BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 4 von 4

Bathores die Gangster Region von Tirana

Erstellt von lupo-de-mare, 13.10.2005, 14:48 Uhr · 3 Antworten · 847 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988

  Bathores die Gangster Region von Tirana

  Jetzt hat man dort wieder einmal einen der grössten Albanischen Verbrecher festgenommen, der entflohen war den Nehati Kulles.

  Eine illegale besiedelte Gangster Region, wo sich auch das gesamte Nord Albanische und Kosovaren Gesindel illegal angesiedelt hat und die sich ständig beschweren, das sie kein Wasser und keinen Strom haben.


  Kapet vellai i Nehati Kulles, 100 dite arrati ne tunel
  Lajmi i ores 8:15  Bashkim Kulla


  nga Gerti Xhaja

  TIRANE (13 Tetor) -Oficeret e antikrimit te Policise se Tiranes shtangen kur poshte pllakes te dushit dalluan tunelin qe te nxirrte ne dhomen e fshehte nen banjen e baneses se Bashkim Kulles, ne Tufine. I shumekerkuari kishte qendruar per 100 dite ne kete bodrum i pashqetesuar nga askush. Edhe pse plot pese here policia kishte kontrolluar cdo cep te baneses se tij ne rrugen "Myslym Keta", afer ish uzines se artilerise, askujt nuk i kishte shkuar mendja se vetem pak metra poshte tyre, i shumekerkuari thjesht priste ne heshtje qe te perfundonte kontrolli i rradhes.

  Ai dukej sikur kishte kopjuar deri ne detaje vendstrehimin e fshehte te ishpresidentit iraken, Sadam Hysein, pa e ditur se kjo do te ishte edhe gracka ku ai do te kapej. Dhe, kjo fale nje informacioni qe do t'i kushtonte policise 5 milione leke te vjetra. Sipas drejtorit te Policise se Tiranes, kryekomisarit Albert Dervishi, eshte ky shperblimi qe i eshte dhene informatorit qe ka sinjalizuar policine per vendodhjen e sakte. Ndonese me nje arsenal te vertete armesh brenda dhomes se fshehte, 43-vjecari Kulla, as qe ka tentuar t'u kundervihet forcave speciale RENEA, qe kishin marre persiper arrestimin e tij. Ne mure qendronin nje automatik kallashnikov, nje snajper, nje cifte dhe nje pitolete, kjo e fundit ndoshta arma me te cilen ai ne zgjedhjet e 3 korrikut vrau vezhguesin e PR, Laerton Vathi.

  Ai eshte arrestuar ne kohen e zhvillimit te ndeshjes Shqiperi-Turqi, atehere kur befasia e tij ishte edhe me e madhe. Pasi kane kontrolluar cdo cep te baneses, te sigurte se i shumekerkuari ndodhej aty, policet kane nisur te levizin te gjitha orendite dhe pajisjet elektroshtepiake per gjetur vendkalimin e fshehte. Ne fund, kur kane hyre ne banje, pasi kane provuar te levizin bidene, ne momentin qe eshte shtyre lavani i dushit eshte degjuar zhurma dhe me pas drita qe vinte nga dhoma e fshehte. db/db (/BalkanWeb)  Faqja 2 - FAQE E PARE

  Tetor 13, 105

  Reagimet pas propozimit tė qeverisė: Mund tė nisin protestat

  100 mijė lekė njė shtepi? Jo, ne e duam falas
  Nė Bathore tė pakėnaqur nga projekti i PD  Banorėt e Bathores nuk janė dakort as me projektligjin e ri tė hartuar nga ana e qeverisė sė Berishės. Pėr ta kryeministri duhet tė mbajė premtimet e dhėna nė fushatė elektorale. Njė nga kėrkesat e tyre ėshtė edhe falja e tokės. Ndoc Deda, kryetari i shoqatės pėr "lėvizje tė litė dhe integrim" gjatė njė interviste dhėnė pėr NEWS 24 thotė se projektligji ėshtė i arsyeshėm por banorėt e Bathores nuk kanė tė ardhura pėr tė paguar kėtė ēmim.

  KĖRKESA
  "Njė pjesė e madhe e Bathores dhe banorėve qė kanė lėviz janė ul nė tok shtetėrore, ish-toka shtetėrore. Ne kėrkojmė njė pėkujdese meqense toka shtetėrore u shpėrnda pėr frymė nė 1992 dhe ne pėr nevoja ekonomike kemi ardhur kėtu, kem zėnė ish-tokat shtetėrore nė ato metra katrore qė i kemi zėnė do tė ishte shumė mė e rrugės pėr tė ndihmuar kėtė popullėsi pėr integrimin e saj, pėr ti ndihmiuar dhe favorizuar dhe pėr ti fal krejt. Asht nė tė mirė tė kėsaj popullėsise sepse kur fiton populli fiton edhe qeveria", thotė kreu i shoqatės. Ai ėshtė njohur me projektvendimin e qeverisė nėpėrmjet mediave.

