BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 2 von 11 ErsteErste 123456 ... LetzteLetzte
Ergebnis 11 bis 20 von 106

Cisto informativno

Erstellt von Dr_Radovan_Karadzic, 26.07.2004, 19:39 Uhr · 105 Antworten · 4.697 Aufrufe

Re: Cisto informativno

Zitat Zitat von Dr_Radovan_Karadzic
    E ovako dragi moji imam par pitanja i zelim ozbilnje odgvore. Kao prvo nikad mi jasno nece biti koji je jezik "Bosanski" i zasto se Muslimani nazivaju "Bosancima"....a evo zašto. Taj takozvani bosanski ljudi moji razumijem ja,razumije hrvat,razumije slovenac i crnogorac. Muslimani umjesto "dodji" govore "dodzi" i umjesto "sacu" vicu "sachu" znaci promjenio si 5 slova u 5 rijeci i imas svoj jezik? U bivsoj Jugoslaviji je postojao jedan jezik a to je srpsko-hrvatski ili hrvatsko-srpski kako hoces.jebo vas Tito u dupe. ja vas ne kontam ljudi jer vi ste MUSLIMANI,vjerujete u Islam i vidite hrvati imaju hrvatsku,srbi srbiju ovi ovo ovi ono e pa aj da i mi sebi otkinemo komad zemlje. Koja crna suvjerena Bosna bolan pa znali ste da ce te dobit po picki. Mislim ja licno ne'am nista protiv Bosne kao nezavisne drzave ali Bosna u kojoj ce Izetbegovic biti moj predsjednik,ljiljan mi visiti iznad kuce i hodza pjevat uz popodnevnu kafu postoji samo u vasim srcima. Stvarno ne znam sta je vas predsjednik mislio kad je govorio o suvjerenoj Bosni,jer tu Bosnu nece nikad dobit ni za hiljadu godina na grob mu se poserem. Dok je i jedne kapi krvi u ijednog srbina bosna nikad nece biti suvjerena nek vam je to jasno. Mozete vi pricat sta hocete i mogu ja pricat sta hocu samo ne zaboravite da smo mi imali 75% od te vase suvjerene bosne i da nije americke fasisticke politike i principa jos bi je imali. Mogu vam ba ovde nabrajat do sutra o tome kako su nas sjebali a vama lizu paksu jer imate nafte. Karadzic je ratni zlocinac,Mladic ratni zlocinac dobro u neku ruku i jesu ali oces mi rec da Alija nije? Da Franjo nije? Jebem im mater kad je umro Alija onda je slozena pricaiz Haga "ma vodili smo postupak protiv njega al je u medjuvremenu umro" e zamisli. Cekali ljudi dok umre da kazu kako je vodjen postupak protiv nejga al na zalost umro je pa se nije moglo zavrsit to sto se pocelo. Tri nacije a Srbi krivi zato sto'e Aljo htio da nam sjedi za vratom. Nazivajte se Muslimanima onim sto i jeste ne presirajte se s tom Bosnom,Bosanskim i s tim šemama jer to nikada necete vidjeti.

REPUBLIKA SRPSKA NIKAD BOSNA SUVJERENA!!!

Tako je brate.

jugo-jebe-dugo
    Zitat Zitat von Denis_Zec
    es freut mich stefan_dusan, dass du deine wahre natur hier gezeigt hast.

a sto se tice doktora psihjatra, malo se gospodin presao u svom razmisljanju da ce jednog dana biti na celu jedne nove srpske drzave kao car vladar ... hehehe ... cudno kako to svi vi za vlasti tragate i tragicno zavrsite ... i nemoj mi reci da je super sto si na slobodi, svaki dan se skrivati i skociti kad neko kucne ... super zivot svaka cast ... pravi karadzic se negdje skriva ... ne moze nigdje ... svi ga, osim naravno njegovih pristalica, gledaju kao monstruma ... a i srpski narod u sebi zna da se s njim dobro zajebo, al sta ces gdje si tu si.

Sto kazes STEFAN_DUSAN ?? Ja to nisam napisao,ali upravu je u nekim stvarima.

@stefan_dusan

s time sto odobravas i podrzavas, mislis kao i on. nije potrebno da licno napises.

jugo-jebe-dugo
    @stefan_dusan

s time sto odobravas i podrzavas, mislis kao i on. nije potrebno da licno napises.
    zec,to je moj rodjak iz RS.a kazem samo da je u nekim stvarima upravu.pa sta?

licni rodjak ? ili samo po nekoj tvojoj/vasoj ideologiji ?

ma nista vise stefane, nista vise, sve je jasno.

licni rodjak ? ili samo po nekoj tvojoj/vasoj ideologiji ?

ma nista vise stefane, nista vise, sve je jasno.
    .

Ljudi promasili ste temu ja o "Bosanskom" i "Bošnjacima" a vi meni o Karadzicu?

a i srpski narod u sebi zna da se s njim dobro zajebo, al sta ces gdje si tu si.
    Nikad ti neces znat moj sinko ko je Radovan Karadzic ko sto turci nikad nisu znali ko je Milos Obilic.

