahaha ihr kleinen arschficker im forummmmm  http://rtklive.com/?cid=1&newsId=44178&mf#(_Zgo-zz!@@PAm878SrS6mmc#pQ5if&e#8cx/5F2e8M&Pt1Eis^iwL7I!_i3c^8$99f^7_e*DDCn436!Iwi31)v PdEWS3fm3Y0e


  PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK
  PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK
  PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK
  PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK
  PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK

 7. #787

  Registriert seit
  10.10.2009
  Beiträge
  1.069
  Zitat Zitat von Arbėr Beitrag anzeigen
  Don Zoti qe te mos eshte vertet fitorja e rrugaqeve :

  Se vaj halli per Shqiptaret , dhe jo vetem per ata qe jetojne ne Kosove por mbare trojet ..
  E feston fitoren rrugaqi akoma pa u shpall te dhenat zyrtare , dhe zoti i vrafte ata shqiptare qe e votojne kete hajne , qe la Mitrovicen jashte kufijve te Shqiptarise , qe skan Shqiptaret rryme e uje ne shekullin XXI , qe populli jeton me 40 euro ne muaj ,
  Cfare fitore feston aj rrugaq ?
  Ptuhh atyre qe e perkrahin rrugaqet .
  Zoti ka desht si fiton i miri ethe i miri ka fitue.

  Ktu ethe do Nr. Statisik:


 8. #788

  Registriert seit
  15.01.2006
  Beiträge
  12.080
  ks Drenica mos i ngo kta majmuna se veq karin munen me na rru.\\\


  veq kush ja ka inatin thaqit se mat fort nuk ka...ani sot edhe doren ma ka dhan aaaaaa

 9. #789
  Avatar von Arbėr

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759
  Zitat Zitat von KS_Drenica Beitrag anzeigen
  Zoti ka desht si fiton i miri ethe i miri ka fitue.

  Ktu ethe do Nr. Statisik:

  Nuk ka fitu akoma askush , ti e shiqon vetem nga simpatija qe e je vendas , dhe jo punen e tij .
  Mjafton kjo :

  Skenderaj, afėr 94 pėrqindėshit tė daljes nė zgjedhje

  Skenderaj, 12 dhjetor – Sipas rezultateve tė Komisionit Komunal Zgjedhor, pėrqindja e daljes nė votime sot ishte 93.60 pėr qind, ose 43.170 votues Ndryshe, Christopher Dell, ambasador i SHBA-sė nė Kosovė, 15 minuta para mbylljes sė vendvotimeve e ka vizituar Qendrėn e Votimit nė gjimnazin “Hamėz Jashari” nė
  Skenderaj. Ai ka treguar se Skenderaj ėshtė komuna e 12-tė dhe e fundit qė e ka vizituar sot nė ditėn e zgjedhjeve.
  “Pėr tė gjitha qendrat qė vizituam kam koment tė njėjtė, ėshtė proces i suksesshėm i votimit, pasi edhe pėrgatitjet ishin tė mira, ndėrkohė qė edhe pėrqindja e daljes nė votime ėshtė mė e madhe se herėt e kaluara”, ka thėnė Dell.
  I pyetur nga KD-ja se a janė incidentet e raportuara tė asaj natyre qe t’i japin arsye ndonjė subjekti qė tė mos i pranojnė rezultatet, ai ka thėnė se nuk i takon atij tė gjykoj. “Por, mendoj se kėto janė parregullsi tė zakonshme qė nuk mund tė pėrdoren si arsyetim pėr diēka tė tillė”, ka thėnė nė fund Dell.
  Skenderaj, afėr 94 pėrqindėshit tė daljes nė zgjedhje - Zgjedhjet 2010 - Politikė - Koha Net
  Po edhe kjo :

  Nė Rud tė Malishevės pėrleshėn anėtarėt e PDK-sė dhe LDK-sė
  Njė pėrleshje ndėrmjet anėtarėve tė dy partive politike, PDK dhe LDK, ka ndodhur nё fshatin Rud tė Malishevės. KTV-ja mėson se bėhet fjalė pėr pėrleshje ndėrmjet anėtarėve tė PDK-sė dhe atyre LDK-sė. Fillimisht, incidentin e ka denoncuar nėndega e PDK-sė duke thėnė se ėshtė sulmuar kryetari i kėsaj nėndege Bali Rudi nga vėllezėrit e Fetah Rudit nga LDK-ja. Por, Fetah Rudi me vėllezėrit e tij ka thėnė se nuk ėshtė e vėrtetė kjo. Sipas tij, ėshtė i vėllai Shaip Rudi, ai i cili ėshtė sulmuar nga zyrtarėt e PDK-sė. Sipas tyre derisa Shaip Rudi ka tentuar tė votonte ata e kanė ndaluar dhe e kanė sulmuar. Pėrleshjen e ka konfirmuar edhe policia, por nuk ka dhėnė detaje se kush kė e ka sulmuar nė kėtė rast.

 10. #790
  Avatar von Albion

  Registriert seit
  10.04.2010
  Beiträge
  4.614
  Morgen frühe wiessen wir bescheid wer gewonnen hat ab warten

Ähnliche Themen

 1. Wahlen im Kosovo
  Von Lance Strongo im Forum Kosovo
  Antworten: 9
  Letzter Beitrag: 01.02.2012, 17:10
 2. Izbori u BiH 2010 - Wahlen in BiH 2010
  Von Vjecna Vatra im Forum Bosnien-Forum
  Antworten: 161
  Letzter Beitrag: 03.10.2010, 18:43
 3. Izbori u BiH 2010 - Wahlen in BiH 2010
  Von Vjecna Vatra im Forum Rakija
  Antworten: 132
  Letzter Beitrag: 15.02.2010, 15:54
 4. Wahlen im Kosovo - wen würdet ihr wählen?
  Von Lucky Luke im Forum Rakija
  Antworten: 81
  Letzter Beitrag: 20.12.2008, 23:36
 5. Hashim Thaci gewinnt die Wahlen in Kosovo
  Von Grasdackel im Forum Politik
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 21.11.2007, 21:14