BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 9 von 11 ErsteErste ... 567891011 LetzteLetzte
Ergebnis 81 bis 90 von 106

Bosnien: Die internationale Gemeinschaft verliert an Autorität im Drei-Nationen-Staat

Erstellt von BosnaHR, 19.12.2009, 13:58 Uhr · 105 Antworten · 6.748 Aufrufe

Zitat Zitat von BiH_Forumsflüchtling Beitrag anzeigen
    Ma kakav razpad? O kojem razpadu ti pricas? Hajd molimte objasni mi...

Dje se moze bosna vise razpast nego sto je sad slucaj? Ti mislis ocijepljenje RS od BiH? To nema pojma, ko bi to od susjednih drzava podrzavo? Hrvatska hoce da se uclani u EU i ja mislim dace to i bit do 2012, a srbija je sad kandidat i mozda ce uspijet do 2015.
    A niti bosnjaci, ni bos. srbi, ni bos. hrvati imaju ikakve mogucnost da iz svoje snage ratuju bilo kakv rat.
    Nikome nije stalo do cirkusa, jedini neki bosnjaci sanjaju o nekom ratu, kao da oslobode bosnu od nekog fantoma.

Ja se pitam cime oni hoce da ratuju? Ministarstvo odbrane BiH, je nato partner a uskoro ce biti i clan toga. Mislis ti da je nato tolike pare za razvoj dala da bi neki bosnjaci to oruzije koristili za neke svoje perverzne planove?

Ja mislim, da nisi u pravu...!

Ne ne, nama nista drugo ne ostaje osim da se dogovirmo, pa trajalo dok traje.

wo hast du das her, nur weil ich was aus wut hinschreibe beziehst du es auf alle bosniaken obwohl die bosniaken die friedlichsten sind und immer dafür waren das wir in einem land leben.

Apache
    Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    wieso ein witz, hast du dir ,mal überlegt wieviele von uns unten flüchten mussten und dann willst du sagen das es ein witz ist sein land zu lieben.
    lieben und krieg, da verwechselts du zwei dinge.
    der eine liebt das land in dem er geboren wurde.
    der zweite liebt das land in dem er lebt.
    der dritte liebt das land in das er immer wieder in urlaub fährt.

jeder mensch hat seine eigene entscheidung, im bezug auf "wichtigkeitkeit"

du kannst ja wieder zurückkehren, oder auch bleiben, wenn es dir gefällt.
    nicht alle menschen haben 2 möglichkeiten.
    wie wäre es mit ein kleines bischen dankbarkeit.

oder sollen die deutschen rufen "ausländer raus"
    man ist in deutschland wesentlich toleranter gweorden.
    das müssen andere noch lernen.

Zitat Zitat von Magic Beitrag anzeigen
    Dze ja serem?Pa jel sam reko da se nadam da bude mir zauvijek a jel nam treba 5 etnicke regije to je druga prica,netreba nama ni jedna etnicka regija sto je to gluposti,mi nismo etnicno razlicni nego samo je vjera razlicna a danas se voli reci etnicki sto je glupost,dokazano je da nema etnicke geneticke razlike izmedju nama a da ti kazem Srbija ima Drzavu,Hrvatska ima Drzavu i mi imamo nasu Drzavu,etnicke regije(momentalno samo 2 imamo)treba se sasvim da ukine i da bude jedna zajedna zemlja a kome to ne pase neka ide u miru negdje drugo da zivi.
    Momentalno nije moguce da se RS ukine i nece godinama da bude,ja to i razumijem a na daleko gledano to mora da se desi
    Pa izgleda da nam treba. Jel da nam ne treba nebi postajale ni ove dvije. I nebi bilo toliko frke oko toga. Vidi se sta se desava po federaciji sa ne-bosnjacima. To se sad moze ignorista i krivit republiku srpsku, ili hajmo da se svaki uhvati za svoj nos. I nosi svoju odgovornost.
    Mozda smo geneticki isti, ko zna... Ali je cinjenica da nas dijeli ta vijera, i to ne treba ignorisat, jer svaka ignoracija dovodi do negativnih tenzija.

Ja kako vidim preko 50% naroda u bosni ne zeli centralizovanu drzavu, jedni bosnjaci to zele, pa cak ni kod njih svi.
    Zato i kazem sta fali jednoj federativnoj BiH, sa dvije tri ili sta ja znam pet etnickih regija? Zvako bi se moro brintu za svoje, i niko se nebi mogo mijesat drugom u njegov poso. Pa bosnjaci neka uce dalje tursku historiju, a ostali neka uce svoju historiju.
    A ne da moja dijeca sutra moraju da uce u skoli kako su truci nama donijeli sve dobro, a ne kako su nas narod poturcili silovali i krali nasu dijecu.

U pravu si, nas dijeli samo vijera, ali hajd malo razmisli ko nam je donio tu vijeru koja je nas podijelila...? Jel dok turci nisu bili nista nam nije falilo...

Hocu stime da kazem nas dijeli nazalost mnogo vise nego samo vijera... I to je tuga vijecita...!

