BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 2 von 3 ErsteErste 123 LetzteLetzte
Ergebnis 11 bis 20 von 25

Nach Anschlag in Sarajevo festnahmen in Serbien.

Erstellt von Cobra, 29.10.2011, 12:55 Uhr · 24 Antworten · 2.859 Aufrufe

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Prosjecni Sarajlija npr. nece dozvoliti da mu prodaju muda za bubreg. Vehabizam je samoubilacki skok sa najveceg nebodra, ali bez padobrana, tako bi ga ja opisao. Ili kao da optutujes recimo u Afriku najbrzim avionom, i spustis se padobranom u nekoj dzungli pa se izgubis, a onda za pola sata moras stic' na posao u Sarajevu, ali vracas se pjesice. Svako od tih vehabija ima "krutne" poglede kao da Islam kao velika religija nije univerzalna ili fleksibilna. Sama cinjenica ukazuje, da najcesce koriste vjeru Islam i njegove propise na uticanje muslimana diljem svijeta ali samo u okviru svojih cudnih vidjenja tumacenje kuranskih ajeta. Zato kazem, najteze je Ex-Yu-muslimanima razluciti i oduprijeti se od takvih morona koji su zapravo infiltrirali po Bosni i Raskoj i koji se naravno mudrijaski i po potrebi prikirvaju.
    dobar post, i ako nisam svaku rijec razumila

Prosjecni Sarajlija npr. nece dozvoliti da mu prodaju muda za bubreg. Vehabizam je samoubilacki skok sa najveceg nebodera, ali bez padobrana, tako bi ga ja opisao. Ili kao da otputujes recimo u Afriku najbrzim avionom, i spustis se padobranom u nekoj dzungli pa se izgubis, a onda za pola sata moras stic' na posao u Sarajevu, ali vracas se pjesice. Svako od tih vehabija ima "krutne" poglede kao da Islam kao velika religija nije univerzalna ili fleksibilna. Sama cinjenica ukazuje, da najcesce koriste vjeru Islam i njegove propise na uticanje muslimana diljem svijeta ali samo u okviru svojih cudnih vidjenja tumacenje kuranskih ajeta. Zato kazem, najteze je Ex-Yu-muslimanima razluciti i oduprijeti se od takvih morona koji su zapravo infiltrirali po Bosni i Raskoj i koji se naravno mudrijaski i po potrebi prikirvaju.
    na bosanske muslimane nemaju nikakav uticaj niti ce imati....jedino na potpuno glupe,bolesne ljude. bosanskim muslimanima nimalo nije tesko oduprijeti se......

Zitat Zitat von Bambi Beitrag anzeigen
    Hvala, ali ponekad znam odglumit kvazi-akademicara
    Da jos nadodam, oni jesu muslimani (vehabije), ali ne postuju bit samog islama. Isto kao sto mi jesmo kriscani (pa i neki sektasi), ali cesto ne postujemo bit samog krscanstva. I jedni i drugi zakone primjenjujemo na sebe, a druge na ostale. Znaci to je sve licemjerno pa i na kraju krajeva ljudski, ali ne u skladu sa nasim vjerama. Ma da Bambi, da se mene pita (a to ce biti na svetog nikada) trebalo bi ograniciti sve religije, tj. posebno abrahamske i ograniciti njihov uticaj. Zasto, budimo realni, povezivanje termina "ljubav", "mir" i "tolerancija" sa hriscanstvom, islamom i judaizmom je apsolutno naivno, ali sada bi opet previse daleko otisli od same teme.

