BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 2 von 2 ErsteErste 12
Ergebnis 11 bis 20 von 20

HDZova vlada zavrsena za 8 dana

Erstellt von Mastakilla, 21.10.2011, 14:42 Uhr · 19 Antworten · 957 Aufrufe

Esseker
    Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Nekad "sklempan" tako tekstove, da ih i sam nemogu prepoznati, hehe.
    Ahahaha, a kamoli ja

Ali na drugu stranu HDZ je mocan u Zadru (+zaledje), sibenskom zaledju, maltene cijela Lika, selima i pripadajucim vukojebinama - jednostavno receno, ta stranka ima pristase koji imaju nevjerovatnu "moc" zaboravljanja i oprastanja, zato do izbora niko nece ni znati za sve ove afere oko HDZ-a.
    Pa dobro, koga je to iznenadilo da su jaki nasi "pravi hrvati" u zadru i lici?

Nadam se prijatelju, jer dosad je HDZ je pobjedjivao uglavnom na izborima sa jeftinim pamfletima protiv "imaginarnih" komunista, crvenih bandi, velikosrpskih struja unutar SDP-a i kao borbi protiv njih te na kojekavim demagogijama i lazima. Ali znas kakav je mentalitet kod nas dol': bolje poznata losa situacija, nego riskirati sa izgubljenom politickom skupinom koja se igra parlamentarizma i na kraju sve je pisanje uz vjetar.
    Ma pajdore, pusti ih, ja se uvik smijem ako ta kosor, ili tada hebrang pocinju nesto brbljetati o ratu i gotovini i da je on "nas heroj"... to je samo jos jeftino... Mittlerweile auch nur noch Schadensbegrenzung^^

Gast829627
    boli me kurac..............

Esseker
    Zitat Zitat von Legija Beitrag anzeigen
    boli me kurac..............
    'ko te pita?

Gast829627
    Zitat Zitat von Esseker Beitrag anzeigen
    'ko te pita?

boli me kita...............

Esseker
    Zitat Zitat von Legija Beitrag anzeigen
    boli me kita...............
    Der war gut!

Die tun das weniger wegen der EU sondern mehr wegen ihren eigenen Taschen^^
    Das hast du glaube ich, falsch verstanden^^ ich meine, dass HDZ nicht mehr DIE Partei sein wird, das machen sie wegen der EU (Korruption wollen sie in der EU ned haben).

Nein verändert wird sich sowieso nicht viel, aber immerhin etwas und egal obs nun jetzt die SDP oder von mir aus die Slavonija-Partei ist, es ändert sich zumindest ETWAS und mal ganz ehrlich, nach all diesen Wirtschaftsschlägen, diesen Affären, die Firmenuntergänge die daraus resultierten... hat es die HDZ echt noch verdient?

Und Kosor? Naja die wird halt weiter leben^^ Was sonst? Oder meinst du, welche politische Position sie dann einnehmen wird?
    Also nein, HDZ und deren Politiker kann ich echt ned ausstehn. Und dann meinens die Kriegsveteranen bekommen ihr Geld ned, Pensionisten bekommen a zu wenig...etc. A oni cobani voze najnoviji BMW, Audi, etc. Wobei ich korrigieren muss, sie fahren das Auto ned selbst, sie haben einen chaffeur!

Meinte ihre weitere polit. Laufbahn!?

Is klar, dass sie weiterleben wird und das sehr gut! Und mit schönen Autos

Esseker
    Zitat Zitat von KaTii Beitrag anzeigen
    Das hast du glaube ich, falsch verstanden^^ ich meine, dass HDZ nicht mehr DIE Partei sein wird, das machen sie wegen der EU (Korruption wollen sie in der EU ned haben).
    Achso ja. Korrekt.

Also nein, HDZ und deren Politiker kann ich echt ned ausstehn. Und dann meinens die Kriegsveteranen bekommen ihr Geld ned, Pensionisten bekommen a zu wenig...etc. A oni cobani voze najnoviji BMW, Audi, etc. Wobei ich korrigieren muss, sie fahren das Auto ned selbst, sie haben einen chaffeur!
    Na gut, dass ist jetzt ein Thema direkt auf die Bevölkerung projiziert, ich dachte mehr wegen den wirtschaftlichen Faktoren.
    Diese Chauffeure und Mercedes, BMWs usw. hast du leider in jedem Land mit jeder Politik, egal wie volksnah sie tun, denn die Politik ist heutzutage eine extrem super überbezahlte Branche, die sich alles so richtet wie sie will.

