BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 19 von 22 ErsteErste ... 91516171819202122 LetzteLetzte
Ergebnis 181 bis 190 von 216

Bosniaken, Serben, Kroaten ???

Erstellt von Drini, 09.11.2008, 11:15 Uhr · 215 Antworten · 9.980 Aufrufe

Zitat Zitat von pravoslavac-sa-balkana Beitrag anzeigen
    Doch es war ein bürgerkrieg... Er wurde als bürgerkrieg angesehen, was es auch war. zumindest sieht das die ganze welt so.

Weltbild.ch - Der Bürgerkrieg in Bosnien-Herzegowina (1992-1997) von Hans Krech - Politik & Soziologie
    wieder eine bauern vorstellung,..
    welcher bürgerkrieg???

ein agressionskrieg von serbischer seite,..

ich sags ja dodik karadzic seselj und co. haben euch so lange ins hirn geschissen bis ihr brav deren reden wiederholt habt.

Policija RS prijetila župniku: Ovo nije tvoja država !

Nedugo iza bombaškog napada na kuću hrvatske povratničke obitelji Lekavski u Kostriječu kod Dervente, nepoznate osobe, ali i policijski službenik verbalno su prijetili i vrijeđali vlč. Filipa Maršića.
    DERVENTA - Nekoliko sati iza bombaškog napada na kuću hrvatske povratničke obitelji Lekavski u Kostriječu kod Dervente, nepoznate osobe, ali i policijski službenik verbalno su prijetili i vrijeđali župnika župe Derventa vlč. Filipa Maršića.
    "Istoga dana kada je bačena bomba na kuću obitelji Lekavski, kao župnik sam otišao obići jednu staračku katoličku obitelj u Omeragićima. Svoj automobil sam parkirao na crkvenom posjedu, ali to nekim, meni nepoznatim osobama, nije bilo po volji i počeli su mi prijetiti", kazao je u izjavi za Fenu vlč. Filip Maršić.
    On je istaknuo da je o svemu odmah obavijestio policiju, tražeći njihovu intervenciju, ali da je dobio negativan odgovor uz konstataciju da je policija zauzeta drugim stvarima.
    "Nakon pola sata čekanja ponovo sam nazvao na što mi je isti policijski službenik odgovorio da ovo nije moja država te da im je dosta mene. Na moju primjedbu da ću o svemu pismeno obavijestiti visokog predstavnika i ministra policije RS-a odgovorio mi je da se ne boji toga te da pazim da mi on ne bi nešto drugo napisao", kazao je Maršić.
    Vlč. Maršić je dodao da ovo nije usamljen slučaj te da su hrvatski povratnici izloženi stalnim prijetnjama i vrijeđanju, ali da nemaju hrabrosti o tome govoriti.
    "Ako se ovako prijeti jednom katoličkom svećeniku kako onda mogu ohrabrivati te moje župljane da se vrate u svoje prijeratne domove.
    Nadam se da će se konačno tome stati ukraj i da će se omogućiti mojim vjernicima i župljanima da se slobodno ovdje mogu kretati na svojim ognjištima gdje su živjeli stoljećima", kazao je za Fenu vlč. Filip Maršić.
    10.11.2008.
    Pincom.info

nabijem ja vasu rs na kurac

Bombaški napad na hrvatsku povratničku obitelj u Republici Srpskoj

I ovaj napad, koji za cilj ima zastrašivanje povratnika, ne može se smatrati izoliranim činom, riječ je o sustavnom nizu napada na povratnike i njihovu imovinu na širem području Bijeloga Brda, u općini Derventa", navodi se u priopćenju.
    DERVENTA - Na obiteljsku kuću hrvatske povratničke obitelji, nedaleko Dervente u Republici Srpskoj u noći na subotu izveden je bombaški napad koji je je prouzročio materijalnu štetu te izazvao nemir i strah među hrvatskim povratnicima, izvijestila je u nedjelju Katolička tiskovna agencija iz Sarajeva.
    "U ranim jutarnjim satima, 8. studenoga, u naselju Kostreš, župa Bijelo Brdo kod Dervente, izveden je bombaški napad na tek obnovljenu kuću povratničke obitelji Lekavski. I ovaj napad, koji za cilj ima zastrašivanje povratnika, ne može se smatrati izoliranim činom, riječ je o sustavnom nizu napada na povratnike i njihovu imovinu na širem području Bijeloga Brda, u općini Derventa", navodi se u priopćenju.
    U lipnju ove godine srušen je spomenik poginulim braniteljima u crkvenom dvorištu, podsjeća KTA i ističe kako do danas još policija nije dostavila službeni izvještaj očevida i istrage. Također, ništa nije poduzeto u pronalasku ubojice hrvatskog povratnika koji je nađen mrtav na cesti nedaleko od župne crkve, napominje KTA.
    9.11.2008.
    Pincom.info

