BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 15 von 22 ErsteErste ... 5111213141516171819 ... LetzteLetzte
Ergebnis 141 bis 150 von 220

Heutige ethnische säuberung in der RS BiH

Erstellt von Paul_Gidney, 25.09.2012, 20:57 Uhr · 219 Antworten · 6.614 Aufrufe

Zitat Zitat von daleko Beitrag anzeigen
    diskussion beendet
    momak je mislio obe strane (ili sve tri strane)

- - - Aktualisiert - - -

Zitat Zitat von Paul_Gidney Beitrag anzeigen
    Eh vidis.. dame, il dobar dio dama s kojima sam imo priliku misle tu malo drugacije... barem ja mislim tako
    To ti i verujem
    Nema frke.

Nego, razmisljam o ovoj temi....pitam se, ima li ko od vas familiju? Decu? Zar ne mislite da je bolje ici napred, a ne tapkati u mestu ili, sto je gore, ici unazad?
    Zar i oni moraju da prodju ono sto smo mi i nasi roditelji i njihovi i njihovi??

Hoce li nam ikad biti dosta rata?

Potrudimo se da budemo sto bolje komsije, kad kao "braca" nismo mogli.
    Ljudi smo, i..Paul,,,evo patetike posecite se, svima nam je ista krv...

Zitat Zitat von Dr.Vukadin Beitrag anzeigen
    A brat bratu ste se i potrudili mahanjem fašističim simbolima da nas razuvjerite da je drugačije....

Pusti tu temu, pustimo mrtve da počivaju tj.

Ako želite da saznate malo šire balkanski kontekst :

Kad te mrtvi za rukav povuku - BUKA Magazin www.6yka.com

Buka? Jooj gori si neg sto sam mislio... hahaha...
    Nisam suglasan!

Kao prvo narod se klasificira po jeziku!
    Vidiš li razliku u svom i mom?

Prostori današje BiH su sudar uticaja drugih interesa ili religija...
    Ja BiH ne dijelim, jednu jedinu je imam i tamo sam rođen,
    i NEDAM je !!! Pogotovo ne nekim novim nafakama sa kvaziideologijom
    ili kvazipatrijotstvom !

Mi smo istoku zapad, a zapadu istok....
    tu je mudrost, dilberu
    Da da jezik,... de stani koji jezik jel onaj stoj Vuk Karadzic skupljo po bosni slusavisi sevdalinke? Sto je normiro kao srpski dvjesta godina nakon jednog nice bosanskog prevoda?

Da vidim.. tvoj zoves srbski i i sluzis se ekavicom..

Prostori danasnje BiH? Da slicno kao i srbija i bivsi juzni dio srbije, danasnja nezavisna republika kosovo.

BiH ti nedijelis,.. to radu drugi za te ti samo moras glasat za njih

Taj zadnji dio slazem se stvarno...

- - - Aktualisiert - - -

Zitat Zitat von Babsi Beitrag anzeigen
    momak je mislio obe strane (ili sve tri strane)

- - - Aktualisiert - - -

To ti i verujem
    Nema frke.

Nego, razmisljam o ovoj temi....pitam se, ima li ko od vas familiju? Decu? Zar ne mislite da je bolje ici napred, a ne tapkati u mestu ili, sto je gore, ici unazad?
    Zar i oni moraju da prodju ono sto smo mi i nasi roditelji i njihovi i njihovi??

Hoce li nam ikad biti dosta rata?

Potrudimo se da budemo sto bolje komsije, kad kao "braca" nismo mogli.
    Ljudi smo, i..Paul,,,evo patetike posecite se, svima nam je ista krv...

Ja kako znam jos nemam djece,... ali ako budem imao ucit cu ih da samo dodju do odluka a ne sadit nesto.
    Nazalost sto se tice domovine, i teme rata... sta mislis vako, dijete sa deset il dvanest godina pita me sto je u bosni poceo rat, sta bih ti rekla?

