BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 4 von 6 ErsteErste 123456 LetzteLetzte
Ergebnis 31 bis 40 von 51

Ethnische Zusammensetzung der Gemeinden in der Vojvodina

Erstellt von Ravnokotarski-Vuk, 03.12.2006, 12:23 Uhr · 50 Antworten · 2.486 Aufrufe

Zitat Zitat von Montenegrin
    Zitat Zitat von SSSSrbijo
    Wir sind einfach überall!!!
    man bemerkt Euch halt net...ich meine ihr bewegt Euch ja kaum, ihr faulen Säcke :P

FAULE SÄCKE FOR LIFE!!!!
    Ihr seid das Gegenstueck zu den Krajišnici, als wir am Haus bauen waren vom Onkel nahe Belgrad, kamen so Srijemci die sagten uns immer pa jebote vi Krajišnici stalno radite, vi ste veliki Radnici, a mi tu po cjeli dan samo pušimo,gledamo kroz prozor i sjedimo

Zitat Zitat von Ravnokotarski-Vuk
    Ihr seid das Gegenstueck zu den Krajišnici, als wir am Haus bauen waren vom Onkel nahe Belgrad, kamen so Srijemci die sagten uns immer pa jebote vi Krajišnici stalno radite, vi ste veliki Radnici, a mi tu po cjeli dan samo pušimo i sjedimo

Ihr seid das Gegenstueck zu den Krajišnici, als wir am Haus bauen waren vom Onkel nahe Belgrad, kamen so Srijemci die sagten uns immer pa jebote vi Krajišnici stalno radite, vi ste veliki Radnici, a mi tu po cjeli dan samo pušimo i sjedimo
    Aber im Witze machen, Spasshaben und lustig sein, sind die Montenegriner zusammen mit den Krajišnici ein unschlagbares Paar

Aber im Witze machen, Spasshaben und lustig sein, sind die Montenegriner zusammen mit den Krajišnici ein unschlagbares Paar
    MONTENEGRINER UND KRAJISNICI 4-LIFE!!!

Ethnic Croat party leader assaulted

20 June 2007 | 15:07 | Source: B92, Beta

SUBOTICA -- Blaško Temunović, leader of an ethnic Croat party in Vojvodina, was attacked and beaten Monday in Subotica. Temunović sustained severe injuries as two men of unknown identity beat him up with a baseball bat and a metal rod, his party said in a statement.

According to the statement, the incident occurred at 3 PM Monday in a square in town.

Temunović was immediately transferred to city hospital and underwent surgery.

“The assailants also insulted him, hurling ethnic and personal abuse at him, before fleeing the scene,” the statement went on to say.

The party added that police were informed about the incident.

Quelle: B92
    ---

Pretučen lider hrvatske stranke

20. jun 2007. | 13:03 -> 16:51 | Izvor: B92, Beta

Subotica -- Predsednika Hrvatsko-bunjevačko-šokačke stranke Blaška Temunovića u ponedeljak su pretukle dve osobe, uz nacionalističke uvrede.
    Blaško Temunović teško je povređen posle napada dvojice nepoznatih mladića, kada se u ponedeljak vraćao kući iz kancelarije. On za B92 kaže da je, dok je prolazio Trgom žrtava fašizma u centru, oko 15 časova napadnut s leđa, a da su ga dvojica mladića naoružana bejzbol palicama i metalnom šipkom sustigla.

"Jedan me je udarao po bubrezima. Ja sam pao, tada je došao drugi i udario me šipkom po kolenu, u kojem je nešto puklo. Tukli su me jedno pet minuta", kaže on.

On kaže da niko od svedoka nije smeo da se suprotstavi napadačima, kao i da su ga dvojica mladića vređala na nacionalnoj osnovi.

Temunović je posle napada prežen u subotičku Opštu bolnicu gde je i operisan, kada mu je ustanovljena teška povreda kolena, a na oporavku u bolnici biće narednih desetak dana.

Kako je saopštila stranka, slučaj je prijavljen policiji, a Blaško Temunović je rekao da je jedna osoba privedena na ispitivanje.

Policija se još uvek nije oglasila.

