BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 9 von 10 ErsteErste ... 5678910 LetzteLetzte
Ergebnis 81 bis 90 von 97

In Gedenken an die getöteten von Tuzla - 25. Mai. 1995

Erstellt von corvus, 25.05.2009, 13:01 Uhr · 96 Antworten · 5.389 Aufrufe

Jugoslawien?
    Unter serbischer Führung?

Dann lieber wieder Osmanen, oder ... Chinesen ... Kamerum ... Eriträa

Warum hälst Du dir nicht einfach einen Fön vor Augen?

Zitat Zitat von corvus Beitrag anzeigen
    Jugoslawien?
    Unter serbischer Führung?

Dann lieber wieder Osmanen, oder ... Chinesen ... Kamerum ... Eriträa

Warum hälst Du dir nicht einfach einen Fön vor Augen?
    ja der plappert den gleichen mist schon sehr lange.
    was glaubst du wie er es geschafft hat über 8000 einträge zusammenzubringen.

Zitat Zitat von corvus Beitrag anzeigen
    Vidi se šta si govorio a šta ne - i zajebi svoje priče ....Prečanine
    Neznam gdje vidis problem ?
    Kod mene neces nikada vidjeti nikakvo okolisavanje, imam jasan stav o ratu, koji sam ovdje vise puta iznio. Naslusao sam se ja takvih izgovora tipa "zajebi svoje price" koliko 'oces. Jasno sam rekao, da nije ponudjen kljucni dokaz, da je granata (kalibar 130mm) ispaljena sa Ozrena, zatim si ti poceo nesto brbljati da VRS nikada nije ubijala civile. VRS je veliki pojam, isto kao sto je ABiH. Zar recimo ABiH nije pocinila u Cemernu 92' godine stravican zlocin? I sad bi ja trebao reci, da je cijela ABiH samo klala civile?
    Ako si stvarno bio u ratu kako navodis, trebao bi dobro znati, da su pretjerane price, da se u ratu samo klalo, a ne vojnicki ratovali.
    Zar se nesjecas "duhovitog" Zlatka Dukica, koji je komentirao direktno dogadjaj preko TVFS-a, kada su napadnuti neduzni vojnici u "cuvenoj" tuzlanskoj koloni(18,19,20 godina)?
    Zar jedan Jovan, (stradali vojnik JNA u tuzlanskoj koloni sa 18 godina) nije vrijedni zivota od jednog Atifa sa 19 godina, koji je stradao 95' u Tuzli ?
    Po cemu su Beslagic, Avdic bolji od jednog Djukica ? I sad bi mi trebali slaviti pogibiju "70 balijskih fanatika" ? Dok se kod vas slavi "pobjeda nad cetnickim teroristima sa jedva 18,19 il' 20godina. A gdje je tu ta ljudskost?
    Nesto mi niste 91' tako djelovali, kada ste zajedno sa "cetnicima" noge brisali sa sahovnicom na ratistima od Slavonije do Dalmacije (pitaj recimo Kozarcane, koji su masovno isli u Slavoniju) ili Dudakovica ili Hasotica, dok kasnije nisu presvukli uniforme i ratovali za one, kojima su do jucer kresali nanu.

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Kod mene neces nikada vidjeti nikakvo okolisavanje, imam jasan stav o ratu, koji sam ovdje vise puta iznio. Naslusao sam se ja takvih izgovora tipa "zajebi svoje price" koliko 'oces. Jasno sam rekao, da nije ponudjen kljucni dokaz, da je granata (kalibar 130mm) ispaljena sa Ozrena, zatim si ti poceo nesto brbljati da VRS nikada nije ubijala civile. VRS je veliki pojam, isto kao sto je ABiH. Zar recimo ABiH nije pocinila u Cemernu 92' godine stravican zlocin? I sad bi ja trebao reci, da je cijela ABiH samo klala civile?
    Ako si stvarno bio u ratu kako navodis, trebao bi dobro znati, da su pretjerane price, da se u ratu samo klalo, a ne vojnicki ratovali.
    Zar se nesjecas "duhovitog" Zlatka Dukica, koji je komentirao direktno dogadjaj preko TVFS-a, kada su napadnuti neduzni vojnici u "cuvenoj" tuzlanskoj koloni(18,19,20 godina)?
    Zar jedan Jovan, (stradali vojnik JNA u tuzlanskoj koloni sa 18 godina) nije vrijedni zivota od jednog Atifa sa 19 godina, koji je stradao 95' u Tuzli ?
    Po cemu su Beslagic, Avdic bolji od jednog Djukica ? I sad bi mi trebali slaviti pogibiju "70 balijskih fanatika" ? Dok se kod vas slavi "pobjeda nad cetnickim teroristima sa jedva 18,19 il' 20godina. A gdje je tu ta ljudskost?
    Nesto mi niste 91' tako djelovali, kada ste zajedno sa "cetnicima" noge brisali sa sahovnicom na ratistima od Slavonije do Dalmacije (pitaj recimo Kozarcane, koji su masovno isli u Slavoniju) ili Dudakovica ili Hasotica, dok kasnije nisu presvukli uniforme i ratovali za one, kojima su do jucer kresali nanu.
    was macht der agressor mitten im krieg, mit einer kolonne voller waffen und kriegsmaterial in tuzla?

als ob du das ganze beurteilen kannst, wenn du selber mitglied dieser nazibande vrs warst. ist ja logisch, dass du es versuchst schönzureden um nicht vor schuldgefühlen zu platzen..

die genozidarmee von karadzic und mladic kann man aber einem normalen menschen nicht schönreden.

