BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 4 1234 LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 33

Hrvatska na Drini

Erstellt von Knutholhand, 01.11.2007, 22:52 Uhr · 32 Antworten · 1.299 Aufrufe

Hrvatska na Drini

www.vecernji.hr

01.11.2007 00:28
    Za Špirića su HDZ-ovi plakati u Sarajevu oživljavanje politike 'Hrvatska na Drini'

Predsjedatelj Vijeća ministara BiH Nikola Špirić u srijedu je kritizirao pojavu predizbornih plakata HDZ-a s likom hrvatskog premijera i predsjednika HDZ-a Ive Sanadera u Sarajevu, rekavši kako je to oživljavanje politike "Hrvatska na Drini". "Da su u Sarajevu osvanuli plakati srbijanskog premijera Vojislava Koštunice, u javnosti i medijima u BiH bi izbila revolucija", rekao je Špirić u srijedu kasno navečer državnoj TV BiH.
    Mnoštvo plakata sa Sanaderovim likom istaknuto je u Sarajevu uoči službenog početka predizborne promidžbe za parlamentarne izbore što će se u Hrvatskoj održati 25. studenog ove godine, a na kojima će imati pravo glasovati i hrvatski državljani u BiH koji su uvršteni u 11. izbornu jedinicu.
    Protiveći se Sanaderovim plakatima u Sarajevu, Špirić je njihovo postavljanje nazvao "opasnom pričom".
    "Mislite li vi da ovo nije politika 'Hrvatska na Drini?'", rekao je Špirić novinarki koja je u studiju vodila razgovor s njim. (Hina)

Da regt sich „Jemand“ über die Plakate der HDZ in Sarajevo auf. Nur weil man Wahlwerbung betreibt.
    Ich halte seine Reaktion für überzogen. Was denkt ihr darüber.

MfG

Grasdackel
    Ist der Špirić nicht heute zurückgetreten ?

Zitat Zitat von Zeljko Beitrag anzeigen
    Ist der Špirić nicht heute zurückgetreten ?
    Ich finde nichts? Wo hast du denn das her?

The Rock
    Zitat Zitat von Knutholhand Beitrag anzeigen
    Vijesti BiH 01.11.2007 18:18 KRIZA Ostavka predsjedatelja VM-a Nikole Špirića uvela BiH u još težu političku situaciju Srbi odlaze iz vlasti Autor DEJAN JAZVIĆ Nikola Špirić

Predsjedatelj Vijeća ministara BiH Nikola Špirić podnio je danas državnom predsjedništvu ostavku, čime je višetjedna politička kriza u BiH ušla u novu fazu.

– Ovo je jedini način na koji sam mogao dati doprinos smirivanju situacije i mislim da je to najodgovornije moguće ponašanje predsjedatelja Vijeća ministara u situaciji u kojoj jesmo – kazao je Špirić.

Nije iznenađenje
    Njegova ostavka nije iznenađenje jer je dan prije, obraćajući se Vijeću za provedbu mira (PIC), najavio da će odstupiti s dužnosti ako PIC podrži posljednje odluke visokog predstavnika o jednostavnijem načinu odlučivanja u državnoj vladi i parlamentu.

Kako je PIC, koji čine predstavnici vodećih svjetskih sila, snažno stalo iza Lajčaka, Špirić se danas odlučio na ostavku. Tvrdi da su Lajčakove odluke pridonijele destabilizaciji situacije u BiH, a njega kao premijera dodatno razvlastile.

– BiH 12 godina nakon Daytonskog sporazuma nije suverena država, ali spoznao sam da ona to i ne smije biti. Ovom zemljom suvereno i dalje vladaju stranci – kazao je Špirić. Očito je, međutim, da je Špirićeva ostavka prvi konkretan odgovor njegova stranačkog šefa Milorada Dodika na odluku PIC-a i zapadnih vlada da podrže Lajčaka u njegovu nastojanju da od BiH stvori funkcionalniju državu.

Suočen s izravnim optužbama međunarodne zajednice, koja ga smatra glavnim krivcem za zastoj svih reformi u BiH, Dodik vrlo brzo mora odlučiti hoće li popustiti i prihvatiti Lajčakove odluke ili će nastaviti putem konfrontacije s međunarodnom zajednicom.

Odluka u ponedjeljak
    Špirićeva ostavka nagovješćuje da je Dodik bliži ovoj drugoj opciji. Korak u tom smjeru mogao bi poduzeti u ponedjeljak kada Narodna skupština RS, u kojoj Dodikova stranka ima apsolutnu većinu, odlučuje o povlačenju srpskih predstavnika iz institucija vlasti BiH i prelasku u oporbu na državnoj razini. Iako Špirić tvrdi da su on i Vijeće ministara od danas u tehničkom mandatu, Predsjedništvo BiH može i odbaciti ostavku.
    www.vecernji.hr

Grasdackel
    Zitat Zitat von Knutholhand Beitrag anzeigen

Hier zum Beispiel.

Überlesen.

Dann ist er es wohl anscheinend. Diese Zicke.

HDZ-Plakate haben in Sarajevo nichts zu suchen

Lopov
    Zitat Zitat von thatz_me Beitrag anzeigen
    HDZ-Plakate haben in Sarajevo nichts zu suchen
    thatz_me wo warst du so lange? was hastn aufgführt?

Zitat Zitat von Solus Lupus Beitrag anzeigen
    thatz_me wo warst du so lange? was hastn aufgführt?

Ein paar böse Leute haben mich hier mundtot gemacht, weil ich Legija ein paar Komplimente gemacht hab....

Bin ja jetzt wieder da ,die Frage nur für wie lange....

Lopov
    Zitat Zitat von thatz_me Beitrag anzeigen
    Ein paar böse Leute haben mich hier mundtot gemacht, weil ich Legija ein paar Komplimente gemacht hab....

Bin ja jetzt wieder da ,die Frage nur für wie lange....
    reiß dich zusammen, wenigstens bis eine verwarnung ausläuft!

ich glaube dieses gespräch hatten wir schon mal

Seite 1 von 4 1234 LetzteLetzte