BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 13 von 13 ErsteErste ... 3910111213
Ergebnis 121 bis 122 von 122

Ivo Andric - Anhänger der "Cetnik Ideologie"

Erstellt von Mastakilla, 08.04.2009, 18:38 Uhr · 121 Antworten · 13.104 Aufrufe

Das er Anhänger der Tschetnik Ideologie war ist ja der Hammer.
    Ich glaube kaum das wir ihn in Jugoslawien dann als Pflichtlektüre in der Schule hätten, und das im Kommunismus.

Imam ponovo Andrića nazvao četničkim ideologom

Nezim Halilović Muderis, prošle nedelje u džamiji „Kralj Fahd” održao politički govor, Srbe nazvao „agresorima” i „četnicima”, a juče „Dnevnom avazu” izjavio da stoji iza svake izgovorene reči

Nezim Halilović Muderis (Foto D. Kovačević)

Od našeg dopisnika
    Sarajevo – Imam i hatib džamije „Kralj Fahd” u Sarajevu Nezim Halilović Muderis, koji je pre sedam dana u ovoj džamiji tokom hutbe (molitve) koja je bila posvećena „sedamnaestogodišnjici od početka agresije na BiH” održao politički govor i Srbe nazvao „agresorima” i „četnicima”, a nobelovca Ivu Andrića „velikim četničkim ideologom” izjavio je sarajevskom listu „Dnevni avaz” da „nije zabrinut zbog zahteva političara iz Republike Srpske” koji traže da „on bude smenjen”, odnosno da mu se „zabrani delovanje”. Halilović im poručuje „Imate na to pravo“, ali za „to postoje procedure”.
    Halilović je „Dnevnom avazu”potvrdio da stoji iza svake izgovorene reči, jer on smatra da su „istorijska fakta” to da je „Andrić četnički ideolog”, da je „genocid nad Bošnjacima izvršen samo zato što su bili muslimani”, da bi trebalo prvo „ukinuti naziv Republika Srpska”, a potom i „nju samu”.
    U govoru, koji je istog dana „izašao” van džamije i tako dospeo u ruke pojedinih novinara, a time i u javnost, Halilović nije iskazao mržnju samo prema Srbima i nobelovcu Andriću, nego i prema „licemernoj međunarodnoj zajednici i saučesniku u zločinu nad Bošnjacima”, a čak štaviše „agresorom i zločincem” nazvao je i Hrvatsku koju su kreatori ideologije koju on dosledno sledi svojevremeno nazivali „svojim cvećem”, iz kog razloga su u predvečerje rata u BiH i mahali vezanim zastavama ove dve zemlje.
    Džamija „Kralj Fahd”, koju je njen imam i hatib iskoristio kao zgodno mesto za odapinjanje najotrovnijih strela prema svemu što nije islamsko, uključujući i „gluvu i ćoravu Evropu” koja „nije htela ni da čuje ni da vidi”, prema mišljenju većine je „objekat u kojem se okupljaju radikalni islamisti”. Sarajevski samozvani turistički vodič Zijad Jusufović, koji propagira takozvani „ratni turizam” je, ne tako davno, potvrdio „Politici” da on u ovoj džamiji organizuje susrete američkih turista i mudžahedina koji su došli u vreme rata i još žive u BiH. Inače, džamija, koja je izgrađena u posebnom stilu pre desetak godina, vlasništvo je Saudijske Arabije i deluje van zakona koji važe u BiH. Spekuliše se da je, upravo zbog svega što se u njoj događa, pod stalnim nadzorom nadležnih bezbednosnih domaćih agencija.

ex YU : Imam ponovo Andri?a nazvao ?etni?kim ideologom : POLITIKA

Er legts wohl unbedingt auf Streit an

Seite 13 von 13 ErsteErste ... 3910111213