BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 7 12345 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 63

EL MUDJAHIDIN

Erstellt von Serbian Presidente, 12.04.2006, 09:03 Uhr · 62 Antworten · 8.406 Aufrufe

EL MUDJAHIDIN

EL MUDJAHIDIN contains original video footage of persons belonging to this squad and fighting on the side of the so called Army of Bosnia and Herzegovina. An army which Muslims (Another-words Bosnian politicians) introduce to the world as the ONLY army fighting for the unity of Bosnia and Herzegovina, for the good of all ethnic backgrounds residing there, and presenting their people (Bosnian Muslims) as the ONLY constitutional people in Bosnia and Herzegovina. However, judge for yourselves how true these claims are……..

You are also able to view a huge presence of Mudjahedins from Islamic countries belonging to Al’ Qaide who, as is well known, committed atrocious war crimes against Croatians, Serbs and other non Islamic people in BiH. Keep in mind that those Mudjahedins were and STILL are protected by the Bosnian (Muslim) political leaders.

Croatian delegates (HDZ) have a large number of video recordings which can be used to prove to the rest of the world that those particular brigades of the BiH Army fought for a united Islamic Bosnia and Herzegovina against all other non Islamic people in that region, however, they still have NOT exposed these recordings. What are the reasons, it is unknown to me… Who is interested and who dare pose the question to our Croatian delegates, I wish them luck…. Perhaps they will receive the same answers that our president Stjepan Mesiæ and Croatians similar to him give (That includes a huge portion of HDZ delegates)

This is uncut footage that contains scenes of corpses and the actual acts of killing by the mudjahedins and native BiH Muslims, therefore we do not recommend this video to persons who are sensitive to such materials.

http://www.011385.com/video05/EL%20MUDJAHIDIN.wmv

Taken from Croatian website...
    http://www.lijepanasadomovinahrvatsk...hic_020505.htm

Video snimci zlocina koje su pocinili pripadnici jedinice El Mudzahedin kao i drugih jedinica Armije BIH nad srpskim narodom u Bosni i Hercegovini:

http://www.raskaoblast.com/video/zlocini/zlocin.wmv

http://www.raskaoblast.com/video/zlocini/zlocin_505.wmv

http://www.raskaoblast.com/video/zlo...udzahedin.mpeg

http://www.raskaoblast.com/video/zlo...dzahedin1.mpeg

http://www.raskaoblast.com/video/zlo...zahedin12.mpeg

http://www.raskaoblast.com/video/zlo...dzahedin8.mpeg

Upozorenje: pomenuti snimci su veoma sokantni i mogu izazvati uznemirenje kod osoba sa slabijim zdravljem i ne preporucuju se za gledanje mladjima od 18+ godina.

Ekskluzivno: Šokantna ispovijest pripadnika odreda El Mudzahid

Gledao sam kako kolju ljude

Prvi put jedan od pripadnika odreda El Mudzahid govori za medije: Adnan Mešanovic je rodjen u Sarajevu 1978., u Visokom je završio osnovnu školu, a vec sa 16 godina postao pripadnik jedinice El Mudzahid. Nakon rata i vanredno završene srednje škole, u Jordanu je diplomirao na Fakultetu islamskih nauka, na Odsjeku apologetika. Danas zeli nastaviti školovanje, a zajedno sa Jasminom Merdanom je preveo, uredio i prokomentirao knjigu Vehabizam/Selefizam Hasana Ali Sekkefa. Ozenjen je i ima dvoje djece.

Pise: Eldin Hadzovic

Ratne 1994. Adnan Mešanovic imao je 16 godina pa mu se prikljucenje odredu El Mudzahid cinilo prirodnim izborom. Prakticirali su islam i bili poznati po zestokim akcijama. Ratobornom djecaku to je bio ideal. Pocelo je u kampu za obuku na Orašcu. Krvavi pir u Vozuci, kojem ce prisustvovati, još je bio daleko, a Adnan nije ni sanjao cemu ide u susret. Ovo je njegova prica.