Ali stime sad moramo da zivimo, i pravimo drzavu u kojoj se svako dobro osijeca, a ne "kome ne pase neka ide"

Moje prezime se vec 1441 nalazi u pismima porijeklo mu je iz tadasnje bosne. Moji predaci su iz bosne... I sad treba neki bosnjak da mi kaze "ako ti ne pase idi"

Moju bosnu kako je ja zelim je etnicka federalna drzava. Pa sad jebiga ako sam jedini koji to zeli nista od toga ali ako vise od pola to zele u bosni, onda bi to moglo bit realno...

Pa izgleda da nam treba. Jel da nam ne treba nebi postajale ni ove dvije. I nebi bilo toliko frke oko toga. Vidi se sta se desava po federaciji sa ne-bosnjacima. To se sad moze ignorista i krivit republiku srpsku, ili hajmo da se svaki uhvati za svoj nos. I nosi svoju odgovornost.
    Mozda smo geneticki isti, ko zna... Ali je cinjenica da nas dijeli ta vijera, i to ne treba ignorisat, jer svaka ignoracija dovodi do negativnih tenzija.

Ja kako vidim preko 50% naroda u bosni ne zeli centralizovanu drzavu, jedni bosnjaci to zele, pa cak ni kod njih svi.
    Zato i kazem sta fali jednoj federativnoj BiH, sa dvije tri ili sta ja znam pet etnickih regija? Zvako bi se moro brintu za svoje, i niko se nebi mogo mijesat drugom u njegov poso. Pa bosnjaci neka uce dalje tursku historiju, a ostali neka uce svoju historiju.
    A ne da moja dijeca sutra moraju da uce u skoli kako su truci nama donijeli sve dobro, a ne kako su nas narod poturcili silovali i krali nasu dijecu.

U pravu si, nas dijeli samo vijera, ali hajd malo razmisli ko nam je donio tu vijeru koja je nas podijelila...? Jel dok turci nisu bili nista nam nije falilo...

Hocu stime da kazem nas dijeli nazalost mnogo vise nego samo vijera... I to je tuga vijecita...!

Ali stime sad moramo da zivimo, i pravimo drzavu u kojoj se svako dobro osijeca, a ne "kome ne pase neka ide"

Moje prezime se vec 1441 nalazi u pismima porijeklo mu je iz tadasnje bosne. Moji predaci su iz bosne... I sad treba neki bosnjak da mi kaze "ako ti ne pase idi"

Moju bosnu kako je ja zelim je etnicka federalna drzava. Pa sad jebiga ako sam jedini koji to zeli nista od toga ali ako vise od pola to zele u bosni, onda bi to moglo bit realno...
    eto vidis kolko ti znas od svojih komsija...

Pa jel nije tako? Uzdizete i slavite tursku ko da su vasi i vi njihovi. Ja kad razmisljam o tom historickom vremenu prvo se sijetim kako su nas silovali i dijecu otimali, a vi vijerovatno se prvo sijetite kako su dzamije sagradili...

Ja se nebi nikad sijetio da dam dijetetu tursko ili arabsko ime. Ili da se ovde nazivam nekim turskim osvajacem...
    Niti ja niti moji predaci nisu bili turci, pa mislim ni tvoji... ali vijerujem nosis tursko ili arabsko ime...?

Emir
    Zitat Zitat von Bionda04 Beitrag anzeigen
    was ist mein land???

die user hier leben in D, CH, und A
    und bezeichnen ein land, in das sie einmal bis zwei mal in urlaub fahren, als ihr land.
    ist doch eigentlich ein witz.
    Mein Land = BIH

Ich lebe hier doch weist du auch wieso? Weil mein, dein oder unser (weis net was du bist aba kanns mir denken) kaputt gemacht wird.

Ich lebe hier aber meine Heimat ist Brcko und das liegt in BIH

Magic

Pa sta mislis kad su Bosnjaci dosli,turcima jel?
    Mi zivimo isto hiljade godina u nasim prostorima i ko je za Bosnu on nece da se dalje djeli u etnicke regije,Bosnjaci imaju samo Bosnu a dok se neko zove Bosanski Srbin ili Hrvat i navija za susjedne zemlje i njiove zastave nosa on je protiv nasu Bosnu,meni je vjera briga i nadam se da uvijek zivu sve religije u Bosni a ko nije za bosnu on nije Bosanac i netreba da glumi,tvoje price o turcima su iste gluposti sta neke druge budale pisu,mogo bih i ja sad poceti sto su neki postali katolici i tjerali bogumile i mogo bih reci sve je bilo dobro u Bosni dok nisu uzeli neki te kriscane vjere od franaka(svaba)vatikana,italijana ili od grka,ista gluposti sto ti seres sa turcima samo drugo i starije pakovanje
    U skoli se treba istina da uci a ne na svakoj strani svoja propaganda,svi su nama i dobro i lose donjeli a mi smo uvijek tu bili i bit cemo i to je za nas vazno,mi nismo neki koji su skoro doselili nego zivimo duze na balkanu nego iko drugi i ko je Bosanac nece da se djeli Zemlja,ko to hoce on je marijoneta susjeda i samo tamo gleda a ne tamo gdje bi trebo

Emir
    Pa jel nije tako? Uzdizete i slavite tursku ko da su vasi i vi njihovi. Ja kad razmisljam o tom historickom vremenu prvo se sijetim kako su nas silovali i dijecu otimali, a vi vijerovatno se prvo sijetite kako su dzamije sagradili...

