BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 114 von 117 ErsteErste ... 1464104110111112113114115116117 LetzteLetzte
Ergebnis 1.131 bis 1.140 von 1162

Bosnische Serben drohen ebenfalls mit Abspaltung

Erstellt von Miha, 23.07.2010, 12:48 Uhr · 1.161 Antworten · 42.622 Aufrufe

Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    jebes RS, ona nikad nece biti nezavisna a bogami nebi ni imala pravo.

da,da ali Sandzak naravno hoce,i narvano ima pravo..e deco,kako lupate gluposti,neverovatno!!!!!!

Zitat Zitat von draginho Beitrag anzeigen
    da,da ali Sandzak naravno hoce,i narvano ima pravo..e deco,kako lupate gluposti,neverovatno!!!!!!

ja nisam za nezavisnost sandzaka.

ja nisam za nezavisnost sandzaka.

nisam ni ja za RS...ali kad citav neke ( i tvoje komentare) sto se tice Sandzaka smuci mi se, samo da bi se Srbija jos vise sjebala...ljudi,mi svi hocemo u EU a neki traze nezavisnosti,ne mogu da verujem !!

Zitat Zitat von draginho Beitrag anzeigen
    nisam ni ja za RS...ali kad citav neke ( i tvoje komentare) sto se tice Sandzaka smuci mi se, samo da bi se Srbija jos vise sjebala...ljudi,mi svi hocemo u EU a neki traze nezavisnosti,ne mogu da verujem !!

ja sam za autonomiju, kad je vi mozete imati moremo i mi, jebiga.

Zitat Zitat von specialForces Beitrag anzeigen
    Die NATO Truppen werden nirgends einmarschieren, denn wenn die Република Српска sich von BiH abspalten sollte wird das zu einem Zeitpunkt geschehen an dem die Koalitionstruppen in einen Angriffskrieg gegen den Iran verwickelt sein werden.

Interessant ist jedoch, dass die Serben als sie 1991 ihre Autonomie in Bosnien und Kroatien ausriefen, das von der Verfassung garantierte Recht hatten sich von den jeweiligen Republiken abzuspalten da sie in Beiden ein konstitutives Volk darstellten. Wieso hatte man ihnen dieses Recht abgesprochen?
    Die Unabhängigkeit der RS wäre das Mindeste und völlig gerechtfertigt.
    Ach und mit Dayton braucht ihr erst garnicht anzufangen, denn der Vertrag wurde NIE vollständig erfüllt und wird heute immer mehr in den Hintergrund gedrängt. Allein das Abschaffen der VRS ist ja schon Vertragsbruch gewesen...
    der war gut !!!!
    Keinen Staat aber eine Armee haben wollen hahahahahahah . . . wo gibt es denn sowas ?? hahahahahahahahahah

Apelacija Islamske zajednice BiH: Hoće li RS platiti odštetu za rušenje džamija!?

24SI - "Postupak o apelaciji pred Vrhovnim sudom RS još uvijek nije završen, ali nadamo se da će u skorije vrijeme biti gotov jer je skoro godina dana prošla od revizije postupka koji je zatražila Islamska zajednica BiH".

Ovo je za "San" kazao pravni zastupnik Islamske zajednice BiH Esad Hrvačić, istakavši da je Ustavni sud BiH donio zaključak da se obustavi postupak koji je Islamska zajednica pokrenula protiv RS, sve dok se ne riješi postupak o apelaciji pred Vrhovnim sudom RS, ali Vrhovni sud se još uvijek nije izjasnio.

"Prošla je godina i mislim da je vrijeme da se izjasne, a ako ne, onda ćemo izvršiti pritisak pravnim putem na sud", kaže Hrvačić.

Naime, nakon što je Okružni sud u Banjoj Luci preinačio presudu banjalučkog Osnovnog suda prema kojoj su "Republika Srpska i grad Banja Luka bili dužni Islamskoj zajednici BiH isplatiti odštetu od 64,7 miliona KM zbog rušenja džamija", kao neosnovan zbog zastarjelosti potraživanja, IZ BiH je pokrenula dva pravna postupka. Okružni sud je presudio i obrazložio da je prvostepena odluka nepravilna u dijelu koji se odnosi na osnovanost prigovora zastarjelosti potraživanja zbog čega je IZ BiH tražila reviziju pred Vrhovnim sudom RS i pokrenuli su apelaciju pred Ustavnim sudom BiH.

"Mi imamo veliki broj argumentovanih činjenica za tužbu protiv RS u korist Islamske zajednice, a to ćemo i prezentovati", tvrdi Hrvačić.

Podsjećanja radi, Republika Srpska i grad Banja Luka su prema prvoj presudi bili dužni da nadoknade materijalnu štetu Islamskoj zajednici BiH za 16 uništenih vjerskih objekata ali u novoj presudi Okružnog suda u Banjoj Luci se navodi da je sad Islamska zajednica BiH obavezna da tuženima nadoknadi troškove parničnog postupka u iznosu od 48.375 KM.

24sata.info - Apelacija Islamske zajednice BiH: Ho

Fantazije: ''Vrijeme je da Dodik prestane s igrama''

24SI - Zastupnica Zelenih u njemačkom parlamentu i predsjedateljica grupe prijateljstva između Bosne i Hercegovine i SR Njemačke Marieluise Beck ovih je dana boravila u našoj zemlji.

Beck je, između ostalog, za Oslobođenje govorila i o ličnim očekivanjima od predstojećih općih izbora u našoj zemlji.

24sata.info - Fantazije: ''Vrijeme je da Dodik prestane s igrama''

jebes RS, ona nikad nece biti nezavisna a bogami nebi ni imala pravo.
    A sa kojom argumentacijom bi to Sandzak imao pravo na autonomiju ili nezavistnost? Koliko Bosnjaka to u Srbiji ima? A reci mi koliko Srba je u Bosni? Mislim, sta je sa vama?

Zitat Zitat von Vatrena Beitrag anzeigen
    A sa kojom argumentacijom bi to Sandzak imao pravo na autonomiju ili nezavistnost? Koliko Bosnjaka to u Srbiji ima? A reci mi koliko Srba je u Bosni? Mislim, sta je sa vama?

zato sto ih belgrad jebe, znam da vi to necete priznati ali jest tako, nazalost.

kolika je RS a kolik je sandzak ?

zato sto ih belgrad jebe, znam da vi to necete priznati ali jest tako, nazalost.

kolika je RS a kolik je sandzak ?
    A sta im to Beograd radi zivotati.....? To su ciste izmisljotine....prvo se pokusavalo ici na foru...Beograd nas matletira...to im nije upalilo, pa se onda trazilo da se Bosnjaci priznaju kao konstutivan narod u Srbiji...a Bosnjaka nema ni 2% u Srbiji...aj mi reci u kojoj drzavi to ima? Pa covjek sa prostom osmoljetkom taku glupost nebi izjavljivo! A sad Muftija vraca neke objekte silom....