Pezo i Abu Maali

"Vjera me je jako privukla, škola mi je postala sporedna stvar. Završio sam medresu i ostao u jedinici", sjeca se. Prvi dani podrazumijevali su intenzivnu vojnu pripremu i vjersku indoktrinaciju: "U vrijeme kad sam se prikljucio, bilo nas je pedesetak u grupi. Postojala je skupina u odredu koju su popunjavali iskljucivo maloljetnici. Zvali su ih Muhadzirova grupa, po jednom Arapinu, veteranu iz afganistanskog rata koji ih je vodio. Znam da je poslije rata zivio u Mehuricima, ali ne znam gdje je danas."

Novi regruti su dolazili svakih 40 dana, uzbuna nije prestajala: ili su bili na obuci ili akciji. "Ja sam bio medju obicnim regrutima, ali i naša je obuka bila teška. Naprimjer, okupe nas u halku i bace bombu medju nas - pa gdje se ko baci. Baš je tada jedan kolega, odnosno brat, bio ranjen. Arapi, recimo, nisu znali da se treba baciti na zemlju, nego su trceci bjezali. Adnan Pezo je bio glavni za Bosance, a Abu Maali za Arape. Maali je 2001. isporucen, nije se više vracao. Sjecam se da je Atif Dudakovic dolazio; dolazio je i Alija, ali tada nisam bio tu."

Muhadziri iz islamskih zemalja koji su popunjavali El Mudzahid donijeli su sa sobom vehabizam, šireci zapaljivu ideologiju. "Kao da su dodavali ulje na vatru", kaze Adnan. "Malo je poznato, ali nisu svi u jedinici bili vehabije. No, tacno je da su vehabije bile kolovodje. Dio jedne turske jedinice - koji su mahom bili sufije - prikljucio se odredu nakon raspada njihove jedinice. Medjutim, njima je bio strogo zabranjen kontakt sa novajlijama da ne bi imali uticaja. Oni su bili drugaciji - pušili su, slušali muziku... bili normalni ljudi."

U vehabije su gledali kao da su s neba sišli - oko njih je vazda bio okupljen buljuk ljudi koji su ih slušali otvorenih usta, "iako su Turci bili daleko bolje obrazovani", kako kaze Adnan. Vehabije su imale finansijsku pomoc od Saudijske Arabije, Egipta i Alzira. "Ideja koju je je propagirao dzemat je bila ideja pokreta Dzema islamija, ekstremisticke muslimanske organizacije, danas blisko vezane sa Al-Ka'idom."

Narocito se gajio kult emira, kult vodje. "Naši muslimani ih nisu prepoznali - mislili su da je u pitanju grupa ljudi koji su samo klanjali drugacije. Oni su temelje vjere površno tumacili. Koncentracija je bila fokusirana na dzihad, globalnu politiku itd. U principu, to je bila polazna stanica za nešto drugo, mada je kasnije došlo do podjela i medju vehabijama u Bosni. U to vrijeme je bilo i još tvrdje nastrojenih koji se nisu ni u takav El Mudzahid uklapali. Takav je, recimo, bio i Abu Hamza Al Masri, koji je takodjer bio jedan od kolovodja. Ja znam tog covjeka. Toliko je bio ekstreman da su ga na kraju otjerali. Za njega su Alija, SDA, Armija... bili otvoreni nevjernici. On je bio spreman i sa njima uci u rat. U vrijeme potpisivanja Dejtonskog sporazuma, dio jedinice je bio spreman da udje u sukob i sa Armijom ako treba!"

