BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 25 von 61 ErsteErste ... 1521222324252627282935 ... LetzteLetzte
Ergebnis 241 bis 250 von 602

Bosnien wählt am 3. Oktober

Erstellt von Emir, 06.05.2010, 00:05 Uhr · 601 Antworten · 26.753 Aufrufe

Zitat Zitat von Ali Pasa Beitrag anzeigen
    Wie kommst du auf Probleme ich hab nur gefragt wie es kommt das du als Türke, Serben als Freunde oder sonst was siehst

VERSTEHENSI
    und ich frage dich warum das für dich ein problem ist?

lauch..........................

Zitat Zitat von BosnaBanger Beitrag anzeigen
    Bist jetzt cool oda was verpiss dich aus dem Thread ung geh zu deinem Geozidgebilde
    immer die selbe leier...............

lauch².........................

PašAga
    Zitat Zitat von supersrbin Beitrag anzeigen

Wieso Problem,hast du irgendwelche Probleme oder wie, wie kann man nicht mal auf eine Einfache Frage eine Antwort geben aber hei ist egal leb dein leben bei der nächsten Frage werde ich dir als erst ein Bild malen und schicke es dir über PN damit du dich par Tage damit beschäftigen kannst und dann stell ich dir Frage erneut im BF, Versager.

Wieso Problem,hast du irgendwelche Probleme oder wie, wie kann man nicht mal auf eine Einfache Frage eine Antwort geben aber hei ist egal leb dein leben bei der nächsten Frage werde ich dir als erst ein Bild malen und schicke es dir über PN damit du dich par Tage damit beschäftigen kannst und dann stell ich dir Frage erneut im BF, Versager.
    du lauch kommst an mit einer frage die aber garnichst mit dem thema zu tun hat und verlangst von mir ne antwort! wenn du ne frage hast dann schick ne pn aber müll den thread nicht mit deinen weisheiten voll du lauch³

immer die selbe leier...............

lauch².........................
    OMG bist du dumm xDDDDD

Aba dir kann man nich mehr helfen Turcine wie gehst denso srbija ???

PašAga
    du lauch kommst an mit einer frage die aber garnichst mit dem thema zu tun hat und verlangst von mir ne antwort! wenn du ne frage hast dann schick ne pn aber müll den thread nicht mit deinen weisheiten voll du lauch³
    Das ist ein Forum und ich kann meine Frage dort stellen wo ich möchte ausser der Threadersteller verbietet es mir aber du hättest auch sagen können das du dich dazu nicht äussern möchtest aber nein du brabelst was von Problemen und Lauche ausserdem habe ich von dir nichts verlangt nur Höfflich gefragt aber sowas kennst du nicht.

Das ist ein Forum und ich kann meine Frage dort stellen wo ich möchte ausser der Threadersteller verbietet es mir aber du hättest auch sagen können das du dich dazu nicht äussern möchtest aber nein du brabelst was von Problemen und Lauche ausserdem habe ich von dir nichts verlangt nur Höfflich gefragt aber sowas kennst du nicht.
    jetzt nochmal für dich du schwachkopf. das hat mit dem thema nix zu tun wenn du was wissen willst dann schick ne pn oder halt einfach die fresse du lauch.

PašAga
    jetzt nochmal für dich du schwachkopf. das hat mit dem thema nix zu tun wenn du was wissen willst dann schick ne pn oder halt einfach die fresse du lauch.
    Wieder blablabla und Beleidigung die die dich erzogen haben , haben ein par Schwerwiegende Probleme bei deiner Erziehung gemacht.

P.S. Ich kann hier schreiben was ich möchte wenn es nicht gegen die Regel ist, und wenn Emir nichts dagegen hat also Versager sucht die was zum Lutschen.

Nein Danke ich will nichts von dir wissen ich weis schon genug von dir deine Kommentare zeigen mir schon das du ein Versager bist und keine Erziehung genossen hast

Serb and Turkey Pride World Wide

Denn letzte Wort überlasse ich dir da du sonst noch Komplexe bekommst.