matere vam se najebem

da bog da rs crkne i svi njihovi balvani tamo sto otezavaju suzivot

aber vorsicht,

gleich kommt pravoslavac und behauptet,dass kroaten in die rs ziehen,weil´s dort besser ist

ich bin eh auf die antworten gespannt, vor allem von unseren serben die ein "friedliches rs" proklamieren

Wie viele von selchen Fällen gibt es denn in HR?
    Immer wieder liest man von Übergriffen auf serbisch-orthodoxen Kirchen, auf Häuser von serbischen Rückkehren etc.
    Trotzdem antworte ich nicht mit "mater vam jebem" und "..da crkne hrvatska"....

Du bist nur ein von diesen Verblendeten Idioten die nicht wahrhaben wollen, dass es auf beiden Seiten solche Angriffe/Zwischenfälle eher selten stattfinden!!!

Zitat Zitat von delija_rs Beitrag anzeigen
    Immer wieder liest man von Übergriffen auf serbisch-orthodoxen Kirchen, auf Häuser von serbischen Rückkehren etc.

Du bist nur ein von diesen Verblendeten Idioten die nicht wahrhaben wollen, dass es auf beiden Seiten solche Angriffe/Zwischenfälle eher selten stattfinden!!!

die "aber" serben sind wieder am zug

vom täter zum opfer, wahnsinn wie ihr dummdämlichen serben euch verkaufen wollt, macht nur weiter so, denn nur ihr glaubt doch euch eure fabelgeschichten

zwischen schmierereien an häusern und bombenangriffen besteht ein gewaltiger unterschied

Zitat Zitat von Koma Beitrag anzeigen
    Bombaški napad na hrvatsku povratničku obitelj u Republici Srpskoj

I ovaj napad, koji za cilj ima zastrašivanje povratnika, ne može se smatrati izoliranim činom, riječ je o sustavnom nizu napada na povratnike i njihovu imovinu na širem području Bijeloga Brda, u općini Derventa", navodi se u priopćenju.
    DERVENTA - Na obiteljsku kuću hrvatske povratničke obitelji, nedaleko Dervente u Republici Srpskoj u noći na subotu izveden je bombaški napad koji je je prouzročio materijalnu štetu te izazvao nemir i strah među hrvatskim povratnicima, izvijestila je u nedjelju Katolička tiskovna agencija iz Sarajeva.
    "U ranim jutarnjim satima, 8. studenoga, u naselju Kostreš, župa Bijelo Brdo kod Dervente, izveden je bombaški napad na tek obnovljenu kuću povratničke obitelji Lekavski. I ovaj napad, koji za cilj ima zastrašivanje povratnika, ne može se smatrati izoliranim činom, riječ je o sustavnom nizu napada na povratnike i njihovu imovinu na širem području Bijeloga Brda, u općini Derventa", navodi se u priopćenju.
    U lipnju ove godine srušen je spomenik poginulim braniteljima u crkvenom dvorištu, podsjeća KTA i ističe kako do danas još policija nije dostavila službeni izvještaj očevida i istrage. Također, ništa nije poduzeto u pronalasku ubojice hrvatskog povratnika koji je nađen mrtav na cesti nedaleko od župne crkve, napominje KTA.
    9.11.2008.
    Pincom.info

matere vam se najebem

da bog da rs crkne i svi njihovi balvani tamo sto otezavaju suzivot

weiss jemand wieviel Kriegsflüchtlinge von Derventa wieder zurückgekehrt sind?? Weil jedes mal wenn ich durchfahre habe ich das gefühl das die Zeit dort seit 92 stehengeblieben ist, nur der Stadtkern hat sich ein wenig verändert...