BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 3 von 3 ErsteErste 123
Ergebnis 21 bis 28 von 28

Blagoslovljena "Demokracija" - die hochgepriesene "Demokratie"

Erstellt von Mastakilla, 25.03.2009, 19:14 Uhr · 27 Antworten · 1.051 Aufrufe

[quote=Mastakilla;1007132]Građani Hrvatski potpuno isključeni u donošenju odluke pristupanja u NATO

Zagreb, 25.03.2009., 15:43 | Mi. Dr.

Centar za mirovne studije (CMS) ustvrdio je danas da su građani Hrvatske potpuno bili isključeni iz procesa donošenja odluke o pristupanju Hrvatske NATO-savezu te je izrazio žaljenje što je propuštena prilika da se Hrvatska na međunarodnoj razini profilira kao zemlja izgradnje mira.

NATO (Arhivska fotografija)

Hrvatski sabor potvrdio je danas Sjevernoatlantski ugovor kojim se privodi kraju postupak pravnog pridruživanja Hrvatske NATO-savezu, a polaganjem isprave o pristupu tom ugovoru kod depozitara u Washingonu Hrvatska će i službeno postati punopravna članica toga vojno-obrambenog saveza.
    >> Pristupanje NATO-u pri kraju: Sabor potvrdio Sjevernoatlantski ugovor
    'Sada je više nego očito da vlastito ratno iskustvo nismo transformirali u smjeru izgradnje mira', nego će političari i dalje njegovati vojno razumjevanje sigurnosti građana, ističe CMS. U toj nevladinoj udruzi drže da sigurnost građana Hrvatske, ali i svih drugih ljudi, nikada ne ovisi o vojnim kapacitetima pojedine zemlje, nego ponajprije o kulturi mira i nenasilja među ljudima.
    Sabor ignorirao volju 125.000 birača
    'Sigurnost nekog društva ne može se ostvariti vojnim sredstvima, već primarno principima transparentnosti, poštovanjem ljudskih prava, povjerenja i nenasilja', stoji u priopćenju CMS-a. U toj udruzi smatraju da današnja saborska odluka ima i 'krnji' legitimet jer je ignorirana volja 125.000 birača koji su potpisali peticiju za referendum o NATO-savezu te ističu da je u konačnici donesena u proceduri koja čak nije zahtijevala ni dvotrećinsku većinu zastupničkih glasova.
    CMS poručuje da će i dalje pomno pratiti aktivnosti Hrvatske u NATO-savezu i zauzimati se za veću transparentost tog saveza i njegovu transformaciju iz primarno vojnog u primarno razvojnu organizaciju. 'Zato ovim putem pozivamo i Vladu RH da nakon formalnog ulaska RH u NATO povuče vojnike Hrvatske vojske iz Afganistana i vojnu misiju u Afganistanu zamijeni razvojnom misijom', stoji na kraju CMS-ova priopćenja.

Dnevnik.hr - Gra?ani Hrvatski potpuno isklju?eni u dono?enju odluke pristupanja u NATO

Die Bürger Kroatiens haben keinerlei Entscheidungskraft bezüglich des NATO-Beitritts.[/quote]

ja natürlich zu titos zeiten hätte man das ganze volk befragt

dein antikroatismus ist woch schon chronisch?

Zitat Zitat von Bošnjo Beitrag anzeigen
    Stabilizirati drzavu.
    hajde Bosno u Nato i u EU.
    Pa kazem ja da nema dzabe tolko viceva oko Bosanaca

Baksuz
    Zitat Zitat von Avi@tor Beitrag anzeigen
    Pa kazem ja da nema dzabe tolko viceva oko Bosanaca
    Pa mislis o bosancima? oko bosanaca je ti svabska gramatika.

Budućnost BiH je u NATO-u
    "Nije pitanje da li će BiH postati njegova članica, nego kada će se to desiti", kaže Ormel...
    20.03.2009. 15:55
    Potpredsjednik Parlamentarne skupštine NATO Hendrik Jan Ormel izjavio je danas u Sarajevu da ne postoje nikakve sumnje da li BiH ima budućnost u ovom savezu i da nije pitanje da li će BiH postati njegova članica, nego kada će se to desiti.

Hajmo Bosno u Nato

Pa mislis o bosancima? oko bosanaca je ti svabska gramatika.

Budućnost BiH je u NATO-u
    "Nije pitanje da li će BiH postati njegova članica, nego kada će se to desiti", kaže Ormel...
    20.03.2009. 15:55
    Potpredsjednik Parlamentarne skupštine NATO Hendrik Jan Ormel izjavio je danas u Sarajevu da ne postoje nikakve sumnje da li BiH ima budućnost u ovom savezu i da nije pitanje da li će BiH postati njegova članica, nego kada će se to desiti.

Hajmo Bosno u Nato
    Hvala za jos jedan vic Bolane

Pogledaj konstelaciju mog recnika i onda izigravaj lektora

Baksuz
    Hvala za jos jedan vic Bolane

Pogledaj konstelaciju mog recnika i onda izigravaj lektora
    haja oko pola 12 Sati ti meni pises, da ima dosta viceva oko bosanaca, a svijet se okrece oko sunca.

haja oko pola 12 Sati ti meni pises, da ima dosta viceva oko bosanaca, a svijet se okrece oko sunca.
    Pa vidis da znas jarane hehehehe

Nema bre ide ti srpski kao da ti je materni jezik

Ps. nemoj odma da se bunis znam da pricas bosanski :icon_smile:

Baksuz
    Pa vidis da znas jarane hehehehe

Nema bre ide ti srpski kao da ti je materni jezik

Ps. nemoj odma da se bunis znam da pricas bosanski :icon_smile:
    Ubija ijekavica.
    A opet se kaze o bosancima, a na igri u belgiji ce biti oko 12 000 bosanaca.

Ubija ijekavica.
    A opet se kaze o bosancima, a na igri u belgiji ce biti oko 12 000 bosanaca.
    Uredu lektore slazem se

Obozavam kako cisto pises

Samo napred junace hehehe

Seite 3 von 3 ErsteErste 123