BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 35 von 61 ErsteErste ... 2531323334353637383945 ... LetzteLetzte
Ergebnis 341 bis 350 von 602

Bosnien wählt am 3. Oktober

Erstellt von Emir, 06.05.2010, 00:05 Uhr · 601 Antworten · 26.721 Aufrufe

Bushido
    Zitat Zitat von Ali Pasa Beitrag anzeigen
    To je bili ranije tajput nisam zno za Muftiju.
    Sada hi vidim isto i Sulja i Muftiju, do sada, ko zna kakav ce Muftija biti, mozda ce nakon nekolko Godina bit gori od Rasima.
    nista sad slomio si mi srce trebaces sad dosta puta da me izvedes na veceru da ti se pomirim hahah

ma brate, muftija 17 godina price jednu te istu, i sve tako radi.. sta obeca, to i ispuni.. ni suljo ni rasim nisu nikad uradili nesto poput narodne kuhinje, dje moze sirotinja da dodje da se najede za dzabe, pa malo hrane i da ponese..

muftija je otvorio odma to otvorio sto je sad pobedio..

Mešihat Islamske zajednice u Srbiji, Centar za humanitarni rad „Hajrat“ i Bošnjačka kulturna zajednica danas su na Musali kod bolnice u Novom Pazaru otvorili Narodnu kuhinju. Ova kuhinja je otvorena u objektu koji je izgrađen na vakufskom zemljištu i koji je do prije nekoliko mjeseci bio kafana i kockarnica. Nakon što se uspjelo da se ovaj objekat i zemljište oko njega povrati u okrilje Mešihata pristupilo se realizaciji projekta otvaranja Narodne kuhinje u kojoj će biti služeni besplatni obroci za one naše sugrađane koji se nalaze u teškom materijalnom stanju.

PašAga
    Zitat Zitat von ersguterjunge Beitrag anzeigen
    nista sad slomio si mi srce trebaces sad dosta puta da me izvedes na veceru da ti se pomirim hahah

ma brate, muftija 17 godina price jednu te istu, i sve tako radi.. sta obeca, to i ispuni.. ni suljo ni rasim nisu nikad uradili nesto poput narodne kuhinje, dje moze sirotinja da dodje da se najede za dzabe, pa malo hrane i da ponese..

muftija je otvorio odma to otvorio sto je sad pobedio..

Mešihat Islamske zajednice u Srbiji, Centar za humanitarni rad „Hajrat“ i Bošnjačka kulturna zajednica danas su na Musali kod bolnice u Novom Pazaru otvorili Narodnu kuhinju. Ova kuhinja je otvorena u objektu koji je izgrađen na vakufskom zemljištu i koji je do prije nekoliko mjeseci bio kafana i kockarnica. Nakon što se uspjelo da se ovaj objekat i zemljište oko njega povrati u okrilje Mešihata pristupilo se realizaciji projekta otvaranja Narodne kuhinje u kojoj će biti služeni besplatni obroci za one naše sugrađane koji se nalaze u teškom materijalnom stanju.

Ich hoffe das Zukorlic besser wird als Rasim oder Suljo es muss immer besser werden, aber man weiss nie, von Rasim und Suljo hat man am Anfang auch immer Gut gedacht, am besten gefällt mir bis jetzt Dzemail Suljevic, videcemo sta ce bit.

Zitat Zitat von Emir88 Beitrag anzeigen
    Vidim ja kolko ti znas ^^

Sarajevo = SDP
    Tuzla = SDP
    Bihac = SDP

Zeljko Komsic hat für Bosnien gekämpft und die goldene Lilie bekommen, deine SDA Politiker haben nicht gekämpft und die Söhne kennen nicht einmal 5 Städte aus BIH

Znam ja dosta, ali vidim kolko ti znas, to od danas do sutra se moze promjeniti, i nemoj zaboravit koja je jos naj jaca stranka, SDA je jos u svakom bosnjackom srcu, svaki bosnjo samo ceka na te promjene odmah ce svi opet glasati za nju, a SDP nece nikakve sanse imati, samo propast, dzaba njima zlatni ljiljan nije on jedini.

SDA je stranka koja ce ostati vjecno u nasim srcima, ona je prvi glas naseg naroda bila, svaki pravi bosnjak to zna.

