BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 9 von 13 ErsteErste ... 5678910111213 LetzteLetzte
Ergebnis 81 bis 90 von 122

Ivo Andric - Anhänger der "Cetnik Ideologie"

Erstellt von Mastakilla, 08.04.2009, 18:38 Uhr · 121 Antworten · 13.112 Aufrufe

Zitat Zitat von Drobnjak Beitrag anzeigen
    Nemozes ti uporedjivati Amerikansku drzavi i danasnju Bosnu, ja se stobom potpuno slazem... Da je Amerika naseljena.. Afrikancima. Indijancima, Azijatima i drugima.. al kod njih nije bilo Osmanskog carstva.. nije bilo poturcavanja kao sto je bilo u Bosnu, Srbiju, Hrvatsku,Bugarsku,Makedoniju itd..

A sto se tice jezika evo i vidi ciji je taj bosanski kako ga ti kazes... on jeste jedna vrsta dijalekta.. al bosanski nepostoji.. nije ni internacionalno priznat, pogledaj ovaj video:

Pa nije ni rekao da bosanski postoji kao jezik nego je rekao kao dialekt, isto sto su i hrvatski i srpski dialekti srpsko-hrvatskoga ili kako neki hoce, jugoslavenkoga jezika, gdje ti je onda problem?

Baksuz
    Postojao je mozda pre okupacije Osmanske emperije..zato sto je Bosna imala svoju drzavnost..al u to vreme, nije bilo nacionalne svesti, nacionalna svest pocinje tek da se javlja pocetkom 18-19veka.. ljudi su ziveli i postovali jedan drugog kao Sloveni, iskljucivo pravoslavci i katolici, muslimana nije bilo pre okupacije Osmanske emperije , i nije se gledalo na nacionalnost.. Kad su Turci okupirali Balkan, oni su nasilno ljude terali da prime islamsku veru..ali ima koji su primili islam dobrovoljno da bi dobro ziveli, i da ne bi placali porez-harac. odvodili mlade decake od 8 do 13godina u Janicare.. pravili od njih Vojsku..ukucaj na google BENEFIZKONZERT IM BLUT, i vise ces saznati o Danak u Krvi.. radili su sta su hteli... silovali, klali, rusili Crkve, Manastire, onda pravili Dzamije na mestima gde su bile Crkve, i Manastiri..I Svi oni koji su primili nasilno Islamsku veru ili dobrovoljno to ste vi danasnji Bos Muslimani, kao i Sandzacki i drugi.
    pa bolan jesamli ja kriv za to sto je se desavalo tada? koje veze ima nasa generacija s time? ako trazis osvetu za to, idi u rat protiv turske.

bosanski nacionalni identitet, postojao je u jugoslaviji i prije, a ti siroce neces razumjet da je u jugoslaviji bilo normala da se narod u BiH zove Bosancima ili Hercegovcima. Rat je ono sto je nam dovelo, ona tri ostala imena za jedno te isto.

vozdra

Zitat Zitat von Mastakilla Beitrag anzeigen
    Pa nije ni rekao da bosanski postoji kao jezik nego je rekao kao dialekt, isto sto su i hrvatski i srpski dialekti srpsko-hrvatskoga ili kako neki hoce, jugoslavenkoga jezika, gdje ti je onda problem?

Da jeste upravu si, ja sam prebrzo citao njegovu poruku.. Rekao je da je bosanski dijalekt, i slazem se snjim.

Zitat Zitat von Bošnjo Beitrag anzeigen
    pa bolan jesamli ja kriv za to sto je se desavalo tada? koje veze ima nasa generacija s time? ako trazis osvetu za to, idi u rat protiv turske.

bosanski nacionalni identitet, postojao je u jugoslaviji i prije, a ti siroce neces razumjet da je u jugoslaviji bilo normala da se narod u BiH zove Bosancima ili Hercegovcima. Rat je ono sto je nam dovelo, ona tri ostala imena za jedno te isto.

vozdra
    Ja sam samo hteo da ti dokazem da je bosnjacka nacija izmisljena. Naprotiv nemam ja nista protiv tebe ni protiv tvojih sunardnika Islamske veroispovesti u Bosni.

Ja sam samo hteo da ti dokazem da je bosnjacka nacija izmisljena. Naprotiv nemam ja nista protiv tebe ni protiv tvojih sunardnika Islamske veroispovesti u Bosni.
    wie auch immer ob als serben, kroaten oder sonstwas. bosnier gab es vor dir und wird sie wenn gott so will auch nach dir geben.

Baksuz
    hahahahaha htjeo si pokazat da je bosnjacka nacija izmisljena, s zlocinima prema srbima u doba osmanlijskog carstva?
    hahahha jesi bas izkompleksiran.

haj odoh u krpe. vozdra

Neutralist
    pokazimi jedan dokaz da su bosnjaci izmisljen narod?
    mozda je religija izmisljena ali nije narod.

Zitat Zitat von Bošnjo Beitrag anzeigen
    hahahahaha htjeo si pokazat da je bosnjacka nacija izmisljena, s zlocinima prema srbima u doba osmanlijskog carstva?
    hahahha jesi bas izkompleksiran.

haj odoh u krpe. vozdra

Ah to, i da dokazem ciji su vam preci...

Ah to, i da dokazem ciji su vam preci...
    isti kao i tvoji
    i zato imas da i muslimane postujes

Zitat Zitat von TNT EXPERT Beitrag anzeigen
    pokazimi jedan dokaz da su bosnjaci izmisljen narod?
    mozda je religija izmisljena ali nije narod.
    Evo ga jos jedan Titin Ekspert.. Bosnjacka nacija je osnovana 1993godine.. pre toga su bili Muslimani, a pre muslimana su se iznjasavali kao Srbi i Hrvati.. Ti kao Titin Expert trebao bi da znas, da je Tito priznao danasnje Bosnjake, tada muslimane, priznao ih 1971, kao narod muslimanski, tako su i postali konstutivni narod u Titinoj Yugoslaviji.