Berisha: Historia e falsifikuar

ENVER HOXHA FALSIFIKOI HISTORINĖ SHQIPTARE !

Kryeministri Sali Berisha deklaroi tė shtunėn se historia e Shqipėrisė ėshtė e falsifikuar. Ai tha se ėshtė detyrė qė ajo tė rishkruhet pėr t’i dhėnė vendin e duhur gjithēkaje.

“Asgjė nuk mund tė mė pengojė, qoftė si kryeministėr, si intelektual apo qytetar, pėr tė mos mbrojtur ato tė vėrteta qė besoj. Ne erdhėm si njė komb me histori tė falsifikuar dhe ne kemi pėrgjegjėsinė para vetes, por mbi tė gjitha para fėmijėve, tė mėsojmė tė vėrtetat. Ata tė cilėt duan tė shohin historinė me gjyslyket e hoxhizmit harrojnė se ato janė gjyslyket e falsifikimit.

Top Channel Video - Berisha: Historia e falsifikuar