BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 13 von 17 ErsteErste ... 391011121314151617 LetzteLetzte
Ergebnis 121 bis 130 von 165

Herr Zukorlić hat wieder gesprochen

Erstellt von SRB_boy, 17.02.2011, 20:28 Uhr · 164 Antworten · 6.250 Aufrufe

Zitat Zitat von Bushido Beitrag anzeigen
    Hätte Tadic alles eingehalten was er versprochen hat, würde es niemals so weit kommen wie es jetzt ist. Sind nicht nur meine Worte, sind auch Muftijas Worte. Jungs, ich lebe hier in Novi Pazar, ich hab am meisten Angst das was passiert, denn ich bin im Epizentrum des Chaos`s.

Zukorlić: Ne bi tražili autonomiju da je Srbija građanska

Glavni muftija Islamske zajednice (IZ) u Srbiji Muamer Zukorlić izjavio je danas da je zahtev Bošnjaka za uspostavljanje autonomije Sandžaka direktna posledica ustavnog definisanja države Srbije kao države srpskog naroda.

Press Online :: Zukorli
    hmm mal gucken was die Zukunft bringt...ich bin mal gespannt.

Bushido
    Zitat Zitat von Ajs_Nigrutin Beitrag anzeigen
    Jaja lästert ihr nur, wenn Tarik kommt ist Schluss!
    Dieser Post ist Sig reif

Baba aller Babas

Zitat Zitat von InsiderNP Beitrag anzeigen

oprosti mi dragi prijatelju insideru, ali po mom mislijenju je sv. sava jedan od najvaznijih osoba srpske historije i dakle treba da se uci u skolama o njemu ko u Njemackoj o Göthe-u, ko u Crnog Gori o Njegs-u, ko u Albaniji o Skanderbeg-u...

on je jedan od osnivaca Srbije i prvi pravnoslavni Srbin...

Bushido
    Zitat Zitat von Hercegovac Beitrag anzeigen
    oprosti mi dragi prijatelju insideru, ali po mom mislijenju je sv. sava jedan od najvaznijih osoba srpske historije i dakle treba da se uci u skolama o njemu ko u Njemackoj o Göthe-u, ko u Crnog Gori o Njegs-u, ko u Albaniji o Skanderbeg-u...

Zamislite jednu situaciju: Plan i program za osnovne skole u Sandzaku prave Bosnjaci. I onda uvedu u godisni program nastave da na dan MEVLUDA pravoslavna djeca idu na priredbe i pritom uce Mevlud zajedno sa muslimanskom djecom?
    I jos plus ih obavezemo da je priredba toga dana obavezna za sve koji pohadjaju skolu.

E tako na zalost nasoj djeci namecu "Svetog" Savu, i nasa djeca pjevaju:Uskliknimo s ljubavlju.....

Zitat Zitat von Bushido Beitrag anzeigen
    Zamislite jednu situaciju: Plan i program za osnovne skole u Sandzaku prave Bosnjaci. I onda uvedu u godisni program nastave da na dan MEVLUDA pravoslavna djeca idu na priredbe i pritom uce Mevlud zajedno sa muslimanskom djecom?
    I jos plus ih obavezemo da je priredba toga dana obavezna za sve koji pohadjaju skolu.

E tako na zalost nasoj djeci namecu "Svetog" Savu, i nasa djeca pjevaju:Uskliknimo s ljubavlju.....
    Ja ne trazim da obozavate Sv. Savu kao boga, ali makar da se zna o njegovoj osobi, sta i ko je. Pored toga je Srbija hriscanska zemlja sa oko 85 % pravoslavnih Srba a Sandzak se nalazi na teretorji Srbije i ne smije integritet Republike Srbije ni u kakvom smislu ugrozavati. Nemoj pogresno da me razmujes, slobodno zivite uz Islam ali skolski udzbenik treba da se pise po principama Srbije. Ja kao politicar bi rekao, da Sandzaklije vode nastavu kako god hoce ali da ispostuju heroje i velike osobe stare Srbije. Jel shvatas ?

hercegovac cuj sta kaze, kod albanaca i madara nema svetog save u skoli jedino mi bosnjaci i romi da ga slavimo, nikada necemo prihvatit to.

Bushido
    Ja ne trazim da obozavate Sv. Savu kao boga, ali makar da se zna o njegovoj osobi, sta i ko je. Pored toga je Srbija hriscanska zemlja sa oko 85 % pravoslavnih Srba a Sandzak se nalazi na teretorji Srbije i ne smije integritet Republike Srbije ni u kakvom smislu ugrozavati. Nemoj pogresno da me razmujes, slobodno zivite uz Islam ali skolski udzbenik treba da se pise po principama Srbije. Ja kao politicar bi rekao, da Sandzaklije vode nastavu kako god hoce ali da ispostuju heroje i velike osobe stare Srbije. Jel shvatas ?
    Ako nas postuje Srbija ko sto svi kazu, sto ne priznaje bosanski jezik na univerzitetima, sto ne prepusti plan i program obrazovanja istorije, jezika u Sandzaku Bosnjacima, sto ne ulaze u sandzacke opstine srestva, sto se mijesa u rezultate izbora izmedju nacionalnih saveta, i sprecava one koji su pobijedili da rade, sto u institucijama rade uglavnom srbi, sto se djeca prisiljavaju,da ,da prisiljavaju da slave S.Savu koji je ubijao pretke Bosnjackog naroda, itd. itd. Sto ne prizna da je u srebrenici bio genocid,nego kaze zlocin.....?

nazalost nisam uspijo da ubacim dio dje bas spominje tu tematiku oko medjunarodnih skola i zasto nije dobro da se to radi, ali bice prilika napravicemo i to....

nego ja znam za vecinu omladine koja je rodjena ili odrasla u inostranstvu da nezna kako je nekada bilo u skolama u Srbiji i u Ex-Yu prije rata. Isto kao u Sandzaku ili na Kosovu u skolama je bilo neophodno pjevati pjesme ili crtati tj. obojiti vjerske simbole ili oblike Svetog Save. Davno je to bilo i kad kad bi naprimjer moja Djeca morala to ucestvuju u tome vjerovatno bi se sprotivio.. Jer ja zaista neznam kako bi se pravoslavna Djeca osjecala kada bi morali da crtaju ili oboje u svjeskama islamske Simbole ili da pjevaju illahije kaside ili da prouce neku suru..

To sto si naveo u Njemackoj sa Getom ili Albanijom sa Skenderbegom to je uredu, ali je ne prihvatljivo za nase Prostore.. i dobro je reko Zukorlic na kraju Klipa, da se srpska Djeca nece tjerati da ucestvuju u bilo kakvoj Bajramskoj Manifestaciji ako to ne zele.. mozda je to za ove klince koji su odrasli vani cudno ali ja sam i prije i poslije rata zivio dolje tako da mislim da imam pravo iznijeti svoje iskreno Misljenje o tome.

Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    hercegovac cuj sta kaze, kod albanca i madara nema svetog save u skoli jedino mi bosnjaci i romi da ga slavimo, nikada necemo prihvatit to.
    Ovaj svi politicari lazu a sada treba to provjeriti dal' je to istina ili nije. Ja budem vesto u Vojvodini i znam da su se Madjari super u srpski sistem uklopili i da u glavnom sa njima nema nikakavih problema. Sta se Albanaca tice, mislim da i oni uce o srpskim osobinama. Pored toga se oni vec pobune kad se srpski policajac u Bujanovcu pojavi.