BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 4 von 5 ErsteErste 12345 LetzteLetzte
Ergebnis 31 bis 40 von 43

Josipović veraergert BiH Moslems

Erstellt von Cvrcak, 06.04.2011, 21:21 Uhr · 42 Antworten · 2.136 Aufrufe

Esseker
    Ich unterstütze normalerweise Josipovic da er für mich ein wirklich guter, ruhiger und bedachter Politiker ist (im Gegensatz zu Seljacina Bandic), aber die Aussage war einbisschen blöd gewählt, aber egal!

Cvrcak
    Zitat Zitat von Esseker Beitrag anzeigen
    Ich unterstütze normalerweise Josipovic da er für mich ein wirklich guter, ruhiger und bedachter Politiker ist (im Gegensatz zu Seljacina Bandic), aber die Aussage war einbisschen blöd gewählt, aber egal!
    Waren beide mal Brueder, Partei genossen

IVO U RAZGOVORU SA BAKIROM IZRAZIO ŽALJENJE ZBOG IZJAVE O "MUSLIMANIMA"

Autor: Fena
    Objavljeno: 07. April 2011. 12:04:29

Predsjednici Josipović i Izetbegović razgovarali su danas telefonom povodom nedavne izjave predsjednika Josipovića Reutersu. Predsjednik Josipović je u razgovoru objasnio predsjedniku Izetbegoviću da je njegova izjava imala potpuno drugi motiv i smisao, te da je na pitanje novinara o radikalizaciji u regiji, rekao da do nje ne može doći jer svi dijelimo iste, evropske vrijednosti.

Predsjednik Josipović izrazio je žaljenje ukoliko je njegova izjava u dijelu javnosti Bosne i Hercegovine doživljena kao stigmatizacija vjerskih uvjerenja. Takva interpretacija je netačna, i u svom dosadašnjem radu predsjednik Josipović je dokazao da u potpunosti poštuje uvjerenja svih vjernika u Bosni i Hercegovini.

Predsjednik Josipović u svojim međunarodnim kontaktima kontinuisano snažno podržava evroatlantske težnje susjedne države, te pri tome uvijek naglašava svoje stajalište da u Bosni i Hercegovini ne postoji opasnost radikalizacije.

U kontekstu redovnih kontakata, te razvoja dobrosusjedskih odnosa, dva predsjednika su tokom razgovora razmotrila i mogućnost skorog susreta, saopšteno je iz Predsjedništva BiH.

Esseker
    Zitat Zitat von Cvrcak Beitrag anzeigen
    Waren beide mal Brueder, Partei genossen
    Offiziell Bandic ist eine Parteihure, um es so auszudrücken, der hat Ansichten die keiner in der SDP hat.

GOJER PIŠE JOSIPOVIĆU: ŽIVIO SAM I ŽIVJET ĆU DO KRAJA ŽIVOTA SA MUSLIMANIMA

Autor: Bošnjaci.Net
    Objavljeno: 08. April 2011. 09:04:59

U povodu Vašeg, u namanju ruku, neprimjerenog iskaza o cijelom jednom narodu koji živi u državi Bosni i Hercegovini imam potrebu, kao građanin, kao stvaralac i kao Bosanac i Hercegovac progovoriti o takvom kontekstiranju bosanskih Muslimana, koje u najmanju ruku je neočekivano s Vaše strane!
    Dovoditi bosanske Muslimane u bilo kakav kontekst sa terorizmom i teroristima, plašiti se od muslimanskog susjedstva je akt neprihvatljiv na svaki način.

Poštovani gospodine Josipoviću, moje djetinjstvo, moja mladost, moja zrelost protiču u druženju, suradnji i stvaralaštvu sa Muslimanima. Onaj tko ne vidi humanističku širinu, mekoću i ljepotu duše bosanskih Muslimana taj nije niti inteligentan, niti su mu namjere poštene.

Moji najbolji prijatelji su Muslimani. Svoje predstave, i to one najbolje, napravio sam sa Muslimanima! Izdavači mojih knjiga su Muslimani! U atmosferi bosanskohercegovačke vjerske, religijske, nacionalne i političke šarenice nisu stranci ti koji prave red među nama. Ne zavaravajte se.

Bosanskohercegovački građani, među kojima su najlogičnije Muslimani najbrojnija populacija, su ti koji čine preplet zajedničkog života (ne suživota!), koji su onaj cement koji ovu državu Bosnu i Hercegovinu najsnažnije učvršćuje i afirmira.

Stoga sam Vaše primjedbe na račun bosanskohercegovačkih Muslimana i ja osobno doživio uvredljivo.

