BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Seite 1 von 3 123 LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 24

Jashaaaa Lulzim Basha offiziell Oberbürgermeister Tiranas

Erstellt von @rdi, 24.05.2011, 00:24 Uhr · 23 Antworten · 2.991 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756

  Reden Jashaaaa Lulzim Basha offiziell Oberbürgermeister Tiranas
  KQZ shpall rezultatin final Lulzim Basha zyrtarisht kryetari i ri i Bashkisė Tiranė

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sapo ka shpallur zyrtarisht tabelėn pėrfundimtare qė e nxjerr kandidatin Lulzim Basha si fitues tė zgjedhjeve pėr kryetarin e baskisė sė Tiranės.
  Ky rezultat doli pėrmes tabelės finale pas konkludimit me 11 tabelat qė i pėrkisnin 11 KZAZ-ve tė Tiranės.
  Tabela pėrfundimtare u miratua me 4 vota pro dhe 2 kundėr.
  Ky vendim hyn nė fuqi menjėherė, deklaroi kryetari i KQZ, Arben Ristani.
  Shpallja e tabelės pėrfundimtare pėr procesin zgjedhor tė zhvilluar mė 8 maj 2011 nė Tiranė, erdhi pasi KQZ miratoi pas debatesh dhe kundėrshtish tė shumta tė pėrfaqėsuesve tė opozitės nė Komision.
  Kjo tabelė ka evidentuar si fitues me 81 vota mė shumė, kandidatin e Aleancės pėr Qytetarin, Lulzim Basha.
  KQZ konkludoi se ishin gjithsej 250885 vota tė vlefshme nė zgjedhjet e 8 majit pėr qytetin e Tiranės.
  Nga kėto, Lulzim Xhelal Basha ka marrė 124786 vota, Edi Kristaq Kari Rama 124705 vota dhe Hysni Milloshi 1394 vota.

  Somit offizieller Gewinner der Wahler für Tirana Lulzim Basha

  Die nächste 4 Jahre Oberbürgermeister und zukünftiger grösster Politiker Albaniens !!


  GRATUALTION LULI BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOO

  RRNOFTE SHQIPERIJA ETNIKE

  RRNOFTE LUL BASHA

  TIRANA PERPARA

  http://www.gazetajone.com/2011/05/23...shkise-tirane/

  http://lajmpress.com/lajme/shqiperi/9251.html

  http://www.top-channel.tv/artikull.p...1542&ref=lajme

 2. #2
  Sonny Black
  Jasha jasha jasha, sa bukur Lulzim me Basha

 3. #3
  Avatar von Albion

  Registriert seit
  10.04.2010
  Beiträge
  4.614
  urime Lulzim Basha finde ich gut das er gewonnen hat


 4. #4
  Bendzavid
  jawoll- freuen wir uns auf mehr aschenbecher, feuerzeuge usw. von lulzim zhaku kredi dhe sigurime

 5. #5
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Bleibt nur zu hoffen dass er besser als Rama ist.

  Bereitet euch auf die "Hapi Kutitė"-märsche vor

 6. #6
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756
  alter schwede ich hätte gwollte das man gleich nach den wahlen diesen sieg verkündet hätte, dieser wixxer haben mir die freude etwas getrübt, aber trotzdem freu ich mich grad wie ein kind, ich mag diesen luli verdammt.

  er sieht wie ein richtiger albaner aus. handelt so. der richtige mann um albanien zu führen in zukunft.