NA IZBORIMA BIT ĆEMO PRVI

Radončić je i prvi čovjek u BiH koji u politiku ulazi bogat, dosad su uglavnom ulazili ljudi koji su se željeli u politici obogatiti i steći neko ime i utjecaj. Zašto se on odlučio krenuti u veoma nemirne političke vode, pored sasvim izvjesne lijepe i udobne perspektive života uspješnog i utjecajnog čovjeka, pokušali smo saznati kroz nekoliko pitanja, u ekskluzivnom razgovoru za Nove Horizonte

Vaše pojavljivanje na političkoj sceni uzrokovalo je pometnju među Vašim političkim protivnicima, posebno iz bošnjačkog korpusa. Jeste li predvidjeli da bi stvari mogle ići tim tokom?
    RADONČIĆ:
    Jesam, i ja bi radije ih zvao našim političkim rivalima. Nisam vidovit, ali znam da njihova priča pripada prošlosti i da za 15 godina ova vlast nije uradila ništa za građane, da zemlja jako zaostaje i za regionom i da bošnjački politički faktor praktično više ne postoji u svom punom kapacitetu. Ako sve to znate, a ja sam to znao, a to znaju i svi građani BiH, za očekivati je da ćete svojom političkom pojavom izazvati pometnju.

Vaše političke ciljeve, obični ljudi uglavnom prihvataju, ali se često od istih može čuti uobičajeno pitanje za naše bogate sunarodnjake, - odkud mu pare?
    RADONČIĆ:
    Pa vrlo lako mogu dati odgovor na to pitanje. Ja sam tvorac najprodavanijeg proizvoda u BiH - “Dnevnog avaza”. Mi smo već proslavili jubilej izlaska 5.000 brojeva, dakle više od 5.000 dana čitaju nas građani ove zemlje. Svaki broj smo prodali u 50.000 primjeraka i samo na bazi prodaje u našu kompaniju je ušlo dakle 250 miliona KM. Ako znate da je još toliko ušlo od marketinga, to je 500 miliona KM. Jasno vam je da u svakoj domaćinskoj kući 20 posto treba ostati u kompaniji koja se vodi legalno i pošteno. Za tih 100 miliona mi smo napravili dvije zgrade uz pomoć kreditnih linija i potpuno je jasno da smo iskoristili blagodeti kapitalizma. U tom smislu ne mislim da se nešto treba posebno pravdati. Više se trebaju pravdati oni koji su, bez da su dali dinara državi i narodu, privatizirali po stotinu ili više bh. kompanija. Treba postavljati pitanje bez kompleksa zašto Klas, Sarajevska pivara, Bosnalijek ili FDS nisu napravili veće zgrade od nas jer su imali veće prihode. Znači, morali su imati veće investicije u domaće tržište, u svoju državu i svoje gradove.

U saopćenjima SDA, koju mnogi u zadnje vrijeme nazivaju; - SDA-Sulejman Tihić, sve više se bave sa Vama i SBB BiH, nego sa veoma teškom situacijom u zemlji. Zašto se Sulejman Tihić najviše boji Vas i stranke čiji ste osnivač, iako bi trebali biti prirodni saveznici?
    RADONČIĆ:
    On se boji za svoju neuspješnu vlast. Gospodin Tihić se s razlogom plaši da je Savez za bolju budućnost BiH (SBB BiH) nova politička alternativa sa 100. 000 upisanih članova, sa vrlo referentim ličnostima koji u svojim privatnim životima imaju izvanredne reference i rezultate. Mislim, da gospodin Tihić s razlogom strahuje ne od SBB već od građana kojima već osam godina nije ponudio nikakav ekonomski, socijalni ili politički boljitak.

U medijskim nastupima na samom početku, cčsto ste spominjali dijasporu, što je naišlo na veoma pozitivan odziv kod ove velike grupe bh građana. Imate li plan, na koji način uvezati naše iseljenike sa domovinom i nagovoriti ih da glasaju?
    RADONČIĆ:
    Naravno da imamo plan. Plan je da ova država napokon dobije ministarstvo za iseljeništvo ili maticu iseljenika. Plan je da ova država napokon napravi sistem koji će omogućiti evidenciju svakog našeg čovjeka koji je otišao iz BiH i naravno svih onih koji su u međuvremenu rođeni tamo. Mi imamo ogromnu kadrovsku bazu naše dijaspore. Ona je nama neophodna i u nacionalnom i državnom i ekonomskom smislu. Mi ćemo učiniti sve da BiH postane jedna velika ekonomska priča i kao takva primamljivija našem narodu od zemalja u kojima se trenutno nalazi.

Naša domovina se zadužuje kod MMF-a, a istovremeno za ogromne sume odobrenih kredita, koje ne koristi, plaća kamate! Gdje je tu logika i kakav je Vaš komentar u vezi toga?
    RADONČIĆ:
    Pa logika je da imate apsolutno neodgovornu vlast koja ne poznaje ili ne želi da zna šta je to ekonomija ili domaćinsko ponašanje. Mi ćemo sa tom praksom prestati. Nijedna odgovorna vlada u svijetu ne veže ekonomsku sudbinu zemlje za MMF. Ova naša je to uradila! Imamo ogromne štete po našu i budućnost generacija koje dolaze, ali vidjet ćemo šta možemo da uradimo, da saniramo te štete boljim ekonomskim razvojem i ponašanjem u periodu koji nadam se, slijedi od oktobra.

