BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 7 von 7

Albanischer Mafia Boss Ruci, bezeichnet die OSCE als unfähig

Erstellt von lupo-de-mare, 17.09.2004, 20:24 Uhr · 6 Antworten · 1.155 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988

  Albanischer Mafia Boss Ruci, bezeichnet die OSCE als unfähig

  Gramor Ruci ist der Fraktions Vorsitzende der Regierungs Partei SP.

  Er hat bereits wegen seiner kriminellen Verbindung Einreise Verbot in die USA.

  Ruçi: The OSCE experts are incapable.

  Shefi i deputetëve të PS kërkon ekspertë të huaj për të hartuar variantet për rikompozimin e KQZ

  Ruçi: Ekspertët e OSBE-së janë të paaftë

  “S’janë të zotë të bëjnë implementimin e rekomandimeve të OSBE-ODIHR-it dhe varianteve që kanë paraqitur”

  http://www.shekulli.com.al/index.php...s&newsID=54701

 2. #2
  FtheB
  Ruçi: The OSCE experts are incapable
  Wahnsinnig interessant, was ein Mafioso über die OSCE zu sagen hat.
  Da könnte sich ja meine Putzfrau auch zur Relativitätstheorie äußern.

 3. #3

  Registriert seit
  30.08.2004
  Beiträge
  373
  hej lupo, kannt mir einen beweis liefern dass er in usa einreise verbot hat!!! find mir bitte die quelle, danke im voraus

 4. #4
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988
  Zitat Zitat von FtheB
  Ruçi: The OSCE experts are incapable
  Wahnsinnig interessant, was ein Mafioso über die OSCE zu sagen hat.
  Da könnte sich ja meine Putzfrau auch zur Relativitätstheorie äußern.
  Immerhin ist Ruci einer der wichtigsten Albanischen Politiker.

 5. #5
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988
  Zitat Zitat von Funky
  hej lupo, kannt mir einen beweis liefern dass er in usa einreise verbot hat!!! find mir bitte die quelle, danke im voraus
  Die USA verweigerten im das Einreise Visa ca. um den 10. August 2004. Stand in mehreren Zeitungen.

 6. #6

  Registriert seit
  30.08.2004
  Beiträge
  373
  stand?? ja dann solltest du ja fähig sein auch die quelle zu nännen!!!


  na los lupo finde sie!!!

 7. #7
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988
  Zitat Zitat von Funky
  stand?? ja dann solltest du ja fähig sein auch die quelle zu nännen!!!


  na los lupo finde sie!!!
  Stand u.a. auch in der Koha!

  EU schliesst sich dem Einreise Verbot von Georg Bush gegen die Alb. Polit Mafia an!

  Nachrichten 14. Januar 2004:

  Bush erlässt Einreise Verbot für korrupte und kriminelle Albanische Politiker
  <http://www.usemb-tirana.usia.co.at/>

  Proclamation by President George W. Bush Will Deny Entry of Corrupt Officials to the United States A proclamation by U.S. President George W. Bush, issued on January 12 and with worldwide applicability, declares that entry to the United States will be denied to persons engaged in, or benefiting from public official corruption............................
  http://www.usemb-tirana.usia.co.at/...amation_eng.pdf


  Es steht ja hier bestens drinnen, das gegen korrupte und kriminelle Albanische Politiker nun gezielt zusammen mit den Amerikanern, Einreise Verbote für die Albanische Polit Mafia Ausgesprochen werden.

  "Persona non Grata" und erneut wurde eine Forderung des @lupo Clans erfüllt, welche vorher gesagt war.

  E Premte, 02 Prill 2004

  ZYRTARET E KORRUPTUAR "NON GRATA" NE PERENDIM

  Edlira Prenga

  Ne raportin e fundit te Bashkimit Europian per Shqiperine kritikohet ashper lidhja e politikes me grupet mafioze, trafiku i influencave dhe lloje te tjera te abuzimeve te politikes me postet shteterore. Edhe nje jave me pare ishte organizata nderkombetare "Transparency International", qe e renditi Shqiperine ne listen e dhjete vendeve me te korruptuara ku politika dhe krimi kane interesa e monopole te perbashketa. Kritika te ashpra kane ardhur edhe nga diplomate te tjere nderkombetare, si edhe nga deklarimet e fundit amerikane te Keshillit Kombetar Shqiptaro-amerikan. Brenda vendit akuzat me te ashpra per lidhje te krimit me politiken erdhen fillimisht nga media dhe me pas nga shoqatat joqeveritare, si shoqata "Mjaft" dhe sidomos Zyra per Mbrojtjen e Qytetareve.

  Te gjitha keto deklarime dhe alarme er lidhjet e forta te krimit me politiken jane shtuar sidomos pas zgjedhjeve te fundit lokale ku disa kandidate konkuruan ne emer te partive te medha politike pa qene anetare te saj, por duke patur lidhje te forta politike dhe akuza per abuzime me ligjin. Ishte vete ambasadori amerikan ne Tirane, Xhejms Xhefri, i cili vetem pak kohe me pare shpalli nisjen e luftes se ashper ndaj mafias dhe baroneve te droges. Atehere ai tha se "i njohim kush jane keta barone" dhe premtoi ndjekjen e tyre deri ne eliminimin e plote. Pak dite me pare, perseri ambasadori e konfirmoi vazhdimin e kesaj lufte duke permendur edhe dy rastet me te bujshme te krimit te organizuar. Por deklarata me e ashper per lidhjen e krimit me politiken dhe zgjerimin e grupeve kriminale ishte ajo e komisionierit europian, Cris Patten, dhene ne te njejten dite me daljen e raportit te BE-se per Shqiperine.

  Kjo situate ka vene ne pikepyetje autoritetin dhe marredheniet midis zyrtareve te ndryshem, institucioneve dhe ambasadave perendimore ne Tirane. Prej kohesh perflitet per mundesine e refuzimit te vizave te sherbimit per zyrtaret e akuzuar per korrupsion dhe lidhje me krimin, sic eshte vepruar me pare edhe ne Kosove, ne Bosnje, ne ish-Jugosllavi dhe ne Maqedoni. Shembulli me i fresket i refuzimit te vizave te udhetimit per zyrtaret ishin festat e muajit mars. Tre delegacione te medha te tre ministrive nuk u lejuan te shkojne per pushime me rastin e festave te marsit, pasi ata nuk ishin ne gjendje per te treguar burimet financiare te te ardhurave e shpenzimeve te tyre te planifikuara. Deklarimet e tyre per te ardhurat nuk ishin te njejta me ato te deklaruara ne Inspektoratin e Larte te Deklarimit te Pasurise dhe ne institucionet e tjera kontrolluese te shtetit. Si te tille, ata u konsideruan te padeshiruar dhe u ndaluan te marrin vize shengen per te udhetuar per pushime kolektive ne vendet e Bashkimit Europian. Lajmi kaloi ne heshtje, por, sic duket, refuzime te tilla do te kete edhe ne te ardhmen.

  http://www.kohajone.com/lexo.php?id=17713

Ähnliche Themen

 1. Mafia Boss Cane arbeitete mit Djingic und Dukanovic
  Von lupo-de-mare im Forum Politik
  Antworten: 10
  Letzter Beitrag: 06.07.2007, 22:16