U najmanju ruku je nepristojno tako govoriti, a još je nepristojnije pokušavati opravdati svoj iskaz navodnim „krivim navodima“. Živio sam i živjeti ću blagodet života na način bosanskohercegovačkim sa mekim, toplim, duševnim ljudima Muslimanima-Bošnjacima. Među njima se osjećam najsigurnije i nikakve me fantazme o terorizmu ne mogu odvojiti od ovoga tla, od ovih ljudi, ovih običaja i ovog življenja koje jeste europsko, i kome ne treba tutora, niti staratelja, niti oktroiranih glava, niti kojekakvih „supotpisnika“ kojekakvih ugovora, sa bilo koje strane svijeta.

Nama Bosancima i Hercegovcima, Hrvatima, Bošnjacima, Srbima, Židovima, svima ostalima koji se ćute bosanski i hercegovački nepotrebna je dodatna „misao“ o bilo čemu sa strane.
    Pogotovo kada ta misao vrijeđa jedan cijeli narod o čijoj širini i toplini duše, tek zborim...
    Shakespeare bi rekao: „Ostalo je šutnja“, kaže u pismu Gradimir Gojer, pisac, reditelj i direktor Narodnog poozorišta.

Cvrcak
    Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    IVO U RAZGOVORU SA BAKIROM IZRAZIO ŽALJENJE ZBOG IZJAVE O "MUSLIMANIMA"

Autor: Fena
    Objavljeno: 07. April 2011. 12:04:29

Predsjednici Josipović i Izetbegović razgovarali su danas telefonom povodom nedavne izjave predsjednika Josipovića Reutersu. Predsjednik Josipović je u razgovoru objasnio predsjedniku Izetbegoviću da je njegova izjava imala potpuno drugi motiv i smisao, te da je na pitanje novinara o radikalizaciji u regiji, rekao da do nje ne može doći jer svi dijelimo iste, evropske vrijednosti.

Predsjednik Josipović izrazio je žaljenje ukoliko je njegova izjava u dijelu javnosti Bosne i Hercegovine doživljena kao stigmatizacija vjerskih uvjerenja. Takva interpretacija je netačna, i u svom dosadašnjem radu predsjednik Josipović je dokazao da u potpunosti poštuje uvjerenja svih vjernika u Bosni i Hercegovini.

Predsjednik Josipović u svojim međunarodnim kontaktima kontinuisano snažno podržava evroatlantske težnje susjedne države, te pri tome uvijek naglašava svoje stajalište da u Bosni i Hercegovini ne postoji opasnost radikalizacije.

U kontekstu redovnih kontakata, te razvoja dobrosusjedskih odnosa, dva predsjednika su tokom razgovora razmotrila i mogućnost skorog susreta, saopšteno je iz Predsjedništva BiH.
    Er soll ja auch am Telefon geweint haben

Cvrcak
    Offiziell Bandic ist eine Parteihure, um es so auszudrücken, der hat Ansichten die keiner in der SDP hat.
    Willst du mich jetzt verarschen.....

Esseker
    Willst du mich jetzt verarschen.....
    Ne nicht wirklich, aber seine Sichtweise auf die Welt und die Wirtschaft Kroatiens passt nicht zur SDP-Philosophie, auch nicht wirklich zur HDZ, der ist einfach ne eigene Partei.

Cvrcak
    Ne nicht wirklich, aber seine Sichtweise auf die Welt und die Wirtschaft Kroatiens passt nicht zur SDP-Philosophie, auch nicht wirklich zur HDZ, der ist einfach ne eigene Partei.

Milanović sass Jahre zuvor u zagrebačkoj skupštini (dieses Jahr ausgetreten) und hat alle Entscheidungen von Bandić (Wirtschaftlich-Politisch) zugestimmt.....SDP-Philosphie......

Reiche Geschaeftsleute schulden der Stadt aber Milliarden Kuna schon Jahrelang, die ueberwiegende SDP Uprava hat bis Heute noch niemanden verklagt? sozusagen unter den Teppich gekehrt....naechstes Jahr ist es dann zu Spaet weil verjaehrt.

Esseker

Milanović sass Jahre zuvor u zagrebačkoj skupštini (dieses Jahr ausgetreten) und hat alle Entscheidungen von Bandić (Wirtschaftlich-Politisch) zugestimmt.....SDP-Philosphie......

Reiche Geschaeftsleute schulden der Stadt aber Milliarden Kuna schon Jahrelang, die ueberwiegende SDP Uprava hat bis Heute noch niemanden verklagt? sozusagen unter den Teppich gekehrt....naechstes Jahr ist es dann zu Spaet weil verjaehrt.
    Die ganze Politik ist dort kaputt, wenn ich mir diese geldgeilen Korruptionsbanditen aus der HDZ mit... Kosor gäääähn (wow jetzt wär ich fast eingeschlafen) anschau kann ich nur weinen. Und dann die Neo-Ustasas usw... also wenn schon, dann SDP.

Seite 4 von 5 ErsteErste 12345 LetzteLetzte