Smaknuca zarobljenika

"Istina jeste da je Armija BiH odred El Mudzahid slala tamo gdje je bilo najtvrdje, a sigurno je da su za to postojali razlozi. Znam samo da je tu bilo ljudi ozbiljno spremnih poginuti u svakom trenutku. Pisali su i mediji o tome; o tzv. bespotrebnim zrtvama, o ljudima koji su poginuli zauzimajuci linije koje nikad niko prije njih nije ni pokušao zauzeti. Te su se akcije snimale, a te kasete kasnije sluzile za dizanje morala vojsci, a puštane su i novajlijama. Na taj su se nacin i regrutirale pridošlice, gledanjem snimaka klanja onih iz rova prekoputa. Inace, te su se kasete samo pod tim okolnostima puštale", nastavlja svoju pricu Adnan.

"Takve stvari niti jesu niti mogu biti opravdane bilo cim, to je jednostavno bila jedna opca ludnica. Sjecam se konkretnog slucaja, grupe od nekih 50-ak zarobljenika. Da se razumijemo, ti ljudi su bili naoruzani do zuba i mogli su se sigurno opirati bar još neko vrijeme, ali nisu, predali su se Armiji BiH, a ovi ih proslijedili odredu El Mudzahid. Iz perspektive neke strategije ratovanja, nije bilo nuzno pobiti ih. A što se islamskog stajališta tice: kako je bilo ko od vojnika El Mudzahida mogao znati da se u konkretnom slucaju radi o covjeku koji je klao, ubijao, palio, silovao...? Ako te stvari znaš zasigurno, po islamu imaš pravo da ubiješ takvog covjeka ako vam se ratni putevi ukrste. Medjutim, pod onakvim okolnostima, to niko nije mogao sa sigurnošcu znati. Uglavnom se radilo o starijim ljudima koje je ko zna kakva nevolja potjerala s one strane. Znam to zasigurno, jer sam pricao s nekim od zarobljenika.

Sjecam se jednog starca: ispricao mi je da je dugo radio u Libiji i da je stekao lijepo mišljenje o Arapima. Sjecam se da je slijedeceg jutra umro, najvjerovatnije od zatajenja bubrega; bio je star i bolestan, a spavao je na goloj zemlji. Takav covjek ne ide u rat zato što mu se ratuje, vec zato što ga je na to natjerala ko zna kakva muka. Bilo mi je zao kad je umro, ja sam na neki nacin bio njegov 'posljednji saveznik'.

Dakle, medju tim zarobljenicima je definitivno bilo ljudi koji su se tu obreli silom prilika. cetnika se prepozna na prvu, bez ikakve dvojbe. Bilo je onih koji su nam, onako zarobljeni, psovali Boga i dzamiju. Da se razumijemo: nema te armije na svijetu koja pod slicnim okolnostima ne bi primijenila silu! Što se tice dešavanja na linijama - i tu je bilo stvari s kojima se nisam slagao. Jednostavno, covjek koji baci oruzje više ti nije prijetnja i nemaš nikakvog opravdanja da ga ubiješ."

9/11

Vozuca, 11. septembar 1995. Dan nakon oslobadjanja do tada neprobojnog cetnickog uporišta. No, u haškim dokumentima stoji i da je general Rasim Delic bio obaviješten o tome da su vojnici Armije BiH iz jedinice El Mudzahid imali sklonost ka vršenju krivicnih djela, narocito zlocina nad zarobljenim neprijateljskim borcima i civilima. Adnan zna da je bilo tako. Iz prve ruke: "Nisam ucestvovao u akcijama na Vozuci, ali sam taman stigao da vidim sve što se tada dešavalo. Prenošenje ratnog plijena je bilo u toku, a naš je zadatak bio da cuvamo zarobljenike, na trinaestom kilometru od Vozuce. Ne mogu precizno reci koliko je bilo zarobljenika, ali znam da su neki od njih odmah primali islam.

