BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 21 von 25 ErsteErste ... 11171819202122232425 LetzteLetzte
Ergebnis 201 bis 210 von 247

Johan Tarčulovski kommt frei!

Erstellt von Černozemski, 23.11.2012, 23:09 Uhr · 246 Antworten · 11.554 Aufrufe

 1. #201
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  Zitat Zitat von Gostivari Beitrag anzeigen
  brauchst du schwanz ?

  natürlich brauch ich einen wie soll ich sonst die mädelz poppen, du bist ja drauf vermutlich weißt du noch gar nicht wie eine vagina richt

 2. #202
  Avatar von Vali

  Registriert seit
  18.12.2012
  Beiträge
  6.167
  weis ich nicht.... spam jetz wo anders rum

 3. #203
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  Zitat Zitat von Gostivari Beitrag anzeigen
  weis ich nicht.... spam jetz wo anders rum

  Ja genau, spam hier nicht rumm

  - - - Aktualisiert - - -

  Danke

 4. #204
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572

  Gruevski Ivanov und Jankulovska stolz auf Kriegsverbrecher Tarculovski

  KOMENT- “Pushtet i poshtėr!!! Ti Gruevski dhe ti Ivanov, a keni tė paktėn 2 gramė mend?..”

  12/04/2013 11:40:00 Alsat-M
  Madhėsia:

  - Njė pushtet qė ngre kriminelė dhe vrasės nė piedestalet e heronjve nuk ėshtė asgjė tjetėr pėrveēse njė pushtet i poshtėr. Liderėt e saj, si presidenti Ivanov ashtu edhe kryeministri Gruevski tė cilėt nė ēdo shtet normal duhet tė pėrfaqėsojnė tė gjithė qytetarėt e vendit, rreshtohen nė anėn e krimit; nė anėn e atyre qė vranė e masakruan fėmijė, gra e pleq - nė kėtė rast, shqiptarė tė Lubotenit nė vitin 2001; qytetarė tė kėtij vendi tė quajtur Maqedoni. U rreshtuan kėshtu vetėm e vetėm se vrasėsi i quajtur Tarēullovski paska vrarė shqiptarė e jo qytetarė tė kėtij shteti.
  - Tė paktėn, a keni 2 gramė mend, ti Ivanov e ti Gruevski?... Ēfarė mendoni se jeni duke bėrė? Me cilėn tė drejtė vendosėt tė shpenzoni tė mirat e kėtij shteti, qindra mijėra euro pėr tė sjellė dhe pritur nė festė kthimin e njė krimineli dhe vrasėsi nė vend. Harroni se, pikėrisht edhe me paratė e familjarėve qė humbėn tė dashurit e tyre nė Luboten, ju paguat shpenzimet e kthimit nė Maqedoni tė kėtij gjakpirėsi, Traēullovski …
  - Ėshtė i madh mllefi i shqiptarėve nė Maqedoni por edhe njė pjesė tė bashkėqytetarėve maqedonas, pėr kėtė veprim tė ulėt tuajin, ti Gruevski e ti Ivanov. Kėrkoni qė shqiptarėt tė jenė qytetarė luajalė ndaj kėtij shteti i cili po aq sa ėshtė i juaji ėshtė edhe i atyre! Kėshtu mendoni tė bashkėjetohet nė kėtė shtet tė poshtėr ku vrasėsit e bashkėqytetarėve tuaj shqiptarė i shpallni heronj e i pritni tė gjitha nderimet shtetėrore?
  Do tė citoj kolegun Sashe Ivanovski (“Politiko”) i cili nė njė reagim tė tij, duke ndjekur ēmendurinė e Gruevskit shkruante: “VMRO DPMNE-ja sot i hapi varrin Maqedonisė, tani ėshtė ēėshtje kohe kur do ta varrosė! TURP dhe tmerr qė kreu shtetėror bashkė me hordhitė nacionaliste, i organizoi festė dhe pritje njė vrasėsi civilėsh tė pėrkatėsisė etnike shqiptare... kishte feste fishekzjarrėsh, kishte festė o njerėz…” -shkruante Sashe Ivanovski. “A e pyetni vetėn se si e shohin kėtė gjė, mbi gjysmė milioni shqiptarė, qytetarė tė kėtij vendi? Cila ka qenė ndjenja sot, tė jesh shqiptar apo mos dhėntė Zoti, tė jesh nip, vėlla, bashkėshort apo bashkėshorte e ndonjė nga tė vrarėve tė Lubotenit? A keni tė paktėn njė gram sensi njerėzor dhe politik, o ju Talibanė tė cilėt padrejtėsisht po udhėhiqni kėtė shtet. Johan Tarēullovski ėshtė njeriu qė vrau civilė shqiptarė… ata qė festojnė kthimin e tij dhe nė tė njėjtėn kohė kėrkojnė qė tė pėrgjigjet edhe njė pjesė e UĒK-sė pėr krime ndaj civilėve, nė fakt janė fashistė tė llojit mė tė prishur, pasi pėr ta, vrasja e maqedonasve ėshtė e palejueshme, ndėrsa vrasja e shqiptarėve ėshtė aktivitet i madhėrishėm sipas devizės “vetėm shqiptari i vdekur ėshtė shqiptar i mirė” … Tė LUMTĖ PĖR GUXIMIN i nderuari Shashe Ivanovski.
  Ju partner tė Gruevskit nė pushtet, JU qė pėrfaqėsoni shqiptarėt nė ekzekutiv, nuk mund tė amnistoheni nga njė veprim i tillė TURPI tė Gruevskit dhe Ivanovit.
  Kėtu nuk do tė kisha dashur tė them as mė tepėr e as mė pak, nga ajo qė shkruante njė koleg i imi, njė bashkėqytetar i imi, njė lubotenas.
  Tė LUMTĖ edhe TY koleg Zeqirja Ibrahimi qė dje shkrove po atė qė mendoi thuajse ēdo shqiptar.
  “Nėse para 12 vitesh na vrau Johani, sot drejtėsinė tonė tė fituar nga Haga po e vrisni edhe ju, pėrfaqėsues tė shqiptarėve nė pushtet, po e vrasin ministrat tuaj, po e vret partneri juaj Gruevski por edhe tė gjithė politikanėt e tjerė shqiptarė, pra edhe ata tė PDSH-sė e tė tjerėt qė kurrė nuk thanė asnjė fjalė pėr Lubotenin” – shkruante mes tė tjerash Zeqirjai.
  Nesėr, Ju politikanė shqiptarė mos u habitni kur, i njėjti Gruevsk qė ngriti nė piedestalet e heroit, vrasėsin dhe kriminelin Tarēullovski, ta emėrojė atė edhe pėr ministėr.
  Zeqirjain do ta citoj edhe nė fund tė kėtij vėshtrimi timin;
  “Duke kujtuar me lavdi emrat e tė vrarėve dhe tė masakruarve tė Lubotenit, dhe duke u lutur qė shpirti i tyre tė prehet nė bukuritė e asaj bote siē meritojnė dėshmorėt, dėshiroj t’u kėrkoj falje qė sot, pas 12 vitesh, ne po e nderojmė si hero vrasėsin e tyre. Na falni, o dėshmorė, na falni!”.
  MUHAMED ZEQIRI , kryeredaktor i TV ALSAT M

  Alsat-M - KOMENT- ?Pushtet i poshtėr!!! Ti Gruevski dhe ti Ivanov, a keni tė paktėn 2 gramė mend?..?


  Gruevski dhe Jankullovska, krenar pėr veprėn e Tarēullovskit

  12/04/2013 16:01:00 Alsat-M
  Madhėsia:


  Presidenti Ivanov pas kryeministrit Gruevski priti sot Johan Tarēullovskin nė kabinetin e tij, ndėrsa Ministrja e Punėve tė Brendshme, Gordana Jankullovska nė pyetjen e Televizionit ALSAT-M, si ndjehet pas pritjes dhe festės pėr lirimin e vrasėsit tė civilėve shqiptar, Johan Tarēullovski, thotė se ajo ndjehet krenare pėr kėtė qė ka bėrė. Sipas saj, Johan Tarēullovski pas lirimit tė tij para kohe nga Tribunali i Hagės ku dhe u dėnua pėr vrasje tė civilėve, gjegjėsisht fėmijėve, grave dhe personave tė moshuar shqiptarė nė fshatin Luboten tė Shkupit gjatė konfliktit tė vitit 2001ėshtė hero dhe meriton njė pritje tė tillė.
  "A keni ndjerė dje pėrgjegjėsi kur pritėt njeriun qė ka vrarė civilė tė Republikės sė Maqedonisė dhe ėshtė i dėnuar dhe gjykuar nga Tribunali i Hagės?"
  "Jo vetėm qė nuk mbajė asnjė pėrgjegjėsi por ėshtė krenari qė tė pritet njė njeri i cili ka bėrė gjithēka qė ka mundur nė interes tė Republikės sė Maqedonisė. Johan Tarēullovski u prit si njė hero kombėtar. Republika e Maqedonisė 8 vite e ka pritur kėtė ditė, ai tani ėshtė njeri i lirė dhe ka tė drejtė ti gėzojė tė gjitha tė nderimet pėr angazhimin e tij me qėllim mbrojtjen e integritetit dhe sovranitetit territorial tė Maqedonisė atėherė kur ajo ka qenė e nevojshme" Gordana Jankullovska, Ministre e Brendshme.
  Ndėrkohė, kryeministri Nikolla Gruevski me njė dozė ironie u pėrgjigjė shumė shkurtė nė pyetjen po tė TV ALSAT M rreth pritjes sė Tarēullovskit nė aeroportin e Shkupit dhe kabinetin e tij nė Qeveri.
  "Zotėri Gruevski vallė pėr ju ėshtė nė rregull pritja e organizuar nga Qeveria pėr njeriun i cili ishte i dėnuar pėr vrasjen e civilėve, gjegjėsisht qytetarėve tė Maqedonisė, qofshin ata edhe shqiptarė?"
  "Nė rregull ėshtė, po...!", tha Nikolla Gruevski, kryeministėr.
  Johan Tarēullovski i dėnuari i Tribunalit tė Hagės pėr vrasje tė civilėve shqiptarė nė Maqedoni sot u pritė edhe nga presidenti i shtetit Gjorge Ivanov. Ky i fundit i gjatė takimit me Traēullovskin kishte theksuar se nuk dėshiron askujt ti ndodhė ajo qė kishte pėrjetuar Johan Tarēullovski gjatė 8 viteve tė kaluara. Ivanov gjithashtu tha se lirimi i Tarēullovskit dhe kthimi i tij nė Maqedoni duhet tė pėrfaqėsojė hap pėrpara drejt pajtimit tė mėtejshėm dhe ndėrtimit tė bashkėjetesės nė Maqedoni ashtu edhe siē ėshtė praktikuar ēdoherė nė kėto treva duke harruar faktin se ai u dėnua pėr krime lufte dhe vrasjes sė civiėve shqiptarė tė Lubotenit tė cilėt duhet ti pėrfaqėsoj edhe vetė presidenti i kėtij shteti. Valmir Kuēi

  Alsat-M - Gruevski dhe Jankullovska, krenar pėr veprėn e Tarēullovskit

  Ein Juralist fragte sie gestern Gordana Jankullovska.


  Haben Sie die Verantwortung übernommen nachdem sie gestern der Man empfangen, der Zivilisten in der Republik Mazedonien getötet hat und verurteilt als Krigsverbrecherund durch das Haager Tribunal? "

  "Nicht nur keine verantwortung trage , sonder bin Stolz auf Tarcullovski, der alles getan hat im Interesse der Republik Mazedonien und als Nationalheld begrüßt wurde.
  Republik Mazedonien hat 8 Jahre lang auf diese Tag gewartet. Er ist jetzt ein freier Mann und hat das Recht, alle Ehren für sein Engagement für die territoriale Integrität und Souveränität Mazedonien zu schützen genießen, wenn es nötig war,
  "Gordana Jankulovska, Minister des Innern.

  Unterdessen sagte Premierminister Nikola Gruevski mit einer Dosis von Ironie sehr kurz für Alsat M TV
  Frage nach Tarculovski Empfang am Flughafen von Skopje .

  "Herr Gruevski ist es für Sie OK Empfang durch die Regierung für den Mann, der die Ermordung von Albanische-Zivilisten, nämlich die Bürger dieses Landes als Krigsverbrecher verurteilt wurde ?"

  "Ja...Okay, ...", sagte Nikola Gruevski, Premierminister.


  Ein Kriegsverbrecher als "held " von President,Ministerpresident etc....feiern weil er Albaner getötet hat,braucht man kein kommentar.
  Wie soll man das Zusammenleben funktionieren mit diese bastarden?

