BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 3 von 9 ErsteErste 1234567 ... LetzteLetzte
Ergebnis 21 bis 30 von 89

Hrvatska: Rukomet, srbofobija i svetlo u tami

Erstellt von Gast829627, 28.01.2009, 13:11 Uhr · 88 Antworten · 5.485 Aufrufe

Zitat Zitat von Beqir Jasiqi Beitrag anzeigen
    zusammenfassung auf deutsch, bitte.

Die Quote der Kroaten,die keine Serben mögen wächst leider und noch dazu findet dies grossen Zuspruch in der jungen Bevölkerung.

Zitat Zitat von Legija Beitrag anzeigen
    Hrvatska: Rukomet, srbofobija i svetlo u tami :: Mondo

bravo kloarten ihr zeig euer wahres fascho gesicht.........
    Als ob die Serben da anders wären

Pray4Hope
    Zitat Zitat von HercegSrbadzija Beitrag anzeigen
    @Legija

Ich bin seid 17 Jahren jedes Jahr in Istrien/Moscenicka Draga.

Der ganze Ort kennt mich seid ich klein war und sie wissen ich bin Serbe.Mir ist bis heute keiner krumm gekommen,obwohl ich da mein Kreuz trage etc etc.
    Da gibts ja auch viele Serben, die meisten sind ja aber voll integriert wie die Kroaten. Letztendlich sind wir da alle forest. Ein Istrianer wird dich niemals annerkennen.

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Gledaj, Istra je od 91 godine sastavni dio Hrvatske, i u njoj se u vecoj ili manjoj mjeri desavaju iste stvari kao i u ostalim dijelovima Hrvatske, i kao takva apsolutno ne zasluzuje epitet neceg posebnog ili kvalitetnijeg od ostalih dijelova Hrvatske.
    Zna covjek dobro, sta govori.
    Ah da? Ja sam iz Istre, i cak ako od istocne Istre pricas, dje ima vise hrvata, je to sranje. Dje ces naci vise mjesanaca nego tamo? Kao da tamo u Puli ili Opatiji/Rijeci nekoga sisa da je srbin ...

Zitat Zitat von Pray4Hope Beitrag anzeigen
    Da gibts ja auch viele Serben, die meisten sind ja aber voll integriert wie die Kroaten. Letztendlich sind wir da alle forest. Ein Istrianer wird dich niemals annerkennen.

Ah da? Ja sam iz Istre, i cak ako od istocne Istre pricas, dje ima vise hrvata, je to sranje. Dje ces naci vise mjesanaca nego tamo? Kao da tamo u Puli ili Opatiji/Rijeci nekoga sisa da je srbin ...

Möchtest du mir sagen, dass die Kroaten nicht die toleranten sind, sonder integrierte Serben ...? Möchtest du es nicht wahr haben, dass es Serben und Kroaten gibt, die sich gut verstehen ?

Znam, tipicni klise o edenskoj Istri, zemlja pitomih ljudi dobre volje, okiceni samim antifasizmom i sirokih svjetonazora, koji su se oduprli svakom agresivnom nacionalizmu ili politickom nasilju, kako u toku tako i nakon „domovinskog rata“. Srbi padaju u sevdah zbog kraja, koji je u Oluji imao najveci odziv na mobilizaciju i ciji su pitomi antifasticki stanovnici ostavili svoje miroljubive poruke po zidinama spaljenih srpskih kuca sirom Like. Imas veliki izbor „rucnih radova“ Istrijana i Rijecana iz sela Krbavice ili Plitvickog Ljeskovca.
    Kao da tamo u Puli ili Opatiji/Rijeci nekoga sisa da je srbin ...
    Naravno, ima i takvih. U Istri danas igra samo para, i vise nije vazno od koga, dobra je sada i od tih omrzenih srba. "Lova cini cuda".

Ili ipak sljede trendu, koji je u zadnjih godina atraktivan? Ne, nije slikano u zadarskom zaledju, vec u Istri.

vwxyz
    Zitat Zitat von HercegSrbadzija Beitrag anzeigen
    Man darf jetzt nicht direkt übertreiben.

Die meisten Kroaten sind relativ offen den Serben eingestellt,
    Das ist mir völlig klar und meine persönlichen Erfahrungen ünterstützen diese These, aber dennoch hätte man gegen Hassparolen etc. viel strenger vorgehen müssen.
    Mit einem solchen Verhalten schadet man nur sich selbst!

Schließlich ist jede sportliche Veranstaltung, Eurovision etc. eine Möglichkeit der Selbstdarstellung. Was sollen die Europäer jetzt denken?

Ich meine die halbwegs intelligenten Europäer, für die ein Land nicht nur aus Urlaubsmöglichkeiten besteht und alles andere uninteressant ist...

Auffällig, dass in den deutschen Medien oder live die Kommentatoren nichts zu der Diskriminierung gesagt haben oder?!
    Teil der EU zu werden soll erstrebenswert sein?! Unter solchen Feiglingen leben?

Wirtschaftlich wäre die EU für jedes Balkanland ein Traum, kulturell allerdings wäre es in der heutigen Form, der Anfang vom Ende!

Hrvatska: Rukomet, srbofobija i svetlo u tami :: Mondo

bravo kloarten ihr zeig euer wahres fascho gesicht.........
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLE O LE O LEEEE

OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLE O LE O LEEEE

P.s. Wieso muss man deine Texte nie lesen. Ach ja, weil du dämlich bist.