Ja se nebi nikad sijetio da dam dijetetu tursko ili arabsko ime. Ili da se ovde nazivam nekim turskim osvajacem...
    Niti ja niti moji predaci nisu bili turci, pa mislim ni tvoji... ali vijerujem nosis tursko ili arabsko ime...?
    a znas sto oni to radu?

onaj jedan, mislim mirko mu je ime ... sere mi "mi smo braca.." zwei posts weiter "Balija, turcine bog vam pomogo"itd ....

a vidis turci ... samo pogledaj ovde u forumu ... ja nebi niakd kazo da sam turcin ali sam vidis ko nas podirzi i ko nam samo nesrece hoce ...

nasa imena nisi turska .... evo moje ime je arabsko ma nije ni to nego je islamsko ... to je tvoj problem ...

Apache
    Zitat Zitat von Emir88 Beitrag anzeigen
    Mein Land = BIH

Ich lebe hier doch weist du auch wieso? Weil mein, dein oder unser (weis net was du bist aba kanns mir denken) kaputt gemacht wird.

Ich lebe hier aber meine Heimat ist Brcko und das liegt in BIH
    hatte letzte woche eine sehr nette familie aus brcko, als kunden bei mir.
    was kannst du dir denken?
    ich glaube nicht daß man herauslesen kann, wo ich geboren wurde.

emir, nach meiner musterung in jugoslawien, hab ich das land 15 jahre lang gemieden.
    weisst du warum?
    als man mich fragte, ob ich auf deutsche schiesen würde und ich antwortete, daß ich es nicht weiss, weil kein krieg ist, hat man mir mitten ins gesicht gespuckt.
    weisst du warum man das getan hat?
    weil ich aus deutschland kam.
    hab einem soldaten einen silbernen ring geliehen, weil er seine freundin besucht hat.
    am nächsten tag sprach ich ihn darauf an.
    er spuckte mir ins gesicht und sagte ich sei ein lügner.

Zitat Zitat von Magic Beitrag anzeigen
    Pa sta mislis kad su Bosnjaci dosli,turcima jel?
    Mi zivimo isto hiljade godina u nasim prostorima i ko je za Bosnu on nece da se dalje djeli u etnicke regije,Bosnjaci imaju samo Bosnu a dok se neko zove Bosanski Srbin ili Hrvat i navija za susjedne zemlje i njiove zastave nosa on je protiv nasu Bosnu,meni je vjera briga i nadam se da uvijek zivu sve religije u Bosni a ko nije za bosnu on nije Bosanac i netreba da glumi,tvoje price o turcima su iste gluposti sta neke druge budale pisu,mogo bih i ja sad poceti sto su neki postali katolici i tjerali bogumile i mogo bih reci sve je bilo dobro u Bosni dok nisu uzeli neki te kriscane vjere od franaka(svaba)vatikana,italijana ili od grka,ista gluposti sto ti seres sa turcima samo drugo i starije pakovanje
    U skoli se treba istina da uci a ne na svakoj strani svoja propaganda,svi su nama i dobro i lose donjeli a mi smo uvijek tu bili i bit cemo i to je za nas vazno,mi nismo neki koji su skoro doselili nego zivimo duze na balkanu nego iko drugi i ko je Bosanac nece da se djeli Zemlja,ko to hoce on je marijoneta susjeda i samo tamo gleda a ne tamo gdje bi trebo
    Nigde nisam reko da su bosnjaci dosli turcima, nego su turci donijeli islam, i taj islam nas danas dijeli najvise... Ali naziv "bosnjaci" je turski naziv za bosanca.
    Ja sebe gledam kao bosanca slavenski bosanac ako tako hoces, srpske pravoslavne vijere. Bosni je islam nametnut silom. I ta nametnuta vijera nas danas i najvise dijeli...
    Hriscanska vijera nije silom dosla nego je od slavena prihvacena dobrovoljno. To je razlika.
    Osporavas da bos. srbi i bos. hrvati naviaju za srpsku ili hrvatsku reprezentaciju, pa kako da naviam za bosansku repku kad u njoj fudbaleri skoro svi nose neka turska imena...? Mozda ima jedno dva igraca koji nose slavenska... Neki stranac kad to gleda on ce mislit eto turci igraju.. a ne bosnanci...
    Eto sta nas dijeli...!

Ali eto to nam je sad sto nam je... Pa na tome moramo htjeli ili ne da gradimo drzavu BiH. I zato mislim i uvijeren sam, da samo jedna etniska federativna BiH, nam moze donijeti duzi mir da zivimo zajedno u njoj.

Seite 9 von 11 ErsteErste ... 567891011 LetzteLetzte