BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 8 von 12 ErsteErste ... 456789101112 LetzteLetzte
Ergebnis 71 bis 80 von 116

28.November 2010 - Nationalfeiertag des albanischen Volkes

Erstellt von Gentos, 26.11.2010, 18:42 Uhr · 115 Antworten · 17.097 Aufrufe

 1. #71

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Schweiz  New York


  Prishtina


  Tirana

 2. #72

  Registriert seit
  30.12.2009
  Beiträge
  980
  War auch mein Feiertag weil ich da wieder entsperrt wurde

 3. #73

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Shipkovica bei Tetove  Schweiz/Romandie  New York  Boston


 4. #74

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Tirana  Cavaliero Club

 5. #75

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  London


 6. #76

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Oslo


 7. #77

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Kosovo


 8. #78

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Drenica


 9. #79

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Presheva/Bujanoc

  Kryetari i Kuvendit Jonuz Musliu, Dilaver Kryeziu-drejtori i Ansamblit Shota dhe Kryetari i Komunės sė Bujanocit Shaip Kamberi

 10. #80

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  “Vetėvendosje”: Rinisė i ndalohet Festa e Flamurit

  Koncerti “Rock pėr Bashkim”, i organizuar nė mbrėmjen e 28 Nėntorit nė sallėn “1 Tetori”, ėshtė ndėrprerė qėllimisht, thuhet nė njė kumtesė tė Lėvizjes “Vetėvendosje”.

  Ky koncert, i organizuar nga Rrjeti i Organizatave Shqiptare (RrOSH) u ndoq nga rreth pesė mijė tė pranishėm, por nuk u mbėrrit tė zhvillohej deri nė fund, pėr shkak tė dy ndėrprerjeve tė njėpasnjėshme tė energjisė elektrike.
  “Nė kontratėn paraprake tė lidhur me drejtorin e sallės, Fatmir Sfishta, na ėshtė dhėnė siguria se nuk ndėrpritet rryma elektrike nė kėtė ndėrtesė, pasi rrjeti i furnizimit ėshtė i lidhur me institucionet mė tė rėndėsishme qeverisėse tė Prishtinės, spitalin dhe konviktet e studentėve. Mirėpo gjatė koncertit janė larguar tė gjithė pėrgjegjėsit e punėtorėt e sallės, dhe aty nuk kishte asnjė person qė tė mbante pėrgjegjėsi pėr organizimin. Pas ndėrprerjes sė parė tė dritave, u detyruam tė hyjmė nė dhomėn e siguresave, ku vumė re se ishte ulur ēelėsi i furnizimit tė pėrgjithshėm, tė cilin e vumė vetė nė funksionim duke e rikthyer rrymėn nė sallė. Mirėpo vetėm pas 10 minutash, energjia ėshtė ndėrprerė sėrish, kėsaj radhe prej njė pike tjetėr. Nė tė gjitha ndėrtesat rreth sallės ‘1 Tetori’ ka patur energji elektrike pa ndėrprerje”, thuhet nė kumtesėn e “Vetėvendosjes”.
  Ky incident na bėn tė kuptojmė qėndrimin e kėsaj administrate ndaj festės tė sė gjithė shqiptarėve.
  Ky veprim, sipas kėsaj lėvizje, tashmė tė shndėrruar nė subjekt politik, nuk ėshtė pėr t’u habitur. “Kjo administratė e ka fshirė 28 Nėntorin prej memories institucionale nė Kosovė, kjo ėshtė administrata qė i ka ndėrruar brutalisht simbolet e shqiptarėve, duke u imponuar atyre flamuj tė rinj e simbole tė rinj, e duke i ndaluar tė jenė shqiptarė. Na mbetet tė konsiderojmė fatkeqėsinė qė ka sjellė kjo klasė politike nė Kosovė, dhe tė angazhohemi aktivisht pėr ndryshimin sa mė tė shpejtė tė saj”, pėrfundon kumtesa e “Vetėvendosjes”. /Telegrafi/

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 4
  Letzter Beitrag: 12.12.2010, 19:57
 2. Antworten: 105
  Letzter Beitrag: 05.12.2010, 11:02
 3. Serbien - Polizei des Volkes
  Von Gentos im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 10.07.2010, 10:43
 4. Religion - das Opium des Volkes
  Von Lopov im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 99
  Letzter Beitrag: 25.04.2010, 02:07
 5. Unterdrückung des albanischen Volkes
  Von Patriotus im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 17
  Letzter Beitrag: 25.03.2009, 15:30