BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 20 von 22 ErsteErste ... 1016171819202122 LetzteLetzte
Ergebnis 191 bis 200 von 220

Heutige ethnische säuberung in der RS BiH

Erstellt von Paul_Gidney, 25.09.2012, 20:57 Uhr · 219 Antworten · 6.626 Aufrufe

Zitat Zitat von Kampfposter Beitrag anzeigen
    Anhang 22796

Der wahre Nachfolger Titos, da hätten sich ein Islamist Izmetbegovic oder ein Unterweltboss Milosevic eine Scheibe von abschneiden können.
    Was wäre hier das gegenteil von Danke? Franjo Tudjman,... erzähl mal kurz und pregnant was du von dem denken tust... Aber bedenke wenn der Text länger wie fünf Zeilen ist und traurig langweilig werd ich ihn eh ned lesen.

- - - Aktualisiert - - -

Zitat Zitat von Ratko Beitrag anzeigen

izetbegovic hatte ganz andere Vorbilder und Milosevic war zwar eitel aber nicht vom Wahnsinn befallen und hatte letztendlich mehr Stil wenn man das nun vergleichen möchte. Ach ja und Tito ist in Belgrad beerdigt worden alles andere wäre für ihn auch nur ernidrigend gewesen.

Sag mir jetzt ned Izetbegovics vorbild war Rouallah Khomeini...

Es war eher Dzemal Bijedic,..

- - - Aktualisiert - - -

Milosevic war nicht vom Wahnsinn befallen?

Ja wer halb Kroatien, ganz BiH haben will, all das verliert obwohl er militärisch absolut überlegen ist und dazu sogar sein eigenes Territorium namens Kosovo abgeben muss ist wirklich nicht Wahnsinnig, der ist einfach nur unfähig, Serbe halt.^^

- - - Aktualisiert - - -

Unterweltboss Milosevic und der feige oder linke Hund Izmetbegovic nehmen sich nicht viel finde ich.

Gewisse Dinge sind passiert aber... du musst wissen solche geopolitischen Veränderungen kannst du ned wie bei dir daheim mit Age Of Empires vergleichen weisst...

- - - Aktualisiert - - -

Doch ist nötig, wenn dein Land nur bestimmte Grundrechte achtet und nicht die aller Minderheiten, Gruppierungen usw. dann ist es einfach nicht EU kompatibel.
    Du willst ja auch nicht das dir bestimmte Rechte genommen werden nur weil es der Mehrheit am allerwertesten vorbei geht.

Da müsst ihr auch durch, besser jetzt langsam anfangen die Leute drauf vorzubereiten als später wie im Nahen Osten, also Serbien, nie den Anschluss zu finden.

Schon wieder plerst du,..

Könntest du es akzeptieren wenn dein Sohn dir einen Schwiegersohn nachhause bringt?

Paul,

znaš li ti koliko dugo se mi Srbi i vi muslimani .. Muslimani...Bošnjaci (izaberi šta ti paše) već dugo
    ganjamo, ubijamo, koljemo, a sa druge strane se muđosobno ženimo, udajemo, trgujemo
    kratko rečeno ----> ŽIVIMO. (Tamni vilajet)

Najveći problem, bar iz mog ugla, je religiozna netrpljivost među nama...
    Mi smo iz religije stvorili kult, a kroz kult smo stvorili zloupotrebu religije...

Ta se zloupotreba danas, osim u nacionalne svrhe, očitava na popovima ili hodžama
    koji su bogati tj. posjeduju veliki privatan kapital. Kao Srbin ti navodim vladiku
    Kačavendu....čovjkek koji je ruglo moje pravoslavne vjere i koji našu crkvu vuče u dno.
    Znači, počinjem od sebe tj. od svojih !

RS i njeno pstojanje...
    Ovdje bi mogli da pišemo mnogo, da se prepucavamo, vrijeđamo, čupamo kosu sa glave,
    ipak, ja nevidim svrhu tako nečega, shodno ću obrazložiti jednom rečenicom:
    Republika Srpska je brana novog rata,,,, !

Da me ne shvatiš pogrešno, ja sam prvi u kontekstu spomenuo Srbebrenicu.
    Ja jebem mater svim onim koljačima koji su klali svoj vlastiti narod.
    Nije Ratko Mladić ustao da ratuje protiv Uzbekinstana pa se tamo ngdje u pizdi matere
    dogodio genocid. To se sve dogodilo u vlastitoj avliji, sa vlastitim narod i ja ga tu osuđujem
    najoštrije tačka.ba

Ali, ne izjednačavajući žrtve !!! Nabijem i Nasera na kurac, njega koji je bio Miloševićom operativac
    i iskoristio i vrijeme i mjesto da se dočepa pozicije, pa pod predznakom patriote išao da
    pali i pljačka drugari, plja-čka ! Zasmetao je Bošnjacima tek na kraju kada je počeo da udara
    reket po Sarajevu.... za moj pojam kasno.... ali jebaj ga sada...

