BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 14 von 17 ErsteErste ... 41011121314151617 LetzteLetzte
Ergebnis 131 bis 140 von 165

Herr Zukorlić hat wieder gesprochen

Erstellt von SRB_boy, 17.02.2011, 20:28 Uhr · 164 Antworten · 6.246 Aufrufe

Zitat Zitat von Hercegovac Beitrag anzeigen
    Ovaj svi politicari lazu a sada treba to provjeriti dal' je to istina ili nije. Ja budem vesto u Vojvodini i znam da su se Madjari super u srpski sistem uklopili i da u glavnom sa njima nema nikakavih problema. Sta se Albanaca tice, mislim da i oni uce o srpskim osobinama. Pored toga se oni vec pobune kad se srpski policajac u Bujanovcu pojavi.
    zato sto je vojvodina najjaca regija u srbiji, nesmiju gore stvarati probleme, a albanci bih odmah skolu zapalili ako bih njima neko pokusavo nesto nametnuti.

Bushido
    Ein Bild aus der Grundschule Rifat Burdzevic Trso wo Bosniaken 98% ausmachen, und in dieser Klasse sogar 100%.

Neki kazu da nema dokaza da je bilo pokusaja pokrstavanja. Sta je drugo nametanje Skolske slave sveti Sava do tihi pokusaj pokrstavanja. Niko nije dosao da kaze: „Pokrstite se, djeco!” Svako imalo pametan zna da se to radi bas ovako kako iz resornog ministarstva porucuju i naredjuju.

Navikavati djecu da slikaju i gledaju Savinu ikonu (U OŠ „Tršo“u Novom Pazaru u jednoj ucionici gdje su muslimanski ucenici 100%, iznad table visi veliki portret svetog Save), da mu pjevaju ode i himnu, da recitiraju pjesme, izvode dramsko-umjetnicki program, da se pomire sa cinjenicom da je to „nista“, pa to je samo „zabava“. A onda, kad se naviknu na sveca, mogu i krst objesiti, u autu recimo, pa konop sa krstom oko ruke, pa prihvatiti slavu, sta ima „komsijski je“ – i tako redom dok se ne prekrstimo dobrovoljno. Trebamo znati da je asimilacija uspjela onog trenutka kada vam postane sasvim sve jedno to sto vam dolazi sa strane a nije vase niti vam pripada. Ako vam postane sve jedno, onda ste asimilirani, a sljedeći korak je pokrstavanje!!!

Zitat Zitat von Bushido Beitrag anzeigen
    Ako nas postuje Srbija ko sto svi kazu, sto ne priznaje bosanski jezik na univerzitetima, sto ne prepusti plan i program obrazovanja istorije, jezika u Sandzaku Bosnjacima, sto ne ulaze u sandzacke opstine srestva, sto se mijesa u rezultate izbora izmedju nacionalnih saveta, i sprecava one koji su pobijedili da rade, sto u institucijama rade uglavnom srbi, sto se djeca prisiljavaju,da ,da prisiljavaju da slave S.Savu koji je ubijao pretke Bosnjackog naroda, itd. itd. Sto ne prizna da je u srebrenici bio genocid,nego kaze zlocin.....?
    Naravno Srbija kao drzava ima da stiti prava Bosnjaka u Srbiji. To sto pominjes, zasto se u Sandzaku ne ulaze, to ti mogu lako objasniti. U Srbiji se nigdje ulaze sem' u Beogradu i Novi Sad okolina, eto to ti je to. Ali pravi se ovi dana novi plan za ulaganja sredstava u Srbiji bez centralizacije.

A de mi pokazi, kad je Sv. Sava ubijao "Sandzaklije" ?

Pored toga Tadic se izvinuo svim Muslimanima sirom svijeta, cak i na koljenima.

Zitat Zitat von InsiderNP Beitrag anzeigen
    nazalost nisam uspijo da ubacim dio dje bas spominje tu tematiku oko medjunarodnih skola i zasto nije dobro da se to radi, ali bice prilika napravicemo i to....

nego ja znam za vecinu omladine koja je rodjena ili odrasla u inostranstvu da nezna kako je nekada bilo u skolama u Srbiji i u Ex-Yu prije rata. Isto kao u Sandzaku ili na Kosovu u skolama je bilo neophodno pjevati pjesme ili crtati tj. obojiti vjerske simbole ili oblike Svetog Save. Davno je to bilo i kad kad bi naprimjer moja Djeca morala to ucestvuju u tome vjerovatno bi se sprotivio.. Jer ja zaista neznam kako bi se pravoslavna Djeca osjecala kada bi morali da crtaju ili oboje u svjeskama islamske Simbole ili da pjevaju illahije kaside ili da prouce neku suru..

