BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 22 von 22 ErsteErste ... 121819202122
Ergebnis 211 bis 220 von 220

Kroatien verlangt Auslieferung

Erstellt von Cigo, 31.03.2009, 09:41 Uhr · 219 Antworten · 6.876 Aufrufe

Zitat Zitat von Idemo Beitrag anzeigen
    Im 2. WK!! Und nicht nur Serben, auch Juden, Zigeuner...
    widerstandskämpfer, anderdenkende auch kroaten und bosnier.

Zitat Zitat von Zurich Beitrag anzeigen
    Eine Frage: Wieso sollten Leute, die Ustaschas umgebracht haben, vor das Gericht gezogen werden???

Nazis wurden ja von den Amis ebenfalls umgebracht. Wieso haften sie nicht dafür??? Die Amis bombten kurz vor Ende des 2. WK ganz Dresden nieder, wo sogar Frauen und Kinder ums Leben kamen (also nicht nur Nazis, sondern auch deren Familien) und trotzdem haften die Amis nicht für das. Von Hiroshima und Nagasaki gar nicht erst zu Sprechen.

Fazit: Sichtweise der Allierten: Faschisten umbringen ist legal.
    Äem, es geht um Mord an Gefangenen. Sind schon unterschiedliche Dinge. Aber wenn man das Gewissen beruhigen möchte, kann man sich alles zu Recht drehen. Wenn man es aber objektiv betrachtet, findet man die Verharmlosung doch ein wenig Übertrieben.

Zitat Zitat von Zmaj.Od.Bosne Beitrag anzeigen
    hallo ihr menschen!!!! noch ganz dicht im oberstübchen?

jeder mensch ausnahmslos hat sich vor dem gesetzt zu verantworten, keiner steht über dem gesetzt.
    wenn wir wollen das es irgendwann wieder eine aussicht auf eine wiedervereinigung geben soll müssen wir unsere vergangenheit aufarbeiten und verbrechen und heldentaten differenzieren. ein held kann sehr wohl auch ein verbrecher sein so ist das leben. der augenblick ist heldenhaft.

jugoslawien wird wieder kommen ohne genozid und ohne krieg.
    nein,ein verbrecher wird nur für einen verbrecher ein held sein

Zitat Zitat von Cigo Beitrag anzeigen
    nein,ein verbrecher wird nur für einen verbrecher ein held sein
    Das sagt genau der Richtige!

Zitat Zitat von kiko Beitrag anzeigen
    Das sagt genau der Richtige!
    danke,ich fühle mich geehrt

Zitat Zitat von Koma Beitrag anzeigen
    sve su to suncokreti
    unkraut trifft´s eher

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Nema na cemu. Ali ne treba bas svemu vjerovati sta pise u novinama, ima toga dosta pretjeranog. Moja saznanja u vezi Dubajica su sljedeca, jer sam kolko-toliko imao mogucnosti neke stvari saznati. Dubajic je o tome cutao 40 godina. Davno je "napustio" Armiju i Partiju, odnosno, skinuti su mu cinovi i degradiran u pukovnika, jer je druga Joza provocirao i jos niz drugih "neslanih" sala. Sam je govorio bio, da je to bilo nesto "protiv svog razuma i protiv njegove pameti". Vidio je, da je nemoguce zivjeti slobodno u jednom drustvu, tj. zatvorenom pod diktaturom. On je cesto opisivao dogadjaje iz 2.sv. rata poput dozivljaja Nila Armstronga, koji su ljeteli gore u kosmos. Ili onim, najslicnjih koji su bombardovali Nagasaki i Hirosimu. Dubajic je zaista zelio da istina izadje na vidjelo. Uvijek je govorio, ako uspije dogovoriti sa Tudjmanom, on ce licno pokrenuti pitanje odgovornost pojedinih "heroja" NOB-a, za neke ratne zlocine, u koje je i sam ucestovao.

je li to istina?jer bi se s time sam opteretio?
    Moram jos jednu drugu stvar nadodati, kako se Dubajic najednom pojavio u javnosti. Gotovo 40 godina on je bio van svega (sem njegove uloge serifa u Ravnim Kotarima i Bukovici). Pojavio se problem u vezi Kosmeta, problem srba u Hrvatskoj itd. Poceli mitinzi solidarnosti u Kninu i slucajno postao "vodja" krajiskih srba. Kasnije ga javnoscu predstavio izvjesni Pavle Jaksic. Nakon izvjesnog vrijemena, u "Politici" je objavljeno, da je brkati Simo Dubajic, covjek s'televizije, koji je u Austriji na kraju rata 45-te, zarobio Fon Lera i kompletnu ustasku vladu. Medju zarobljenicima je bio i Artukovic, koji je kasnije jednostavno iz vagona "nestao" i nastala guzva.
    Tada se vrtila i prica o 30'000 ubijenih cetnika, koja je kasnije cak dostigla broj do 80'000, potaknuta u glavi izvjesnog pjesnika iz Srbije, Milije Djordjevica. U Hrvatskoj je proglasen "drzavnim neprijateljom br.1".

sto su pustili artukovic kad su druge ustase osudili na smrt?
    On uglavnom nespava vise mirno, ima nocne more, pojavljuju mu se slike sa Kocevskog roga, cesto odlazi do crkve ... grijeh, zivot, kajanje.