 5. #205
  Avatar von Deimos

  Registriert seit
  27.08.2011
  Beiträge
  2.254
  Es wäre nicht schlecht wenn man die Texte übersetzen,oder wenigstens kurz zusammenfassen könnte (damit meine ich nicht mit google übersetzer,da dort übersetzungs- fehler auftreten könnten)

 6. #206

  Registriert seit
  27.05.2012
  Beiträge
  554
  als Albaner freue ich mich für diese Ratte, er macht es uns einfacher zu begründen wiso Makedonien verloren ist.

 7. #207
  tetovė1
  Im Text steht das Gruevski und co. Stolz auf ihren Kriegsverbrecher sind

 8. #208
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  Zitat Zitat von Mbreti Bardhyl Beitrag anzeigen
  KOMENT- “Pushtet i poshtėr!!! Ti Gruevski dhe ti Ivanov, a keni tė paktėn 2 gramė mend?..”

  12/04/2013 11:40:00 Alsat-M
  Madhėsia:

  - Njė pushtet qė ngre kriminelė dhe vrasės nė piedestalet e heronjve nuk ėshtė asgjė tjetėr pėrveēse njė pushtet i poshtėr. Liderėt e saj, si presidenti Ivanov ashtu edhe kryeministri Gruevski tė cilėt nė ēdo shtet normal duhet tė pėrfaqėsojnė tė gjithė qytetarėt e vendit, rreshtohen nė anėn e krimit; nė anėn e atyre qė vranė e masakruan fėmijė, gra e pleq - nė kėtė rast, shqiptarė tė Lubotenit nė vitin 2001; qytetarė tė kėtij vendi tė quajtur Maqedoni. U rreshtuan kėshtu vetėm e vetėm se vrasėsi i quajtur Tarēullovski paska vrarė shqiptarė e jo qytetarė tė kėtij shteti.
  - Tė paktėn, a keni 2 gramė mend, ti Ivanov e ti Gruevski?... Ēfarė mendoni se jeni duke bėrė? Me cilėn tė drejtė vendosėt tė shpenzoni tė mirat e kėtij shteti, qindra mijėra euro pėr tė sjellė dhe pritur nė festė kthimin e njė krimineli dhe vrasėsi nė vend. Harroni se, pikėrisht edhe me paratė e familjarėve qė humbėn tė dashurit e tyre nė Luboten, ju paguat shpenzimet e kthimit nė Maqedoni tė kėtij gjakpirėsi, Traēullovski …
  - Ėshtė i madh mllefi i shqiptarėve nė Maqedoni por edhe njė pjesė tė bashkėqytetarėve maqedonas, pėr kėtė veprim tė ulėt tuajin, ti Gruevski e ti Ivanov. Kėrkoni qė shqiptarėt tė jenė qytetarė luajalė ndaj kėtij shteti i cili po aq sa ėshtė i juaji ėshtė edhe i atyre! Kėshtu mendoni tė bashkėjetohet nė kėtė shtet tė poshtėr ku vrasėsit e bashkėqytetarėve tuaj shqiptarė i shpallni heronj e i pritni tė gjitha nderimet shtetėrore?