Meinte ihre weitere polit. Laufbahn!?

Is klar, dass sie weiterleben wird und das sehr gut! Und mit schönen Autos
    Naja Chefica wird sie wohl nicht mehr sein.

Achso ja. Korrekt.
    cool sowas von dir geschrieben zu bekommen "korrekt" Hahaha

Na gut, dass ist jetzt ein Thema direkt auf die Bevölkerung projiziert, ich dachte mehr wegen den wirtschaftlichen Faktoren.
    Diese Chauffeure und Mercedes, BMWs usw. hast du leider in jedem Land mit jeder Politik, egal wie volksnah sie tun, denn die Politik ist heutzutage eine extrem super überbezahlte Branche, die sich alles so richtet wie sie will.

Naja Chefica wird sie wohl nicht mehr sein.
    Ja ich weiß, aber wovon zahlen sie all das. Na whs von den steuern und sogenannte "Pensionsvorsorgen" ^^

Na wenigstens etwas. Krava jedna

Ein Gedenksong an die HDZ

Ahahaha, a kamoli ja
    Eto tako ti to bude kad "obican narod" glumi parlamentarce i politicare

Pa dobro, koga je to iznenadilo da su jaki nasi "pravi hrvati" u zadru i lici?
    Ma problem je sto neznaju iznit argumente, kad ih upitas zasto HDZ oni vele: "Franjo nam je stvorio drzavu", u redu, a tko to istim ljudima (HDZ-ovci) daje za pravo (koji su eto stvarali drzavu) da je pljackaju nizduz i popriko - znaci samo borba za fotelju.

Ma pajdore, pusti ih, ja se uvik smijem ako ta kosor, ili tada hebrang pocinju nesto brbljetati o ratu i gotovini i da je on "nas heroj"... to je samo jos jeftino... Mittlerweile auch nur noch Schadensbegrenzung^^
    Kroz te parole Essekeru oni su stalno profitirali - krivac je uvijek treci bio. A sto ne priznaju da je upravo HDZ stvorio vrle poljoprivrednike kojima je dovoljan pitar psenice na balkonu, da bi dobili poticaj (mislim van svake logike). Zamisli, isti taj HDZ je stvorio penzionere od 35 godina + (ne govorim o stvarnim invalidima), koji eto sjede po cjele dane ispred kompjutera i provjeravaju rezultate japanske i juznokoreanske lige u Curlingu. A smjesna je cinjenica, da su upravo HDZ-ovci stvorili smetlare, vozace tramvaja koji imaju vece plate od ljecnika i profesora (ne treba komentarisat). Isti taj HDZ je prodavao veliki dio imovine svojih gradjana u bescjene samo kako bi ostala na vlasti (a naravno stranka naroda, ma nemoj).

Ali znas sta ce se dogidit na kraju prijatelju, HDZ-u bi' cak moglo poc pod rukom, tj. u interesu da SDP i pobjedi ove izbore, zasto? Oni ce onda morati uvest neke "nepopularne" mjere stednje (ne ko u Grckoj ali slicno). Smanjenje plata i penzija, ukidanje socijalnih davanja (ili smanjenje) i rodiljnih naknada. Za te 4 godine Essekeru, Hrvatska ce se pomaknuti sa mrtve tacke, ali ce se eto SDP sa tim mjerama zamjeriti svojim biracima. Nakon toga HDZ opet sjeda na vlast (spasitelji, naravno) i ajmo jovo nanovo. Nosenje torbi s novcem nekom novom Sanaderu, tj. HDZ je stvorila jedno drustvo, u kojemu je bolje rodit 6 dice i zivit od doplatka i kukat po novinama kako se tesko zivi nego otic' radit za 3.000-3'000 kuna. Neznam, vidjecemo kako ce se sve to zavrsiti.

Seite 2 von 2 ErsteErste 12