BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 9 12345 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 81

Erdogan: Türkische Truppen sind in Bereitschaft, um Albanern zu helfen

Erstellt von AlbaMuslims, 06.05.2012, 00:03 Uhr · 80 Antworten · 10.611 Aufrufe

 1. #1

  Registriert seit
  26.01.2012
  Beiträge
  7.427

  Erdogan: Türkische Truppen sind in Bereitschaft, um Albanern zu helfen

  Erdogan: Türkische Truppen sind in Bereitschaft, um den Albanern zu helfen.

  Erdogan: Trupat turke janë në gatishmëri dhe do ndihmojnë shqiptarët për çlirimin e trojeve


  Madhësia e germave:

  Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka kërcënuar me shpërbërje të Maqedonisë dhe të gjithë Ballkanit, nëse nuk merren parasysh të drejtat e shqiptarëve.
  Në një intervistë për kanalin shtetëror turk Erdogan është shprehur se Turqia do të mbështesë vëllezërit shqiptarë nëse do të jetë e nevojshme edhe me trupa ushtarakë, transmeton portali Globisot.
  Ai po ashtu shtoi se populli shqiptar ka të drejtën e vetëvendosjes për krijimin e një shteti të madh shqiptar, dhe se UÇK nuk është organizate rebele-terrorist, por vullneti i shqiptarëve për të mbrojtur trojet e tyre.
  Erdogan tha se trupat kombëtare turke janë në gatishmëri dhe do ndihmojnë shqiptarët për çlirimin e trojeve shqiptare.
  Deklarata e kryeministrit turk, ka ngjallur reagime të ashpra nga ministri i jashtëm grek dhe serb.

  .:Presheva.com Web Portal:. - Erdogan: Trupat turke janë në gatishmëri dhe do ndihmojnë shqiptarët për çlirimin e trojeve

  Erdogan hat gesagt, dass, wenn die Rechte der Albaner in Mazedonien und allg. Balkan (Südserbien=Presheva-Tal) nicht eingehalten werden, die Türkei bereit für militärische Hilfe für die albanischen Brüder wäre.

 2. #2

  Registriert seit
  14.08.2011
  Beiträge
  1.749

 3. #3
  Avatar von Novljanin

  Registriert seit
  26.06.2011
  Beiträge
  1.394
  Der soll sich mal lieber um seine kurden kümmern

 4. #4
  Avatar von demokrit

  Registriert seit
  15.04.2010
  Beiträge
  2.307
  Ist die Lage also jetzt doch so schlimm oder nicht? MilitärischeH Hilfe in Form von Einmarschieren?

 5. #5

  Registriert seit
  22.01.2010
  Beiträge
  1.703
  çok güzel

 6. #6
  Yunan
  Die Lage ist extrem dramatisch.

  Vor drei Monaten wahren alle noch beste Freunde mit Skopje, jetzt drohen sie mit Krieg. Entweder es ist eine Ente, oder Erdogan dreht mal wieder durch.

 7. #7
  Avatar von AlbaJews

  Registriert seit
  02.06.2011
  Beiträge
  7.744
  Muslim Brotherhood

 8. #8
  Sezai
  Ohje, ohje, Erdoğan

 9. #9
  Avatar von Ciciripi

  Registriert seit
  26.03.2012
  Beiträge
  5.085

 10. #10
  greenfire
  Ja wers glaubt

Seite 1 von 9 12345 ... LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 14
  Letzter Beitrag: 17.07.2011, 02:02
 2. Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 16.07.2011, 20:43
 3. Antworten: 10
  Letzter Beitrag: 29.08.2006, 12:16