Emir
    Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    Znam ja dosta, ali vidim kolko ti znas, to od danas do sutra se moze promjeniti, i nemoj zaboravit koja je jos naj jaca stranka, SDA je jos u svakom bosnjackom srcu, svaki bosnjo samo ceka na te promjene odmah ce svi opet glasati za nju, a SDP nece nikakve sanse imati, samo propast, dzaba njima zlatni ljiljan nije on jedini.

SDA je stranka koja ce ostati vjecno u nasim srcima, ona je prvi glas naseg naroda bila, svaki pravi bosnjak to zna.
    da, jos ^^

Jel? Vidim ja SDA koji picke tamo sjede, samo pricaju i lazu, nek se kite napuse. Wähl du dein SDA i osta ce Bosna takva kako je...

Bei der SDA tut sich was.

Izetbegović kandidat za člana Predsjedništva BiH

Bakir Izetbegović kandidat je SDA za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH, a ovu odluku juče je donio Glavni odbor SDA.

Prema pisanju "Oslobođenja", Kolegijum SDA jučerašnju debatu o stranačkom kandidatu za Predsjedništvo BiH završio je zaključkom da konačna odluka bude donesena na sjednici Predsjedništva stranke koja se očekuje za nekoliko dana.

Prema pisanju ovog lista predsjednik SDA Sulejman Tihić dobio je najviše kandidatura sa terena, ali je izrazio želju da stranka ponudi drugog kandidata.

Kao najozbiljniji kandidati SDA za funkciju člana Predsjedništva BiH, uz Tihića, slovili su Halid Genjac i Bakir Izetbegović, ali ovaj list navodi da je Genjac na jučerašnjoj sjednici Kolegijuma stranke prednost dao Izetbegoviću.

Izgleda da je i najveća nepoznanica pred ovogodišnje opšte izbore riješena i da će u ring 3. oktobra u meču za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH biti Haris Silajdžić i Bakir Izetbegović.

Vijesti
    25.06.10 08:15 Starost: 1 hrs

Wen Bakir nur 50% der Ehre von seinem Vater hat wird er die Partei umkrempeln.

@Emir, sta sad velis, jesam ti rekao da ce biti promjena.

Und nicht vergessen die NATIONALISTEN wählen, NUR die und kein anderer wird EUCH und EUER VOLK würdig vertreten!!!

"Würdige Vertretung" heisst auf dem Balkan: Gesetzlosigkeit, Korruption und Vetternwirtschaft.

Emir
    Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    Wen Bakir nur 50% der Ehre von seinem Vater hat wird er die Partei umkrempeln.
    Nur wegen seinen Vater, ich wette der kann net mal Kopfrechnen

Filipović: Silajdžić ima minimalne rezultate, nade polažemo samo u Radončića

Šta mislite o bošnjačkim kandidatima za Predsjedništvo i koji od njih, prema Vašem mišljenju, ima najviše šansi?

Između tri ličnosti koje su kandidati, a mislim pri tome na Silajdžića, Izetbegovića i Radončića, smatram da je najbolji kandidat i čovjek koji bi trebao dobiti šansu Radončić. Moji argumenti su sljedeći. Silajdžić je imao priliku da vlada već dvadeset godina i učinci su mu minimalni. Ne mislim na to da nije imao određenih ideja ili namjera, ali su učinci, ono do čega je dovela njegova politika i što su njegovi rezultati, minimalni, štaviše toliko diskutabilni da ne vidim razloga da mu se ponovo daje šansa samo zbog toga što on to želi. Dosta se navladao i neka ustupi mjesto drugome.

Što se tiče Izetbegovića, s njim je stvar u tome što je on kao političar sasvim nepoznat, on je čovjek iz sjene, iz druge ruke, prvo svog oca, a zatim Tihića. Sasvim je sigurno da nije kao otac, a ako bi bio kao Tihić, onda sačuvaj Bože. On nema iskustva u javnom vođenju bilo kakvih poslova osim onih koje je pokrivao utjecaj njegovog rahmetli oca. On treba da sazrije i to na takav način da prvo pokaže da ima svoju politiku, a ne da ga Tihić ili neko drugi pusti da vodi politiku koja će biti iz pozadine dirigirana. Naime, stvar je u tome da je Izetbegović izgubio izbore za vodstvo stranke, to ga hendikepira, jer ako nije mogao biti na čelu stranke, zbog čega ga, onda, stranka kandidira za najvišu funkciju u državi?