P.p.s.

OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLE O LE O LEEEEOLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLE O LE O LEEEE

Pray4Hope

Znam, tipicni klise o edenskoj Istri, zemlja pitomih ljudi dobre volje, okiceni samim antifasizmom i sirokih svjetonazora, koji su se oduprli svakom agresivnom nacionalizmu ili politickom nasilju, kako u toku tako i nakon „domovinskog rata“. Srbi padaju u sevdah zbog kraja, koji je u Oluji imao najveci odziv na mobilizaciju i ciji su pitomi antifasticki stanovnici ostavili svoje miroljubive poruke po zidinama spaljenih srpskih kuca sirom Like. Imas veliki izbor „rucnih radova“ Istrijana i Rijecana iz sela Krbavice ili Plitvickog Ljeskovca.
    Naravno, ima i takvih. U Istri danas igra samo para, i vise nije vazno od koga, dobra je sada i od tih omrzenih srba. "Lova cini cuda".

Ili ipak sljede trendu, koji je u zadnjih godina atraktivan? Ne, nije slikano u zadarskom zaledju, vec u Istri.

Prvo: Istra ide samo do Ucke.

Drugo: A daj molimte ne seri. Sigurno mozemo sve pretegnuti.
    Pa hajde nadi vise takvih slika ....
    A koliko CCCC ili druga sranja je tamo negdje namrjlano (bilo)?
    To ces naci cak u brdima u brestu dje nikad Srbi nisu ni zivli.
    To neznaci nista. Kao da to u Srbiji nema ...

Ja sam znam koliko spaljenih sela tamo iza Ucke ima, pogotovo kad vozis prema Plitvicama. Da pojedino tamo se nisu do danas vratili. Ali, hej, tamo je bilo isto borbe. To je bilo pojedino ratiste. U Istri nikada nije ni spaljen metak. Osim od lovca na vikendu prema fasanu ... A i ko da se vrati tamo? Si ti oupce vidio ta sela vec naprimjer od Vinoldske ili Ledenice? To su ti samo jos rusevine sa rupama. Sta ces tamo zagraditi? Sta ces u napustenom selu kad nema nista vise niti ikake infratstrukture? A koliko Srbina su se nakupovali na zapadnoj obali, raznim otocima i gradili nove kuce? To ne mislim negativno ali ja pricam od mojih osobnih novih susjeda od kasnih 90 godina.

Sigurno ima radi domovinskog rata mrznje. Oh cudo ... Sigurno je bilo dosta gluposti. Ali to nemozes nikako usporediti sa dogadajima u unutrasnjosti kao u Slavoniji. Istra je jako mala i ja pijem zato tamo svugdje kavu sa svim ex yu narodima uz jednog stola od Pirana do Rijeke. Tamo, osim da naletis na budalu, nisam nikada vidio da oupce neko etnici pocima kad je svako tamo najmanje 25% Hrvat/Srb ili Talijan.

Da, lova cini cuda kad ljudi gladuju. Ali ja bi reko da su pogotov Austrijanci, Slovenci i Talijani tamo malko vise ulozili .

Jedno me do danas cudi, dosta "stari" stanovnici Srbskog porijekla su za vrijeme rata i kasnije otisli u vece gradove pogotovo za Zagreb. A novi su se spustili onda u Istri i to ne bas malo. Svugje su dosli. Pogotovo iz Siska ili Banja Luke. Ali je pitanje i zasto? Pola Slavonije radi tamo za sezonom. Elita konobarkse skole. Ostali koji nisu nasli nesto u Sloveniji ili Italiji su isli u vece gradove. Barem tako sta moja poznanstva se tice.

Ja ti kazem iskreno, da sam sretan da sam ja u Istri odastro i zivio.
    Jer tamo nisam moro uvijek razmisljati ko je kojeg porjekla.

nur in uniform mit den tigern im rücken

um auf dem traktor wieder zu flüchten.

Gast829627
    Zitat Zitat von Zagorec Beitrag anzeigen
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLE O LE O LEEEE

OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLE O LE O LEEEE

P.s. Wieso muss man deine Texte nie lesen. Ach ja, weil du dämlich bist.

P.p.s.

OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLEEEE
    OLE OLE O LE O LEEEE

dein hirn scheint nicht richtig anzuspringen.............wechsel doch einfach die zündkerze in deinem arsch!

ole ole wat fürn scheizz...............

ich als fascho in deinen ölaugen kann trozdem sympathie hegen für kroaten oder bosnier......ich mag cigo total und auch saaadi (der schon lange nicht mehr hier war)auch wenn die beiden oft gegen mich agumentieren aber immer mit gewissem charme und wenn alle so wären wie die beiden oder auch einige andere dann würde es keinen grund zum hass geben man würde so einiges mit humor nehmen und dadurch zueinander ne gewisse affinität aufbauen .....aber solche wann be gutmenschen wie du sorgen dafür das es nie frieden geben wird ...du denkst du wärst das mass aller dinger nur wenn du genauer in den spiegel schauen würdest würdes du nur glory lory erkennen die mächtig schiss in der bux hat...denk mal drüber nach du kopf!

Seite 3 von 9 ErsteErste 1234567 ... LetzteLetzte