Bio je nekakav Sejo iz Zenice. Nekoliko puta se pokušao prikljuciti jedinici, ali su ga odbijali jer je bio... nesposoban. Naprimjer, pet puta prodje medresu i ne moze dvije ciste da pojmi. Vidim: Sejo, s puškom u ruci, vodi jednog zarobljenika, dobro se sjecam da je bio u nekoj pidzami. Gledam kako onaj za njim skakuce i gledam kako ga ludi Sejo vodi. Neko je covjeku koji nije bio sposoban obuku da završi dao pušku i zarobljenika da sa njim radi šta hoce! Tada sam vec mogao pretpostaviti šta ce se desiti za dva-tri dana. A onda je pocelo.

Zlocine su uglavnom cinili stranci. Znam da su Jemenci bili najgori. Sa linije se vratila skupina Jemenaca i odmah su jednog zarobljenika odradili. Nastao je tajac. Onda su zaklali još jednog. Poceli su odvajati ljude po grupama i bilo je - kako ko hoce. Orgijanje je trajalo dva dana. Sve što se dešavalo na Vozuci nije nikakva tajna. cak su i djeca iz okolnih sela dolazila gledati šta se tu radi. Kasete na kojima su zabiljezeni zlocini nisu bile dostupne svima, ali su bile prikazivane regrutima. Na stadion, na kojem se sve dešavalo, kasnije su dovodjena djeca na ekskurzije da slušaju predavanja, jedu sendvice... Ja sam kasnije, kao imam Aktivne islamske omladine, drzao predavanja baš na tom stadionu. Ali ne bojim se, nemam oraha u dzepu.

Treba imati na umu da se sve dešavalo neposredno nakon pada Srebrenice, i sjecam se jednog Jemenca koji je udarao zarobljenog srpskog vojnika urlajuci - moja sestra Srebrenica, moja sestra zepa! No, oni su jedinicu napustili odmah nakon rata."

Uopce, stranci koji su sa svih strana dolazili bili su skupina ljudi sa mracnom i neispitanom prošlošcu. Oni su prihvatali islam kao izgovor za zlocinacko ponašanje. Adnan kaze: "Gledao sam kako covjek jednom zarobljeniku sijece glavu motornom pilom! Nisam mogao vjerovati! Taj je covjek, prije dolaska u Bosnu, radio u nekom restoranu u Milanu i hvalio se kako je pljuvao mušterijama u pljeskavice. I šta da ocekuješ od takvog covjeka? Kriminalac koji je odjednom ušao u vjeru i svidjelo mu se - a tu ima pucanja, još kad mu se kaze da moze klati... Onda on sam sebi skraja fetve, sam odlucuje o granicama svoje neljudskosti. Šta ocekivati od takve zivotinje?"

Nekada je i sam bio muftija, a danas - kad je stekao obrazovanje - nece da ga slušaju. "U njima je bilo nekog vjerskog ludila, to nije moguce objasniti. Pa, oni su bili spremni ubijati i muslimane! A i ubijanje samo po sebi je bilo normalna stvar. Izadjem, naprimjer, po dorucak: zaobidjem ovdje uho, ondje glavu, tamo trup i idem po dorucak. Prvih godina nakon rata sam cesto mislio o svemu što sam vidio. Danas ne mogu gledati ni kurban kako se kolje, a nekada sam gledao kako kolju ljude."

Bez milosti (citat):
    Zlocini nad svojim vojnicima

Vehabije su imale cudan pojam pravde. Adnan svjedoci: "Šerijatska - ja bih rekao proizvoljna - kaznjavanja u jedinici nisu imala nikakve veze sa islamom i šerijatom. Jedan je bosanski vojnik podigao platu na koju nije imao pravo. To se uopce ne moze smatrati kradjom po svim islamskim parametrima jer odgovornost valjda lezi na onome ko daje platu. Ovog jadnika su poslije tukli i ponizavali, da bi ga kasnije na autopoligonu iznad kasarne ismijavali i maltretirali pred svim novim regrutima koji su to gledali. Naredjivali su mu da puze, da drugog vojnika nosa na ledjima i slicno."

