BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 4 von 4

"Ante Gotovina" in Omarska

Erstellt von Mastakilla, 28.09.2009, 20:32 Uhr · 3 Antworten · 500 Aufrufe

"Ante Gotovina" in Omarska

„Ante Gotovina” iz Omarske

Radenko Mamić, pogrebnik po struci neverovatno liči na haškog pritvorenika, hrvatskog generala Anta Gotovinu
    Radenko Mamić

Prijedor – Omarsku, malo mesto između Prijedora i Banjaluke, u poslednje vreme opsedaju novinarske ekipe. Razlog je četrdeset trogodišnji Radenko Mamić, pogrebnik po struci, koji neverovatno liči na haškog pritvorenika, hrvatskog generala Anta Gotovinu.
    – Sve je, zapravo, počelo posle njegovog hapšenja. Prilikom prelaska granice između BiH i Hrvatske imao sam neprijatnosti sa hrvatskim carinicima koji su bili uvereni da sam ja, u stvari, njihov general. Znali su da me pregledaju duže od sata, ne verujući da dolazim iz druge države – kaže Mamić navodeći da je, za razliku od carinika i policije, u Zagrebu, gde ga posao često odvede, postao rado viđen gost. Zagrepčani ga, priča, neretko zaustavljaju na ulici, traže da se fotografišu ili, pak, popiju kafu sa njim.
    Sličnost sa Gotovinom je, po njegovim rečima, druga priča kada su u pitanju Srbija i Republika Srpska. Zbog posla često prelazi i most na Rači gde ga, takođe, mnogi porede sa hrvatskim generalom.
    – Istina, više nemam problema na granicama – priča Radenko. Kaže da se komšije često šale na njegov račun. Kazuju da im je žao što sličnost nisu primetili ranije, inače bi ga, za velike pare, sami predali Haškom tribunalu. U šali tako priča i njegova supruga Danka koja je još kada su gradili kuću predlagala da ga prijavi kao pravog generala, ali pod uslovom da ga brzo puste.

ex YU : ?Ante Gotovina? iz Omarske : POLITIKA

Grasdackel
    Dafür laufen in Srbien richtige Kriegsverbrecher rum.

lustig das der mastacedo dieses thema aufmacht,..

nebenbei: der gleiche user wusste vor 2 monaten nicht einmal was omarska war/ ist.

Zitat Zitat von Grdelin Beitrag anzeigen
    Dafür laufen in Srbien richtige Kriegsverbrecher rum.