 7. #7
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756
  NOA - Agjencia Kombėtare e Lajmeve - 24 orė lajme nga Shqipėria, Kosova dhe shumė tė tjera  Tiranė, 24 maj 2011 NOA / Ervin Tirana – Disa dhjetėra simpatizantė tė Partisė Demokratike, me flamuj tė kėsaj partie dhe tė Bashkimit Evropian, janė duke marshuar gjatė natės sė sotme nė rrugėt e Tiranės.
  Nė bulevardin Dėshmorėt e Kombit kanė parakaluar duke nisur qė nga mesnata e sė martės, disa dhjetėra makina ku disa tė rinj mbi to, me flamuj tė PD, me bori dhe me thirrje gėzimi, po manifestojnė gėzimin pėr shpalljen e Lulzim Bashės zyrtarisht nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, fitues i postit tė kryetarit tė Bashkisė sė Tiranės.
  Aktualisht, simpatizantėt po pėrshkojnė vazhdimisht rrugėt e ish-Bllokut, rrugėn deri tek RTVSH, ambasada italiane dhe selia e KQZ tek Pallati i Kongreseve, duke vazhduar tek sheshi Nėnė Tereza dhe duke parakaluar nė shenjė festive edhe tek rruga e Elbasanit, sheshi Skėnderbej, rruga e Durrėsit, ajo e Kavajės, bulevardi Zogu i Parė etj.
  Ndėrkohė forca tė shumta tė policisė rrugore gjenden nė kėto akse rrugore.
  Nuk ka prani tė dukshme tė forcave tė policisė sė rendit dhe as atyre tė Ndėrhyrjes sė Shpejtė.
  Policia Rrugore, herė pas here ndalon automjete duke bėrė verifikim tė personave nė to, nė pėrpjekje pėr tė mbajtur nėn kontroll situatėn.
  Burime nga Policia e Shtetit i pohuan agjencisė NOA se forcat e policisė janė aktualisht nė gjendjen e Gatishmėrisė nr 1.
  ***
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli nė orėn 23 tė sė hėnės zyrtarisht tabelėn pėrfundimtare qė e nxjerr kandidatin Lulzim Basha si fitues tė zgjedhjeve pėr kryetarin e baskisė sė Tiranės.
  Ky rezultat doli pėrmes tabelės finale pas konkludimit me 11 tabelat qė i pėrkisnin 11 KZAZ-ve tė Tiranės.
  Tabela pėrfundimtare u miratua me 4 vota pro dhe 2 kundėr.
  Ky vendim hyn nė fuqi menjėherė, deklaroi kryetari i KQZ, Arben Ristani.
  Shpallja e tabelės pėrfundimtare pėr procesin zgjedhor tė zhvilluar mė 8 maj 2011 nė Tiranė, erdhi pasi KQZ miratoi pas debatesh dhe kundėrshtish tė shumta tė pėrfaqėsuesve tė opozitės nė Komision.
  Kjo tabelė ka evidentuar si fitues me 81 vota mė shumė, kandidatin e Aleancės pėr Qytetarin, Lulzim Basha.
  KQZ konkludoi se ishin gjithsej 250885 vota tė vlefshme nė zgjedhjet e 8 majit pėr qytetin e Tiranės.
  Nga kėto, Lulzim Xhelal Basha ka marrė 124786 vota, Edi Kristaq Rama 124705 vota dhe Hysni Milloshi 1394 vota.
  e.t/NOA

 8. #8
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756

  KQZ shpall zyrtarisht Lulzim Bashėn fitues tė zgjedhjeve nė Tiranė

  KQZ shpall zyrtarisht Lulzim Bashėn fitues tė zgjedhjeve nė Tiranė | NOA - Agjencia Kombėtare e Lajmeve - 24 orė lajme nga Shqipėria, Kosova dhe shumė tė tjera  Tiranė, 23 Maj 2011 NOA – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sapo ka shpallur zyrtarisht tabelėn pėrfundimtare qė e nxjerr kandidatin Lulzim Basha si fitues tė zgjedhjeve pėr kryetarin e baskisė sė Tiranės.
  Ky rezultat doli pėrmes tabelės finale pas konkludimit me 11 tabelat qė i pėrkisnin 11 KZAZ-ve tė Tiranės.
  Tabela pėrfundimtare u miratua me 4 vota pro dhe 2 kundėr.
  Ky vendim hyn nė fuqi menjėherė, deklaroi kryetari i KQZ, Arben Ristani.
  Shpallja e tabelės pėrfundimtare pėr procesin zgjedhor tė zhvilluar mė 8 maj 2011 nė Tiranė, erdhi pasi KQZ miratoi pas debatesh dhe kundėrshtish tė shumta tė pėrfaqėsuesve tė opozitės nė Komision.
  Kjo tabelė ka evidentuar si fitues me 81 vota mė shumė, kandidatin e Aleancės pėr Qytetarin, Lulzim Basha.
  KQZ konkludoi se ishin gjithsej 250885 vota tė vlefshme nė zgjedhjet e 8 majit pėr qytetin e Tiranės.
  Nga kėto, Lulzim Xhelal Basha ka marrė 124786 vota, Edi Kristaq Rama 124705 vota dhe Hysni Milloshi 1394 vota.

 9. #9
  Avatar von Balkanpower

  Registriert seit
  24.12.2007
  Beiträge
  1.929
  Zitat Zitat von Ardian Beitrag anzeigen
  alter schwede ich hätte gwollte das man gleich nach den wahlen diesen sieg verkündet hätte, dieser wixxer haben mir die freude etwas getrübt, aber trotzdem freu ich mich grad wie ein kind, ich mag diesen luli verdammt.

  er sieht wie ein richtiger albaner aus. handelt so. der richtige mann um albanien zu führen in zukunft.
  Aha, wusste nicht das so was ausschlaggebend für eine Wahl ist!

 10. #10
  Avatar von El Malesor

  Registriert seit
  23.10.2008
  Beiträge
  5.449
  Endlich ist der Kommunist weg. Rrnoft Basha!

Seite 1 von 3 123 LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Lulzim Basha
  Von Bloody im Forum Politik
  Antworten: 80
  Letzter Beitrag: 10.05.2015, 16:13
 2. Lulzim Basha versus Edi Rama (TIRANA)
  Von Ionian Boy im Forum Politik
  Antworten: 9
  Letzter Beitrag: 06.04.2011, 17:53
 3. Tiranas Stadion!
  Von IbishKajtazi im Forum Sport
  Antworten: 34
  Letzter Beitrag: 04.10.2010, 15:20
 4. Tiranas Pyramide
  Von ökörtilos im Forum Rakija
  Antworten: 23
  Letzter Beitrag: 08.06.2009, 19:41