Novi Horizonti su časopis za naučnu kulturnu i duhovnu edukaciju Bošnjaka, koji se čita širom svijeta, naše čitaoce će zanimati Vaš stav prema Rijasetu i reisu dr. Mustafi ef. Ceriću, koji je česta meta napada, pojedinih medija i političkih partija, u zadnje vrijeme veoma čestih i iz najveće bošnjačke stranke SDA?
    RADONČIĆ:
    Prvo nije uredu da političke stranke govore o vjerskim zajednicima i u tom smislu Tihić i SDA se posljednje dvije godine ponašaju, na jedan do sada neviđen način. S druge strane svi politički faktori u jednoj državi treba da poštuju sve vjerske zajednice, a naročito svoju. Napade na reisu-l-ulemu i Islamsku zajednicu u BiH tumačim kao glupom borbom za liderstvo pojedinih čelnika na vrhu određenih stranaka. Sa druge strane postoji strah od toga da naša IZ ne bude jaka u ekonomskom, ali i jednom drugom, organizacionom smislu. Tako da sa bilo koje strane, ako se analiziraju ti ataci na instituciju reisu-l-uleme radi se o pokušaju povratka kriterija jednog rigidnog ateizma i pokšaja arbitriranja da se IZ zatvore sva vrata, da se vrati u zidine džamija, i da nema pravo biti naša duhovna vertikala i kao takvo sve je to osuđeno na politički krah.

U razvikanoj akciji Svjetlost, učestvovalo je blizu sedam stotina policajaca, osam ljudi je uhapšeno pod najtežim optužbama, a ispostavilo se da nema dokaza ni za jednomjesečni pritvor. Čemu je služilo ovo treniranje strogoće?
    RADONČIĆ:
    Rekao sam u jednom intervju za jednu od televizijskih kuća u RS, da to što se BiH pojavljuje u svim medijima svijeta kao baza terorizma ne pomaže nikome pa ni ovdašnjim Srbima i Hrvatima, a time ni nama Bošnjacima ni BiH u cjelini. Svijet ne zna da su nakon mjesec dana, sve to postale obične sapunice. Ta priča rezultirala je ogromnom štetom po BiH i mislim da iza takvih akcija ne stoji ozbiljna kampanja borbe protiv nekog imaginarnog terorizma, već naprotiv, da je u pitanju kampanja za rušenje kredibiliteta BiH a naročito nas Bošnjaka.

Vaš komentar na hapšenje dr Ejupa Ganića u Londonu?
    RADONČIĆ:
    Srbijanska politika jednostavno želi da stalnim policijsko-medijskim, i srpskim kampanjama promijeni karakter rata u BiH. Žele da kažu da ovdje nije bila u pitanju agresija Srbije i Beograda nad BiH, već da sve prikažu kao da je riječ o činjenju ratnih zločina od strane Bošnjaka. To otkriva u ovom trenutku da nemamo odgovornu vlast koja može zaštiti svoje građane, pa čak ni one koji su bili na čelu naše države.

Moram se opet vratiti Sulejmanu Tihiću, koji je sukob u Dobrovoljačkoj nazvao zločinom i prije nego je sudski postupak u tom slučaju završen, koliko štete svim braniocima BiH nanose takve izjave?
    RADONČIĆ:
    Štete su ogromne. Vi znate da je u Hagu rečeno da je ta vojna kolona bila legitimni vojni cilj. Dakle i oni koji su pucali na tu kolonu su pucali na legitimnu vojnu metu i ne mogu odgovarati za ratni zločin. Zašto gospodin Tihić prešujuće notornu činjenicu i pitanje šta će beogradski vojnici u centru Sarajeva, ako nije u pitanju agresija? To otkriva da on jednostavno, iz meni nepoznatih razloga, ne samo da govori neistinu o dešavanjima u tom periodu već svjesno nanosi štetu BiH, nama Bošnjacima, a naravno i gospodinu Ganiću.

U političkom ringu, posebno kod nas, česti su udarci ispod pojasa, jeste li se pokajali zbog ulaska u politiku?
    RADONČIĆ:
    Ako vam u vidu upisnica priđe 100.000 članova, ako je od toga najveći broj visoko obrazovanih, vrlo referentnih ličnosti što god da i radite u svom životu ne možete se pokajati. To jesu niski udarci koje će sankcionirati glasači, a ja se na sreću još nijednog trenutka nisam pokolebao niti pokajao što sam BiH, a naročito Bošnjacima ponudio političku alternativu.

