BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 4 1234 LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 33

Araber in Bosnien ( text nicht deutsch )

Erstellt von WhiteSerbian, 18.03.2006, 00:06 Uhr · 32 Antworten · 3.007 Aufrufe

Araber in Bosnien ( text nicht deutsch )

Arapin zaklao Radeta Dulića

Početkom septembra 1995. godine jedinice Petog korpusa Armije BiH, prilikom akcija na prostoru između Bihaća i Banjaluke, nedaleko od Sanskog Mosta, zarobile su zaostalog pripadnika Vojske Republike Srpske. Njegovo saslušanje, kao i ceo pohod, snimali su pripadnici 505. bužimske brigade. Na snimku se vidi kako dvojica muslimana - jedan Arapin i jedan Bošnjak - saslušavaju preplašenog Srbina, dok ostali vojnici 505. brigade stoje u polukrugu. Stenogram saslušanja, kao i scene preklanog Srbina, objavio je sarajevski nedeljnik Dani. - Kako se zoveš? - Dulić Rade. - Četo, jesi l' dobar? (Arapin ga udara po lici.) Jesi l' dobar? - E, jebiga! - kaže Srbin i okreće glavu. - Znaš mene? (Opet ga udara po licu.) - Ne znam. - Kako ne znaš? - Ovo je Arap, mudžahedin - dobacuje Bošnjak. - Šta je ovo? - pita Arapin pokazujući na druge vojnike. - Jebiga, ne znam. Vojska. - Odakle je došla vojska? - Ne znam, iz drugih zemalja. - A zašto dolazi? - Pa, dođu, jebiga, da se bore ovdje. - Abu Tebi, Abu Tebi, Abu Tebi! - Udara ga pesnicama po licu. - E, jebiga! (Srbin obara glavu.) - Nemoj tako vikati, to se ne smije vikati ovdje, znadeš? (Bošnjak ga udara šakom po ustima.) - Kol'ko imaš godina? - Trideset devet. - Imaš djece? - Imam dvoje djece. - Šta će ti puška? - Nisam puc'o. - A, je l', nisi puc'o? - Evo puške, pa vidite jesam li puc'o. - Koji čin imaš? - Zastavnik. - Šta je ovo, šta je ovo? - pita Arapin opet, držeći pušku u ruci. - Gdje ste bili? - Bili gore, jebiga, u šumi. - I, šta ste radili u šumi? - pita Arapin. - Gdje si bio na ratištima ovdje po Bosanskoj Krupi - pita ga bošnjački vojnik. - Nisam nigdje. Sad nas digli, Radnički bataljon. Da smo se ti i ja pitali, sigurno ne bi došlo do ovoga. - Ja ću tebe ubiti - kaže mu Arapin. - Jebiga, ubij me. - Nemoj vikati "jebiga"! (Ponovo ga po licu udara Bošnjak.) - Kakva ti je to navika? - Dobro, neću. - Jesi l' čuo za 505-tu? - Takbir! - uzvikuje Arapin. - 'Ajde reci Alah ekber! - Nemoj, nemoj, nemoj! (Arapin mu stavlja ruku preko usta. Udara ga desnom rukom po levoj strani vrata.) Snimak tu prestaje i nastavlja se u dvorištu neke kuće. Uokolo sede vojnici, pred vratima i po dvorištu. Neki kidaju grozdove grožđa s loze. Jedan od njih govori: "Evo brata, ide!" U dvorište ulazi Arapin. "Ej, brate, ubi l' ga, jebem mu nanu njegovu", dobacuje jedan od vojnika kroz smeh. U kadru je sada leš ubijenog srpskog zatvorenika. Glava je okrenuta prema zemlji, između dva kamena u livadi, oblivena krvlju. Arapin prilazi lešu i, hvatajući za kosu, podiže glavu. Na licu se vide tri reza - jedan preko vrata, drugi preko usta i treći preko čela. U uvodnom delu teksta u nedeljniku Dani navodi se da je "autentičnost snimka zagarantovana" i da kopiju poseduje tužilaštvo Haškog tribunala.

------------------------------------------------------------------------------

Stvarno me je pogodio ovaj tekst znam bilo je to i kod srba, hrvata itd ali jebiga nije isto ubiti coveka s puskom bez ike rjeci nego o vako

quelle bitte?

sta se tu foliras konje jedan radi vas sam morao napustit Bosnu izgubio sam sve mozes jest govna wer weis villeicht hat dieser rade oder wie der heisst das verdient woher willst du wissen ob der mann nicht ein mörder war

wie wärs ma auf Deutsch damits alle lesen können?

danke fürs verständniss.

Oder Angst vor richtigstellungen? :wink:

a ti revolut idi u picku mater jesi razumio

Zitat Zitat von Babo_Malik

nana, hatt den die Mama dem klein-Babicku nicht gelehrt das man nicht fluchen sollte..........

Ps. währ immernoch für eine Deutsche Fassung oder Angst dass man eventuele. "unklarheiten" richtig stellt?

Zitat Zitat von Revolut

nana, hatt den die Mama dem klein-Babicku nicht gelehrt das man nicht fluchen sollte..........

Ps. währ immernoch für eine Deutsche Fassung oder Angst dass man eventuele. "unklarheiten" richtig stellt?
    thread und video über das gabs schonmal

Zitat Zitat von Revolut

schön schön, wäre trotzdem froh wenn hier nur auf deutsch gepostet wird.

Zitat Zitat von Revolut
    Zitat Zitat von Revolut

schön schön, wäre trotzdem froh wenn hier nur auf deutsch gepostet wird.
    daj ba zacepi zvalje covjece hast 73 mal was geschrieben und befehlst hier

ps: noch was hier darf man auf jeder sprache posten die man beherrscht also egal ob Bulgarisch Albanisch oder was weis ich

Ich wünschte ich hätte diesen text nicht gelesen...Können wir auch ohne beleidigungen??

Revolut es gibt hier nichts "richtigzustellen" schwer verdaulicher text und unschönes schicksal ...
    Habe extra im Titel geschrieben "nicht auf deutsch"
    Ich habe unten noch dazu geschrieben es gab sowas auch bei serben,kroaten aber es ist was anderes einen mann ohne ein wort mit einem gewehr umzubringen als so...

Seite 1 von 4 1234 LetzteLetzte