BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 2 von 44 ErsteErste 12345612 ... LetzteLetzte
Ergebnis 11 bis 20 von 439

Griechische Medien: Albanische Schulbücher erwecken Hass und Hunger auf Griechenland

Erstellt von @rdi, 30.04.2011, 15:07 Uhr · 438 Antworten · 19.864 Aufrufe

 1. #11

  Registriert seit
  19.09.2008
  Beiträge
  16.602
  und es geht wieder los.....die einen stellen Ansprüche, die andere verleugnen

 2. #12
  Yangkunnimle
  Zitat Zitat von CrazyDardanian Beitrag anzeigen
  das vereinte albanien:
  Wird natürlich passieren.Albanien ist ja auch in ein paar Jahren eine Weltmacht

 3. #13

  Registriert seit
  20.02.2010
  Beiträge
  4.612
  Zitat Zitat von Jangkunnimle Beitrag anzeigen
  Wird natürlich passieren.Albanien ist ja auch in ein paar Jahren eine Weltmacht
  boah

 4. #14
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756
  4 Komente

  iliri
  02:59 on Prill 30th, 2011
  greke , serbe , maqedonas e kushdo tjeter…. Eshte koha qe shqiptaret vete dhe bota mbare te mesoje historine e vertete dhe te pushoje se besuari perrallat tuaja , te mesoje se ABC e historise ne mesdhe e kane bere pellasget gjuhen e te cileve e flasim vetem ne shqiptaret . E verteta per ju eshte si drita ne syte e atij qe eshte mesuar te rroje ne terr .
  I paemėrt
  03:13 on Prill 30th, 2011
  te lumte goja
  aldi


  09:41 on Prill 30th, 2011
  Sa te vemendshem jane greket per librat tane shkollore!Po ne valle interesohemi se cfare mesojne greket ne histori dhe gjeografi?Se kufiri i greqise arin deri ne shkumbin dhe Skenderbeu eshte grek?Po ne nuk kemi kohe te meremi me keto gjera,se jemi te zene duke nderuar emrat,duke falur detin,duke mbushur jugun me varre ushtaresh greke qe kane luftuar per clirimin e vorio-epirit.Nuk mjafton qe na cunguan dhe na zhvaten teritoret me te mira,po duan te na mohojne dhe historine,po ta harrojne.Persa kohe qofte dhe nje shqiptar te ekzistoje,do ekzistoje dhe SHQIPERIA!

 5. #15
  Yangkunnimle
  Zitat Zitat von CrazyDardanian Beitrag anzeigen
  boah
  Reg Dich nicht auf.Ich will damit nicht Albaner,sondern Shqiperia Etnike beleidigen,weil die einfach nur dumm sind.Albaner selbst sind aber wirklich nette Leute.

 6. #16
  AyYıldız
  Zitat Zitat von hippokrates Beitrag anzeigen
  Wie genau soll es - deiner Meinung nach - mit griechischen Schulbüchern aussehen?  Hippokrates
  griechische schulbücher erwecken hass auf türkei

  sag jetzt nicht, dass es nicht wahr ist....das habe ich öfters gelesen und gehört
  kann es mir auch gut vorstellen...

 7. #17

  Registriert seit
  20.02.2010
  Beiträge
  4.612
  Zitat Zitat von Jangkunnimle Beitrag anzeigen
  Reg Dich nicht auf.Ich will damit nicht Albaner,sondern Shqiperia Etnike beleidigen,weil die einfach nur dumm sind.Albaner selbst sind aber wirklich nette Leute.
  ok alles klar

 8. #18
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756
  Zitat Zitat von Jangkunnimle Beitrag anzeigen
  Reg Dich nicht auf.Ich will damit nicht Albaner,sondern Shqiperia Etnike beleidigen,weil die einfach nur dumm sind.Albaner selbst sind aber wirklich nette Leute.

  hääääääääääääääääääää 9. #19

  Registriert seit
  03.11.2009
  Beiträge
  13.141
  Passt zwar nicht zum Thema aber hab kein Bock ein Thread aufzumachen

  Heute wurde ein Albaner in Griechenland von 2 Griechen erstochen,man vermutet Rassismus dahinter

