BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 5 von 5

Albanien inerhalb von 12 monaten visafrei in der EU

Erstellt von AmiloCentrino, 17.06.2009, 12:47 Uhr · 4 Antworten · 527 Aufrufe

 1. #1

  Registriert seit
  15.04.2009
  Beiträge
  41

  Daumen hoch Albanien inerhalb von 12 monaten visafrei in der EU

  Ministri Basha: Shqipėria po pėrparon nė planin e heqjes sė vizave me BE-nė Ministri i Jashtėm i Shqipėrisė Lulzim Basha e ka cilėsuar njė hap madhor Raportin e djeshėm tė Kėshillit tė Ministrave tė Jashtėm tė BE drejt pėrmbylljes sė procesit tė heqjes sė vizave me vendet e Ballkanit Perėndimor. Sipas ministrit Basha raporti i djeshėm e Kėshillit tė Ministrave tė BE-sė rikonfirmon qartėsisht dhe bindshėm, se Shqipėria po pėrparon me shpejtėsi drejt objektivit madhor tė Qeverisė Berisha: heqjen e vizave pėr qytetarėt shqiptarė brenda 12 muajve.Zoti Basha e quajti kėtė raport, njė lajm tė shumėpritur dhe njė ėndėrr qė po bėhet realitet. Njėkohėsisht, ky ėshtė njė vlerėsim i reformave tė jashtėzakonshme tė ndėrmarra nga qeveria shqiptare dhe njė inkurajim i madh pėr t’i pėrshpejtuar dhe zbatuar ato plotėsisht. Duke iu pėrgjigjur interesimit tė gazetarėve mbi faktin se nė raport ėshtė folur me nota pozitive pėr Serbinė, Maqedoninė dhe Malin e Zi, dhe, ėshtė lėnė disi nė hije Shqipėria nė njė kohė qė Serbia, pėr shembull, nuk ka dorėzuar akoma kriminelėt nė Gjykatėn e Hagės, ministri Basha u shpreh i bindur se deklarata e Kėshillit tė Ministrave flet qartė dhe hedh poshtė ēdo spekulim.

  Deklarata, sipas tij, bėn tė qartė progresin e arritur nga tė gjitha vendet e Ballkanit Perėndimor dhe bėn tė qartė se ato vende qė kanė plotėsuar tė gjitha standardet mund tė presin, nė fund tė kėtij viti, liberalizimin e vizave, ndėrkohė qe plotėsimi i kėtyre standardeve, pėrmbushja dhe zbatimi i reformave shikohet si njė pėrparėsi pėr tė gjitha vendet.
  Duke iu referuar prononcimit te Komisionerit Rehn, ministri Basha vlerėson se ende nuk ka njė klasifikim, por lajmi i mirė qėndron tek fakti se progresi i bėrė nga Shqipėria, nė njė kohė fare tė shkurtėr, ėshtė jashtėzakonisht i
  madh, inkurajues dhe njė shtyllė e fortė pėr tė plotėsuar objektivin madhor: heqjen e vizave brenda 12 muajve.

  Shefi i diplomacisė shqiptare i quajti spekulime tė medias se gjoja Serbia, Mali i Zi dhe Maqedonia do te mund tė jenė tė avancuara ndaj Shqipėrisė pėr sa i pėrket procesit tė heqjes sė vizave tė Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perėndimor. /Asllan Bajrami/

  RTK

 2. #2
  Avatar von lulios

  Registriert seit
  27.02.2007
  Beiträge
  915
  um dir einwenig die deutsche sprache beizubringen:

  inerhalb schreibt man mit zwei "n" also so: innerhalb

  danke für die aufmerksamkeit!

  ps: zum thread: eine gute nachricht

 3. #3
  benutzer1
  Zitat Zitat von lulios Beitrag anzeigen
  um dir einwenig die deutsche sprache beizubringen:

  inerhalb schreibt man mit zwei "n" also so: innerhalb

  danke für die aufmerksamkeit!

  ps: zum thread: eine gute nachricht
  Scheiss Klugscheisser!

 4. #4

  Registriert seit
  15.04.2009
  Beiträge
  41
  Zitat Zitat von lulios Beitrag anzeigen
  um dir einwenig die deutsche sprache beizubringen:

  inerhalb schreibt man mit zwei "n" also so: innerhalb

  danke für die aufmerksamkeit!

  ps: zum thread: eine gute nachricht
  danke für die info wegen (Innerhalb) ich benutze keine Rechtschreibprüfung wie du.
  gruss

 5. #5

  Registriert seit
  07.06.2009
  Beiträge
  437
  Zitat Zitat von lulios Beitrag anzeigen
  um dir einwenig die deutsche sprache beizubringen:

  inerhalb schreibt man mit zwei "n" also so: innerhalb

  danke für die aufmerksamkeit!

  ps: zum thread: eine gute nachricht
  Das schreibt man normal alles groß!

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 74
  Letzter Beitrag: 16.04.2010, 17:11
 2. In 11 Monaten
  Von Grasdackel im Forum Rakija
  Antworten: 35
  Letzter Beitrag: 25.01.2010, 22:38
 3. Antworten: 4
  Letzter Beitrag: 24.05.2009, 02:40
 4. Nach 13 Monaten! Bin Laden droht wieder!!!
  Von jugo-jebe-dugo im Forum Aussenpolitik
  Antworten: 25
  Letzter Beitrag: 09.09.2006, 11:40
 5. In sechs Monaten ist Klitschko wieder da
  Von siberia-pride im Forum Sport
  Antworten: 4
  Letzter Beitrag: 13.11.2005, 03:46