BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 2 von 2

Ferhat Dinosha

Erstellt von Karim-Benzema, 10.10.2010, 19:04 Uhr · 1 Antwort · 730 Aufrufe

 1. #1
  Karim-Benzema

  Ferhat Dinosha

  Der redet zwar albanisch ich verstehe es auch zum Teil aber der Ton ist scheisse


  Welcher Kosovare Montenegriner oder vielleicht auch Sandzake kann mir was ueber ihn erzählen weil ich keine ahnung hab wer das sein soll...
  ich lese nur was davon er sei ein tradhtar im 1 video redet er ja serbisch

  wieso meine freunde und nachbarn ist das so`?

 2. #2
  Avatar von El Malesor

  Registriert seit
  23.10.2008
  Beiträge
  5.449
  "Eshte nje trashaluq 5o e sa vjecar. Asht i pari qe i ka shpernda studentat malesor ne katolik e musliman, ne vitet e 70. Ka punua ne kabinetin e antishqiptarit zhivorad igiq ne Kosove. Ka punua ne radion e malit te zi shqip, me rekomandim te byros politike te partise komuniste. Ka mesua shkollen e mesme te mjekesis ne podgorice e ka studijua anglishten ne prishtine. Vet ka deklarua se kurr en jete nuk i ka pas duert e pshikuna, cka do te thot se kurr nuk ka punua gja. Nder musliman paraqitet si me ken hoxhe e ne shpi nuk mban alkohol se nuk ia lejon feja, por ai vet pin e perdite asht i dejun e i bam tap. Asht fut ne LD dhe ek aperca me direktiva te udbes dhe pastaj formon UDben shqiptare, sic e quejn partin e tij, UDSH. Nga UD largon tane malesoret se i rrezikojne stolin, sepse me voten e malesoerve arrine te bahet deputet, e kur ata i kerkojne llogari ai i bon dhe fillon te bajne percarje e re fetare ne malesi. Ka deklarua se Millo gjukanoviqi asht ruejtesi i paqes dhe zot per shqiptaret dhe besa po kajn boll qe shkou nga posti i kryeministrit. Kur ka hy ne politike nuk ka pas buk me ngi barkun as duhan me pi vec kutraban e tash cigaret e krevatat e tij kishin me paj i familje. Tash asht ne koalicion dhe pret ta bajne ambasador e minister e se di a u kujtohet mbrojtesve te tij se cka ka thane per mark cam e fran lulgjur. I ka quejt husmeqar e ky va ka kalua. Ai don te jet numer 1 me cdo kusht dhe kur nuk asht numer 1 ban cmos me cart vallen, por meqenese grumullon rreth vetit do berre, nuk e ka shtir me ken numer 1. Beoj se cka nuk thac vet kan me plotesua te tjeret, ku me siguri ka asish qe kan me mbrojt, por perpos paraqitjes qe k ae qe ia ka lakmi cdo politikan tjeter vlere ai nuk ka, sidomos jo si shqiptar i mire e patriot, sic munohen me paraqit disa ne kete forum. Kaq tash iher!"

  Malesia Forum - Këtu Flitet Shqip - Shiko Postimin Tek - Kush eshte Ferhat Dinosha, lideri i UDSH