BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 5 von 12 ErsteErste 123456789 ... LetzteLetzte
Ergebnis 41 bis 50 von 117

Am 4. Dezember wird in Kroatien das Parlament neu gewählt.

Erstellt von Grasdackel, 27.11.2011, 00:45 Uhr · 116 Antworten · 8.278 Aufrufe

Grasdackel
    Zitat Zitat von KaTii Beitrag anzeigen
    Zakaj ne buš? ^^
    Neznam za koju budalu da glasam.

Zitat Zitat von Grasdackel Beitrag anzeigen
    Neznam za koju budalu da glasam.
    Da bi glasao za budalu, mogao bi odma prikrizit cijelu cedulju xD

Zitat Zitat von Grasdackel Beitrag anzeigen
    Nedolazi niko u pitanje. Ja nemam hrvatsko drzavljanstvi i nesmijem glasati.
    Und das finde ich auch voll in Ordnung.
    U Njemackoj znaci nije moguce imati dvojno drzavljanstvo (njemacko i hrvatsko) ?

Da ti iskreno kazem, nisam za to da dijaspora odlucuje, kako ce domaci ljudi dolje zivjeti i krojiti njihovu buducnost iz druge zemlje. Da skratim, definitivno sam za ukidanje prava glasovanja za dijasporu (obicno najesti se pecenice za Bozic i sunke za uskrs, a u ljeto namociti dupe na Jadranu dok ne nestane eurica, dolara i franaka pa nazad za Austriju, Svicarsku i Njemacku).

Kratko i jasno: glasaj tamo gdje imas stalno boraviste i gdje placas porez (jer to su stvari koje ti daju pravo na to) a ako osjesas da si veliki domoljub/patriota, pokazi to na nacin da doniras nesto za neku djecju ustanovu-bolnicu, skolu i sl. Ne zelim stvarno nikog uvrijediti, nemam nista protiv dijaspore (posto i ja nakon rata tu spadam) dok god se ne mijesa u uredjenje drzave u kojoj uopste niti ne zivi.

Grasdackel
    Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    U Njemackoj znaci nije moguce imati dvojno drzavljanstvo (njemacko i hrvatsko) ?
    Točno, ali kad Hrvatska uđe u EU onda će biti moguće.

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen

Da ti iskreno kazem, nisam za to da dijaspora odlucuje, kako ce domaci ljudi dolje zivjeti i krojiti njihovu buducnost iz druge zemlje. Da skratim, definitivno sam za ukidanje prava glasovanja za dijasporu (obicno najesti se pecenice za Bozic i sunke za uskrs, a u ljeto namociti dupe na Jadranu dok ne nestane eurica, dolara i franaka pa nazad za Austriju, Svicarsku i Njemacku).

Kratko i jasno: glasaj tamo gdje imas stalno boraviste i gdje placas porez (jer to su stvari koje ti daju pravo na to) a ako osjesas da si veliki domoljub/patriota, pokazi to na nacin da doniras nesto za neku djecju ustanovu-bolnicu, skolu i sl. Ne zelim stvarno nikog uvrijediti, nemam nista protiv dijaspore (posto i ja nakon rata tu spadam) dok god se ne mijesa u uredjenje drzave u kojoj uopste niti ne zivi.

100 % Zustimmung.

kenozoik
    moj glas idje paragi
    ili ruzi tomasic
    ili danijelu srbu

jeben ti hsp kad su se podilili u milijun partija

Zitat Zitat von KaTii Beitrag anzeigen
    Ich würde wählen....so n dreck dass man erst ab 18 darf (find ich eig gut^^) nur schade dass ich die wahlen um einige tage verfehle -.-

Wen würdest wählen wenn du könntest?
    a kaj ti mislis ko je najbolji?
    gde bi ti nacrtala tvojega kriza na cedulji?

Zitat Zitat von batakanda Beitrag anzeigen
    moj glas idje paragi
    ili ruzi tomasic
    ili danijelu srbu
    jeben ti hsp kad su se podilili u milijun partija
    Moram ti jednu anekdotu napisati, koja me odma' podsjetila na HSP i Djapica. Neznam tacno u kojem mjesecu, ali 2000. godine je Djapic u Donjem Lapcu zapoceo razgovore sa tadasnjim predsjednikom Srpske Narodne stranke Milanom Djukicem o mogucoj suradnji. I tad je nesto izjavio u stilu"da su svjesni odgovornosti i dionistva u vlasti Lapca, jer ce' odsad predstavljati hrvate i stoga nece bjezati ni od razgovora sa Djukicem". Nekoliko dana kasnije bata, Djapic i Djukic su se sastali u Drnpolju (rodno mjesto Djukica) i uspostavljaju na lokalnoj razini suradnju SNS-a i HSP-a, i tom prilikom, Djapic (znas i sam da je nosio atribut "ustasa") izjavljuje: "Donji Lapac je srpska zemlja, sto ja uzavazam". (hocu reci, za vlast, za koaliciju, za interese svi ce oni promjeniti misljenje i suradjivat sa jucerasnjim neprijateljem, pa i Djapic). A cini mi se, da je upravo Djapic zbog micanje Parage, HDZ ga "castio" na izborima 1995 sa nekih famoznih pet posto glasova - dada, politika je bila i ostala kurva.

Zitat Zitat von Schiptar Beitrag anzeigen
    Wäre schön, wenn man den Auslandskroaten endlich das Wahlrecht entziehen würde... Das wären dann schon mal einige Stimmen weniger für die HDZ.
    Die Diaspora hat und entscheidet nur über 3 Parlamentssitze nach der Verfassungsänderung. Also kaum Gewicht.

Ansonsten muss ich sagen dass Kukuriku mit ihrem Programm enttäuscht und keine Option mehr für mich ist, genauso wie die verbrecherische Organisation HDZ.

Zitat Zitat von Schiptar Beitrag anzeigen
    Wäre schön, wenn man den Auslandskroaten endlich das Wahlrecht entziehen würde... Das wären dann schon mal einige Stimmen weniger für die HDZ.
    Staatsbürger zweiter Klasse?

Ich wäre dafür das nur Kroaten die auch einen gemeldeten Wohnsitz in Kroatien haben Wählen dürfen,es kann nicht sein das die Diaspora über die Politik in einem Land mitbestimmen soll,in dem sie sowieso nicht lebt,oder sich nur sporadisch aufhält.

Seite 5 von 12 ErsteErste 123456789 ... LetzteLetzte