Odgovornost (citat):
    Da li je Armija RBiH mogla sprijeciti zlocin?

- El Mudzahid je bila regularna jedinica Armije BiH. Mada je upitno koliko je bilo ko mogao uciniti; ne zaboravimo da se ovdje radilo o apsolutnim fanaticima s kojima se niko nije zelio zamjerati, narocito ne u ratnim okolnostima. U Zenici je u to doba El Mudzahid bio zakon! Nije se jednom dogodilo da prodju kraj nekog kafica, udju unutra i polupaju sav inventar, bez da ikom išta objašnjavaju. A zlocini nad zarobljenicima bili su u neku ruku javna tajna. Sjecam se slucaja kad je jedan vojnik Armije BiH prišao jednom od zarobljenika i poceo ga psovati zato što je cetnik - znao ga je odranije. Spominjao je i drugog Srbina koji je bio u Armiji, govorio je: "Svaka mu cast!" Kasnije je sa vehabijama imao problema zato što je rekao svaka cast za jednog Srbina, bez obzira što je bio na našoj strani.

Vehabizam (citat):
    Goodbye, Muhammad Ibn 'Abd al-Wahhab!

Adnan je nakon rata otišao u Jordan na fakultet. Stupivši u kontakt sa tamošnjim stanovništvom, nastupio je novi šok: nisu svi muslimani vehabije ili koljaci! Tada je poceo temeljitije istrazivati vjeru i narocito vehabizam. Njegova skromna soba doslovno je krcata islamskom literaturom koja se bavi vehabizmom kao fenomenom. Iz tog istrazivanja je nastala knjiga Vehabizam/Selefizam koju je nedavno objavio zajedno sa kolegom i prijateljem Jasminom Merdanom, a koja je ustvari uredjeni i prokomentirani prijevod knjige Hasana Ali Sekkafa.

"U to vrijeme sam vec citao neku literaturu koja mi je prilicno poljuljala stavove. Zaprepastila me reakcija dzemata od kojeg sam ocekivao pomoc i neku vrstu podrške, kao protuuslugu za vrijeme i trud koji sam dotad ulagao u posao koji sam obavljao. Radilo se o školovanju, bilo je logicno da me podrze. Vec sam godinu dana ranije odbio ponudu za studij u Jordanu, upravo iz odanosti dzematu - uzgred, kult zajedništva je veoma bitan faktor u vehabizmu. Vec sam pri prvom susretu s klasicnom arapskom literaturom shvatio da to nije ono o cemu su vehabije govorile. Period izlaska iz vehabizma trajao je neke dvije godine. Taj put smo Jasmin i ja prošli zajedno, istrazivali knjige, išli kod raznih ucenjaka, razmjenjivali literaturu s kolegama studentima… Uslijedili su pritisci od vehabija, gubitak stipendije... Kasnije, što smo više saznavali, to smo bili ljuci na te ljude."

Lösung = Kreuzzug mit Bush und Putin alle Mudzahedine, Fundamentalisten und Radikale Moslems vernichten!!!

Ako bog da, uskoro...

Zu Ehren aller die gegen die Muslime gerichteten Kriege Ex-Jugoslawiens (Bosnien/Kosova/Makedonien , gefallenen Mudjahedins , die aus allen teilen der islamischen Welt gekommen sind , werde ich ein Gebet für sie aussprechen

Mögen sie hoffentlich dafür ins Paradies kommen , wegen ihrer Hilfe

Zitat Zitat von SD-Vojnik
    Lösung = Kreuzzug mit Bush und Putin alle Mudzahedine, Fundamentalisten und Radikale Moslems vernichten!!!