Ja bi rekao, zato sto je jedan crnogorski pseudo psihatar koji je predlagao da pijes svoju pisacu koristio latentnu mrznju da bi se ostvario, i potvrdio svoje pisanje.

Eto, ja sam mojoj rekla da je nebitno kako je poceo rat, rekla sam im da su svi izgubili, i da je toliko naroda poginulo da bi se i sad dalje svadjali ovi sto su preziveli

Ti si TITO

Onda ti neznas ko je bio Tito... mahahah joj de ba.. ko fol vam fasizam i tako.. treba se toga otrest konacno... poredi hrvatsku i srbiju danas i pitaj se ko je vise reflektiro o proslost i dosao do konzekvenca... dok hrvatska lagano krece u evropsku zajednicu srbija rehabilitira drazu mihajlovica... mislim imas li vam sta dodat? Zar samo to samo nije dovoljno da ono skuzis... jebiga ipak hrvatska je se malo ozbiljila... a mi vam svejos se igramo sa igrackama iz prvog razreda... ... joj hahaha..

- - - Aktualisiert - - -

Eto, ja sam mojoj rekla da je nebitno kako je poceo rat, rekla sam im da su svi izgubili, i da je toliko naroda poginulo da bi se i sad dalje svadjali ovi sto su preziveli

I tu se varas... rat i nesigurnost koja je prosjedila iz njega je stvorila okvir za ovu situaciju na balkanu i stvarat ce za novu.

Moras mu reci,.. srbi su pravili greske, stetili drugima i sebi,.. sad zelimo gledat naprijed a ne nazad, i nezelimo ponovit te greske. Ali su bile, i nisu ono beze male.

Buka? Jooj gori si neg sto sam mislio... hahaha...

Da da jezik,... de stani koji jezik jel onaj stoj Vuk Karadzic skupljo po bosni slusavisi sevdalinke? Sto je normiro kao srpski dvjesta godina nakon jednog nice bosanskog prevoda?

Da vidim.. tvoj zoves srbski i i sluzis se ekavicom..

Prostori danasnje BiH? Da slicno kao i srbija i bivsi juzni dio srbije, danasnja nezavisna republika kosovo.

BiH ti nedijelis,.. to radu drugi za te ti samo moras glasat za njih

Taj zadnji dio slazem se stvarno...

- - - Aktualisiert - - -

Ja kako znam jos nemam djece,... ali ako budem imao ucit cu ih da samo dodju do odluka a ne sadit nesto.
    Nazalost sto se tice domovine, i teme rata... sta mislis vako, dijete sa deset il dvanest godina pita me sto je u bosni poceo rat, sta bih ti rekla?

Ja bi rekao, zato sto je jedan crnogorski pseudo psihatar koji je predlagao da pijes svoju pisacu koristio latentnu mrznju da bi se ostvario, i potvrdio svoje pisanje.

Kao prvo ja se služim ijekavicom i srpsko-hrvatskim jezikom koji se danas klasificira kao srpski (ijekavica)/hrvatski (djelimično)/bosanski (bez pretjerivanja sa "h")
    Pun si prerasuda, ali no sikiriki, ne zamjerim ti.... Znam za onaj pooosebni feeeeling, što Srbima gore, to nekima bolje...
    Ipak, možda mi Srbi nismo drugačije ni zaslužili, Bog bi ga znao.....

A ovo zadnje, učićeš djecu da su Crnogorci započeli rat?

Loool

Preskačeš mi mnogo, previše....