To sto si naveo u Njemackoj sa Getom ili Albanijom sa Skenderbegom to je uredu, ali je ne prihvatljivo za nase Prostore.. i dobro je reko Zukorlic na kraju Klipa, da se srpska Djeca nece tjerati da ucestvuju u bilo kakvoj Bajramskoj Manifestaciji ako to ne zele.. mozda je to za ove klince koji su odrasli vani cudno ali ja sam i prije i poslije rata zivio dolje tako da mislim da imam pravo iznijeti svoje iskreno Misljenje o tome.

Sve si dobro rekao ali Sv.Sava je dio Srbije i dio svakog dijela Srbije. Trebaju se bosnjacka prava zastiti, iskreno ti kazem, ali ipak se Sandzak nalazi na teretorji Srbije. Recimo da je Sandzak Srbija i Srbi u tom Sandzaku manjina, oni bih takodje trebali da uce o muslimanskim osobinama. Ja nisam za "natjeranje" ali makar bi se trebalo nesto maloo srpskoj historji i u sandzackim skolama uciti, ili grijesim ?

Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    zato sto je vojvodina najjaca regija u srbiji, nesmiju gore stvarati probleme, a albanci bih odmah skolu zapalili ako bih njima neko pokusavo nesto nametnuti.
    Kao prvo Vojvodina bez Srbije nije nista odnosno u Vojvodini im ih oko 78 % Srba i to jos radikalnih Srba nego u ostaloj Srbiji, tamo ti nema nikakvih problema.

Kao drugo Albanci ne smiju da naprave nijedan pogresan korak, jer su non stop pod nadzorom i ima oko nekoliko hiljada vojnika u toj regiji. Ja sam gledao jednu emisiju na RTS-u, u kojoj su pokazali, da Albanci u Bujanovci cak srpskim jezikom se sluze nego albanskim.

pa nije niko protiv save u historijskom casu u skoli, ali netreba pjesme od njega pjevati i njega slaviti razumjes brate?

Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    pa nije niko protiv save u historijskom casu u skoli, ali netreba pjesme od njega pjevati i njega slaviti razumjes brate?
    da to nije bas fer muslimanima u Srbiji namignuti...

Hahaha genail dieser Kerl links hat ihn zerstört, das beste war das ende...

Bushido
    Zitat Zitat von Zenicaaninn Beitrag anzeigen
    Hahaha genail dieser Kerl links hat ihn zerstört, das beste war das ende...
    Dzemko ist mein Onkel
    Nicht direkt aber Der Typ hat ne Stimme wie kein anderer auf diesem Planeten ^^

Terminator in Person Musst ihn mal live sehn wenn er mit dir redet

Zitat Zitat von Bushido Beitrag anzeigen
    Dzemko ist mein Onkel
    Nicht direkt aber Der Typ hat ne Stimme wie kein anderer auf diesem Planeten ^^

Terminator in Person Musst ihn mal live sehn wenn er mit dir redet

Er hat ihn einfach richtig schon in ruhe zerstört
    So einen brauchen wir in Bosnien

BOŠNJACI U SANDŽAKU NIKADA VIŠE NEĆE PRIHVATITI POROBLJAVANJE I ASIMILACIJU

Po Božijem određenju, mi Bošnjaci rođeni smo tu gdje jesmo, takvi kakvi jesmo, u Sandžaku, u nesigurnom vremenu, a historija nam je svjedok, da su vremena ovdje bila često nesigurna, i tako vjekovima istrajavamo, ponosni svojim, identitetom, imenom i vjerom. Malo je pravih Bošnjaka, poštenih i svjesnih teškoća koje ovo mutno vrijeme donosi. U subotu, 25. decembra t.g. u Novom Pazaru je održana Osnivačka skupština Bošnjačko demokratske zajednice, jedanaeste bošnjačke partije iz Sandžaka. Stranka sa jasnim nacionalnim programom, željna promjena, sa novom ekipom očuvanih i neistrošenjih Bošnjaka, sa harizmatičnim predsjednikom, pred kojim su izazovi vremena, Bošnjaci u duši, a Sandžak u srcu. Ekskluzivno za web magazin Bošnjaci.Net imam čast razgovarati sa Emirom Elfićem, predsjednikom novoformirane Bošnjačke demokratske zajednice (BDZ).
    Interview: BO?NJACI U SAND?AKU NIKADA VI?E NE?E PRIHVATITI POROBLJAVANJE I ASIMILACIJU — Bosnjaci.Net