Da jos nadodam, oni jesu muslimani (vehabije), ali ne postuju bit samog islama. Isto kao sto mi jesmo kriscani (pa i neki sektasi), ali cesto ne postujemo bit samog krscanstva. I jedni i drugi zakone primjenjujemo na sebe, a druge na ostale. Znaci to je sve licemjerno pa i na kraju krajeva ljudski, ali ne u skladu sa nasim vjerama. Ma da Bambi, da se mene pita (a to ce biti na svetog nikada) trebalo bi ograniciti sve religije, tj. posebno abrahamske i ograniciti njihov uticaj. Zasto, budimo realni, povezivanje termina "jubav", "mir" i "tolerancija" sa hriscanstvom, islamom i judaizmom je apsolutno naivno, ali sada bi opet previse daleko otisli.
    slazemo se potpuno sta to tice. Tu diskusiju sam ovdje vec vodila 100 puta i jednostavno necu vise a i nije ovo thread za to. Samo da znas, u pravu si.

a jesi svaboisiert :

Zitat Zitat von Allissa Beitrag anzeigen
    na bosanske muslimane nemaju nikakav uticaj niti ce imati....jedino na potpuno glupe,bolesne ljude. bosanskim muslimanima nimalo nije tesko oduprijeti se......
    sehe ich auch so, der Krieg ist nun seit fast 20 Jahren vorbei, die Fuzzis kamen plötzlich aus der Versenkung und ich denke man kann mit ruhigem Gewissen sagen, dass sie zu wenig Zulauf haben, um eine echte Gefahr für die Gesellschaft zu werden, da hat Bosnien leider viel größere Probleme. Die meisten Moslems zumindest in Sarajevo und Zenica die ich persönlich kenne, und das sind Dutzende, haben sich immer klar gegen sie ausgesprochen

Da ist ein Einzelner Amok gelaufen, das passiert immer wieder mal, überall, immerhin hat er nicht wahllos Menschen niedergeschossen, mit der AK47 hätte er ein wahres Blutbad anrichten können

Problem je sledeci Allissa, recimo Izetbegovic Bakir je "ostro osudio" napad tog Pazarca, ali sa druge strane niko nece da prizna da problem nije samo u tom napadu, vec je problem sto se tim ljudima daje vjetar u ledja, jer ih se proglasava neuracunljivim, izolovanim slucajevima, psihicki poremecenim osobama itd. To njima salje jasnu poruku da mogu radit sta god 'oce. Islamska zajednica i Rejs (kao dobra vecina SDA) su godinama negiralu postojanje ove sekte u cijeloj BiH, cak i pored svih dokaza. Pa zar se nesjecate u da su u Gornjoj Maoci prije par godina proglasili neku svoju mini-drzavicu na TV-kamerama, neke novinare su i prebili. U Vitezu ili u Bugojnu su izvedeni teroristicki napadi, ali sve je otislo u zaborav.

Steta je unistit jednu takvu predivnu Bosnu i Hercegovinu, jednu predivnu zemlju, spoj razlicitih kultura koje je cine predivnim i posebnim. Samo Sarajevo je po arhitekturi spoj islamske arhitekture sa pravoslavnom, katolickom (bogumilskom) i austrougarskom. Te karakteristicke cine tu zemlju i neke gradove jedinstvenim i nesmije se dozvolit' da bilo koja strana ugrozava stanje u drzavi.

gute aktion leider konnte er alleine nicht viel erreichen

war sehr riskant von ihm aber hatte anscheinend ja glück und hat überlebt

Sehr schön!