Sada, kolega Paul, stojimo pred velikim problemom: kako dalje ?

Neki spominju već godinama ukidanje RS-a.. !
    Pa nije ti RS neka trgovina da je jednostavno srušiš i idemo dalje !
    Tamo ti živi preko 1 000 000 ljudi koji neće da se ukine RS !

Šta nam ostaje: Ja se nadam neki novi savez, da li nova BiH pod nekim
    novim okvirom, građanskim, da narod ne crkava više od gladi, da korupcija
    malo stane... Ne znam, tu moja pamet prestaje, ali pozdravljam sve promjene
    mirnim putem koje su za dobrobit svih građana Bosne i `Erecegovine

Toliko od mene.

p.s. youtube : šejtan kultur shock

Zitat Zitat von Dr.Vukadin Beitrag anzeigen
    Paul,

znaš li ti koliko dugo se mi Srbi i vi muslimani .. Muslimani...Bošnjaci (izaberi šta ti paše) već dugo
    ganjamo, ubijamo, koljemo, a sa druge strane se muđosobno ženimo, udajemo, trgujemo
    kratko rečeno ----> ŽIVIMO. (Tamni vilajet)

Najveći problem, bar iz mog ugla, je religiozna netrpljivost među nama...
    Mi smo iz religije stvorili kult, a kroz kult smo stvorili zloupotrebu religije...

Ta se zloupotreba danas, osim u nacionalne svrhe, očitava na popovima ili hodžama
    koji su bogati tj. posjeduju veliki privatan kapital. Kao Srbin ti navodim vladiku
    Kačavendu....čovjkek koji je ruglo moje pravoslavne vjere i koji našu crkvu vuče u dno.
    Znači, počinjem od sebe tj. od svojih !

RS i njeno pstojanje...
    Ovdje bi mogli da pišemo mnogo, da se prepucavamo, vrijeđamo, čupamo kosu sa glave,
    ipak, ja nevidim svrhu tako nečega, shodno ću obrazložiti jednom rečenicom:
    Republika Srpska je brana novog rata,,,, !

Da me ne shvatiš pogrešno, ja sam prvi u kontekstu spomenuo Srbebrenicu.
    Ja jebem mater svim onim koljačima koji su klali svoj vlastiti narod.
    Nije Ratko Mladić ustao da ratuje protiv Uzbekinstana pa se tamo ngdje u pizdi matere
    dogodio genocid. To se sve dogodilo u vlastitoj avliji, sa vlastitim narod i ja ga tu osuđujem
    najoštrije tačka.ba

Ali, ne izjednačavajući žrtve !!! Nabijem i Nasera na kurac, njega koji je bio Miloševićom operativac
    i iskoristio i vrijeme i mjesto da se dočepa pozicije, pa pod predznakom patriote išao da
    pali i pljačka drugari, plja-čka ! Zasmetao je Bošnjacima tek na kraju kada je počeo da udara
    reket po Sarajevu.... za moj pojam kasno.... ali jebaj ga sada...

Sada, kolega Paul, stojimo pred velikim problemom: kako dalje ?

Neki spominju već godinama ukidanje RS-a.. !
    Pa nije ti RS neka trgovina da je jednostavno srušiš i idemo dalje !
    Tamo ti živi preko 1 000 000 ljudi koji neće da se ukine RS !

Šta nam ostaje: Ja se nadam neki novi savez, da li nova BiH pod nekim
    novim okvirom, građanskim, da narod ne crkava više od gladi, da korupcija
    malo stane... Ne znam, tu moja pamet prestaje, ali pozdravljam sve promjene
    mirnim putem koje su za dobrobit svih drađana Bosne i `Erecegovine

Toliko od mene.

Vidi jes se neko ozbiljio....

Prvo Crkvene i Islamske zajednice...
    Te institucije moraju se reformisat, katolicka crvka daje dobre primjere kako to moze ici posebno u bosni su naravno nasi franjevci.
    Islamska Zajednica u bosni sada ima novu sansu sa novim Reis l' Ulemom.
    Nada je da prevlada narodni Tarikat.
    Sto se tice spc, to je teza situacija zato sto je srpski blok u bih slozni i stoga po meni politicari iskoristavaju spc.
    Imao sam priliku i pricat s popovima i to izgleda sve skroz drugacije s grassroots perspektive.