Tu mislimo prije svih na Zlatka Lagumdžiju predsjednika SDP-a, koji Vas često naziva: tajkunom, profiterom kriminalcem. Kako to doživljavate?
    RADONČIĆ:
    Gospodin Lagumdžija se suočava sa ozbiljnim optužbama kada je u pitanju reket SDP-a i bez ikakve želje da polemišem sa njime, mislim da je najbolje po njega da se što prije okonča ta vrlo neugodna afera, a da tek nakon toga eventualno nekome drugome pokušava držati političke lekcije.

Vaša prognoza za SBBBIH na izborima?
    RADONČIĆ:
    Bit ćemo prvi !

BIZNIS: Treba postavljati pitanje bez kompleksa zašto Klas, Sarajevska pivara, Bosnalijek ili FDS nisu napravili veće zgrade od nas jer su imali veće prihode. Znači, morali su imati veće investicije u domaće tržište, u svoju državu i svoje gradove.

TIHI STRAH: Gospodin Tihić se s razlogom plaši da je Savez za bolju budućnost BiH (SBB BiH) nova politička alternativa sa 100. 000 upisanih članova, sa vrlo referentim ličnostima koji u svojim privatnim životima imaju izvanredne reference i rezultate.

DIJASPORA: Plan je da ova država napokon dobije ministarstvo za iseljeništvo ili maticu iseljenika. Plan je da ova država napokon napravi sistem koji će omogućiti evidenciju svakog našeg čovjeka koji je otišao iz BiH i naravno svih onih koji su u međuvremenu rođeni tamo. Mi imamo ogromnu kadrovsku bazu naše dijaspore.

NAPADI NA IZ I REISU-L-ULEMU: Napade na reisu-l-ulemu i Islamsku zajednicu u BiH tumačim kao glupom borbom za liderstvo pojedinih čelnika na vrhu određenih stranaka. Sa druge strane postoji strah od toga da naša IZ ne bude jaka u ekonomskom, ali i jednom drugom, organizacionom smislu. Tako da sa bilo koje strane, ako se analiziraju ti ataci na instituciju reisu-l-uleme radi se o pokušaju povratka kriterija jednog rigidnog ateizma i pokšaja arbitriranja da se IZ zatvore sva vrata, da se vrati u zidine džamija, i da nema pravo biti naša duhovna vertikala i kao takvo sve je to osuđeno na politički krah.

KAMPANJA RUŠENJA BiH: Svijet ne zna da su nakon mjesec dana, sve to postale obične sapunice. Ta priča rezultirala je ogromnom štetom po BiH i mislim da iza takvih akcija ne stoji ozbiljna kampanja borbe protiv nekog imaginarnog terorizma, već naprotiv, da je u pitanju kampanja za rušenje kredibiliteta BiH a naročito nas Bošnjaka.

SRBI BI DA PROMIJENE KARAKTER RATA: Srbijanska politika jednostavno želi da stalnim policijsko-medijskim, i srpskim kampanjama promijeni karakter rata u BiH. Žele da kažu da ovdje nije bila u pitanju agresija Srbije i Beograda nad BiH, već da sve prikažu kao da je riječ o činjenju ratnih zločina od strane Bošnjaka.

ŠTA ĆE BEOGRADSKI VOJNICI U CENTRU SARAJEVA: U Hagu rečeno da je ta vojna kolona bila legitimni vojni cilj. Dakle i oni koji su pucali na tu kolonu su pucali na legitimnu vojnu metu i ne mogu odgovarati za ratni zločin. Zašto gospodin Tihić prešujuće notornu činjenicu i pitanje šta će beogradski vojnici u centru Sarajeva, ako nije u pitanju agresija?

Ja sam tvorac najprodavanijeg proizvoda u BiH - “Dnevnog avaza”. Mi smo već proslavili jubilej izlaska 5.000 brojeva, dakle više od 5.000 dana čitaju nas građani ove zemlje. Svaki broj smo prodali u 50.000 primjeraka i samo na bazi prodaje u našu kompaniju je ušlo dakle 250 miliona KM. Ako znate da je još toliko ušlo od marketinga, to je 500 miliona KM. Jasno vam je da u svakoj domaćinskoj kući 20 posto treba ostati u kompaniji koja se vodi legalno i pošteno. Za tih 100 miliona mi smo napravili dvije zgrade uz pomoć kreditnih linija i potpuno je jasno da smo iskoristili blagodeti kapitalizma.