Zitat Zitat von meko Beitrag anzeigen
    was macht der agressor mitten im krieg, mit einer kolonne voller waffen und kriegsmaterial in tuzla?
    JNA se trebala evakuisati iz kasarne "husinske bune". Komandant kasarne Dubajic je licno otisao kod Avdica i obecao mu, da kolona nece biti napadnuta. Medjutim, teren je pripremljen za odavno isplanirani scenario. Radilo se po tzv."mostarskom modelu", tj. rasporediti na izlascima iz grada neke cisterne, punjene koktelom eksploziva i postaviti "jezeve" itd. Dakle, nepiju vodu teorije o "spontanom napadu". Moje mislenje je bilo (lako je biti general poslje bitke) da je kasarnu trebalo evakuisati vazdusnim putem. Takvi modeli povlacenja sprovedeni su 91' po hrvatskim gradovima, isto puni oruzja, nisu napadnuti, grad nije stradao, jednostavna prica.

JNA se trebala evakuisati iz kasarne "husinske bune". Komandant kasarne Dubajic je licno otisao kod Avdica i obecao mu, da kolona nece biti napadnuta. Medjutim, teren je pripremljen za odavno isplanirani scenario. Radilo se po tzv."mostarskom modelu", tj. rasporediti na izlascima iz grada neke cisterne, punjene koktelom eksploziva i postaviti "jezeve" itd. Dakle, nepiju vodu teorije o "spontanom napadu". Moje mislenje je bilo (lako je biti general poslje bitke) da je kasarnu trebalo evakuisati vazdusnim putem. Takvi modeli povlacenje sprovedeni su 91' po hrvatskim gradovima, isto puni oruzja, nisu napadnuti, grad nije stradao, jednostavna prica.
    vllt gehts weniger kompliziert.
    die serben dachten sie seien eh der boss und sie durften machen was sie wollten. falsch gedacht. während podrinje schon fast gesäubert war fahren die lustig durch die stadt.

stell dir mal vor in bijeljina fährt eine kolonne mit moslems durch die stadt mit waffen und munition,... hmmm was wäre da passiert.

oder erinnern wir uns an sarajevo, warum wurden da die evakuierten serben nicht beschossen?

lass die schönrederei,..

Zitat Zitat von CoolinBan Beitrag anzeigen
    als ob du das ganze beurteilen kannst, wenn du selber mitglied dieser nazibande vrs warst. ist ja logisch, dass du es versuchst schönzureden um nicht vor schuldgefühlen zu platzen..

die genozidarmee von karadzic und mladic kann man aber einem normalen menschen nicht schönreden.
    Mali nepricaj o stvarima za koje nisi upoznat. U redovima VRS nije bilo nacista a jos manje je VRS bila "genocidna armija". Dovoljno govori broj muslimana u nasim redovima, tako da je ovo samo pisanje uz vjetar.

Zitat Zitat von meko Beitrag anzeigen
    vllt gehts weniger kompliziert.
    die serben dachten sie seien eh der boss und sie durften machen was sie wollten. falsch gedacht. während podrinje schon fast gesäubert war fahren die lustig durch die stadt.

stell dir mal vor in bijeljina fährt eine kolonne mit moslems durch die stadt mit waffen und munition,... hmmm was wäre da passiert.

oder erinnern wir uns an sarajevo, warum wurden da die evakuierten serben nicht beschossen?

lass die schönrederei,..
    Istocna Bosna je prica za sebe. Gorazde je na vrlo cudan nacin "zauzet" od vas 92', dok su srbi zauzeli Focu, Visegrad i Cajnice, dok u gorazdu neki pregovori, tj. pat pozicija. Kasnije je zauzeta Ustikolina, i uz nek."BOV-ova", JNA je prosla kroz Gorazde da se deblokira manja kasarna i skladisa municije. A kad se prica o istocnoj bosni, da li se onda i govori o muslimanskim masakrima nad srbima u Josanici? Ali je cinjenica, da su pocinjeni veliki zlocini nad muslimanima sirom istocne Bosne, tu nema sta okolisavati.

A sto se tice Sarajeva, neznam dal' je ovo neka sala ili nisi upoznat sa hronikom dogadja ?

Istocna Bosna je prica za sebe. Gorazde je na vrlo cudan nacin "zauzet" od vas 92', dok su srbi zauzeli Focu, Visegrad i Cajnice, dok u gorazdu neki pregovori, tj. pat pozicija. Kasnije je zauzeta Ustikolina, i uz nek."BOV-ova", JNA je prosla kroz Gorazde da se deblokira manja kasarna i skladisa municije. A kad se prica o istocnoj bosni, da li se onda i govori o muslimanskim masakrima nad srbima u Josanici? Ali je cinjenica, da su pocinjeni veliki zlocini nad muslimanima sirom istocne Bosne, tu nema sta okolisavati.

A sto se tice Sarajeva, neznam dal' je ovo neka sala ili nisi upoznat sa hronikom dogadja ?
    ich weiss nicht warum du mir jetzt was völlig anderes erzählst.

Seite 9 von 10 ErsteErste ... 5678910 LetzteLetzte