BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 8 von 9 ErsteErste ... 456789 LetzteLetzte
Ergebnis 71 bis 80 von 89

Hrvatska: Rukomet, srbofobija i svetlo u tami

Erstellt von Gast829627, 28.01.2009, 13:11 Uhr · 88 Antworten · 5.497 Aufrufe

Zitat Zitat von Legija Beitrag anzeigen
    .ich bin das echo auf euren hass....denk darüber nach.......

...XaXa ...welcher Hass....? Kroatien ist frei von.....

ja hol dir verstärkung,zieh jetzt die anderen mit rein damit sie auch auf die serben los dreschen....primitive taktik!!!!

hier liess
    “Oluja„ - konačni egzodus Srba iz Krajine

KonaČno etničko čišćenje i brojni zločini

KonaČno etničko čišćenje i brojni zločini genocida nad Srbima u Republici Srpskoj Krajini dogodili su se u krvavoj akciji hrvatskih snaga „Oluja“, početkom avgusta 1995. godine.
    U velikoj, temeljno planiranoj zlikovačkoj akciji, u kojoj je učestvovalo više od 200.000 pripadnika hrvatske vojske i policije, za samo nekoliko sati sa svojih vekovnih ognjišta proterano je preko 220.000 Srba! Bilans ovog stravičnog hrvatskog „blic-kriga“ bio je užasan - pobijeno je i nestalo 1.943 Srba, od čega je je 1.199 civila, 523 žene i dvanaestoro dece, preko 3.200 starih i nemoćnih je internirano, a oko 1.500 je zarobljeno... Bio je to jedan od najvećih egzodusa u savremenoj istoriji!
    Od 220.000 stanovnika, oko 30.000 je bilo pod oružjem. Odnos vojnika bio je 7:1, a ispalo je da je svaki hrvatski vojnik „pokrivao“ jednog stanovnika Krajine. Jasno je da je agresija na Krajinu, koju su odobrile SAD i Nemačka, dugo i temeljno pripremana, a Hrvati nisu želeli da odustanu od svojih planova ni posle mirovnih pregovora koji su samo dan pre „Oluje“ održani u Ženevi.

Ono što se dogodilo u zoru 4. avgusta 1995. godine prevazišlo je i najcrnja predviđanja. Po takozvanom principu „spržene zemlje“, u pet sati hrvatske vojno-policijske snage svom silinom su udarile na svaki pedalj Republike Srpske Krajine. Avijacija, artiljerija i pešadija pošli su na sve što se kreće... Na udaru je bilo sve srpsko, bez ikakvog obzira da li se radilo o civilnim objektima, kolonama izbeglica, ženama, deci, starima i nemoćnima... Važno je bilo u što kraćem roku satrti i prognati što više Srba. Krajina je gorela. Punih dvanaest sati branioci Krajine uspevali su da odbijaju pešadijske napade hrvatskih bojovnika i da ni za pedalj ne ustuknu sa međa svoje dedovine. Međutim, ostavljeni su na cedilu, izdati i izigrani. Očekivana pomoć nije stizala ni iz Srbije ni iz Republike Srpske. Padalo je selo po selo, gorela je kuća za kućom, pa je za samo nekoliko sati nestala je srpska Krajina!
    Genocidna „Oluja“ bila je peta i konačna velika agresija na ovaj deo srpske zemlje. Pre ove akcije, podsetimo, Hrvati su napali 21. juna 1992. godine u rejonu Miljevačkog platoa, zatim 22. januara naredne godine u Ravnim Kotarima, posle toga, 9. septembra na području Medačkog džepa, dok je četvrta agresija izvršena u akciji „Bljesak“, 1. maja 1995. godine.

Wer Wind sät wird Oluja ernten....

warum sich die serben immer beschweren lebend aus der krajina gekommen zu sein.
    die podrinje moslems hatten diese option nicht

Vincent Vega
    Zitat Zitat von Metkovic Beitrag anzeigen
    bleibt doch einfach in Serbien oder wollt ihr wieder Trekker fahren ?

metkovic, mit sowas macht man keine späße. es sind hunderttausende menschen bei der "operation oluja" aus ihrem land vertrieben worden. viele auch ermordet ob frauen oder kinder. und bitte jetzt nicht mit "wieviel haben die serben ermordet" kommen. es geht hier darum daß hier auch unrecht geschehen ist.
    ist nichts womit man sich brüsten sollte.

sorry, ist meine subjektive ansicht.

die wurden evakuiert, die sind nicht geflüchtet:

Prvo: Istra ide samo do Ucke.
    Ko tvrdi suprotno? Nisam pricao o Kvarneru ili Gorskom Kotaru.