Stranka G17 plus osudila je napad u Subotici na Blaška Temunovića i pozvala nadležne organe da što pre uhapse i najstrože kazne napadače.

"G17 plus još jednom ističe da se problemi u civilizovanom društvu ne smeju rešavati nasiljem i da je tolerancija osnovni preduslov za normalan život u multietničkoj zemlji kakva je Srbija", navodi se u saopštenju te stranke.

majku im nacionalisticku...

GjergjKastrioti
    Zitat Zitat von Schiptar Beitrag anzeigen
    Ethnic Croat party leader assaulted

20 June 2007 | 15:07 | Source: B92, Beta

SUBOTICA -- Blaško Temunović, leader of an ethnic Croat party in Vojvodina, was attacked and beaten Monday in Subotica. Temunović sustained severe injuries as two men of unknown identity beat him up with a baseball bat and a metal rod, his party said in a statement.

According to the statement, the incident occurred at 3 PM Monday in a square in town.

Temunović was immediately transferred to city hospital and underwent surgery.

“The assailants also insulted him, hurling ethnic and personal abuse at him, before fleeing the scene,” the statement went on to say.

The party added that police were informed about the incident.

---

Pretučen lider hrvatske stranke

20. jun 2007. | 13:03 -> 16:51 | Izvor: B92, Beta

Subotica -- Predsednika Hrvatsko-bunjevačko-šokačke stranke Blaška Temunovića u ponedeljak su pretukle dve osobe, uz nacionalističke uvrede.
    Blaško Temunović teško je povređen posle napada dvojice nepoznatih mladića, kada se u ponedeljak vraćao kući iz kancelarije. On za B92 kaže da je, dok je prolazio Trgom žrtava fašizma u centru, oko 15 časova napadnut s leđa, a da su ga dvojica mladića naoružana bejzbol palicama i metalnom šipkom sustigla.

"Jedan me je udarao po bubrezima. Ja sam pao, tada je došao drugi i udario me šipkom po kolenu, u kojem je nešto puklo. Tukli su me jedno pet minuta", kaže on.

On kaže da niko od svedoka nije smeo da se suprotstavi napadačima, kao i da su ga dvojica mladića vređala na nacionalnoj osnovi.

Temunović je posle napada prežen u subotičku Opštu bolnicu gde je i operisan, kada mu je ustanovljena teška povreda kolena, a na oporavku u bolnici biće narednih desetak dana.

Kako je saopštila stranka, slučaj je prijavljen policiji, a Blaško Temunović je rekao da je jedna osoba privedena na ispitivanje.

Policija se još uvek nije oglasila.

Stranka G17 plus osudila je napad u Subotici na Blaška Temunovića i pozvala nadležne organe da što pre uhapse i najstrože kazne napadače.

"G17 plus još jednom ističe da se problemi u civilizovanom društvu ne smeju rešavati nasiljem i da je tolerancija osnovni preduslov za normalan život u multietničkoj zemlji kakva je Srbija", navodi se u saopštenju te stranke.

Wie schön, ein Teil auf Englisch einer auf serbokraotisch, hab viel verstanden

Zitat Zitat von Zhan_Si_Min Beitrag anzeigen
    Wie schön, ein Teil auf Englisch einer auf serbokraotisch, hab viel verstanden
    selbst du schuld, wenn man seine landsprache, und die wichrigste sprache der welt, nicht beherscht/weisst.

GjergjKastrioti
    Zitat Zitat von Vodka_i_Džin Beitrag anzeigen
    selbst du schuld, wenn man seine landsprache, und die wichrigste sprache der welt, nicht beherscht/weisst.
    Nur mal so zur Info serbokroatisch ist nicht meine landessprache!

Zitat Zitat von Zhan_Si_Min Beitrag anzeigen
    Nur mal so zur Info serbokroatisch ist nicht meine landessprache!
    ks gehört immer noch zu serbien. mir würde egal sein ob es hiess "srbija i kosovo/ serbien und kosovo", aber so heisst es nicht, es heisst nur Serbien.

Seite 4 von 6 ErsteErste 123456 LetzteLetzte