  PREMTIMET
  Njė prej tyre i pyetur dje nga NEWS 24 tha se "Para zgjedhjeve Sali Berisha tha se ne do ti legalizojmė shtėpitė njėlloj sikur u privatizuan pallatet nė 1992", thotė ai. Njė tjetėr shton se "ka llafe se do tė na ndihmojė Berisha, ishalla na ndihmon me premtimin qė e ka dhėnė nė fushatėn elektorale. Ishall". Banorėt e Bathores kėrkojnė qė shtėpitė e tyre tė legalizohen pa para dhe taksa tė vendoset pėr personat qė kanė ndėrtuar nė truall mbi 500 metra katrore. Banorėt deklarojnė se "po tė jetė se ēmimi mund tė jetė aq sa s'mund tė paguhet nga populli ne do ti pėrgjigjemi pėrndryshe do tė ketė protesta". Ata thotė se i kėrkojmė parlamentit shqiptar dhe qeverisė sė re, qė u bė tani, qė ne kemi ngritur zėrin si Bathore dhe gjithė Bathoret e Shqipėrisė pėr njė cmim tė arsyeshėm. Ne i kėrkojmė shtetit qė kush ėshtė tokė shtetėrore tė jepe falas siē u fal ligji nga 7501. Nga 500 metra kėrkojmė tė falet sipas ligjit 7501 sikur nga tre katėr dynym qė morrėm tokė nė vitin 91'92.

  PROPOZIMI
  Banorėt sjellin njė propozim tjetėr nė lidhje me legalizimet e shtėpive tė tyre. Ata thonė qė pėr tė gjithė ata qė kanė ndėrtuar nė sipėrfaqe me tė vogėl se 500 metra katrore tė mos paguajnė, t'ju falet toka nė bazė tė ligjit 7501 ndėrsa ata qė kanė marrė mė shume se 500 metra tė paguajnė njė taksė pėr legalizimin. Propozimi i tyrė ėshtė shumė i ndryshėm si nga projektligji qė po pėrgatit qerveria e Berishės por edhe nga varianti i parė i socialistėve qė parashikonte pagesa shumė tė tė larta se ato qė propozon PD. Sipas projektligjit qė pritet tė kalojė nė qeveri, ēmimi i legalizimeve ėshtė nga 100-400 mijė lekė dhe ata qė janė shumė tė varfėr do t'u falet toka dhe do legaliziohen pa para.

 2. #2

  Registriert seit
  26.06.2005
  Beiträge
  3.433
  Ich habe zwar den text unten net gerafft

  aber das so einer weg ķst

  ist gut

  ich fürchte von den gibts aber etwas mehr

  so dass diese Festnahme

  wahrsch nicht großartig auffällt!

 3. #3
  Feuerengel
  Gestern zeigten sie auch in den Nachrichten auf AL-Sat:
  Wie 8 von 2 verfeindeten Gangstergruppen in Durrės verhört wurden.

 4. #4
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988
  Zitat Zitat von Gjergj
  Gestern zeigten sie auch in den Nachrichten auf AL-Sat:
  Wie 8 von 2 verfeindeten Gangstergruppen in Durrės verhört wurden.
  Danke! In Durres trifft sich nun mal so Alles, welche etwas zu Sagen haben.

  Man gehe in das Bar-Center direkt auf dem Rathaus Platz und schon sitzt man in einem Investiment der Murati Bande.

  Die haben sogar mit Panzerfäuste Leute gesprengt und getödet und sind in jede Schweinerei wie Menschen- Drogen Schmuggel verwickelt.

  Hohe Gangster auch aus der Politik werden non STopp jetzt verhaftet.

  Policia arreston vrasėsin e komisionerit tė ish-opozitės nė zgjedhjet e 3 korrikut, Learton Vathi

  Pranga Kullės nė tynelin e shtėpisė

  Strukturat e Policisė sė Tiranės nė bashkėpunim me forcat RENEA kanė mundur tė arrestojnė nė orėt e mbrėmjes sė djeshme, vrasėsin e komisionerit tė Partisė Republikane Learton Vathi, nė zonėn zgjedhore 37 tė kryeqytetit, Bashkim Kulla. Sipas njė deklarate pėr shtyp tė Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Tiranė, Komisariati i Policisė Nr. 4 nė kryeqytet ka punuar intensivisht nė bashkėpunim edhe me Prokurorinė e Rrethit nė drejtim tė dokumentimit tė vrasjes, lokalizimit dhe marrjes sė masave pėr kapjen e autorit tė krimit, Bashkim Kulla.

  http://www.rilindjademokratike.com/R...r/politika.htm

Ähnliche Themen

 1. der echte gangster
  Von Barney Ross im Forum Humor - Vicevi
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 18.01.2011, 04:12
 2. Gangster filme
  Von Pitbull im Forum Film
  Antworten: 5
  Letzter Beitrag: 09.10.2010, 12:25
 3. hip hop/gangster sprache
  Von napoleon im Forum Humor - Vicevi
  Antworten: 62
  Letzter Beitrag: 06.05.2008, 20:42
 4. Wer ist Gangster?
  Von Südslawe im Forum Rakija
  Antworten: 44
  Letzter Beitrag: 28.09.2007, 16:19
 5. Gangster "Georg Soros" wird Ehrenbürger von Tirana
  Von lupo-de-mare im Forum Politik
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 20.11.2005, 14:40