RS kao brana od rata, da svacam te... hat was...
    Treba se ukinut rs, i fbih, itd.. ali nemora se stvorit centralna drzava,.. Ja iz tuzle ti velim onda ce se vise love prelit u sarajevo... Hercegovci makar svercaju a Sarajlije.. ma svuda funkcioneri i zamjenici i uposlenici nekih agencija.. ko to bolan sve izdrzava?

BiH bi se trebala podijelit u nekoliko realnih komada... ne regije vec savezne zemlje... kao primjer zemlja hercegovina.. Krajina... itd... sve oko jednog urbanog kulturnog centra koji definira tu zemlju il kanton il zupu... znaci u zemlji hercegovini glavni grad je mostar.. i tu definira mostar zemaljsko pravo... naravno uz postovanje saveznih odredbi.

Sve u svemu trebalo bi se stvarit jedna direktna demokracija,.. u kojim narod redovno i direktno glasa uz pravo inicijative... sve naravno prilagodjeno nivou, sto znaci promjena drzavnog ustava izglasa cijela drzava zemaljska il kantonalna vecina i gradjanska.

Tim ustavu trebao bi se dat rok... od jedno 100 godina... nakon tog roka svaka ta moguca zemlja il zupa bi trebala imat pravo na disoluciju, kroz inicijativu ako vecina gradjana hercegovine zeli bit neovisna neg bude. Naravno da drzava treba osigurat pravo drzavno svuda.. sto znaci da vrhovni sud u konfliktima moze odlucit... I naravno taj mora bit realan.. znaci neovisan.

Sve u svemo to mozes zvat historijski dogovor... i eto ti resenja...

- - - Aktualisiert - - -

Zitat Zitat von Paul_Gidney Beitrag anzeigen

Te institucije moraju se reformisat, katolicka crvka daje dobre primjere kako to moze ici posebno u bosni su naravno nasi franjevci.
    Sto se tice spc, to je teza situacija zato sto je srpski blok u bih slozni i stoga po meni politicari iskoristavaju spc.
    Imao sam priliku i pricat s popovima i to izgleda sve skroz drugacije s grassroots perspektive.

Treba se ukinut rs, i fbih, itd.. ali nemora se stvorit centralna drzava,.. Ja iz tuzle ti velim onda ce se vise love prelit u sarajevo... Hercegovci makar svercaju a Sarajlije.. ma svuda funkcioneri i zamjenici i uposlenici nekih agencija.. ko to bolan sve izdrzava?

BiH bi se trebala podijelit u nekoliko realnih komada... ne regije vec savezne zemlje... kao primjer zemlja hercegovina.. Krajina... itd... sve oko jednog urbanog kulturnog centra koji definira tu zemlju il kanton il zupu... znaci u zemlji hercegovini glavni grad je mostar.. i tu definira mostar zemaljsko pravo... naravno uz postovanje saveznih odredbi.

Sve u svemu trebalo bi se stvarit jedna direktna demokracija,.. u kojim narod redovno i direktno glasa uz pravo inicijative... sve naravno prilagodjeno nivou, sto znaci promjena drzavnog ustava izglasa cijela drzava zemaljska il kantonalna vecina i gradjanska.

Tim ustavu trebao bi se dat rok... od jedno 100 godina... nakon tog roka svaka ta moguca zemlja il zupa bi trebala imat pravo na disoluciju, kroz inicijativu ako vecina gradjana hercegovine zeli bit neovisna neg bude. Naravno da drzava treba osigurat pravo drzavno svuda.. sto znaci da vrhovni sud u konfliktima moze odlucit... I naravno taj mora bit realan.. znaci neovisan.

I dodatno neutralna od natoa, eua, i drugi velikih profitera.... ali u dobrim odnosima sa svima... ma ko juga bolan nesvrstan

Oko nekih tehničih riješenja bi se složio, oko nekih ne, ipak, pozdravljam ideju o razgovoru i jednoj novoj
    funkcionalnoj državi bez državne mafije, sa uređenim usavom koji stiti sve njene građane !

Može ovako ?

p.s. dobar ti avatar

Trebas bit harizmatican bolan.. ko komarci oko njega... joj pojave... to bi moj stari reko.. glej prikaze...

- - - Aktualisiert - - -

Oko nekih tehničih riješenja bi se složio, oko nekih ne, ipak, pozdravljam ideju o razgovoru i jednoj novoj
    funkcionalnoj državi bez državne mafije, sa uređenim usavom koji stiti sve njene građane !