Očito se radi o ideji da se on izloži gubitku još jednog izbora i tako, konačno, likvidira iz politike ili da, eventualno, uz pomoć stranke dobije izbore i da se ponaša kao lutak na koncu, jer će morati da radi po nalozima stranačkog šefa. Ako bi bilo drugačije, onda država rizikuje jedan apsolutno opasan sukob šefa države i šefa stranke koja ga je izabrala.

Utjecaj u javnosti

Ostaje da nade položimo u Radončića. Ma šta ko mislio i govorio o tom čovjeku - istina je jedna. On nije do sada bio u politici, ali je vodio jedan list čija je politika ostvarila snažan utjecaj u javnosti. Drugo, on nije bio u vlasti, ali je stvorio nešto od čega i naša zemlja i država i šest stotina ljudi koje zapošljava njegova firma imaju koristi.

Najzad, on nudi jedno sasvim drugačije razmišljanje i praksu, daje određene garancije ostvarivanja svojih ciljeva i sasvim je sigurno da svoju političku karijeru neće graditi na naš račun, tj. on ima sredstva da ostvari ono što kao početak svoje nove politike predlaže kao moguće i garantira njegovo ostvarenje.
    Stoga se o njemu može reći, i to s argumentima, da je čovjek koji je stvarao i dokazao da zna stvoriti, dok su njegovi protivnici samo trošili i naše novce, i naše vrijeme, i naše nade, i naše strpljenje. Treba, na kraju krajeva, znati kada je vrijeme da se izađe iz igre.

Komšić je žrtva prljave igre

Slučaj Komšić je rezultat neodgovornog i, ja bih kazao, đilkoškog postupka SDP-a. Nije moguće prihvatati jedan princip, a zatim ga praktički eskamotirati. Svi znamo da Hrvati nisu izabrali Željka Komšića, a on ipak figurira kao njihov predstavnik. To za tog svakako dobrog čovjeka stvara manjak legitimiteta koji nužno ograničava njegovu efikasnost. Ne znam šta je to trebalo i njemu i onima koji su ga uveli u tu igru.

To bi značilo ujedno da se time željelo afirmirati stajalište da svi biramo između ponuđenih predstavnika nacija, ako je formula predstavljanja nacije samo fraza ili šuplja priča, tada je to normalno. To smo imali ranije, kada su nam komiteti određivali naše nacionalne predstavnike. To bi imalo smisla ako bi na cijelom polju politike SDP dosljedno provodio isti princip, dakle ne zanima nas jesi li ili nisi Hrvat, Srbin ili Bošnjak. Međutim, to nije tako. Jednostavno, odigran je jedan „faul“, a sudija ga nije sudio. Što se mene tiče, sve je to sasvim u duhu socijaldemokratske politike. Time ne dovodim u pitanje Komšićev nacionalni i moralni integritet, jer je u ovom slučaju i on žrtva prljave igre.

Dodik nema kapacitet da samostalno vodi politiku

Treba znati da je tajna Dodikovog ponašanja i mišljenja u Beogradu i u djelovanju izvjesnih krugova koji odatle diktiraju srpsku politiku prema BiH. Nije to politika Borisa Tadića, nego onih istih koji su od početka poticali i agresiju i genocid, koji su slavili srpske pobjede i koji danas slave i štite najveće zločince srpskog naroda. Sama Srbija nema mnogo s tim, jer je i ona, a osobito njena politika, izložena pritiscima tzv. prečana, tj. Srba iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, itd., koji su uvijek radikalizirali srpsku politiku zbog svoje iluzije da je moguće stvoriti srpsku državu od Karlobaga do Virovitice i od Drača do Soluna i vodili je iz greške u grešku.

Ko god analizira ono što su srpski radikali, a oni su gotovo svi iz „prijeka“ zastupali, onda će vidjeti da je to konstanta srpske politike koja je uvijek ostajala polulegalna, ali ne manje efikasna, a to je i sada. Dodik je njihov favorit i o nama ovisi da li će i zvanična srpska politika i dokle će da ga podržava. On sam nema kapacitet da samostalno vodi bilo kakvu politiku, osim one privatne, gdje je nesumnjivo dobar, ali ima sposobnost da slijedi onu politiku koja mu se od „pravih“ prijatelja ponudi.

Dnevni Avaz - Filipovi?: Silajd?i? ima minimalne rezultate, nade pola?emo samo u Radon?i?a