Drugo: A daj molimte ne seri. Sigurno mozemo sve pretegnuti.
    Pa hajde nadi vise takvih slika ....
    http://www.totalportal.hr/article.php?article_id=156975&action=rate&type=art icle&thumb=up

Znam, „izolovani incident“ iz kojeg se ne moze generalizovati ili ipak ko zna, napisao ga koji dosljak ili jos vjerovatnije, srbin …

To neznaci nista. Kao da to u Srbiji nema ...
    U Srbiji gotovo i da neces pronaci ovake stvari, koje se desavaju u Hrvatskoj. Biti srbin u Hrvatskoj, nije isto biti kao hrvat u Srbiji. Dok je u Beogradu moguce pjevati "spustila se gusta magla" ili da jedan nekadasnji predstojnik ureda Tudjmana, glavni tajnik HDZ-a i kasnije ministar za obnovu i razvitak Jure Radic po svaku cijenu dobije poslove u Beogradu na gradnji mostova preko Save i Dunava, u Hrvatskoj si vec okupator, ako dodjes sa srpskim tablicama, jer boze moj, to bi odma' probudilo traume napacenih branitelja i protest gradjana?

A koliko CCCC ili druga sranja je tamo negdje namrjlano (bilo)?
    Mozda je koji „okupatorski“ pukovnik napustajuci sa mornaricom Pulu, pred sam odlazak, ostavio svoj trag ?
    To ces naci cak u brdima u brestu dje nikad Srbi nisu ni zivli.
    Koji fenomen, zar ne? Cak dje nema srba pojavu se rijeci Svetoga Save, kakva li je to crna magija. Isto tako se digla hajka prosle godine, kada su osvanule slicne poruke u Skabrnji, Zadru i Vukovaru, i gle cuda, ispostavilo se da su sami hrvati cak poceli pisati da je „ovo Srbija“.

Ja sam znam koliko spaljenih sela tamo iza Ucke ima, pogotovo kad vozis prema Plitvicama. Da pojedino tamo se nisu do danas vratili. Ali, hej, tamo je bilo isto borbe. To je bilo pojedino ratiste. U Istri nikada nije ni spaljen metak. Osim od lovca na vikendu prema fasanu ... A i ko da se vrati tamo? Si ti oupce vidio ta sela vec naprimjer od Vinoldske ili Ledenice? To su ti samo jos rusevine sa rupama. Sta ces tamo zagraditi? Sta ces u napustenom selu kad nema nista vise niti ikake infratstrukture? A koliko Srbina su se nakupovali na zapadnoj obali, raznim otocima i gradili nove kuce? To ne mislim negativno ali ja pricam od mojih osobnih novih susjeda od kasnih 90 godina.

A ucesnici spaljenih sela, pogotovo u Lici, nasli su se pacifisti iz zemlje „dobrih ljudi“. Samo kroz 119.brigadu HV iz Pule proslo je preko 6‘000 ljudi i ponavljam ti, s’obzirom da u Istri nije ispaljen niti jedan metak (izmedju ostalog zahvaljujuci gen. Marijanu Cadu, kada su dvije istarske brigade dolazeci u Liku imali kompletno naoruzanje od JNA, u suprotnom bi istarska djeca cvijeca po te puske za rat protiv lickih srba morala ici opsadom kasarni i skladista JNA. Budi siguran, da bi tamo bio ispaljen i te kako koji metak. A da negovorim o ucescu avijacije sa Pulskog aerodroma.
    A koliko Srbina su se nakupovali na zapadnoj obali, raznim otocima i gradili nove kuce? To ne mislim negativno ali ja pricam od mojih osobnih novih susjeda od kasnih 90 godina
    To su vecinom Beogradski tajkuni ili turbo-folk „pjevaci“ ili zaslepljeni srbi ideologijom „bratstva i jedinstva“.
    Sigurno ima radi domovinskog rata mrznje. Oh cudo ... Sigurno je bilo dosta gluposti. Ali to nemozes nikako usporediti sa dogadajima u unutrasnjosti kao u Slavoniji. Istra je jako mala i ja pijem zato tamo svugdje kavu sa svim ex yu narodima uz jednog stola od Pirana do Rijeke. Tamo, osim da naletis na budalu, nisam nikada vidio da oupce neko etnici pocima kad je svako tamo najmanje 25% Hrvat/Srb ili Talijan.