Svi oni koji su ga recimo do ovog trenutka podrzavali (pokret), moraju jednostavno znati, da je taj pokret na koji se lijepe ljudi sa puno puno frustracija i razocarenja, tj. uglavnom su to neskolovani ili neprosvijeceni pojedinci, a cesto i djeca iz unistenih porodica. Ono sto je sokantno, da i nekad i dobre osobe potpadnu pod vehabijski uticaj jer im isperu dobro mozak. Taj cudni pokret se hrani antagonizmima i vrlo efikasno budi u mladoj osobi niske strasti i zivotinjske porive, koji se kasnije samo vise i vise prosire i rezultat je ovaj mladi Pazarac koji se bori za neke svoje/tudje ideale. Te uzasne slike u njima budi neku vrstu bijesa, neku ljutnju, zelju da nesto promjene i da se osvete.
    U slucaju da ga nisi vec gledao, mogu ti preporuciti film "na putu", reziserka je ona koja je i snimila "Grbavica". Sve to sta si spomenuo se prikaze u tim filmu.
    Prosjecni Sarajlija npr. nece dozvoliti da mu prodaju muda za bubreg. Vehabizam je samoubilacki skok sa najveceg nebodera, ali bez padobrana, tako bi ga ja opisao. Ili kao da otputujes recimo u Afriku najbrzim avionom, i spustis se padobranom u nekoj dzungli pa se izgubis, a onda za pola sata moras stic' na posao u Sarajevu, ali vracas se pjesice. Svako od tih vehabija ima "krutne" poglede kao da Islam kao velika religija nije univerzalna ili fleksibilna. Sama cinjenica ukazuje, da najcesce koriste vjeru Islam i njegove propise na uticanje muslimana diljem svijeta ali samo u okviru svojih cudnih vidjenja tumacenje kuranskih ajeta. Zato kazem, najteze je Ex-Yu-muslimanima razluciti i oduprijeti se od takvih morona koji su zapravo infiltrirali po Bosni i Raskoj i koji se naravno mudrijaski i po potrebi prikirvaju.
    Da jos nadodam, oni jesu muslimani (vehabije), ali ne postuju bit samog islama. Isto kao sto mi jesmo kriscani (pa i neki sektasi), ali cesto ne postujemo bit samog krscanstva. I jedni i drugi zakone primjenjujemo na sebe, a druge na ostale. Znaci to je sve licemjerno pa i na kraju krajeva ljudski, ali ne u skladu sa nasim vjerama. Ma da Bambi, da se mene pita (a to ce biti na svetog nikada) trebalo bi ograniciti sve religije, tj. posebno abrahamske i ograniciti njihov uticaj. Zasto, budimo realni, povezivanje termina "ljubav", "mir" i "tolerancija" sa hriscanstvom, islamom i judaizmom je apsolutno naivno, ali sada bi opet previse daleko otisli od same teme.
    slazemo se potpuno sta to tice. Tu diskusiju sam ovdje vec vodila 100 puta i jednostavno necu vise a i nije ovo thread za to. Samo da znas, u pravu si.
    Problem je sledeci Allissa, recimo Izetbegovic Bakir je "ostro osudio" napad tog Pazarca, ali sa druge strane niko nece da prizna da problem nije samo u tom napadu, vec je problem sto se tim ljudima daje vjetar u ledja, jer ih se proglasava neuracunljivim, izolovanim slucajevima, psihicki poremecenim osobama itd. To njima salje jasnu poruku da mogu radit sta god 'oce. Islamska zajednica i Rejs (kao dobra vecina SDA) su godinama negiralu postojanje ove sekte u cijeloj BiH, cak i pored svih dokaza. Pa zar se nesjecate u da su u Gornjoj Maoci prije par godina proglasili neku svoju mini-drzavicu na TV-kamerama, neke novinare su i prebili. U Vitezu ili u Bugojnu su izvedeni teroristicki napadi, ali sve je otislo u zaborav.

Steta je unistit jednu takvu predivnu Bosnu i Hercegovinu, jednu predivnu zemlju, spoj razlicitih kultura koje je cine predivnim i posebnim. Samo Sarajevo je po arhitekturi spoj islamske arhitekture sa pravoslavnom, katolickom (bogumilskom) i austrougarskom. Te karakteristicke cine tu zemlju i neke gradove jedinstvenim i nesmije se dozvolit' da bilo koja strana ugrozava stanje u drzavi.
    Ja sam cura se kvarta si ma dobro znana.

slazem se

Seite 2 von 3 ErsteErste 123 LetzteLetzte