Onda ti neznas ko je bio Tito... mahahah joj de ba.. ko fol vam fasizam i tako.. treba se toga otrest konacno... poredi hrvatsku i srbiju danas i pitaj se ko je vise reflektiro o proslost i dosao do konzekvenca... dok hrvatska lagano krece u evropsku zajednicu srbija rehabilitira drazu mihajlovica... mislim imas li vam sta dodat? Zar samo to samo nije dovoljno da ono skuzis... jebiga ipak hrvatska je se malo ozbiljila... a mi vam svejos se igramo sa igrackama iz prvog razreda... ... joj hahaha..

znas kako je tesko naci osobu koja te razume, i ne samo to, vec osobu koja ima balkanski duh, koja zna ko je Branko Kockica, ko su bili nadrealisti i ko je sada u sastavu Zabranjenog pusenja, kad je bilo drugo zasedanje avnoja, kako se zovu Titini sinovi, zasto je Dzoni otiso, zasto nece da se vrati, zasto je Milan Mladenovic morao da umre i kako se zove pesma koju su Dino Dvornik i Viktorija otpevali, zasto se islo na radne akcije....

Tesko Pavle, tesko

Kao prvo ja se služim ijekavicom i srpsko-hrvatskim jezikom koji se danas klasificira kao srpski (ijekavica)/hrvatski (djelimično)/bosanski (bez pretjerivanja sa "h")
    Pun si prerasuda, ali no sikiriki, ne zamjerim ti.... Znam za onaj pooosebni feeeeling, što Srbima gore, to nekima bolje...
    Ipak, možda mi Srbi nismo drugačije ni zaslužili, Bog bi ga znao.....

A ovo zadnje, učićeš djecu da su Crnogorci započeli rat?

Loool

Preskačeš mi mnogo, previše....

Neskacem spor si

Slusaj.. budi iskren prema sebi i priznaj sebi te cinjenice. Toj prvi korak.
    Nisu srbi kaznjeni bogom... Vec kao sovjetski savez nemaju snage za reforme... slicno je u BiH... a Hrvatskoj je vec malo bolje... ti reci ah ovaj voli ustase.. ali su tu proste cinjenice.

Deine Meinung ist mir egal, es geht nicht um irgendwelchen politischen Western was auch immer er sein soll, sondern um die Teilung zwischen Ost und West und die,... mein jung,... war schon bischen vorher passiert bevor jugoslaWija gab.

Schau mal nach Karel Vojtilas (riip) Route,...
    Ich bin nicht dein Jung du aufgeblähter Lappen.

Ja die Teilung ist schon lange vorher passiert und BiH ist trotzdem schon lange Osten.
    80% der Bevölkerung schielen mit einem oder beiden Augen richtung Osten, ob es Serbien oder Türkei ist also wo ist dort der Westen du Schwätzer?

znas kako je tesko naci osobu koja te razume, i ne samo to, vec osobu koja ima balkanski duh, koja zna ko je Branko Kockica, ko su bili nadrealisti i ko je sada u sastavu Zabranjenog pusenja, kad je bilo drugo zasedanje avnoja, kako se zovu Titini sinovi, zasto je Dzoni otiso, zasto nece da se vrati, zasto je Milan Mladenovic morao da umre i kako se zove pesma koju su Dino Dvornik i Viktorija otpevali, zasto se islo na radne akcije....

Tesko Pavle, tesko

Joj nemoj mi govorit pavle vrijedjas bona patriarha bivseg...

ali na taj text gore.. nice... al opet ta cijela nostalgija to nije Tito.. vec Tito je znao sta ce bit... i nije imo dovoljno uslova da sprijeci.. samo polukorake je mogao ostvarit.

Neskacem spor si

Slusaj.. budi iskren prema sebi i priznaj sebi te cinjenice. Toj prvi korak.
    Nisu srbi kaznjeni bogom... Vec kao sovjetski savez nemaju snage za reforme... slicno je u BiH... a Hrvatskoj je vec malo bolje... ti reci ah ovaj voli ustase.. ali su tu proste cinjenice.
    Činjenice?

Mi opraštamo Jasenovac jer vi opraštate Srebrnicu?

Najhumanije da počnemo, ok?

p.s. Ujke opraštaju Blajburg....