BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 3 von 3

Albaner Terrorist vorsorglich verhaftet: Olsi Veseli

Erstellt von lupo-de-mare, 10.06.2007, 16:30 Uhr · 2 Antworten · 792 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988

  Albaner Terrorist vorsorglich verhaftet: Olsi Veseli

  Albanien: Weil der in den Bin Laden Ausbildungs Camps in Kandahar war, hat man den 25-jährigen Olsi Veseli in Kruje verhaftet, als Bush zum Besuch kam

  Vorsorglich ins den Knast gesteckt, wie man es halt bei Terroristen macht, durch den Albanischen Geheimdienst SHIS!

  Olsi Veseli, ein Bin Laden Anhänger und Anhänger der Radiklaen Taliban, wurde vorsorglich mal für 49 Stunden aus dem Verkehr gezogen. Der ist früher mal auch als Iman aktiv gewesen.

  Vizita e Bushit, nėn vėzhgim tė pandėrprerė dhe imami i Krujės

  10/06/2007 - 09:14


  Vizita e presidentit amerikan Xhorxh Bush e planifikuar pėr sot nė mesditė nė rrethin e Krujės ka bėrė qė agjentėt e antiterrorit tė SHISH-it dhe policisė tė kenė nėn vėzhgim 24 orė pa ndėrprerje qysh prej 48 orėsh ish-imamin e qytetit Olsi Veseli. Pavarsisht faktit se Veseli nuk pėrbėn ndonjė kėrcėnim serioz pėr vizitėn e presidentit amerikan nė provincėn nė periferi tė Tiranės, strukturat e specializuara antiterror e kanė pėrfshirė dhe atė nė planin e masave tė rrepta. Nė tė vėrtetė emri i 25 vjeēarit nga Kruja ka qenė dhe nė listėn e personave tė skeduar tė paraqitur nga shėrbimi inteligjent amerikan, si njė person qė duhet mbajtur nėn vėzhgim tė pandėrprerė. Veseli banon me prindėrit e tij nė njė shtėpi tė thjeshtė nė periferi tė qytetit tė Krujės, pikėrisht nė lagjen qė ndodhet poshtė kalasė historike. Ai mbetet deri tani i vetmi shqiptar, emri i tė cilit ėshtė publikuar si ish-pjestar i njė formacioni luftarak tė militantėve islamikė dhe luftėtarėve talebanė nė Afganistan. Ish-imami i xhamisė sė Krujės ėshtė mbajtur nėn survejim nga agjentėt e Shėrbimit Informativ Shqiptar edhe para se nė Shqipėri tė lajmėrohej vizita e presidentit Bush, madje qysh nė momentin kur ai u riatdhesua. Agjentėt e shėrbimit tė Luftės Kundėr Terrorit u njoftuan gati dy vjetė mė parė shėrbimi inteligjent amerikan se nė periferi tė Kandaharit, gjatė njė operacioni tė marinsave ishte kapur mes njė grupi militantėsh afganė dhe imami i xhamisė sė Krujės. Hetimet u kryen paralelisht nga agjentėt nė terren tė zyrės sė Antiterrorit nė Ministrinė e Brendėshme dhe nga agjentėt e zyrės sė Antiterrorit nė SHISH. Veseli ishte rekrutuar si njė i ri me besim tė fortė nė fenė islame dhe mė pas ishte dėrguar me pretekstin pėr studime teologjike nė njė universitet fetar nė kryeqytetin e Jemenit San’a. Imami i Krujės dhe njė grup islamikėsh tė tjerė nga vendet arabe u stėrvitėn pėr luftė guerrile nga 4 deri nė 6 muaj nė Jemen. Kur pėrfundoi trajnimi i plotė, rekrutėt e rinj islamikė u nisėn fillimisht me linjė ajrore drejt Pakistanit, nga ku kaluan kufirin dhe iu bashkuan luftėtarėve talebanė nė Afganistan. Veseli mendohet tė ketė vepruar pėr gati njė vit nė radhėt e luftėtarėve talebanė deri sa u kap nga marinsat amerikanė nė rrethinat e Kandaharit.
  Qysh nga ai moment imami i Krujės iu nėnshtrua njė hetimi special nė burgjet famėkeqe tė Afganistanit, tė njohura pėr trajtimin e ashpėr qė u bėjnė tė dyshuarėve si militantė islamikė apo mbėshtetės tė talebanėve dhe Al-Kaeda-s. Pas njė viti nė burgjet afgane Veseli u riatdhesua nėn kujdesin e shėrbimeve inteligjente amerikane nėpėrmjet linjės ajrore me Turqinė nė fundin e qershorit 2006. Gjatė hetimit rezultoi se ai s’ka patur ndonjė rol tė rėndėsishėm nė radhėt e militantėve talebanė dhe se kishte rėnė viktimė e radikalėve islamikė pėr shkak tė moshės shumė tė re.

  http://www.balkanweb.com/gazetav4/index.php?id=14603

 2. #2

  Registriert seit
  12.04.2007
  Beiträge
  16.107
  wieso sitzt er nicht in Guantanamo , wie es sich gehört.

 3. #3
  Avatar von PriZrenChick

  Registriert seit
  20.05.2007
  Beiträge
  999
  lächerlich aber wirklich.. man könnte genau so gut jeden muslimen einbuchten bis bush weg geht..

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 28
  Letzter Beitrag: 13.03.2011, 00:10
 2. Antworten: 59
  Letzter Beitrag: 05.10.2009, 05:26
 3. Taliban-Albaner in den Staaten verhaftet
  Von ooops im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 29.07.2009, 19:56
 4. Terror Albaner in Spanien verhaftet
  Von Partibrejker im Forum Politik
  Antworten: 19
  Letzter Beitrag: 13.06.2005, 01:01
 5. Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 08.03.2005, 20:17