  Do tė citoj kolegun Sashe Ivanovski (“Politiko”) i cili nė njė reagim tė tij, duke ndjekur ēmendurinė e Gruevskit shkruante: “VMRO DPMNE-ja sot i hapi varrin Maqedonisė, tani ėshtė ēėshtje kohe kur do ta varrosė! TURP dhe tmerr qė kreu shtetėror bashkė me hordhitė nacionaliste, i organizoi festė dhe pritje njė vrasėsi civilėsh tė pėrkatėsisė etnike shqiptare... kishte feste fishekzjarrėsh, kishte festė o njerėz…” -shkruante Sashe Ivanovski. “A e pyetni vetėn se si e shohin kėtė gjė, mbi gjysmė milioni shqiptarė, qytetarė tė kėtij vendi? Cila ka qenė ndjenja sot, tė jesh shqiptar apo mos dhėntė Zoti, tė jesh nip, vėlla, bashkėshort apo bashkėshorte e ndonjė nga tė vrarėve tė Lubotenit? A keni tė paktėn njė gram sensi njerėzor dhe politik, o ju Talibanė tė cilėt padrejtėsisht po udhėhiqni kėtė shtet. Johan Tarēullovski ėshtė njeriu qė vrau civilė shqiptarė… ata qė festojnė kthimin e tij dhe nė tė njėjtėn kohė kėrkojnė qė tė pėrgjigjet edhe njė pjesė e UĒK-sė pėr krime ndaj civilėve, nė fakt janė fashistė tė llojit mė tė prishur, pasi pėr ta, vrasja e maqedonasve ėshtė e palejueshme, ndėrsa vrasja e shqiptarėve ėshtė aktivitet i madhėrishėm sipas devizės “vetėm shqiptari i vdekur ėshtė shqiptar i mirė” … Tė LUMTĖ PĖR GUXIMIN i nderuari Shashe Ivanovski.
  Ju partner tė Gruevskit nė pushtet, JU qė pėrfaqėsoni shqiptarėt nė ekzekutiv, nuk mund tė amnistoheni nga njė veprim i tillė TURPI tė Gruevskit dhe Ivanovit.
  Kėtu nuk do tė kisha dashur tė them as mė tepėr e as mė pak, nga ajo qė shkruante njė koleg i imi, njė bashkėqytetar i imi, njė lubotenas.
  Tė LUMTĖ edhe TY koleg Zeqirja Ibrahimi qė dje shkrove po atė qė mendoi thuajse ēdo shqiptar.
  “Nėse para 12 vitesh na vrau Johani, sot drejtėsinė tonė tė fituar nga Haga po e vrisni edhe ju, pėrfaqėsues tė shqiptarėve nė pushtet, po e vrasin ministrat tuaj, po e vret partneri juaj Gruevski por edhe tė gjithė politikanėt e tjerė shqiptarė, pra edhe ata tė PDSH-sė e tė tjerėt qė kurrė nuk thanė asnjė fjalė pėr Lubotenin” – shkruante mes tė tjerash Zeqirjai.
  Nesėr, Ju politikanė shqiptarė mos u habitni kur, i njėjti Gruevsk qė ngriti nė piedestalet e heroit, vrasėsin dhe kriminelin Tarēullovski, ta emėrojė atė edhe pėr ministėr.
  Zeqirjain do ta citoj edhe nė fund tė kėtij vėshtrimi timin;
  “Duke kujtuar me lavdi emrat e tė vrarėve dhe tė masakruarve tė Lubotenit, dhe duke u lutur qė shpirti i tyre tė prehet nė bukuritė e asaj bote siē meritojnė dėshmorėt, dėshiroj t’u kėrkoj falje qė sot, pas 12 vitesh, ne po e nderojmė si hero vrasėsin e tyre. Na falni, o dėshmorė, na falni!”.
  MUHAMED ZEQIRI , kryeredaktor i TV ALSAT M