Nedavno je u Beogradu umro veliki intelektualac i humanista, istoricar umjetnosti akademik Dejan Medakovic. Iako rodjen u Zagrebu, a zivotni vijek proveo u Beogradu nikada nije zaboravio svoje licko porijeklo. Preporucio bi ti, da procitas njegovu knjigu "Efemeris" dje iz perspektive djecaka, iz jedne ugledne zagrebacke srpske porodice, posmatra bujanje hrvatskog sovinizma i iracionalne mrznje prema Srbima ne u hercegovackom i lickom kamenjaru ,nego u srednjoevropskom ugladjenom Agramu.
    Da, lova cini cuda kad ljudi gladuju. Ali ja bi reko da su pogotov Austrijanci, Slovenci i Talijani tamo malko vise ulozili .
    Nisam ni tvrdio, da srbi tamo najvise ulazu, ali sada je dobar i "njihov" dinar.

Jedno me do danas cudi, dosta "stari" stanovnici Srbskog porijekla su za vrijeme rata i kasnije otisli u vece gradove pogotovo za Zagreb. A novi su se spustili onda u Istri i to ne bas malo. Svugje su dosli. Pogotovo iz Siska ili Banja Luke. Ali je pitanje i zasto? Pola Slavonije radi tamo za sezonom. Elita konobarkse skole. Ostali koji nisu nasli nesto u Sloveniji ili Italiji su isli u vece gradove. Barem tako sta moja poznanstva se tice.
    Ako sam te dobro razumio, stari stanovnici Istre, srbi, otisli su za vrijeme rata a novi su uglavnom dolazili jos za vrijeme rata iz Siska ili Banja Luke?

Ja ti kazem iskreno, da sam sretan da sam ja u Istri odastro i zivio.
    Jer tamo nisam moro uvijek razmisljati ko je kojeg porjekla.
    Cijela ta Istra, zajedno sa Rijekom i obalom sve do Novog Vinodolskog je bila partizanska. Razlog donekle tolerancije u Istri je bio, zato sto katolicka crkva na tom podrucju nije bila tako agresivna, kao tamo dje se sudarala s’drugim religijama ili konfesijama, kao recimo kod nas u „crvenoj“ Dalmaciji.
    Cinjenica je, da su Istra i njeni stanovnici u ogromnoj vecini 91 godine izjasnili za nezavisnu, nacionalnu, a ne gradjanski definisanu Tudjmanovsku sklepanu Hrvatsku, koja je u svom nastajanju pokazala svoj diskriminatorski karakter prema srpskom narodu na prostorima iste. Aktivno su ucestovali u jedinicima HV protiv srpskog naroda u Krajini i kao takva nebi trebala imati simpatije kod srba, pogotovo s’one druge strane Drine, ali eto, srpska pamet je kratkovidna.

Pray4Hope
    Zitat Zitat von HercegSrbadzija Beitrag anzeigen
    Möchtest du mir sagen, dass die Kroaten nicht die toleranten sind, sonder integrierte Serben ...? Möchtest du es nicht wahr haben, dass es Serben und Kroaten gibt, die sich gut verstehen ?
    HÄ??? Lies doch was ich geschrieben habe. Oder die weiteren posts.
    Mein bester Freund da unten ist Serbe ...

Zitat Zitat von Metkovic Beitrag anzeigen
    ...XaXa ...welcher Hass....? Kroatien ist frei von.....
    Klar doch, der ganze Balkan ist frei von Hass

Alles friedliche Menschen

Pray4Hope
    Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Ko tvrdi suprotno? Nisam pricao o Kvarneru ili Gorskom Kotaru.
    Pa ti si Istru malo uvelicavo, ali dobro to oupce nema veze.

http://www.totalportal.hr/article.php?article_id=156975&action=rate&type=art icle&thumb=up

Znam, „izolovani incident“ iz kojeg se ne moze generalizovati ili ipak ko zna, napisao ga koji dosljak ili jos vjerovatnije, srbin …

