BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 6 von 6

ĆERAT ĆEMO SE JOŠ Čičak vidi nove ratove

Erstellt von Hrvat4you, 13.10.2009, 16:19 Uhr · 5 Antworten · 739 Aufrufe

Zamjenik predsjednika Hrvatskog helsinškog odbora za ljudska prava Ivan Zvonimir Čičak ocijenio je u ponedjeljak navečer na srbijanskoj državnoj televiziji RTS da ratovi na balkanskom prostoru nisu završeni te da je "Bosna ključ svega".

"Mislim da je tu potreban veliki napor međunarodne zajednice i drugo, mislim da je i Makedonija žarište, pogotovu nakon rezultata zadnjih izbora u Grčkoj. Grci naprosto ne žele da postoji makedonsko ime, to je kod njih naprosto opsesija", rekao je Čičak gostujući na srbijanskoj državnoj televiziji RTS-u.

Govoreći o odnosima između hrvatskih i srbijanskih političkih elita, on ih je ocijenio takvim da se političari dviju zemalja međusobno "slažu i lažu" te da previše vode računa o svojim biračkim interesima da bi napravili nekakve radikalne zahvate.

"Oni lijepo sjednu, sve je to fino, sve je to divno, sve je to krasno, sve je to bajno, a što se zapravo događa ispod stola, to je druga stvar", dodao je.

Srbijanski povjesničar Čedomir Antić gostujući u istoj emisiji posvećenoj odnosima između Srbije i Hrvatske kazao je kako su Srbi i Hrvati dva međusobno najsličnija naroda u Europi, ocijenivši da ih je 20. stoljeće zauvijek odvojilo i da u ovom trenutku nisu prijatelji.

"Mislim da je stvoren jedan kulturni prostor i da je nestankom manjina, a čini mi se da su one marginalizirane, otvorena mogućnost za neki novi odnos i mislim da je vrlo loše graditi ga na greškama iz prošlosti, a mislim da naše političke elite ne uče na greškama", istaknuo je Antić.

?ERAT ?EMO SE JO? ?i?ak vidi nove ratove

Emir

Magic
    Hrvats Lebensgeschichte

Lauter Diskussions unwürdige Mujo Idioten hier. Könnt ihr auch reden oder nur stammeln. Bei zweiterem verpissts euch aus meim thread...

Hört auf mit dem Spam... äußert euch zum Thema, oder gar nicht. Wie gesagt, der Hrvat hat durchaus das Recht, sowas zu bringen. Ihn als Idioten zu beschimpfen bringt nichts und ist kindisch. Zumindest im Politikbereich sollte man ein Maß an Normalität bringen, bzw. sich nicht auf solch ein Niveau runterlassen.

Zum Thema:

"Srbijanski povjesničar Čedomir Antić gostujući u istoj emisiji posvećenoj odnosima između Srbije i Hrvatske kazao je kako su Srbi i Hrvati dva međusobno najsličnija naroda u Europi, ocijenivši da ih je 20. stoljeće zauvijek odvojilo i da u ovom trenutku nisu prijatelji."

Antic hat Recht. Wir sind zwei sehr ähnliche Völker, wenn nicht ein und dasselbe, was uns allerdings trennt, ist der Glaube.
    Leider hat das 20. Jhd uns zerstört.
    Sehr gute Aussage.