Inace, on je tokom 45-46 bio zaduzen od druga marsala, za kompoziciju vagona iz Austrije, u kome su ako se nevaram bili ostaci kraljeve zandarmerije, kao i srpskih civila, kojima je obecana amnestija. Sama austrijska vlada je u to povjerovala, i isporucila voz nazad, umjesto obecane amnestije, zavrsili su u otvoru na avali ...

imas li neke brojke o srpskim zrtvama u bleiburgu i kriznom putu?citao sam broj 10.000
    i zasto se njemu nije sudilo u beograda ako je odgovoran za smrt srpskih civila?
    A sta je tek sa aferama poput puntamike u Zadru, prodavanje tudjeg zemljista, serifovanje u Kninskoj Krajini, prodaja njegove kuce pred sam rat kod Zadra.
    Pitanje je sledece, zasto je tek sada potaknuto pitanje u Hrvatskoj, da se izruci Dubajic ?
    Cini mi se, da iza toga postoje odredjeni interesi.
    ciji su to interesi?znam da jos ima puno komunjara u vrhu hrvatske drzave.mislis li da je to neka alibi akcija kako bi se svijetu pokazalo kako se gone ratne zlocince?

Mann sollte alle Kriegsverbrecher gleich behandeln. Egal von welcher Seite sie begangen wurden.

@Cigo
    je li to istina?jer bi se s time sam opteretio?
    Nemam materijalnih dokaza da bi te u to uvjerio, ali mogu samo reci ono, sta je meni i drugima govorio bio. Ta njegova ispovijest je uglavnom bila aktuelna sve do prvih barikada u Dalmaciji i Lici. Kasnije je to sve zatisalo. U Krajini je dozivio "poraz" u ratu, sa Lainovicevom gardom, sto je opet prica za sebe. TV Beograd je povjerila novinarki Vesni Jugovic snimanje Lainovica, koji je tada tvrdio, da je Simo pobio 30'000 srba u Kocevskom rogu i optuzio ga, da turcima u Bosni prodaje oruzje, koje je namjenjeno Srpskoj gardi. Inace, sebe je vec opteretio kada se doslovno hvalio preko novina i TV-a, prvo ubijanjem 30‘000 kvislinga, da bi on kasnije ipak tu cifru sveo na 13000.

sto su pustili artukovic kad su druge ustase osudili na smrt?
    Dubajic i Lohed su Artukovica utrpali u vagon. Kasnije je Dubajic otisao sa jednim skaut-karom u Rozenbah, da opet pogleda kampoziciju, da pregleda da li su unutra svi, koje su imali na spisku. Medjutim, Artukovica vise nije bilo. Tada je nastala guzva, i onda je isto nestao pistolj Ante Pavelica. Kako je on tada „nestao“ ili ko ga je pustio, trebalo je mozda pitati gospodjicu bivsu komesarku divizije, Milke Planinc.

imas li neke brojke o srpskim zrtvama u bleiburgu i kriznom putu?citao sam broj 10.000
    i zasto se njemu nije sudilo u beograda ako je odgovoran za smrt srpskih civila?
    Postoje razlicite brojke, one koje sam ja stalno pred sobom imao, tj. zvanicna verzija, da je ubijeno oko 3500 pripadnika srpskog dobrovoljackog korpusa i vise stotina cetnika Pavla Djurisica, a ukupan broj kao sto si sam rekao, negdje oko 10'000. Moze se slobodno, reci da je ova „operacija“ bila najveca „borbena“ akcija slovenackih partizana u 2.sv.ratu. Nesto se nisu isticali u borbi protiv okupatora.
    Zasto bi mu se sudilo? Pa taj dogadjaj je za vrijeme Brozove Jugoslavije, bio najstroze cenzurisan, jer tekovine revolucije bratstva i jedinstva nisu dozvoljavale da se istina probije.

ciji su to interesi?znam da jos ima puno komunjara u vrhu hrvatske drzave.mislis li da je to neka alibi akcija kako bi se svijetu pokazalo kako se gone ratne zlocince?
    To su uglavnom interesi nekih odredjenih struja u Hrvatskoj. Jer pazi, 90-tih gotovo da Tudjman nije imao interesa istrazivati slucaj Bleiburga, posto su dio njegovih suradnika, bili umjesani u niz likvidacija nakon 2.sv.rata. Ja mislim da nije ovo nikakva alibi akcija za svijet, vec obracun medju nekim strujama, nesto se previse dugo cekalo za tako nesto.

xD 26.5 bis 5.6.1945

wann fordert man auf Hitler auszuliefern oder ide Pharonen xD

leute lasst den typen in ruhe sterben xDDD

Seite 22 von 22 ErsteErste ... 121819202122