  Alsat-M - KOMENT- ?Pushtet i poshtėr!!! Ti Gruevski dhe ti Ivanov, a keni tė paktėn 2 gramė mend?..?


  Gruevski dhe Jankullovska, krenar pėr veprėn e Tarēullovskit

  12/04/2013 16:01:00 Alsat-M
  Madhėsia:

  Presidenti Ivanov pas kryeministrit Gruevski priti sot Johan Tarēullovskin nė kabinetin e tij, ndėrsa Ministrja e Punėve tė Brendshme, Gordana Jankullovska nė pyetjen e Televizionit ALSAT-M, si ndjehet pas pritjes dhe festės pėr lirimin e vrasėsit tė civilėve shqiptar, Johan Tarēullovski, thotė se ajo ndjehet krenare pėr kėtė qė ka bėrė. Sipas saj, Johan Tarēullovski pas lirimit tė tij para kohe nga Tribunali i Hagės ku dhe u dėnua pėr vrasje tė civilėve, gjegjėsisht fėmijėve, grave dhe personave tė moshuar shqiptarė nė fshatin Luboten tė Shkupit gjatė konfliktit tė vitit 2001ėshtė hero dhe meriton njė pritje tė tillė.
  "A keni ndjerė dje pėrgjegjėsi kur pritėt njeriun qė ka vrarė civilė tė Republikės sė Maqedonisė dhe ėshtė i dėnuar dhe gjykuar nga Tribunali i Hagės?"
  "Jo vetėm qė nuk mbajė asnjė pėrgjegjėsi por ėshtė krenari qė tė pritet njė njeri i cili ka bėrė gjithēka qė ka mundur nė interes tė Republikės sė Maqedonisė. Johan Tarēullovski u prit si njė hero kombėtar. Republika e Maqedonisė 8 vite e ka pritur kėtė ditė, ai tani ėshtė njeri i lirė dhe ka tė drejtė ti gėzojė tė gjitha tė nderimet pėr angazhimin e tij me qėllim mbrojtjen e integritetit dhe sovranitetit territorial tė Maqedonisė atėherė kur ajo ka qenė e nevojshme" Gordana Jankullovska, Ministre e Brendshme.
  Ndėrkohė, kryeministri Nikolla Gruevski me njė dozė ironie u pėrgjigjė shumė shkurtė nė pyetjen po tė TV ALSAT M rreth pritjes sė Tarēullovskit nė aeroportin e Shkupit dhe kabinetin e tij nė Qeveri.
  "Zotėri Gruevski vallė pėr ju ėshtė nė rregull pritja e organizuar nga Qeveria pėr njeriun i cili ishte i dėnuar pėr vrasjen e civilėve, gjegjėsisht qytetarėve tė Maqedonisė, qofshin ata edhe shqiptarė?"
  "Nė rregull ėshtė, po...!", tha Nikolla Gruevski, kryeministėr.
  Johan Tarēullovski i dėnuari i Tribunalit tė Hagės pėr vrasje tė civilėve shqiptarė nė Maqedoni sot u pritė edhe nga presidenti i shtetit Gjorge Ivanov. Ky i fundit i gjatė takimit me Traēullovskin kishte theksuar se nuk dėshiron askujt ti ndodhė ajo qė kishte pėrjetuar Johan Tarēullovski gjatė 8 viteve tė kaluara. Ivanov gjithashtu tha se lirimi i Tarēullovskit dhe kthimi i tij nė Maqedoni duhet tė pėrfaqėsojė hap pėrpara drejt pajtimit tė mėtejshėm dhe ndėrtimit tė bashkėjetesės nė Maqedoni ashtu edhe siē ėshtė praktikuar ēdoherė nė kėto treva duke harruar faktin se ai u dėnua pėr krime lufte dhe vrasjes sė civiėve shqiptarė tė Lubotenit tė cilėt duhet ti pėrfaqėsoj edhe vetė presidenti i kėtij shteti. Valmir Kuēi

  Alsat-M - Gruevski dhe Jankullovska, krenar pėr veprėn e Tarēullovskit


  Ein Kriegsverbrecher als "held " von President,Ministerpresident etc....feiern weil er Albaner getötet hat,braucht man kein kommentar.
  Wie soll man das Zusammenleben funktionieren mit diese bastarden?

  Wie sollen wir mit den UCK Bastarden zusammenleben die makedonische Söhne auf dem Gewissen haben, einen Souveränen Staat angegriffen haben?

  Wir haben Sie amnestiert und jetzt sitzen sie im Parlament.

  Nehmt euch daran ein Beispiel, Tarculovski ist einer der wenigen die sich der Verantwortung nicht entzogen haben sondern er hat seine Strafe abgesessen. Punkt aus.

 9. #209
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Deimos Beitrag anzeigen
  Es wäre nicht schlecht wenn man die Texte übersetzen,oder wenigstens kurz zusammenfassen könnte (damit meine ich nicht mit google übersetzer,da dort übersetzungs- fehler auftreten könnten)

  Ein Juralist fragte sie gestern Gordana Jankullovska
  Haben Sie die Verantwortung übernommen nachdem sie gestern der Man empfangen, der Zivilisten in der Republik Mazedonien getötet hat und verurteilt als Krigsverbrecherund durch das Haager Tribunal? "

  "Nicht nur keine Verantwortung trage, sonder bin Stolz auf Tarcullovski, der alles getan hat im Interesse der Republik Mazedonien und als Nationalheld begrüßt wurde.
  Republik Mazedonien hat 8 Jahre lang auf diese Tag gewartet. Er ist jetzt ein freier Mann und hat das Recht, alle Ehren für sein Engagement für die territoriale Integrität und Souveränität Mazedonien zu schützen genießen, wenn es nötig war,
  "Gordana Jankulovska, Minister des Innern.