Može ovako ?

p.s. dobar ti avatar
    Pa da ali onda opet imas tri predsjednika il pet il sta ja znam... znas ja mislim da se treba stvorit supraministerije ko u kini, vijece ministara treba bit jako i drazvna vlada... izglasana od parlamenta... i dda savez morao bi osigurat prava svih... ali regija zemlja il kanton itd.. ta prava moraju se postovat... kao bundezland u njemackoj il austriji...

Trebas bit harizmatican bolan.. ko komarci oko njega... joj pojave... to bi moj stari reko.. glej prikaze...
    Nedavno sam otkrio tu bendu, oduševljen sam!!!

Sorry, ako nije tvoj ukus, jbg ja se ne ložim na turbo folk ili hip hop,
    malo sam stariji pa tako moja generacija sluša rock (ili ono u šta se pretvorio)

- - - Aktualisiert - - -

- - - Aktualisiert - - -

Pa da ali onda opet imas tri predsjednika il pet il sta ja znam... znas ja mislim da se treba stvorit supraministerije ko u kini, vijece ministara treba bit jako i drazvna vlada... izglasana od parlamenta... i dda savez morao bi osigurat prava svih... ali regija zemlja il kanton itd.. ta prava moraju se postovat... kao bundezland u njemackoj il austriji...
    Malo smo mi država za višestruko predstavništvo, pojede uprava budžet, koji je i ovako u kurcu.

Jedan čoek i fertig

Nedavno sam otkrio tu bendu, oduševljen sam!!!

Sorry, ako nije tvoj ukus, jbg ja se ne ložim na turbo folk ili hip hop,
    malo sam stariji pa tako moja generacija sluša rock (ili ono u šta se pretvorio)
    Jao... ma nevolim ni ja dzigeru.. uzas... stas mislio da sam bilder vozim audija il bmwa i imam armani cvike...
    Ne ja volim easy sound.. vak letu stuke il Sarana il Darka Rundeka... te neke stvari...

Jao... ma nevolim ni ja dzigeru.. uzas... stas mislio da sam bilder vozim audija il bmwa i imam armani cvike...
    Ne ja volim easy sound.. vak letu stuke il Sarana il Darka Rundeka... te neke stvari...
    Jesil čuo za erogene zone ili let3 ?

Malo smo mi država za višestruko predstavništvo, pojede uprava budžet, koji je i ovako u kurcu.

Jedan čoek i fertig

Ne bolan,.. bilo bi belaja oko toga...
    Vec, jedno mocno vijece a zato nemas predsjednika i te neke sitnice.. imas mozda representativno kancelara u vijece.. kao knjigovodju... ali te ministerije trebaju bit jake... jedan covjek po dva do tri ministarstva... samo preteske su same... kao privreda... predsjednik vijeca moze bit i ministar odbrane i kulture kontas? Smanjit malo... ti vijecnici izglasani iz jednog dijela parlamenta koji svaka zupa salje ovisno o broju gradjana.. te drugi dio kao vijece zemalja... kao sto je u njemackoj bundesrat, clanovi bi bili predsjedatelji zemalja republika zupa kako god....
    Mrsava al snazna vlada

- - - Aktualisiert - - -

Jesil čuo za erogene zone ili let3 ?
    Oh kako oh... mjesas dobro... ma joj kako da nisam... let tri malo manje al imaju i oni koju extra

Ne bolan,.. bilo bi belaja oko toga...
    Vec, jedno mocno vijece a zato nemas predsjednika i te neke sitnice.. imas mozda representativno kancelara u vijece.. kao knjigovodju... ali te ministerije trebaju bit jake... jedan covjek po dva do tri ministarstva... samo preteske su same... kao privreda... predsjednik vijeca moze bit i ministar odbrane i kulture kontas? Smanjit malo... ti vijecnici izglasani iz jednog dijela parlamenta koji svaka zupa salje ovisno o broju gradjana.. te drugi dio kao vijece zemalja... kao sto je u njemackoj bundesrat, clanovi bi bili predsjedatelji zemalja republika zupa kako god....
    Mrsava al snazna vlada

- - - Aktualisiert - - -

Oh kako oh... mjesas dobro... ma joj kako da nisam... let tri malo manje al imaju i oni koju extra

Sa zadnim se slažem 100%
    Ostalo... moramo riješiti pitanje nacionalizma i "torovskog biranja".
    Dođe to kombi SDA/SNSD/HDZ pokupi babe i đedove po vukojebini,
    dovede u salu za glasanje, pokaže prstom gdje da zaokruže i jebiga....

to je to ...