U Srbiji gotovo i da neces pronaci ovake stvari, koje se desavaju u Hrvatskoj. Biti srbin u Hrvatskoj, nije isto biti kao hrvat u Srbiji. Dok je u Beogradu moguce pjevati "spustila se gusta magla" ili da jedan nekadasnji predstojnik ureda Tudjmana, glavni tajnik HDZ-a i kasnije ministar za obnovu i razvitak Jure Radic po svaku cijenu dobije poslove u Beogradu na gradnji mostova preko Save i Dunava, u Hrvatskoj si vec okupator, ako dodjes sa srpskim tablicama, jer boze moj, to bi odma' probudilo traume napacenih branitelja i protest gradjana?
    Dobro, zaista neznam kako je u Srbiji u tom pitanju, ali cudilo bi be da tamo nema rasisticni grafiti, sto ja predpostavljam. Na kraju si ti uvjeren da je Srbija vise liberalna. U tom pitanju se necemo moci pogoditi. Pogotovo kad mi izgleda oba dvoje nezivimi tamo .

Mozda je koji „okupatorski“ pukovnik napustajuci sa mornaricom Pulu, pred sam odlazak, ostavio svoj trag ?
    Koji fenomen, zar ne? Cak dje nema srba pojavu se rijeci Svetoga Save, kakva li je to crna magija. Isto tako se digla hajka prosle godine, kada su osvanule slicne poruke u Skabrnji, Zadru i Vukovaru, i gle cuda, ispostavilo se da su sami hrvati cak poceli pisati da je „ovo Srbija“.
    Ajoj da iskrcam neke slike iz google? Youtube? Budale cemo naci na obe strane.

A ucesnici spaljenih sela, pogotovo u Lici, nasli su se pacifisti iz zemlje „dobrih ljudi“. Samo kroz 119.brigadu HV iz Pule proslo je preko 6‘000 ljudi i ponavljam ti, s’obzirom da u Istri nije ispaljen niti jedan metak (izmedju ostalog zahvaljujuci gen. Marijanu Cadu, kada su dvije istarske brigade dolazeci u Liku imali kompletno naoruzanje od JNA, u suprotnom bi istarska djeca cvijeca po te puske za rat protiv lickih srba morala ici opsadom kasarni i skladista JNA. Budi siguran, da bi tamo bio ispaljen i te kako koji metak. A da negovorim o ucescu avijacije sa Pulskog aerodroma.
    A nebi bas rekao pacifisti, ali "domahci" humanisti koji su se sjetili da se mora korigirati jedna teritorijalna greska na domacem podrucju. Da, te frke je bilo dole, ali to je nista prema tome sta se desilo u Slavoniji, Krajni, Bosni itd. Za mene je to nista. Ne bi ni spomenio. Pa zamisli, rat u Istri ... ma daaaaj ...
    Tamo smo samo pojeli zadnej rondo kekse. Ti sada bolje? Daj molimte nemoj sa ulogom stradane ztrve poceti

To su vecinom Beogradski tajkuni ili turbo-folk „pjevaci“ ili zaslepljeni srbi ideologijom „bratstva i jedinstva“.
    Ja bi rekao tu si naletijo na neke legende. Da ima i dosta stari komunjara tamo ali oni su i bili prije rata tamo. Znam dosta vrijednih ljudi tamo dosta i sa fakulteta.

Nedavno je u Beogradu umro veliki intelektualac i humanista, istoricar umjetnosti akademik Dejan Medakovic. Iako rodjen u Zagrebu, a zivotni vijek proveo u Beogradu nikada nije zaboravio svoje licko porijeklo. Preporucio bi ti, da procitas njegovu knjigu "Efemeris" dje iz perspektive djecaka, iz jedne ugledne zagrebacke srpske porodice, posmatra bujanje hrvatskog sovinizma i iracionalne mrznje prema Srbima ne u hercegovackom i lickom kamenjaru ,nego u srednjoevropskom ugladjenom Agramu.
    Pa cuj ne bi rekao da je uloga Srba u evropi neka tema koja bi me zanimala.
    Takoder me ne zanima sta mu se desilo u WWII. Bez pitanja ugodno to nije bilo ali on je kasnije i odabro da mu je misija valjda Srbstvo u evropi. Svaka mu cast ali ja pricam od zadnjih niti 18 godina a ne sta je bilo prije 60.

Ako sam te dobro razumio, stari stanovnici Istre, srbi, otisli su za vrijeme rata a novi su uglavnom dolazili jos za vrijeme rata iz Siska ili Banja Luke?
    Ne samo ali sta se tice te etnije ti mogu reci iz mojeg iskustva sta sam promatro. Znam nekoliko individua ili familije koje su jos za vrijeme juge tamo bili ili rodeni u Istri. Oni su se u vecini svi maknuli u vece gradove.
    Puno su dosli iz svakakih krajeva ali pogotovo is Siska i Banja luke u mojoj okolini. Pogotovo u istarskim selima.