A za rat da ti kazem komšija,Kalašnjikov je u vrijeme rata skoro pa bio tezi od mene pa me caca sakrivo od granata po podrumima i na selu. Al hocu ti rec fazon ovog cjelog rata je bilo hapsenje Alije. Da mu je Mladic stavio cizmu za vrat tad u Sarajevu rijeci nikad vise ne bi bilo o suvjerenoj Bosni.

@ "Radovan"

Die Sprache ist doch gar nicht das Thema. Es ist völlig irrelevant wie sich die bosnischen Muslime nennen oder wie sie ihre Sprache bezeichnen. Warum? Weil der Krieg schon längst tobte, als die bosnischen Muslime sich 1993 dazu entschlossen plebiszitär den Begriff "Bosniake" wieder einzuführen. Was die Sprache angeht. Im Prinzip sprechen wir doch (mal die Slowenen und "Mazedonier" ausgenommen) alle dieselbe Sprache...sad da ne pricamo o tim hrvatskim novinama (Student - Svejeb, zb. )
    Bosnisch ist mehr ein slawischer Dialekt, nichts weiter. Dieser offizielle Begriff ist auch nicht neu erfunden, sondern war auch schon einmal im bosnischen Königreich die offizielle Bezeichnung für die Sprache in Bosnien. Das älteste erhaltene Dokument, das die Bezeichnung "bosanski jezik" inne hat, ist im Stadtarchiv von Kotor zu begutachten und datiert aus dem Jahr 1436 und auch in der Zeit des osmanischen Reiches lautete die offizielle Bezeichnung "bosanski jezik", wie z.B. der berühmte Reisebeschreiber Evlija Celebi im 17. Jahrhundert konstatierte und dabei das erste bosnisch-türkische Wörterbuch von einem gewissen Muhamed Uskufi aus dem Jahre 1631 erwähnte, erst in der SHS wurde die Bezeichnung "bosanski jezik" endgültig abgeschafft.

Aber wie bereits gesagt, hier handelt es sich um eine formelle Sache, im Prinzip sprechen wir die gleiche Sprache, die sich hier und da leicht unterscheidet - dies ist aber irrelevant wenn man den letzten Krieg analysiert. Du fragst dich, wie Alija Izetbegovic sich anschicken konnte, ein BiH als souverän zu bezeichnen.

To pokazuje, da nemas ni blage veze o tadasnjoj situaciji. Bosna i Hercegovina je kao i ostale republike bila vec u SFRJ SUVERENA. Problem je bio, sto je SDS sa svojom politikom negirala tu suverenost. Koji kurac im je bio, da 1991 proglase "srpske autonomne republike" u Bosni, i to cak u mjestima, gdje su muslimani bili vecina. Ko im je to dao za pravo, kad u ZAVNOBIH iz 1943 stoji, da je "Bosna i Hercegovina zajednicka republika Srba, Hrvata i Muslimana?"
    Dogadjaji I izjave Karadzica ("Muslimani ce nestati ako dodje do rata") ili Plavsicke ("Zeljela bih, da bi istocna Bosna bila ociscena od Muslimana") su pokazali kako je SDS zamislila da ostvari svoje politicke civljeve - kroz rat, to jeste "udji, kolji, popali, istjeraj", kao sto se to dogodilo u krajini i u istocnoj Bosni od Aprila 1992.

I sada ti zaista mislis, da se ta politika koja je cementirana na genocid, naknadno legalizira? Malo sutra.
    Bosna i Hercegovina je suverena Drzava, RS je samo njen sastavni dio, koja gubi malo po malo vazne kompetencije, koje se stavljaju na drzavni nivo.
    Die Suverenität von BiH war und ist nicht verhandelbar, svidilo se tebi ili ne.

QUATSCH!

Selbst in der serbokroatischen Sprache ist in Dialekten unterteilt.

Die bosnischen Kroaten , Serben und Muslime selber (Ein und das selbe Volk der Bosnier ?), Montenegriener und viele Kroaten und Serben sprechen das stokavische Dialekt.

Während in slawonien das kajkavisch und ander kroatischen Küste das cakavische Dialekt vorherrscht (das eigentliche kroatische?).

Und in südserbien sprechen die Leute ein Mix von serbischen und bulgarischer Sprache( eigentliche serbische Sprache?).

Da ja Kroatien von der Türkenherrschafft verschont war , gibt es auch in ihrer Sprache fast keine Fremdwörter.
    Als im Serbischen und in bosnischen soweiso , diese Sprache hat auch sehr viele Lehnswöter aus den Orientalischen (Türkisch , arabisch, Persisch).

Und außerdem benutzen die Kroaten und die Muslimanis die lateinische und die serben die kyrillische Schrift .

Also sie sind schon ähnlich und gleich aber nicht ein und das selbe.

Ihr wollt mir doch nicht sagen das ein Serbe aus Mostar und ein Moslem aus Bihac nicht die gliche Sprache sprechen. Das ist eine Sprache aber mit Dialekt aber nicht eine eine eigene Sprache.

Seite 2 von 11 ErsteErste 123456 ... LetzteLetzte