  Vrasja e shqiptarit pėr racizėm, kapen 2 grekė


  Transmetuar me: e Shtunė, 30 Prill 2011 00:57

  1
  POlicia te vendi i ngjarjes

  Athinė, 30 Prill 2011 NOA – Policia greke konfirmoi sonte se ka arrestuar dy shtetas grekė, njė 22 vjeēar dhe njė tjetėr 28 vjeē, pasi bashkė me dy tė tjerė i morėn jetėn publikisht duke masakruar me thika, njė tė ri shqiptar.
  “Tė arrestuarit, nė kėrkim tė akuzuar pėr vrasje nė bashkėpunim dhe armėmbajtje pa leje, janė dy prej katėr autorėve tė vrasjes sė tė riut shqiptar, mė 30 mars tė kėtij viti nė rrugėn “Miauli” nė Psiri”, – citon korrespondenti i agjencisė NOA, burime zyrtare nga policia helene.
  Sipas policisė, katėr grekėt i morėn jetėn 21 vjeēarit shqiptar, jashtė njė klubi nate, afėr Akropolit nė Athinė, pak pasi ai nė gjendje tė dehur kishte ngacmuar pesė femra, tė gjitha greke, nė ambientet e lokalit, madje sipas dyshimeve policore dhe pretendimeve tė tė arrestuarve, duke gjuajtur njė karrige.
  Policia tha se katėr grekėt e futėn nė mes tė riun shqiptar dhe e goditėn me sende tė forta, karrige, duke e plagosur me thika derisa i morėn jetėn. Akti vandal ndodhi nėn britma raciste tė grekėve.
  Ngjarja ndodhi nė orėt e para tė 30 marsit, nė rrugėn “Miauli” tė zonės Psiri, pikėrisht pranė qendrės sė famshme antike nė Akropol.
  Viktima, njė emigrant shqiptar 21 vjeēar, u qėllua me sende tė forta dhe u la nė rrugė duke dhėnė shpirt.
  Pak minuta mė vonė, dėrgimi nė spitalin shtetėror tė Athinės vetėm sa konfirmoi vdekjen e 21 vjeēarit shqiptar.
  Policia duke mbledhur dėshmi mbi ngjarjen, tha se 21 vjeēari shqiptar mė herėt gjendej nė njė lokal nate pranė Akropolit, sė bashku me njė shok.
  Nė argėtim e sipėr, dyshohet se i riu ka ngacmuar vajza qė gjendeshin aty.
  Mė pas qė tė dy kanė dalė nga lokali, pėr tė shkuar nė shtėpi, pa e besuar kurrė se ē’mund t’u ndodhte.
  Ata janė sulmuar nga katėr grekė tė cilėt i kanė qėlluar me thikė duke therur 21 vjeēarin, kurse shoku i tij ka marrė plagė joserioze pėr jetėn.
  Policia konfirmoi se katėr grekėt vrasės, kanė kryer aktin kriminal edhe pse nuk kishin asnjė lidhje me vajzat, dhe as me 21 vjeēarin dhe shokun e tij.
  Ndaj policia hetoi pėr njė krim racist tė nxitur nga incidenti mes njėrit prej tė rinjve dhe vajzės nė barin e natės.
  Vrasja ka ngjallur irritim nė radhėt e emigrantėve shqiptarė nė Athinė. Shumė prej tyre janė shprehur se ishte njė ekzekutim i pastėr racist.
  Pėr mė tepėr edhe policia ka pranuar nė njė komunikatė se viktima dhe autorėt nuk kishin asnjė lidhje, njohje tė mėparshme apo pėrplasje dhe pėr mė tepėr, ata ishin tė armatosur kurse i ndjeri, i pambrojtur.
  Lidhur me versionin qė jep policia pėr vrasje nė bashkėpunim nga katėr grekėt, tė 21 vjeēarit, pasi ky i fundit ngacmoi njė vajzė nė lokalin e natės, edhe opinioni grek ka mbetur i dyzuar. Nė vendin e ngjarjes ata kanė pohuar se nuk mundet kurrsesi pėr njė incident nė bar nate, tė kryhet vrasje nė grup jashtė saj.
  Drejtoria e Policisė sė Athinės tha se ėshtė nė kėrkim edhe tė dy autorėve tė tjerė tė masakrės.

 10. #20

  Registriert seit
  20.02.2010
  Beiträge
  4.612
  Zitat Zitat von Ardian Beitrag anzeigen
  4 Komente

  iliri
  02:59 on Prill 30th, 2011
  greke , serbe , maqedonas e kushdo tjeter…. Eshte koha qe shqiptaret vete dhe bota mbare te mesoje historine e vertete dhe te pushoje se besuari perrallat tuaja , te mesoje se ABC e historise ne mesdhe e kane bere pellasget gjuhen e te cileve e flasim vetem ne shqiptaret . E verteta per ju eshte si drita ne syte e atij qe eshte mesuar te rroje ne terr .
  I paemėrt
  der hat sowas von recht

Seite 2 von 44 ErsteErste 12345612 ... LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Griechische Medien wachen langsam auf...
  Von MaKeDoNiJa e VeCnA im Forum Politik
  Antworten: 249
  Letzter Beitrag: 08.07.2010, 22:55
 2. Balkan Medien schüren weiterhin Hass !!!!
  Von Dzek Danijels im Forum Politik
  Antworten: 32
  Letzter Beitrag: 04.12.2009, 14:38
 3. Bulgarische/Albanische/Griechische/Rumänische Musik
  Von BalkanPrinceOne im Forum Musik
  Antworten: 4
  Letzter Beitrag: 28.02.2007, 13:52
 4. Antworten: 28
  Letzter Beitrag: 10.05.2006, 22:00