Cijela ta Istra, zajedno sa Rijekom i obalom sve do Novog Vinodolskog je bila partizanska. Razlog donekle tolerancije u Istri je bio, zato sto katolicka crkva na tom podrucju nije bila tako agresivna, kao tamo dje se sudarala s’drugim religijama ili konfesijama, kao recimo kod nas u „crvenoj“ Dalmaciji.
    Cinjenica je, da su Istra i njeni stanovnici u ogromnoj vecini 91 godine izjasnili za nezavisnu, nacionalnu, a ne gradjanski definisanu Tudjmanovsku sklepanu Hrvatsku, koja je u svom nastajanju pokazala svoj diskriminatorski karakter prema srpskom narodu na prostorima iste. Aktivno su ucestovali u jedinicima HV protiv srpskog naroda u Krajini i kao takva nebi trebala imati simpatije kod srba, pogotovo s’one druge strane Drine, ali eto, srpska pamet je kratkovidna.
    Da zamisli isli su braniti sto oni smatraju i zovu domovina. Zar nije cudno?
    Koliko se sjecam su bili tamo neke srbske agresije u Krajini koje su se onda razisli o poljoprivredne pokretaje. Imas pravo, boga mi to je bilo zbilja kratkovidno. Ali cak i rimljani su se raspali nakon "nekoliko" godina pa hajde sta ces plakati sada kad je to davno vec historija.

I da se sada tako dalje krecemo? A ne hvala.
    Ja neznam od kuda to tvoje iskustvo dolazi kad kazes "kod nas u dalmaciji".
    To mi je malko pre juzno. Ali Istru koju ja znam je dosada pokazala vece srca za sve etnije pogotovo nego kada bi to usporedili sa istocnom Slavonijom dje imam krcato familiju. Dobro ali to su bili onda i ljudi koji nisu nekakao skrenuli na neke veliko srbovizije nego su ostali ljudi kraj svega toga. Ti jos uvjek ziviju tamo u miru. Nekoliko od njih su mi susjedi do danas. Ali dobro ako neko posizi cemo ga vec ispratiti na kulturan lokalni istarski nacin. Ja jednostavno nemogo tvoju objavljenu mrznju i diskriminaciju srpskog naroda u Istri verificirati.

dein hirn scheint nicht richtig anzuspringen.............wechsel doch einfach die zündkerze in deinem arsch!

ole ole wat fürn scheizz...............

ich als fascho in deinen ölaugen kann trozdem sympathie hegen für kroaten oder bosnier......ich mag cigo total und auch saaadi (der schon lange nicht mehr hier war)auch wenn die beiden oft gegen mich agumentieren aber immer mit gewissem charme und wenn alle so wären wie die beiden oder auch einige andere dann würde es keinen grund zum hass geben man würde so einiges mit humor nehmen und dadurch zueinander ne gewisse affinität aufbauen .....aber solche wann be gutmenschen wie du sorgen dafür das es nie frieden geben wird ...du denkst du wärst das mass aller dinger nur wenn du genauer in den spiegel schauen würdest würdes du nur glory lory erkennen die mächtig schiss in der bux hat...denk mal drüber nach du kopf!
    red nicht über mein opa du knirps ...er hat nie was gesagt gegen kroaten was ich nie grafft hab(ich würde nur noch an rache denken wenn ich sowas erlebt hätte persönlich)..er hat sogar weiter in kroatien gelebt und ihnen all das verziehen ,...gott sei dank ist er vor 91 gestorben und musste nicht mit ansehen wie die geschichte sich beinah wiederholt hätte......er hat nie mit einem wort hass gegenüber kroaten erwähnt oder seine kinder und enkelkinder dazu gebracht.....mein hass ist erst während dem krieg etnstanden und wächst weiter aber nicht gegen menschen wie zb cigo und er ist auch kroate und auch nicht gegen einige bosnijaken..ich bin das echo auf euren hass....denk darüber nach.......
    du alter chameur,ich fühle mich geschmeichelt

dafür darfst du heute mit meiner anaconda etwas länger spielen als sonst:

Seite 8 von 9 ErsteErste ... 456789 LetzteLetzte