Ako bog da, uskoro...
    Allahu Ekber , ihr habt immer vor uns Muslime Angst und werdet auch immer mit uns beschäftigt sein

Bis ihr aber dafür in die Hölle schmort

Inshallah

Zitat Zitat von SD-Vojnik

Ako bog da, uskoro...
    JA hätte man alle cetniks
    vernichtet hätte es keinen krieg gegeben

aber dafür ist ja noch zeit man weiß nie
    bald ist es soweit

Zitat Zitat von saaadi

JA hätte man alle cetniks
    vernichtet hätte es keinen krieg gegeben

aber dafür ist ja noch zeit man weiß nie
    bald ist es soweit
    Dieses Volk hat ein echt riessiges Problem
    Diese Serben
    Die suchen sich bei jeden Volk irgendwie ein Problem bzw eine Stütze

Bosnier sehen sie als muslimische Serben
    Slawomakedonier sind Südserben
    Kroaten sind katholische Serben
    Slowenen sind Alpenserben
    Und denn Albanern wollten sie immer das Terretorium wegnhemen

Genauser gesagt:

Serben wollten sich immer bei schwächeren Völkern , das Land und dessen Menschen holen um sich als grösseres Volk zu präsentieren.

Die Kroaten haben sich einen Dreck um sie gescherrt in der Geschichte
    Slowenien ist geographisch nicht einzunehmen
    Rumänen sind ein doppeltstärkeres Volk ja sogar bissle mehr als die Serben und ein ganz anders Volk

Die Bulgaren sind auch stärker als sie und haben sie auch fertig gemacht und würden heute auch sie fertig machen

Also haben die Serben die schwächeren Slawomakedonier , Bosnier und Albaner gerne terrorisiert

Für mich gesehen , Serbien hat ein echtes Problem , das irgendwo in der hinteren Reihe plaziert , aber durch Krieg , Terror versucht abzulenken , Aufmerksamtkeit und gar Annerkennung finden sucht

Aber ohne Erfolg

Die Serben haben auch keine Orientierung , wollen Dinge wiederbeleben was sie einst mal dürften

Aber wie?

Die Russen sind nicht mehr so mächtig wie einst

Das dumme is dabei , sie haben kein Ziel
    Ich sehe schwarz in der Zukunft für dieses Volk

Zitat Zitat von Albanesi2
    Zu Ehren aller die gegen die Muslime gerichteten Kriege Ex-Jugoslawiens (Bosnien/Kosova/Makedonien , gefallenen Mudjahedins , die aus allen teilen der islamischen Welt gekommen sind , werde ich ein Gebet für sie aussprechen

Mögen sie hoffentlich dafür ins Paradies kommen , wegen ihrer Hilfe
    Halt die Fresse du Ratte ... du und deine Mucahedin-Ratten gehört alle in eine Verbrennungsanlage ..... immer übst du Kritik an den Serben aus...
    warum sie Mladic oder Karadzic verteidigen ... aber wenn du oder andere Idioten die Mudschahedins verteidigen dann ist es ok... man du musst echt krank sein ... du verpisste Ratte ...

Wegen ihrer Hilfe? die unschuldige Menschen geköpft haben ?
    Du bist echt krank Junge ....

DU KLEINER DÄMLICHER DUMMKOPF WILLST ES NICHT KAPIEREN WAS?
    DU KLEINES ARSCHGESICHT HÖRST GEFÄLLIGST DAMIT AUF!!!

Gez.Gugica

Komm Junge ,

Lass es als Admin lieber sein , du hast ohnehin versagt
    Du bist eigentlich verpflichtet alle Beleidigungen zu zensieren , soweit du kannst

Du hilfst aber die Serben

Halt dich einfach raus
    Wer bist du eigentlich , der hierherkommt um mir Belehrungen zu geben , wie ich mich verhalten soll

Wo hingegen aber die Serben schön weiter beleidigen dürfen

Wo gibt es denn sowas?
    Du der die Serben in Schutz nimmst , bist kein würdiger Admin

Wie soll man eigentlich auf die Sprache der Serben den antworten?

Seite 1 von 7 12345 ... LetzteLetzte