  Unterdessen sagte Premierminister Nikola Gruevski mit einer Dosis von Ironie sehr kurz für Alsat M TV
  Frage nach Tarculovski Empfang am Flughafen von Skopje .

  "Herr Gruevski ist es für Sie OK Empfang durch die Regierung für den Mann, der die Ermordung von Albanische-Zivilisten, nämlich die Bürger dieses Landes als Krigsverbrecher verurteilt wurde ?"

  "Ja...Okay, ...", sagte Nikola Gruevski, Premierminister.

  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von Zoran Beitrag anzeigen
  Wie sollen wir mit den UCK Bastarden zusammenleben die makedonische Söhne auf dem Gewissen haben, einen Souveränen Staat angegriffen haben?

  Wir haben Sie amnestiert und jetzt sitzen sie im Parlament.

  Nehmt euch daran ein Beispiel, Tarculovski ist einer der wenigen die sich der Verantwortung nicht entzogen haben sondern er hat seine Strafe abgesessen. Punkt aus.
  Zur Erinnerung Zoran.
  "Held" ist das einzige Wort, dass Milosevic seine Generäle, die Massaker an Muslimen in Bosnien, Kroaten und Albaner im Kosovo getan hatte.

  Das gleiche Rhetorik verwendet die mazedonische Regierung und die Medien, die ein verurteilten Kriegsverbrecher als "Held" verwenden.

  Schämt euch

 10. #210
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  Zitat Zitat von Mbreti Bardhyl Beitrag anzeigen
  Ein Juralist fragte sie gestern Gordana Jankullovska
  Haben Sie die Verantwortung übernommen nachdem sie gestern der Man empfangen, der Zivilisten in der Republik Mazedonien getötet hat und verurteilt als Krigsverbrecherund durch das Haager Tribunal? "

  "Nicht nur keine Verantwortung trage, sonder bin Stolz auf Tarcullovski, der alles getan hat im Interesse der Republik Mazedonien und als Nationalheld begrüßt wurde.
  Republik Mazedonien hat 8 Jahre lang auf diese Tag gewartet. Er ist jetzt ein freier Mann und hat das Recht, alle Ehren für sein Engagement für die territoriale Integrität und Souveränität Mazedonien zu schützen genießen, wenn es nötig war,
  "Gordana Jankulovska, Minister des Innern.

  Unterdessen sagte Premierminister Nikola Gruevski mit einer Dosis von Ironie sehr kurz für Alsat M TV
  Frage nach Tarculovski Empfang am Flughafen von Skopje .

  "Herr Gruevski ist es für Sie OK Empfang durch die Regierung für den Mann, der die Ermordung von Albanische-Zivilisten, nämlich die Bürger dieses Landes als Krigsverbrecher verurteilt wurde ?"

  "Ja...Okay, ...", sagte Nikola Gruevski, Premierminister.

  - - - Aktualisiert - - -  Zur Erinnerung Zoran.
  "Held" ist das einzige Wort, dass Milosevic seine Generäle, die Massaker an Muslimen in Bosnien, Kroaten und Albaner im Kosovo getan hatte.

  Das gleiche Rhetorik verwendet die mazedonische Regierung und die Medien, die ein verurteilten Kriegsverbrecher als "Held" verwenden.

  Schämt euch

  Wer hat den Tarculivski als Held bezeichnet? Gruevski etwa???

  Was ist mit deiner Rhetorik? Du trägst ein Emblem einer Terrororganisation in deinem Avatar.

Ähnliche Themen

 1. Ramush Haradinaj kommt frei
  Von Mbreti Bardhyl im Forum Kosovo
  Antworten: 139
  Letzter Beitrag: 18.12.2012, 17:12
 2. Fatmir Limaj kommt frei
  Von Adem im Forum Kosovo
  Antworten: 68
  Letzter Beitrag: 08.05.2012, 22:30
 3. Seselj kommt frei!!!!!!!!!
  Von Gast829627 im Forum Politik
  Antworten: 101
  Letzter Beitrag: 12.04.2012, 18:12
 4. Sanader kommt auf Kaution frei
  Von Perun im Forum Politik
  Antworten: 10
  Letzter Beitrag: 08.12.2011, 01:07
 5. Ex-Minister kommt frei
  Von acttm im Forum Politik
  Antworten: 10
  Letzter Beitrag: 11.07.2008, 14:16